Nastavenie automatickej klimatizácie

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod MAKU19 » 05.05.2010 15:28

:( Potreboval by som poradiť ako nastaviť automatickú klimatizáciu aby nezapla chladenie ani kúrenie keď je vonku teplota ktorá mi vyhovuje a chcel by som len fúkať dovnútra vonkajší vzduch?
Keď je napríklad vonku 16°C a zapnem fúkanie ventilátora s nasmerovaním prúdenia na vodiča, tak mi automaticky začne fúkať teplý vzduch ak je zobrazená teplota na displeji klimatizácie vyššia ako vonkajšia.
Keď vypnem klimatizáciu tlačítkom OFF tak mi do auta neprúdi dostatočné množstvo vzduchu lebo nejde ventilátor.
Keď znížim teplotu pod úroveň vonkajšej teploty tak mi zapne klimatizáciu.
Keď zapnem AUTO tak mi systém funguje a dorovná teplotu vo vnútri podla nastavenia na displeji klimatizácie.
Existuje nejaký ekonomický režim ktorý by do vnútra fúkal vonkajší vzduch pričom a ventilátor by sa dal nastaviť na potrebné fúkanie a režim kúrenia a chladenia by bol vypnutý? :(
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod Marek_Km » 05.05.2010 15:36

Musel jsem si to přečíst znovu a stejně Tvé otázce nerozumím. Pokud chceš dovnitř dostat venkovní vzduch, tak nastav teplotu, jaká je venku, dej AUTO a vypni AC. Já to tak mám pořád (AUTO) a AC používám jen, když potřebuju chladnější vzduch, než je venku, popřípadě když potřebuju odmlžit okna např v dešti. To jsi mohl ušetřit peníze a vzít manuální klimu ;)
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod MAKU19 » 05.05.2010 15:46

:) Takže zapnúť AUTO, potom zrušiť AC nastaviť ventilátor na rýchlosť aká mi vyhovuje a nemalo by to ani kúriť ani chladiť bez ohľadu aká teplota je zobrazená na displeji klimatizácie?
Musím to odskúšať lebo mne sa zdalo že pri tomto nastavení mi do auta bol fúkaný vzduch s teplotou aká je zobrazená na displeji (teda prikuroval keď na displeji svietila teplota vyššia ako bola vonku) ;)

Ja som práve v predošlom aute mal manuálnu klimatizáciu a automatickými režimami sa iba oboznamujem.
Podľa mňa nepotrebujem spúšťať chladenie keďje vonku vyhovujúca teplota ale nechcem pritom aby mi to prikurovalo.
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod vegas » 05.05.2010 16:18

POkud chceš at ti do auta proudí venkovní vzduch tak si zapni pouze ventilátor (regulující kolečko) tlačítko Auto a A/C nech vypnuté, teplotu sniž na nejnižžší možnou hodnotu, ca 15,5°C (pak se zapína automaticky klimatizace). Nech vypnuté samozřejmě tlačitko VNITŘNI OKRUH proudění vzduchu.
Regulací teploty udáváš směr proudění vzduchu, zdali projde místem kde se ohřeje teplotou od motoru, nebo ne. Je to jako u starých aut, kde se teplota regulovala táhly.

Nebo pouze zapni AUTO, a reguluj si teplotu. Tím ale budeš mít i zapnutou klimatizaci, která určuje množství vzduchu, cestu vypouštění vzduchu a teplotu vzduchu.

Snad je to srozumitelné co jsem napsal:)
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod Marek_Km » 05.05.2010 16:19

Já pokud nechci, aby se zapnul kompresor klimy (zapíná se automaticky při nastavení teploty menší, než 15,5°C) a chci co nejchladnější vzduch z venku, tak nastavím těch 15,5 (u Cee´da). Jinak pokud nechceš, aby se Ti automaticky zapínal kompresor, tak klimatizaci zapínej buď otočením kolečka nastavujícím teplotu, nebo zmáčknutím tlačítka směrování vzduchu, popřípadě tím samým zmáčknout a vrítí se to zpět do režimu AUTO, pokud už předtím byl zvolený. V režimu AUTO se Ti bude klimatizace co nejdřív snažit dosáhnout uvnitř auta navolené teploty. Čím větší rozdíl teploty uvnitř auta a nastavené, tak tím víc to bude foukat, až při dosahování teploty to bude foukat míň a udržovat teplotu. Klasicky v létě, uvnitř auta milión stupňů a klima bude chladit jako o život. Trochu jinak je to v zimě. Auto vymrzlé, nastavíš třeba 20°C, nejdřív nebude foukat skoro vůbec, jak bude teplota v chladiči motoru dosahovat cca 60°C (odpozorováno), tak bude foukání s dál vzrůstající teplotou motoru zesilovat a při dosažení teploty uvnitř auta bude postupně zase foukat míň a teplotu už jen udržovat. Trochu paradox, příklad v létě, auto v garáži, vychlazené, venku pařák, nejdřív to chce přitápět na nastavenou teplotu, aby to zas pak začalo ochlazovat, až se jede v tom parnu. Stačí tu klimu vypnou celou a vypnout, a až začne být uvnitř teplo, nastavit teplotu s AC a je vymalováno. :)
Jinak bylo tady Snikem doporučováno při používání klimy (AC) ji pár minut před dojezdem a vypnutím motoru vypnout a nechat vyfoukat výparník. Nedrží se tam tolik bakterie a klima pak nesmrdí. :)
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod Marek_Km » 05.05.2010 16:20

Heh, tak někdo byl rychlejší :o :evil:
Kia Cee´d 1.4 EX 80kW (2007)
Uživatelský avatar
Marek_Km Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 695  Témata: 8
Registrován: 15.12.2007
Bydliště: Kroměříž  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
167000 km @ 6.1 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod MAKU19 » 05.05.2010 16:25

:thu: Takže finta je nastaviť teplotu na 15,5°C a potom to už funguje !! :thu:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod titanus » 07.05.2010 19:43

Offtopic :
ja pootvorim okno :lol:


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod MAKU19 » 07.05.2010 22:30

:cry: Nie je to trochu hlučné? :cry:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod titanus » 07.05.2010 22:33

ani nie...lebo okna otvaram hned ked sa pohynam z parkoviska a kym pridem na hlavnu tak ma rovnaky vzduch ako vonku ;) kazdopadne som si robil len srandu...a hlavne mam manual klimu :) vieme ze automaticka klima v KIAch no povedzme nie je to najlepsie co by som chcel ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod vladislav » 08.05.2010 07:08

Já nemohu říci proti automatické klimatizaci ani slůvko...Mě pracuje jak má..Bez jakéhokoliv problému...Kvůli ní jsem si také bral vyšší výbavu..,,Jsem s ní naprosto spokojený..Pokud bych si pořizoval auto tak bych opět do ní šel.. :)
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Nastavenie automatickej klimatizácie

Příspěvekod twingoman » 19.11.2012 15:49

Kedze ma po precitani si predchadzajucich prispevkov tiez zaujimalo, ako na automatickej klimatizacii dostat cerstvy neohriaty vzduch do auta, skusil som to a je to naozaj jednoduche, priam blbuvzdorne.

Otocenim ovladaca rychlosti ventilatora deaktivujete AUTOmaticke kurenie/klimu. Ak stale svieti zelena kontrolka AC, tak ju vypnete. Potom ovladacom teploty tuto znizujete az na 15.5 °C. Otocite este o jeden krocik menej (dolava) a zobrazi sa hodnota "Lo" co bude asi LOW. Vtedy sa sucasne automaticky zapne vnutorny okruh, co sa ale da manualne deaktivovat. Do kabiny mi takto zacal prudit studeny vzduch zvonka - dnes je 9 °C.
Jednoduche. :lol:
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)


Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé