zatékání do motorového prostoru

Styling, lak, střešní nosiče atd.

zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod jirka.zc » 15.03.2010 11:10

Zdravím všechny a musím se podělit tentokrát se "závadou konstruktérů" a to , když jsem včera poprvně myl vendíka, tak po splachování přední kapoty jsem zjistil, že je v motoru všechno dost mokré. Když jsem to skoumal kudy, přišel jsem na neutěsněnou mezeru mezi kapotou a rámem. Budu to muset rychle vyřešit nalepením nějaké vhodné těsnící gumy, jako to mívají některá auta, "soudruzi z KOREE udělali někde chybu" nebo šetří. A to jsem to splachoval jenom kýblem, až vezmu hadici ..... no nazdar. Elektronika okolo motoru a na něm ....bojim, bojim....... Máte už někdo tu samou zkušenost ???? :shock: :kia:
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod loty » 15.03.2010 11:44

Najprv o tom pisali na fore v NL, ze zateka do batozinoveho priestoru.... ale vraj vo vyrobe doklepli plechy.... ale do motora?... tak to je huste....
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod runis » 20.03.2010 18:14

Tak o tom motoru nic nevím a jsem docela z toho vylekaný! Už mám Vengu taky objednanou a začínám se bát, jestli to byla dobrá volba. Každou chvíli něco špatně. Ten kufr to vím od kamaráda co dělá v Nošovicích. Ale už to má být odstraněné, prováděli úpravu na raznicích, aby tam byl větší rantl a nezátekalo tam. Tedy tak nějak to říkal. Ale už to má být OK.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod runis » 20.03.2010 18:15

Jirko prosím tě, kde do toho motoru přesně zatékalo?
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod jirka.zc » 21.03.2010 09:47

Runisi buď v klidu, každé nové auto má a bude mít vždy nějaké chybičky, tohle jsou zatím tzv. "mouchy", horší by bylo, kdyby zlobily třeba agregáty nebo podvozek a tak. Včera jsem jel prvně delší jízdu než 30 km a je to velmi pohodlné a na ovládání příjemné auto tak jak se mi jevilo po zkušebních jízdách před koupením. :D Zatím zajíždím podle pokynů výrobce a snažím se držet otáčky okolo 3000 tak jak doporučují v prvních 1000 km. Je to na 1.4 naftu 66 kW docela nezvyk, jezdím prakticky na 4 a 5, na 6 to moc v běžném provozu nejde. :o Přesto byla spotřeba 5,6. Jo a k tomu zatékání, jak již jsem psal,poprvně jsem to myl kýblem a pak jsem půl kýble chrstnul proti masce a kapotě, tak zřejmě skulinou pod kapotou to tam prošlo. Včera jsem myl normálně hadicí a dával jsem si pozor a bylo to docela v pořádku, tak uvidíme dál, co to bude dělat. :shock: :kia: :CZ:
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod runis » 21.03.2010 10:36

Ok Jirko. Dík za uklidnění. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod buggy » 21.03.2010 14:26

Tak auto mam umyte uz aj ja. Nie sice mojou zasluhou, ale umyte je a mozem povedat, ze sa mi voda nedostala nikam, kde nemala. Inak, bol som v servise ohladom zvolavania kvoli pasom a uz tam mam ten plastovy zazrak. Je cierny, skoro ho nevidno, tak mi neprekaza. Ked uz som tam bol, tak mi auto v servise rovno umyli. Normalne vystriekali hadicou, na Panonskej maju jednu miestnost aj na to vyhradenu. Dokonca mi to robil predajca a rovno v saku. Kedze mi robil problem aj telefon s parovanim na BT, tak mi aj to znovu nahodili.
Uz sa mi bohuzial stalo viackrat, ze mi sice auto vravi, ze sparovane vsetko je, ale v telefone nevidim ikonku auta a neprenasa mi to zvuk. Cize nepocujem ani zvonenie ani hovor a opacne. Pritom cez volant mozem cislo vytocit aj hovor polozit. Neprisiel som na to, preco to par dnoch spravi. Dalsou urovnou je, ze sa telefon uz nesparuje vobec. Ked to cele nahodim po case znovu, tak to zas niekolko dni ide.
Telefon mam Nokia E51. Ine som neskusal.
Auto inak OK, vsetko ide v podstate ako ma. Vcera som prvykrat siel na 130km a motor uz pocut, ale tak pekne...
Otacky ma moj benzin 1,6 3000 pri rychlosti 105km. Pri 130km je to zhruba 3800 ot.
Este odpoved na vyhrievanie sedadiel. Nie je to problemove, vykuri stolicku rychlo a dost silno, nie je to prijemne na dlho, ale zas sa to kludne moze za par minut vypnut. Asi sa ratalo s tym, ze sa to zapne, ked je velka zima a ludia su teda aj dost poobliekani. Ja to mam zapnute cca 3-5 a staci to. Potom je uz aj v aute teplo, aj krize su uz rozohriate.

Zatial tolko, musim ist kojit :)
KIA Venga 1,6l benzin, Continental Silver.
buggy Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 40  Témata: 6
Registrován: 06.02.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3500 km @ 5.7 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod Slowrider » 19.04.2010 00:11

Musím se také podělit. Myl jsem auto na myčce vapkou a v motoru jsem měl celkem velké mokro, takže nějaká výrobní chyba tam bude. Otázka je, jestli to mám řešit v servisu nebo jestli to ničemu nevadí.
Radim (Kia Venga)
Uživatelský avatar
Slowrider Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 45  Témata: 1
Registrován: 18.04.2010
Bydliště: Česká Třebová  Czech Republic (cz)

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod Tomík » 10.05.2010 15:05

Zdar,
plný souhlas. Myju lehce wapkou. Při prvním mytí jsem se zhrozil, jako kdybych projel brodem. :thd: Při dalším mytí jsem si dával pozor (mytí pouze kolmo atd.), ale nic platný, v motoru vody jak na záplavách. Budu muset asi řešit nějaké to těsnění.
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod branor » 01.04.2012 16:57

Dnes som dal pod prednu cast kapoty silikonovy pas ako tesnenie, aby voda neprskala na motor ci uz pri umyvani alebo jazde v silnom dazdi...
Prierez tesnenia štvorec, farba biela, veľkosť v mm 10x10x1000 lepene montaznym lepidlom.
V prednej casti pekne prilieha, pri otvarani kapoty nezavadzia pri odhaknuti poistky...
Foto pridam ak bude zaujem...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod twingoman » 01.11.2012 12:12

Zdravim,
mam novu Vnegu, vyrobenu na Slovensku. Pozrite sa, ako kvalitne dokazu zamestnanci zlicovat prednu kapotu s naraznikom.
Zatial mi do motoroveho priestoru nezateka, ale mozno je to len otazka casu.
Obrázek
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod tomasisko » 01.11.2012 13:42

vnutri mas gumene dorazy ktore treba viac dosrovbovat, mozno pomoze
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod Beda » 01.11.2012 20:23

Todle se da jeste dostelovat, ale u cee'du mne zarazilo, jak mi dost precuhovala hauptna pres naraznik a samozrejme, ze ne rovnomerne :huh:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8272  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod twingoman » 01.11.2012 21:19

Tomasisko, dik, ked prestane prsat, skusim, co sa s tym da robit.
Vyzera to tak, ze vystupna kontrola v KIA mala prave kafe pauzu, ked bola moja Venga na rade. Prikladam foto rozdielu spar na pravom a lavom svetle. Spara medzi kapotou a lavym svetlom takmer neexistuje. Funkcne to neprekaza, ale je to hanba, ze taketo nieco pustia von.
Obrázek
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Re: zatékání do motorového prostoru

Příspěvekod twingoman » 03.11.2012 08:07

Doladenie gumenych dorazov nepomohlo. Vyzera to tak, ze krivy je predny naraznik, nie kapota.
Cakam, ako sa k tomu vyjadri predajca.
Uživatelský avatar
twingoman Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 21  Témata: 1
Registrován: 25.08.2010
Bydliště: BA  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé