Chrastíci přistrojový panel

Trápí Vás něco na voze?

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod runis » 19.02.2012 09:43

No tak tady je to foto, omluva za kvalitu, snad to bude pro představu stačit. Guma je z Řempa 10 x 20 mm, délka asi neomezená, cena byla snad 80,-Kč za metr? Má představa je to dát celé pod okno, žádné kousky. Od sloupku pod celým oknem k druhému.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod stano77 » 19.02.2012 11:25

tak aj ja mam vengu... vrzga aj mne... ale pri prvej prehliadke vytmavim...... aby som ja gumy daval do noveho auta.. tak to hadam nie... :thd:
stano77 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 15.07.2011
Bydliště: Námestovo  Slovakia (sk)

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod peter562/12 » 19.02.2012 13:46

nech ti ten elan vydrzi co najdlhsie.mne to nevrzga ale dal som si aj tak.nerad davam moje auto do servisu.ked ho nemam v dohlade.nemam doveru,aj ked je to kia.raz som dal fiatku do servisu a som zistil ze sa hrabali tam kde sa nemalo.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod eriktt » 20.02.2012 21:06

Nazdar chlapi. Som majiteľom Hyundai IX 20 a teda si myslím, že mám čo povedať aj ja k tej palubovke, keďže autá sú dvojičky a vyrábané z rovnakých materiálov. Palubovka chrastila aj mne a hlavne pri týchto mrazoch som myslel, že to auto podpálim :) , skúšal som aj ja na základe tohto fóra dávať pod okno gumu, bol som zúfalý a do servisu som sa hanbil ísť kvôli takej prkotine...Ale zvuky mi išli stále z palubovky, aj napriek pene pod oknom. A tak mi to nedalo. Auto bolo pred 2 týždňami v servise a bolo mi povedané, že vedia o čo ide a problém následne odstránili a je pokoj: Otvorili oba A stlpiky a vnútro vyplnili nejakými plsťami, penami a namiesto orginál štuplíkov, ktoré držali A stlpiky mi tam udajne dali nejaké silnejšie, ktoré aj nejako pérujú a ktoré museli silou trošku viac narážať-údajne štuplíky boli z AUDI mi vravel technik. No a odvtedy mám pokoj a užívam si kľud. Či je mráz alebo teplo, auto je tichučké a to je pre mňa podstatné. Takže skúste dať autíčka pekne v servisoch poriešiť a treba ich otravovať s každou somarinou,aby sa vychytali muchy. Inak v TT v servise maximálny profesionálny prístup a veľká ochota...
Problém bude asi aj u Vás na 100% len so stĺpikmi A. Ono aj mne od tých stĺpikov vždy išiel zvuk, ktorý sa prenášal tak, že niekedy bolo ťažké identifikovať odkiaľ z palubovky ten zvuk ide... Nakoniec sa zistilo a potvrdilo aj v servise, že zvuk išiel vždy len z A stĺpikov... Veľa šťastia ...
eriktt Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 31.01.2012
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod rbw00 » 23.02.2012 11:47

ERIKTT,
my už máme tento problem s chrastením tak prekukaný a preskumany, ze viem odkial to ide a co to sposobuje :) a stĺpiky to nie su.. ale dik za info ;)
rbw00 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 11.05.2011
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
33000 km @ 6.5 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod snowko » 01.04.2012 08:41

Ahojte. V piatok som bol prezuvat kolesa v KIA servise a som si pozrel aj vystavenu Vengu. Vsimol som si na nej dva rozdiely oproti tej mojej. 1. cast pristrojoveho panela uz bola pogumovana (mozno sa tym snazia riesit to chrastenie...? ) a 2. pribudla aj opierka pre spolujazdca. Tak to len taka mini infoska.
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod robovenga » 30.11.2012 17:08

Tak máme najeto 6000 km a palubka už drnčí jak ve starým vraku .. Asi to zbůsobuje i náprava , která buší a je tvrdá jak v tanku ..
Uživatelský avatar
robovenga Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 166  Témata: 6
Registrován: 22.12.2011
Bydliště: Č. Budějovice  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
35000 km @ 6.5 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod branor » 03.12.2012 12:52

Ja som tiez vyse roka pocuval v aute skripanie v palubnej doske.... Do servisu auto nechcem davat, nakolko som videl ako sa na mojom aute ucia rozoberat plasty pri inej reklamacii, jednoducho servis u mna na poslednom mieste... (ked som tu cital ako palubnu dosku rozoberaju a hladaju pricinu vrzgania, v mojom pripade som bol nakoniec aj rad ze som s tym do servisu naozaj nesiel)

Tak a k jadru veci, cez vikend som si nasiel cas a nastudoval tuto temu a isiel som na vec...
Pena pod prednym oknom sa mi moc nepacila a hladal som riesenie ako to opravit bez nej. Mozno moje auto skripe inak ako tie popisovane v tejto teme, ale mojim skumanim som zistil ze vlastne zdrojom celeho skripania je len dotyk sklicka ukazovatela stavu paliva vo vyske cca 1/2 nadrze s tym krytom co je na tom sklicku narazeny (tubus budikov).

Vypodlozenim drobnou textiliou medzi tieto komponenty, zatlacenie tak aby to nebolo vidno a skripanie uplne eliminovane...

Som zatial nadmieru spokojny, vsetko za zaobislo bez rozoberania a pri jazde nastal klud, ticho a pohoda vianoc :-D :thu:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod runis » 03.12.2012 18:51

Brano prosím tě hoď sem foto s šipkou ukazující přesně to místo. Nějak mi neslouží představivost.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod branor » 04.12.2012 09:05

Ahoj, ospravedlnujem sa, lepsi popis ma nenapadol, dufam ze obrazok to objasni :-)
4962
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Chrastíci přistrojový panel

Příspěvekod runis » 04.12.2012 15:36

Super. Děkuji ti! :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé