Ostřikovače

Styling, lak, střešní nosiče atd.

Ostřikovače

Příspěvekod Venousek » 04.10.2010 18:41

Ejhle, tak dneska jsem chtěl použít ostřikovač předního sklad a nic. Teprve teď jsem zjistil, že náš Venda nemá kontrolku nízké hladiny v ostřikovači. To mě trochu mrzí :( Daleko starší a levnější auta to mají. No nic. Co se dá dělat. Další věc co budu muset kontrolovat manuálně :(
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ostřikovače

Příspěvekod tomasisko » 04.10.2010 19:44

ale zato vodu roztrekuju vyborne, info o hladine som nemal ani doteraz, skor mi vadi ze lavy stierac nejazdi az na kraj okna a tym padom ostava na boku asi 8 cm pas bordelu
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod snowko » 04.10.2010 19:54

mo spociatku aj mne ostrekovac fungoval vyborne, ale teraz strieka tak do tretiny celeho skla. Neviem ci je to zanesene niecim alebo co. Musim sa s niekym v praci asi poradit, nezda sa mi to.

tomasisko píše:ale zato vodu roztrekuju vyborne, info o hladine som nemal ani doteraz, skor mi vadi ze lavy stierac nejazdi az na kraj okna a tym padom ostava na boku asi 8 cm pas bordelu
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod Beda » 05.10.2010 07:24

tomasisko píše:ale zato vodu roztrekuju vyborne, info o hladine som nemal ani doteraz, skor mi vadi ze lavy stierac nejazdi az na kraj okna a tym padom ostava na boku asi 8 cm pas bordelu


Ten dojezd sterace k okraji se da ovlivnit tak, ze cele rameno sterace stahnes z toho mnohohranu a nasadis ho trosku vyse (je potreba nejaky stahovak, rucne to jentak nesundas). Ja mel problem ten, ze po vymene predniho skla mi je nasadili tak vysoko, ze nebyly schovane v tom cernem pruhu co je dole na skle a pri stirani mi skoro mlatil az o tu listu u kraje okna :thd: takze jsem si je musel postelovat sam :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8251  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod tomasisko » 05.10.2010 07:52

::Beda:: spodna poloha stieracov mi vyhovuje, stierace nie je takmer vidiet, budem sa s tym musiet naucit zit, pripadne do auta hodim handru a po dazdi po zaschnuti spiny na skle to obcas utriem

::Venousek:: daj vediet kolko litrov kvapaliny sa ti zmestilo do nadrzky ostrekovacov
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod Venousek » 05.10.2010 16:46

tomasisko píše:::Beda:: spodna poloha stieracov mi vyhovuje, stierace nie je takmer vidiet, budem sa s tym musiet naucit zit, pripadne do auta hodim handru a po dazdi po zaschnuti spiny na skle to obcas utriem

::Venousek:: daj vediet kolko litrov kvapaliny sa ti zmestilo do nadrzky ostrekovacov


No rád bych dal vědět, ale zatím jsem tam nalil tak necelé 2 litry, protože jsem měl po ruce jen zbytek letní. Víc to nemělo cenu, protože budu potřebovat už zimní. Příští týden mají být ráno mrazíky až -5 ach jo :(
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod branor » 19.10.2010 18:43

Vcera som dolieval zimnu zmes, nadrzka bola uplne prazdna, nalial som tam 3 litre a este ostala mala rezerva, predpokladam ze viac ako 3,5litra sa tam nenatlaci :-)
Tu kontrolku asi venga nema, nikde som sa o nej nedocital, aj keby bolo fajn ju mat,nevidimdovod preco sa taketo bezne veci nemontuju uz standardne...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod branor » 06.12.2010 23:17

Nema niekto skusenost ako by sa dala dorobit do nadrzky ostrekovaca nejaka kontrolka nizkej hladiny? - nejaka neoriginal, len nejaka externa ledka ktora by sa dala niekde esteticky do interieru - kedze som sa o takejto kontrolke nikde o venge nedocital predpokladam ze nie je ani v najvyssej vybave, teda original sa zohnat neda a treba uvazovat asi len o improvizacii... Kazdy napad sa pocita :-)
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod GunMan » 07.12.2010 02:33

Přidávám se, kdyby se našel nějaký způsob, tak bych ocenil,také se mi nechce pokaždé zkoumat kolik mam vody, už z toho duvodu že v moji Carensce je to jak bezedná díra, kde je asi 30cm hrdlo a pak teprve nádrž,kam už ani neni videt, takže něco takového by se hodilo.
Uživatelský avatar
GunMan Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 28  Témata: 5
Registrován: 02.11.2010
Bydliště: Prachatice  Czech Republic (cz)

Kia Carens II (2004)
130000 km @ 0 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod runis » 13.12.2010 16:03

Re: Branor
Nejlevnější kontrolku kaplaliny ostřikovačů uděláš jednoduše. Potřebuješ pouze vrtačku, kdy uděláš dvě dírky, pak špejli a kousek polystyrenu. Vrtneš uprostřed víčko nádržky kapaliny ostřikovačů, přesně nad ním kapotu. Otvory prostrčíš špejli, která bude mít na konci kousek polystyrénu a ten konec, kde je polystyren dáš do nádržky. Princip je ten, myslím že Archyméduv zákon, že polystyren bude kapalinou vytlačován nad hladinu a podle toho kolik ti bude špejle vyčuhovat z kapoty tou dírkou, budeš vědět ,dolít kapalinu. :-)
Teď jen doufám, že ses neurazil, byl to fór. Možná to spíše patřilo do sekce DODO III. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod branor » 19.12.2010 20:57

Nie nie neboj neurazam sa :) ale fajn originalny napad :)
mal som 2 moznosti:
nasiel som na internete taky pekny maly hladinovy spinac s plavacikom, stacilo by len navrtat do nadrzky z boku malu dierku, snimac osadit a dvomi kablami vojst pod palubovku, ale kedze nadrzka ostrekovacov je osadena tak ze sa k nej nedostanem bez demontaze inych dielov ani zospodu tento napad som zrusil...
(jedine ze by si sa ponukol a pomohol mi s montazou, lebo sam si to demontovat netrufnem... ty mas predsa len vacsiu odvahu :))
druhy jednoduhsi sposob, ale neviem nakolko efektivny spociva v pouziti optickeho snimaca hladiny ktory by sa volne spustil do nadrzky a zavesil v urcitej vyske odo dna nadrzky... snimac sa dodava s komplet elektronikou vo vnutri a poskytuje tiez logicku I/0 a napojenie ledky nie je problem.... takze v blizkom obdobi mozno skusim aspon tuto variantu, kedze nevyzaduje ziadny zasah do terajsieho vyhotovenia vozidla...
Takze mozno len predsa nejake to DODO III. mozno bude :-)
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod runis » 20.12.2010 22:34

Ta druhá varianta vypadá OK. Jen je třeba rozumně určit zpoždění, neboť za jízdy se hladina hejbe nahoru a dolů a zase nahorů a dolů...ale Ty na to určitě nějak vyzraješ. Držím palce a těším se na DODO III. :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod marhalu » 20.12.2010 23:12

ja myslím že je to zbytečný řešit ... originál taky bliká podle toho jak jedu zatáčkama :)
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod lebka75 » 21.12.2010 00:37

no není nejlepší se občas do té nádržky podívat :?: Mě tam náplň vydrží sakra dlouho a to s ní moc nešetřím :yes: Ještě se mi nikdy nestalo, že by mi došla během jízdy 8-) To byste museli mít čidla už úplně na všechno :lol:
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Ostřikovače

Příspěvekod milan79 » 21.12.2010 14:00

Len problem je , ze u Vengy sa tam pozriet neda. Vidis akurat tak nalievacie hrdlo.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Další

Zpět na Exteriér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé