Elektricky sklopná zrcátka

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod Venousek » 30.12.2010 18:43

Zdravím všechny příznivce :kia: mám takovou otázku pro ty, kteří mají elektricky sklopná zrcátka (tedy ty co mají výbavu TX nebo ajko já bezklíčový vstup do auta). Jedná se mi o to, že už se mi párkrát stalo to, že jsem je při příjezdu sklopil a přes noc jaksi přimrzly k autu a motorek je už nedokázal narovnat :( docela jsem byl v šoku, musel jsem je opatrně čistit ty spáry, ve kterých byl led. No od té doby už je radši přes zimu nesklápím. Jinak ohledně toho bezklíčového vstupu to taky mistři z Koreje nedomysleli, protože jak jsou větší mrazy, tak ten mikrospínač v klice zamrzne a nefunguje, takže musím otevírat klasickou dálkou :( což mě taky nenadchlo, když už jsme si za ten systém připlatili 17 táců. Alespoň že to startování tlačítkem je v pohodě. Jak jste na tom vy s těmi el. sklopnými zrcátky. Vím, že nejlepší by bylo asi auto garážovat, ale bohužel nepatříme k těm šťastnějším.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod Tomík » 30.12.2010 18:47

zdar,
já mám sice Vengoše v garáži, ale stejný problém je s fábkou před barákem. Radši to už necháváme vyklopené. Ta pakárna s čištěním a možností něco potento za to nestojí.
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod milan79 » 30.12.2010 19:04

Ja sice auto garazujem, ale vcera som bol cely den az do neskoreho vecera v Semmeringu , auto bolo cele zmrznute so zrkadlami som problem nemal.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod Venousek » 30.12.2010 20:39

milan79 píše:Ja sice auto garazujem, ale vcera som bol cely den az do neskoreho vecera v Semmeringu , auto bolo cele zmrznute so zrkadlami som problem nemal.


Jo tak pokud garážuješ je to OK a když jedeš nakupovat a mrzne jak přijedeš a jak odjíždíš tak je to taky ok, ale největší problém je, když mráz povolí, začne to tát, tak to zateče všude a pak naráz přituhne a je konec.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod runis » 30.12.2010 22:56

Já s tím taky problém nemám. Jen se mi naopak je ještě nepodařilo elektricky sklopit. Jen ručně. :-) Ale nemám chromované kliky. Že by to bylo tím? Jinak všem tady, přeji spostu pohodových kilometrů bez nehody, opravu PP, spostu zdraví a štěstí, no prostě VŠE NEJ po celý nový rok 2011! :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod Venousek » 30.12.2010 23:28

runis píše:Já s tím taky problém nemám. Jen se mi naopak je ještě nepodařilo elektricky sklopit. Jen ručně. :-) Ale nemám chromované kliky. Že by to bylo tím? Jinak všem tady, přeji spostu pohodových kilometrů bez nehody, opravu PP, spostu zdraví a štěstí, no prostě VŠE NEJ po celý nový rok 2011! :-)


No asi ručně by to asi šlo taky, ale bojím se toho, protože v manuálu je napsané, že pokud je to eletrické sklápění, tak se to ručně nemá, protože můžeš poškodit ten motorek. No ale musel jsem tomu tenkrát pomáhat ručně, ikdyž mi u toho skřípaly zuby. Ale asi bych jinak neodjel, na cestě by to vypadalo blbě, všichni by si říkali co je to za blbce, že jede se sklopenými zpětnými zrcátkami :-) Spíš mě teď mrzí ten čudl na klice, který mi neumožňuje odemkyat bez klíče. Rychle jsem si na to zvykl a teď tohle. No zeptám se při garančce, ale asi mi nic neporadí, holt chybička se vloudila. Jedibě garážovat.
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod runis » 31.12.2010 13:54

Tak to ty přece, ale s garáži nemáš problém ne? Hoď to do toho podjezdu, co máte do dvora a už na to nebude sněžit. A problém je vyřešen. :-) Pozdrav doma. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod Venousek » 01.01.2011 13:08

runis píše:Tak to ty přece, ale s garáži nemáš problém ne? Hoď to do toho podjezdu, co máte do dvora a už na to nebude sněžit. A problém je vyřešen. :-) Pozdrav doma. :-)


Zdar, to bohužel ale nepůjde, protože je to jediný vjezd a výjezd z toho dvora, to by mě asi všichni zlinčovali :D
Jinak taky pozdravuj rodinu a ať se daří...
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Elektricky sklopná zrcátka

Příspěvekod twingoman » 30.03.2013 22:11

Problem so zamrzanim spatnych zrkadiel mam aj ja, ked mrzne a sneh v spare medzi zrkadlom a karoserou sa premeni na lad. Najprv som to cistil klucom zapalovania, neskor som lad v spare jednoducho polial vlaznou vodou a cakal pokial sa roztopi.
Ide zjavne o konstrukcne nedoriesny dizajn. :thd:
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé