Páté dveře

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Páté dveře

Příspěvekod Tomík » 17.05.2010 12:22

zdravím,
má někdo u Vengy problém s 5 dveřmi jako já? NORMÁLNĚ- myšleno z lehka nejdou zavřít. Někdy s nima musím doslova aspoň 5x třísknout než se zavřou. Rve mi to srdce :help: . Možná by stačilo seřídit zámek či co. Díky za info
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Páté dveře

Příspěvekod titanus » 17.05.2010 15:45

nieco podobne som mal aj ja ked to bolo este nove...teraz to uz slape ako ma...prebehni zamok wd-40 ;)


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod loty » 17.05.2010 18:02

Cital som o tom na FR fore... tam chlapik mal problem so zatvaranim... nejak mu nedosadali tie dvere spravne/ asi chyba vylisku plechu/ az skrivil a zodral casti nad zadnymi svetlami... z vnutornej strany... a nevie co s tym... :-(

Inac chlapci tam riesia skoro tie iste problemi:
1. uvolnena hadicka chladica 1,4 VVTi
2. zvysena spotreba u 1,4 VVRi
3. 1,4 CRDi maly vykon, vysoka spotreba v zabehu
4. ohnuty a prehybajuci sa plast pri stieracoch /vyrieresene aj u ceeda2
5. celkovo nekvalitna farba na aute, asi tym ze je vodou rieditelna
6. lapace blata maju maly ucinok hlavne na kamienky....
7. nepasujuce/ nedolicovane plasty v interieri
8. ked sa sklopi sedadlo vzadu, trha sa ten koberec...co je na sedadle
9. originalne nosice po case zodrali strechu nad dverami... treba znizit dvere kvoli tym 5mm
10. problemi s palubnym pocitacom/ priemerna spotreba /vyrieresene u ceeda2
11. tie trmene skoro koroduju + aj hrana kotucov...
12. mala ochrana podvozku /vyrieresene u ceeda2
13. gumena ochrana dveri - univerzal je skareda
ta nova co sa lepi do toho trojuholniku je sice krajsia ale neucinna a hlavne draha
14. klepotajuci plast na pasoch co sa domontovaval...
15. sedadla ked su napumpovane po case padaju... /vyrieresene u ceeda2
16. koberceky s kvietockami sa zodrali po mesiaci...
17. nizka hladina chladiacej kvapaliny....
18. celkovo je velky zaujem ho hitovku "lED svetla", skoda ze ich uz nezapracovali do hlavnych svetlometov,
ale vraj uz CINANIA pripravuju TUNING....
19. chybajuca kontrolka zohriatia motora
20. stupnovite nastavenie vyhrievania sedadiel
21. zateka do motoroveho priestoru
22. nedosadajuce 5. dvere
23. nedosadajuce zadne dvere... treba ich "čapmnúť.."

...ale kladov je viac.... je to nadherne auto... chyby sa opravuju subezne pocas vyroby...
best of je asi motor 1,6CRDi... ma vykon a malo zerie... :-)
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod runis » 17.05.2010 18:37

Jj..mám podobný pohled na věc. Auto je krásné, ale pihy má. Mě osobně vadí nástřik spodku, mohl by být silnější a všude, dále se bojím těch kamínku, kdy origo zástěrky jsou velmi malé, kontrolka motoru, boční ochranné lišty jsou škaredé a drahé, navíc v místě, kde se lepí jsou na houby. Dnes jsem jel ve velkém dešti a nelíbilo se mi, že když jsem zastavil, tak cyklovač stěračů, jakoby byl poháněn motorkem od posilovače řízení. :-) Když jsem stál na křižovatce a stěrače setřely, byl cítit slabé škubnutí ve volantě. Chvilku jsem nevěděl co to je, ale pak to bylo jasné. Trochu mě to zarazilo, na žádném jiném autě jsem to nezažil. Ale za jízdy už to citět není. Takže se s tím musí jezdit a raději nestát. No a co se týče brzdičů, už jsem se tady ptal, chci je natřít. Byl jsem odkázan na topic se Ceedem. Ale nevím jaké mají brzdiče oni. Ty na Venze jsou asi pozink a na ten Hameritte dle návodu nesmí. Tak nevím čím to natřít. Nechci sprej, ale barvu! A nechci to natírat každý rok! A páté dveře to byl problém, který má být už vyřešen. Kamarád dělá v Nošovicích a měnili kvůli tomu kopyta na lysu. Snad vozy někdy od března vyrobené by měli být už v pořádku. Ale datum přesně nevím. Za určitých okolností tam údajně zatékalo. No vic toho nevím, jen doufám, že to už budou jen malé pihy a že to nebude problém. Jinak auto moc líbí!!! :D
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod Tomík » 18.05.2010 10:36

Tomík píše:zdravím,
má někdo u Vengy problém s 5 dveřmi jako já? NORMÁLNĚ- myšleno z lehka nejdou zavřít. Někdy s nima musím doslova aspoň 5x třísknout než se zavřou. Rve mi to srdce :help: . Možná by stačilo seřídit zámek či co. Díky za info
čus

zk...
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod branor » 30.05.2010 19:06

Co sa tyka dveri kufra dnes som zistil jednu velku neprijemnost, sice nemusim s nimi nejako extra bachat, na zatvorenie staci jeden pokus ale aj tak nastavaju 2 situacie
1. ak ich jemne zacvaknem sice vyzeraju zatvorene, ale kontrolka hlasi ze su otvorene
2. ak ich zavriem trosku silnejsie (ziadne bachanie, myslim ze klasicke zatvorenie kufra) tak je tam nejake pruzne dovretie to znamena ze pri naraze do koncovej polohy sa plechy nad svetlami dveri a karoserie mierne dotykaju a vytvaraju cca 3cm dlhu ciarku v laku na oboch stranach aj ked ako zatvorene dvere vyzeraju ze medzi dverami a karoseriou je cca 1mm priestoru tym zatvaranim to jednoducho nicim, vy to mate v pohode? ake medzery tam mate vy? da sa to v servise dostelovat?

diky
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod rado » 30.05.2010 21:56

dnes som si to vsimol tiez... na oboch stranach nad svetlami mam tak 2cm ciarky v laku :shock:
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
Uživatelský avatar
rado Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 23  Témata: 1
Registrován: 13.02.2010
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia Venga (2010)
35000 km @ 7.1 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod Tomík » 31.05.2010 13:32

branor píše:Co sa tyka dveri kufra dnes som zistil jednu velku neprijemnost, sice nemusim s nimi nejako extra bachat, na zatvorenie staci jeden pokus ale aj tak nastavaju 2 situacie
1. ak ich jemne zacvaknem sice vyzeraju zatvorene, ale kontrolka hlasi ze su otvorene
2. ak ich zavriem trosku silnejsie (ziadne bachanie, myslim ze klasicke zatvorenie kufra) tak je tam nejake pruzne dovretie to znamena ze pri naraze do koncovej polohy sa plechy nad svetlami dveri a karoserie mierne dotykaju a vytvaraju cca 3cm dlhu ciarku v laku na oboch stranach aj ked ako zatvorene dvere vyzeraju ze medzi dverami a karoseriou je cca 1mm priestoru tym zatvaranim to jednoducho nicim, vy to mate v pohode? ake medzery tam mate vy? da sa to v servise dostelovat?

diky



zdar,
tak jsem na to dneska koukál a mezera je po celém obvodu stejná-nikde nic není natvrdo, takže zatím OK. Mezera je cca 2-3mm.
čus :thu:
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod loty » 31.05.2010 17:49

Chlapik na fore vo FR si tam nalepil obojstrankou... podlozku pod mys/ gumu..... :-(
Jemu to nielen odluplo farbu ale aj deformovalo plech...
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod Tomík » 01.06.2010 06:41

loty píše:Chlapik na fore vo FR si tam nalepil obojstrankou... podlozku pod mys/ gumu..... :-(
Jemu to nielen odluplo farbu ale aj deformovalo plech...



To je nápad..... :cry: ,
ptal jsem se známeho technika v :kia: a říkal že jde vše (zavírání, vystředění atd.) seřídit. Tak to třískání s dveřmi nechám na servisu :kia: .
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod peter562/12 » 20.06.2010 12:40

tu skusenost z vengy mam aj ja.no a ten zvuk! len cakam ci nieco neodpadne.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod snowko » 20.06.2010 17:31

mam rovnaky problem. Niekedy sa stane, ze ked sa viac zazeniem, tak dvere zatvorim na prvy krat..ale zvacsa na dvakrat. Opat pojdem do servisu s palubnym pocitacom, tak sa opyytam aj na to. Len som si myslel, ze s novym autom budem hlavne jazdit ako dokazovat, ze palubak ozaj nefunguje a dvere ozaj nedovieraju.

Tomík píše:zdravím,
má někdo u Vengy problém s 5 dveřmi jako já? NORMÁLNĚ- myšleno z lehka nejdou zavřít. Někdy s nima musím doslova aspoň 5x třísknout než se zavřou. Rve mi to srdce :help: . Možná by stačilo seřídit zámek či co. Díky za info
čus
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod zafirys » 23.06.2010 09:20

čaute...

viete sem prosím hodiť foto, čo ste spomínali, že sa vám odieraju zadné dvere?
ja som pozerala div nie, že lupou okolo zadných svetiel, a nič som zatiaľ nenašla, a vlastne ani neviem, kde presne sa vám to stalo. :?

no a okrem toho čo ma riadne štve, je to, že musím dverami /nie len piatymi/ ale aj prednými a zadnými, riadne tresnúť, aby mi kontrolka nehlásila otvorené dvere. Vlastne ony sú ozaj nedovreté.
Máme doma ešte Rio, a tam to šlo uplne v pohodke...
tak nechápem... :?
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: Páté dveře

Příspěvekod BednarMar1 » 23.06.2010 10:06

zafirys: v klidu, nech to v servisu seřídit a bude to šlapat jako hodinky :-)
Uživatelský avatar
BednarMar1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 3
Registrován: 10.06.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Páté dveře

Příspěvekod runis » 24.07.2010 21:19

Už to mám také seřízené. Ty černé gumové dorazy jsou vlastně šroub. Takže pokud Vám to také obijí lak, tak uchopte tento doraz a normálně sním otočte, vyšroubujte ho. Jen kousek pootočit a máte to!
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé