vadný centrál

Trápí Vás něco na voze?

vadný centrál

Příspěvekod Jaromir Degan » 20.06.2010 12:18

Som čerstvý majiteľ vozidla KIA Venga 1,4 benzín rada EX kúpa vozidla 17.06.2010 a hneď po príchode domov som zistil vadu centrálneho zamykania ale diaľkovo ovládané . Aj po spárovaní nanovo kľúča to funguje len chvíľu nakoľko si myslím že ide o plávajúci kód pre bezpečnosť proti krádeži.Spojil som sa z najbližším servisom ktorý mi doporučil priviesť vozidlo na opravu. Môj prvý dojem skôr negatívny vzhľadom na úplne nové vozidlo , ešte mam len prevozné značky, tak si vôbec neviem predstaviť ako funguje vo výrobnom podniku výstupná kontrola aby sa takéto závady do budúcna nevyskytovali. Budem vás informovať o prístupe k danému problému ako aj z jeho odstránením :kia: :?
Jaromir Degan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Servis

Příspěvekod Jaromir Degan » 22.06.2010 09:24

Tak včera t.j 21.06.2010 som bol v servise s Vengou už o 09.45 ale odišiel som bez nej nakoľko závada nebola odstránená čo ma veľmi mrzí nakoľko je to úplne nový voz a moc som si ho neužil . Uvidíme kvalitu servisných technikov v servise v Dolnom Kubíne . Budem včas všetkých informovať .
Jaromir Degan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: vadný centrál

Příspěvekod milan79 » 22.06.2010 14:37

No, tak to je ozaj smola. Taky problem sa tu zatial nikomu neobjavil ( ale stat sa moze hocico), tak hadam to co najrychlejsie opravia a potom si uz budes iba vychutnavat vozenie v novom aute.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod Jaromir Degan » 26.06.2010 20:37

Konečne mam Vengu doma .Bol som si ju prevziať 24.06 a hlavne opravenú . Chyba bola v spínacej skrinke ktorú museli meniť .Vzhľadom na to že je to nový model , samozrejme že na sklade nie sú ND tak som musel určitý čas čakať. Síce nervozita trošku narastala ale som rád že aj na môj podnet bol daný problém odstránený . Dneska som si konečne mohol náš nový voz konečne v kľude vychutnať a zoznámiť sa so všetkým čo k tomu patrí . Je to skvelé autíčko - náš nový člen rodiny .Ešte ho čaká krst ale určite nie taký ako keď krstia lode so šampanským na lane . :kia:
Jaromir Degan Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Tvrdošin  Slovakia (sk)

Re: vadný centrál

Příspěvekod vegas » 27.06.2010 16:55

:P
Uživatelský avatar
vegas Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 165  
Registrován: 15.07.2009
Bydliště: Novy Jicin  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
25000 km @ 6.8 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod zafirys » 01.07.2010 07:17

:? :o :o :o
Ja som to zažila včera....bola som na nákupe, a idem otvoriť afto...a nešloooooooooooo :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :cry:
Náhradný kľúč doma... no STRESSS PANIKA!!!!!
Potom som tam asi 5 min čakala, a skúsila som to ešte raz, a odomklo sa...
dúfam!že to bolo prvý a posledný krát!!!!!!
Kia Venga 1.4 CVVT /66kW/, solid white
EX, Panoramic Electric Sunroof, Steelmate Wireless Parking Assist System
3M™ Scotchtint™ CS Panther Sun Control Window Film
zafirys Žena
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 2
Registrován: 30.04.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
16500 km @ 6.9 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod pietruco » 28.07.2010 16:19

Mám ten istý problém.Z vodičovej strany centrál funguje,ale zo strany spolujazdca nie a vnútri mi stále bliká kontrolka uzamykania dverí akoby boli otvorené ale pritom sú zavreté.Musím si nájsť čas a skočiť s Vengou do servisu v Košiciach.
pietruco Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 22.05.2010
Bydliště: košicePDEHKI  Slovakia (sk)

Re: vadný centrál

Příspěvekod srobik2000 » 30.01.2011 16:56

Mne sa medzi časom tiež prihodilo. Zaparkoval som vozidlo a keď som sa vrátil tak mi nešlo otvoriť. Nakoľko sa mi to stalo blízko domu, šiel som zobrať druhu kľúčenku ale aj tak sa mi nedarilo otvoriť auto. Telefonoval som do servisu a povedali mi aby som sa priblížil k pravej časti predného okna a skúsil otvoriť diaľkovým. Podarilo sa, podľa všetkého som zaparkoval auto kde bolo ne aké rádiové rušenie alebo ne aký zdroj VF signálu. Keď som nanovo zaparkoval na tom istom mieste asi tak o týždeň situácia sa zopakovala. Taktiež aj pri železničnej stanici sa mi to prihodilo. Tak v éteri sa nachádza rôzny elektromagnetický "smog" rušenie.
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod Kmet » 30.01.2011 17:29

Problém s dálkovým zamykáním se mi taky objevuje na pořád stejných místech ve městě - dokonce před jedním obchodem, když jsem zaparkoval a při odchodu DO zamykal, tak mi prodavačka, která zrovna byla venku a přebírala zboží říká: "tady nám dálkové nefungují - musíte být těsně u auta". A dělala mi to všechna auta, né jen :kia: :yes: .
Když do pekla, tak na krásném koni!!!
Uživatelský avatar
Kmet Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 348  Témata: 1
Registrován: 24.07.2010
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Mazda 3 (2018)
45000 km @ 6.4 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod Neumi » 31.01.2011 09:23

Prosim vas neviete ako dlho by mohla vydrzat baterka v kluci ?
Tiez mi nejak v poslednej dobe hapruje dialkove ale ja zistujem ze mi ani diodka na kluci velakrat nezasvieti.
Kia Pro_cee'd (2009)
20000 km @ 6.7 l/100km
Neumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: vadný centrál

Příspěvekod titanus » 31.01.2011 09:39

Offtopic :
2,5 roka a stale povodna baterka, bez akychkolvek problemov a pouzivam auto denne...mam ale ceeda a klasicke dialkove


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod srobik2000 » 31.01.2011 20:08

Neumi píše:Prosim vas neviete ako dlho by mohla vydrzat baterka v kluci ?
Tiez mi nejak v poslednej dobe hapruje dialkove ale ja zistujem ze mi ani diodka na kluci velakrat nezasvieti.


Možno neaký studený spoj.... ak Vám padlo. Aj keď sú súčiastky SMD technológie a sú lepené tak sa môže stať že prudkým nárazom môže prísť k uvoľneniu spoja. Alebo mate smolu... A čo druhý ovládač ? Vyskúšajte druhý a ten reklamujte.

Môže byť aj zoxidovaný kontakt na baterku... Jemne očistit kontakty tvrdým kartonom a ošetriť Kontoxom na el. súčiastky, alebo niečim podobným.
Poprípade trocha napružiť kontakty na baterku.
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod Venousek » 01.02.2011 17:27

srobik2000 píše:Mne sa medzi časom tiež prihodilo. Zaparkoval som vozidlo a keď som sa vrátil tak mi nešlo otvoriť. Nakoľko sa mi to stalo blízko domu, šiel som zobrať druhu kľúčenku ale aj tak sa mi nedarilo otvoriť auto. Telefonoval som do servisu a povedali mi aby som sa priblížil k pravej časti predného okna a skúsil otvoriť diaľkovým. Podarilo sa, podľa všetkého som zaparkoval auto kde bolo ne aké rádiové rušenie alebo ne aký zdroj VF signálu. Keď som nanovo zaparkoval na tom istom mieste asi tak o týždeň situácia sa zopakovala. Taktiež aj pri železničnej stanici sa mi to prihodilo. Tak v éteri sa nachádza rôzny elektromagnetický "smog" rušenie.


A jen takový blbý dotaz, to jako nešlo ani tím klíčem otevřít nebo máte zaslepené zámky??
KIA VENGA 1,4 CVVT, red, comfort + keyless system
Uživatelský avatar
Venousek Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 124  Témata: 8
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Bohumin  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2010)
42000 km @ 6.8 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod srobik2000 » 03.02.2011 08:42

Odomknúť šlo a spustil sa alarm. A jedná sa aj o princíp!!! Nech to funguje ako má!! ;)
Naposledy upravil titanus dne 03.02.2011 08:42, celkově upraveno 1
Důvod: Zbytocna citacia
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: vadný centrál

Příspěvekod MAKU19 » 21.08.2013 20:39

Kmet píše:Problém s dálkovým zamykáním se mi taky objevuje na pořád stejných místech ve městě - dokonce před jedním obchodem, když jsem zaparkoval a při odchodu DO zamykal, tak mi prodavačka, která zrovna byla venku a přebírala zboží říká: "tady nám dálkové nefungují - musíte být těsně u auta". A dělala mi to všechna auta, né jen :kia: :yes: .

:shock: Mne sa dnes prihodila obdobná vec, pred nákupným stredisko nešlo zavrieť auto. Ledka na ovládaní blikala, svetla neblikli ani pri zamykaní ani pri odomykaní. Zvnútra auta tlačítkom centrál fungoval normálne. Musel som nechať manželku v aute a ja som išiel na nákup. Po príchode domov všetko funguje normálne. :shock:
:cry: Neviem či je to obdobné ako bolo spomínané u Oktávii že takto blokovali zamykanie pri stlačenom diaľkovom zamykaní v blízkosti auta a potom vykrádali neuzamknuté autá. Neskúšal to niekto aj pre vozidlá KIA? :cry:
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé