Kontrola podvozku

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Kontrola podvozku

Příspěvekod runis » 23.07.2010 11:49

Tak jsem vlezl pod auto a ejhle! Nějaký dělník v Nošovicích mi tam nedal krytku odtvoru, který vede do dutiny v podvozku. Více na fotkách. Přes zimu by to asi nebylo nic moc. Krytka je už objednána v servise. Takže jen doporučení, zkontrolujte si podvozek. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod vladislav » 23.07.2010 12:07

@runis
Mě to spíš připadá že to auto dostalo ránu na podvozek a tak krytka vypadla...Je vidět že tam chybi i kus té hmoty s kterou je ošetřený podvozek..Aspon to tak na té fotce vypadá...
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod runis » 23.07.2010 12:23

Máš pravdu. Tak to vypadá. Nechtěl jsem se k tomu dále vyjadřovat, ale když píšeš... Takhle. Najto 3900 Km. Ani jednou polní cesta, max. parkování na trávě. A vůbec, ale vůbec žádná rána. Okolí díry je mírně zohnuté, ale ten původní lak není vůbec poškozený. Takže se domnívám, že to už bylo zohnuté z výroby a tím, že krytka nesedí po celé ploše, tak byla za jízdy stržena, myslím, když byly ty deště vodou. Průjezdem do kaluže. Anebo tam prostě nebyla z výroby. Ale žádná rána se nekonala! Můžu odpřísáhnout. Na druhé straně krytka je, ale okolí vypadá stejně. Také té hmoty tam moc není. Stejně tak místo, kde se dává zvedák. To je na fotce také vidět. Mimochodem ta hmota nic moc. Jde docela lehce sešoulat prstem. A nemusíš moc tlačit. Když jsem tak na to ze spodu koukal... :-(
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod vladislav » 23.07.2010 12:31

Já myslím,že to mohlo dostat ránu už ve fabrice a nebo u prodejce...Auto dnes se kvalitní moc nevyrábí..To je vidět na všech značkách.. :thd:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod runis » 23.07.2010 13:10

Asi máš pravdu Vladislave. :-( Už ani Mercedes není co býval. Ale i tak to zamrzí. Nejsem z těch, co si může koupit nové auto každé tři roky. Předpokládám, že budu mít Vengu tak min. 8 let. I proto nafta. Jen, aby to vydržela. Takže budu stříkat podvozek svépomoc. Abych to trochu více ochránil.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod mouzi » 23.07.2010 13:19

Ja se na nastrik podvozku pred zimou ptal v servise, rekli mi, ze u noveho auta je to skoda penez (vychazi to na cca 3000), ze az se zacne ten nastrik z vyroby olupovat a opadavat, jak to budou kaminky obouchavat, tak pak. Pry tak 3-4 roky, pokud to auto jeste budu mit.
Kia Rio II 1.4 CVVT, 71 kW (97 k) Play, Sunset Orange, MY10
Hyundai i30 1.4 CVVT, 80 kW (109 k) Style, Vivid Blue, MY09

"Nejezdím jako dobytek, ale v rámci možností."
Uživatelský avatar
mouzi Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 161  Témata: 13
Registrován: 22.06.2010
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Kia Rio II (2010)
27000 km @ 6 l/100km

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod milan79 » 23.07.2010 16:52

Ahoj Runis, ty aj zijes clovece? :)
tak som sa pozrel na moj podvozok a vypada to tam uplne inak ako na tom tvojom. U mna vsetko OK. Mne to tiez pripada na nejake mechanicke poskodenie tak ako pise Vladislav. Kontroloval som aj lak na tych miestach ako si pisal a tiez ziadny problem. A ked Ti robili ten dodtocny nastrek podvozku, tak si to nevsimli? Su to drobnosti, ale nerobia dobru reklamu znacke. Snad ti to daju v servise do poriadku. Ja som riesil ovela horsie problemy s autom minuly tyzden( ale nie s Kiou), tak o tom az mailom( nechcem to tu zbytocne rozoberat).
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Kontrola podvozku

Příspěvekod runis » 24.07.2010 21:13

Ahoj Milane. Neboj nějak přežívám. :-) Ten nástřik mi nakonec nedělali. Vypadalo to celkem OK, tak jsem od toho upustil. Bohužel jsem to nekontroloval nějak důkladně. Viděl jsem, že to je ve spod černé, tak jsem to po nich nakonec nechtěl. Moje chyba, měl jsem být důkladnější. :-( Ten lak nechápu. Asi mám smůlu. Popravdě i spotřebu bych čekal nižší. Jezdím za 6,25 a na Hondě 8 let staré, benzín 81kW 1,6 jezdím za 6,8 tu samou trasu. Ale o tom píši v jiném vláknu. Sem to nepatří. Tak brzy na soukromém mailu příteli. Hezké léto všem!
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km


Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé