Prasknute predné pružiny

Trápí Vás něco na voze?

Prasknute predné pružiny

Příspěvekod branor » 23.04.2014 12:15

Tak akurat som prisiel zo servisu a povypravam Vám pribeh:
Kde bolo tam bolo, žilo si v garáži jedno male pekne auticko "rodinny milacik" o ktoreho sa velmi fajnovo staraju.
Jedneho dna sa auticko vybralo s panom do prace.
Vychadza z garaze, ide pomalicky ako sa len da, panicek sleduje, ci sa zatvori brana a panicek sa snazi pomalicky prejst cez prekazku pred domom zvanú ľudovo "retarder".
Stále ide pomaly,lebo brána ešte nezatvorená,asi najpomalsie ako auto dokaze a nabieha na prekazku.
Pri nabehu prednych kolies počuť ranu ako z dela, panicek vystupi a kontroluje predny podvozok ale nic nevidi, nikde nic uvolnene, ani v motorovom priestore nic nechyba :-) tak skúsime ísť ďalej.
Z prednej nápravy počuť mierne hrkotanie, ideme jemne a slúbime si že ideme do servisu :-)
Asi po 5km z pravého kolesa opäť silná dlhá hrkotavá rana s tým že počuť že niečo vypadlo na vozovku, vodič strach v očiach, zastavuje na blinkre a opat kontroluje co sa stalo. Vracia sa kúsok späť a nachádza kus kovu, zjavne čerstvo ulomeného.
Prisudzuje ho pružine, odkladá do auta, skontroluje, ako vyzerá zvyšok.
Po zvážení nastupuje do auta a ide opatrne ďalej. Hrkotavé zvuky z prednej nápravy zmizli auto sa správa v poriadku. Z toho je zjavne ze ulomena pruzina hrkotala v svojom lozku a po dlhsej jazde odtial vypadla...
Auto okamzite objednane do servisu a nepouzivane...

Tak to bol pribeh ako sa to stalo...
Servisu som predlozil odpadnutý kus pružiny a samozrejme s tým, že mám záujem, aby to bolo vyriesene ako reklamacia.
Pan hovori že sa s tým ešte nikdy nestretli (to je asi povinná veta kazdeho servisu a technika na kazdy predkladaný problem) aby sa zlomila pružina. Chápem ho, mňa by tiež nenapadlo, že pružina sa zlomí. Šak je tam preto, aby pružila... (vlastne ani v okolí nepoznám nikoho s podobným problémom)
Pán povedal že to preverí garančný technik a že mi dajú vedieť stanovisko...
Na druhý deň skvelá správa, garančná oprava schválená, pružina objednaná...
Na ďalší deň si voláme... Pružina vymenená, ale vy máte dlhodobo prasknutú aj druhú pružinu, musíme objednať aj tú...
"No super", čakám na to že už to neuznajú... Sak ten chlap na tom jazdí asi tankodrom...
Pán hovorí, že to tiež vymenia v rámci záruky... "Milé preklavenie - teším sa" no dumám... na aute jazdím iba ja... druhú pružinu som prasknut nepocul, nikdy som nenabehol na žiadnu veľkú jamu, malé jamy a spomalovace prechádzam opatrne, ako sa mohlo stať, že praskli obe pružiny na prednej náprave?
Záhada nevyriešená, auto našťastie opravené a nezaplatil som ani cent. Vinný sa necítim, ale aj tak mi to vŕta v hlave ako sa to mohlo stať?

Poďakovanie patrí servisu, ktorý sa ku mne choval veľmi priateľsky a vyšiel mi v ústrety, aj keď som u nich nekúpil auto a ani u nich nerobím servisné kontroly...... Nik ma neobvinoval a pristúpili k tomu profesionálne za čo im ďakujem.
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod hubo » 23.04.2014 12:32

V prvom rade super, že nešpekulovali a všetko sa vyriešilo k Tvojej spokojnosti. K tomu, že sa s tým ešte nikdy nestretli (asi povinná veta servisu), mám úplne rovnaké skúsenosti. :) Čokoľvek im hlásim, toto počujem. Dokonca aj na veci, na ktoré ma upozornia ľudia čo robia vo fabrike, že aby som sa popýtal v servise, či sa ma to netýka.
Obrázek
hubo Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 78  
Registrován: 25.12.2013
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2012)
88048 km @ 6.85 l/100km

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod Beda » 23.04.2014 16:23

Jestli byl vadny material z ktereho ty pruziny delali, tak klidne mohli prasknout zrovna obe, protoze se vyrabi urcite z toho stejneho materialu ci jsou to i naprosto tozne vyrobky z jednoho procesu.

PS: koukam, ze se ti neustale kupi nejake problemy na vozu :oops:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod branor » 23.04.2014 17:32

Ale kdeze, toto je prvy taky problem, co by som nazval vaznejsi... ostatne su blbosti... a jedine co si cenim najviac, auto ma este ani raz nenechalo niekde na ceste stat... takze aj ked sa obcas nieco vyskytne tak na auto si nedam dopustit :-) :drink:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod Beda » 23.04.2014 19:51

Ze bych si te poplet s nekym jinym, kdo si tu stezoval neustale na Vengu a uz prohlasil "no more Kia" :blink:

Edit: uz asi vim s kym jsem si te poplet :innocent:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod branor » 23.04.2014 23:07

Ja to vim taky ;)
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod denisko999911 » 08.05.2015 09:35

Musim sa prihlasit. Vcera praskla predna pruzina na sportage. Ako opisoval hore to iste. Nasiel som kus uletenej pruziny. Ide to na reklamaciu. Kua len co druha cakat len kym praskne :(
denisko999911 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 2
Registrován: 02.04.2015
Bydliště: Dubnica  Czech Republic (cz)

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod denisko999911 » 08.05.2015 09:48

Inak v servise stalo uz kia sportage s tiez prasknutou pruzinou. Toho ale dovliekli na odtahovke. Prasklo mu to viac. Ide o nebezpecny problem ktory sa zacne mnozit. Kazdy kto ma sportage pocuvajte uz aj male hrkotanie. Mne to hrkotalo tyzden a myslel som ze to ojazdene brzdove dosticky hrkocu a nie. Bola to pruzina. Naozaj nebezpecne , keby niekoho trafila vyletena pruzina tak ho najskor zabije :(
denisko999911 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 2
Registrován: 02.04.2015
Bydliště: Dubnica  Czech Republic (cz)

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod denisko999911 » 12.05.2015 10:50

Pruzina vymenena v ramci zaruky. Len mi povedal ze som mal stastie na poslednu pruzinu lebo ich maju nedostatok. Vlastne neni uz ani jedna skladom a 2.0 diesel co tam stoji s pruzinou prasknutou ma termin dodania pruziny neurceny este. Aspon ze som stihol poslednu
denisko999911 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 2
Registrován: 02.04.2015
Bydliště: Dubnica  Czech Republic (cz)

Re: Prasknute predné pružiny

Příspěvekod denisko999911 » 12.02.2016 18:50

Hlasim prasknuta dnes aj pruzina tlmica na pravom prednom kolese. Dufam uz bude pokoj ked sa aj ta vymeni. Nechapem ale jak je toto mozne
denisko999911 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 35  Témata: 2
Registrován: 02.04.2015
Bydliště: Dubnica  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé