samočinné vynulování průměrné spotřeby

Trápí Vás něco na voze?

samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod jirka.zc » 15.05.2010 11:56

:kia: :CZ: Zdravím a mám problém s palubním PC a sice se mi nepravidelně tj jednou za dva dny , někdy za 4 dny vynuluje průměrná spotřeba. Když jsem to nahlásil do servisu, tak mi řekli, že se jim to u předváděcího vozu taky stává, takže to nahlásili výrobci, aby s tím něco udělal. Asi softwaruvá záležitost. Máte někdo stejný problém ??? :kia: :CZ:
Jirka
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod milan79 » 15.05.2010 13:08

uz sa to stalo aj mne 2x za 1000km.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod pawlow » 15.05.2010 13:30

Nejsi sam, taky se mi to stava s ceednikem. Kdyz se mi to stalo nekolikrat po sobe, tak jsem mel skoro radost, protoze sem na to byl zvyklej u Skodovky.
Uživatelský avatar
pawlow Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 9
Registrován: 11.01.2010
Bydliště: Budyšín - Bautzen  Germany (de)

Kia cee'd SW (2010)
72800 km @ 5.7 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod titanus » 15.05.2010 13:33

nuluje sa vam to "hocikedy" alebo iba u nejake cinosti - napr. tankovanie?


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod runis » 15.05.2010 13:46

Mám najeto pouze 420km a už se mi to stalo 3 x. Takže mám teď zkažený průměr. :-( Stalo se mi to po tom, co jsem stál přes noc. Ale jeden den se to stalo, a druhý den jsem stál více hodin a nic. Tak nevím co si o tom myslet???
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod jirka.zc » 15.05.2010 16:31

:kia: :tongue: Jak píši na začátku, je to nepravidelné a nepřišel jsem na to s čim to souvisí, někdy ráno a někdy i po několika hodinách přes den. S tankováním nebo množsvím nafty to také nemá nic společného.To snad bývalo po natankování u CEEDa jako standardní nastavení PPC.V každém případě to chce nahlásit co nejdříve do vašeho servisu jako závadu, snad s tím pohnou a výrobce něco vymyslí na odstranění. :kia: :CZ: :thu: Jirka
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod Jaroslav » 15.05.2010 16:50

Také se mi to nulovalo a dosti často, hlavně když bylo auto delší dobu mimo provoz, nebo krátká jízda kolem 10 kilometrů ve městském provozu kdy jsem víc stál nežli jel, po delší jízdě k vynulování nedocházelo. Vypozoroval jsem, že k vynulování docházelo v okamžiku startování motoru - z tohoto jsem usoudil, že by to mohlo být způsobené částečně vybitou autobateríí. Atobaterii jsem odpojil nabil a znovu připojil, namontoval diodová denní světla a od té doby asi už čtyři měsíce k žádnému vynulování nedošlo.

Kia cee'd 1.4 (2008)
Jaroslav Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 08.05.2010
Bydliště: Krupka  Czech Republic (cz)

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod snike » 15.05.2010 17:17

Už jsme tenhle problém taky u máminy Vengy zaznamenal :yes:

U nových modelů počínaje Cee´dem FL byla změněna logika trip computeru u průměrné spotřeby ;)

Průměrná spotřeba paliva je počítána z celkově spotřebovaného paliva a vzdálenosti od posledního vynulování.

Hodnota průměrné spotřeby je vynulována když:
- je zmačknut ovládací spínač na více než 1 sekundu
- je do nádrže doplněno více než 6 litrů paliva (probíhá automaticky)

Vynulování průměrné spotřeby po tankování je tedy normální jev.

Tato nová logika bude postupně zavedena u všech nových modelů Kia. Informace o této skutečnosti bude doplněna do příští verze uživatelského manuálu vozidla.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod vladislav » 15.05.2010 17:35

Tak to se jim tak trochu nepovedlo..Tam změna logiky.. :lol: Zbývá bud netankovat a nebo koupit tužku a papír při měření dlouhodobější spotřeby.. :kia:
vladislav Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2578  Témata: 21
Registrován: 09.10.2007
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1)

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod jirka.zc » 15.05.2010 17:40

Pro SNIKEho , jak již píši v příspěvku, u vengy se to děje i bez doplnění paliva. :kia: :thu: Jirka
Zdraví Jirka KIA VENGA 1.4.CRDI 66kW
Uživatelský avatar
jirka.zc Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 5
Registrován: 06.03.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
46000 km @ 5.4 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod snike » 15.05.2010 18:25

jirka.zc píše:Pro SNIKEho , jak již píši v příspěvku, u vengy se to děje i bez doplnění paliva. :kia: :thu: Jirka


... já vím, taky píšu že jsem tenhle problém u máminy Vengy zaregistroval ;) ... třeba je to spojené se změnou té logiky :?: ... třeba se může stát, že se plovák pohne z nějakého důvodu a elektronika si myslí, že bylo dotankováno více než 6 litrů paliva a trip computer průměrnou spotřebu vynuluje :idea: ... uvidíme jestli časem přijdou na to co je toho skutečnou příčinou :?
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod titanus » 15.05.2010 18:32

ci to nerobi aj ked sa mynie viac ako 6litrov benzinu :? tym padom by to robili kazdych x kilometrov :) skuste pozriet...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod hermenet » 15.05.2010 20:25

To teda inženýři trochu přechytračili, poněvadž ubrali uživateli možnost volby, a to je podle mě vždycky posun k horšímu.
KIA cee'd SW 1.4 CVVT 80.2 kW Active (2009) Obrázek
Uživatelský avatar
hermenet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 204  
Registrován: 19.12.2009
Bydliště: Praha 4  Czech Republic (cz)
7. sraz Kia-Club.org (1)

Opel Zafira (2016)
90000 km @ 8.37 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod slava » 15.05.2010 21:46

To je teda divná logika. To samé u řazení. Sundám nohu z plynu, že budu řadit a auto si samo přidá plyn. Sranda bude, až nebudu chtít brzdit, ale auto ano a protože přitom nebude šlapat na pedál a tím nesepne spínač, to bude ten za mnou teda čumět co se děje no a následně já, co se dělo? Připomíná mi to naše vedení. Čím míň tomu rozumí, tím je na vyšším postu a jak rozhodne, tak to bude i kdyby to byla sebevětší blbost. I to, nedat do Vengy teploměr chladící kapaliny. To u Astry zkusil Opel a rychle ho tam při první příležitosti vrátili. Proč? Klesl prodej! Kia změnila motory a teď se v novinách velice píše, že koncernu :kia: klesl prodej. Proč asi?? To snad ani není možné co z nich lezou za výmysly. Kdo to tam proboha schvaluje. Jsou tam ve vedení :kia: úplně stejní lidi jako naši poslanci. Žijí v jiných sférách jako my. O konfigurátoru na webu se mluví už jak dlouho a kde furt je? To bylo řečí a slibů! Na zákazníky se kašle, hlavně, že MY vrchnost se vozíme v nových Sorentech.
S pozdravem :kia: za všechny, všichni za :kia: :thu:
Uživatelský avatar
slava Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 688  Témata: 1
Registrován: 11.11.2008
Bydliště: Hodonín, jižní Morava  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (1)

Kia PRO_cee'd (2009)
35000 km @ 6.8 l/100km

Re: samočinné vynulování průměrné spotřeby

Příspěvekod Tomík » 17.05.2010 12:33

zdar,
člověče nějak jsem to nezaregistroval a to jezdím každý den cca 150km a čučím na spotřebu. Co se stává, že při aktuální spotřebě na volnoběh se mi objeví pouze čárky :shock: . Ale jak říkám spíš sleduju průměrnou a tam "zatím" nic :yes: .
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé