problem s 1,6 CRDI

Trápí Vás něco na voze?

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod kori » 23.09.2014 17:55

Tak držím palce, potom nas informuj či autíčko poslúcha :)
Kia cee´d sw 1,6 crdi ex 2009 biela
Uživatelský avatar
kori Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 314  Témata: 11
Registrován: 28.02.2014
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2009)
178000 km @ 5.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod milan79 » 29.03.2015 23:08

Podávam správu ohľadne riadiacej jednotky po pol roku používania. Od výmeny sa vada neprejavila. Vyskytol sa nový problém. Začala mi svietiť kontrolka posiloňvača riadenia a prestalo fungovať servo. Vada "odstránená" preprogramovaním riadiacej jednotky posilňovača riadenia. Po dvoch dňoch to isté, takže som behom dvoch dní viezol auto do servisu na odťahovke. Vada bola odstránená výmenou riadiacej jednotky posilňovača riadenia. Bohužiaľ toto bola posledná vec ktorú som riešil. Uistil som sa že auto je v poriadku a ešte v ten deň som ho predal. Venga je pekné auto a aj celkom priestorné, ale to je tak všetko. Podvozok tvrdý ako sviňa , plasty hrkocú ako na starej 20 ročnej škodovke, tlmiče v zime netlmia, lak jedna katastófa, zadné kotúče neviem z čoho vyrobili, tie boli zrelé na výmenu už po 30 tis. kilometroch. Škoda, keď som auto kupoval, tak som si ho plánoval nechať dlhšie ale čas ukázal, že KIA má ešte čo zlepšovať.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod spd001 » 30.03.2015 18:13

Ono to tak byva s novinkami a preto je lepsie kupit si auto po FL alebo az 2 gen., aj ja som rozmyslal pred kupou nad VW ale po skusenostiach s reklamaciami som povedal nikdy viac!!!Vela stastia len aby ti konkurencia reklamacie uznavala lebo ani tam niesu auta bez chyb ;)
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod milan79 » 30.03.2015 18:47

Bohužiaľ tak ako išla dole cena áut, úmerne tomu klesla aj ich kvalita a to sa prejavuje u všetkých značiek. Ja nehovorím, že VW je bezproblémový, ale majú niektoré veci poriešené lepšie čo sa týka servisu a starostlivosti o zákazníka.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod spd001 » 30.03.2015 19:00

Urcite maju kopu veci vyriesenych lepsie hlavne ich el. zariadenia vo vybave funguju lepsie(dazdovy,svetelny,park.asis,PP,Navi atd)su lepsie prepracovane ale zrovna ten servis a starostlivost o zakaznika by som nepovedal mozno ze to bol iba moj pripad ale reklamacie mi neuznali napriek tomu ze to boli vyrobne vady a to nepatrim medzi ludi co sa nechaju odbit jednou ranou na druhej strane este neviem ako pochodim ked budem riesit reklamaciu s :kia: .S tou cenou a kvalitou mas uplnu pravdu kazdy sa tesi ake su "lacne" nove auta a po kupe zistia ako sa vsade setri.Pri :kia: som ratal ze nebude vsetko tip top aj preto mam vacsiu rezervu ako u VW group
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod milan79 » 30.03.2015 19:36

Ja som len pozeral ked som preberal auto do akých detailov išli. Celá prebierka trvala cez 2 hodiny. Nakoiec ma povodili po celej firme aj po servise. predstavili mi ľudí. Čo sa mi u VW páči, je záruka mobility, čiže v prípade , že auto zostane v servise mám ihneď nárok na bezplatné náhradné vozidlo a v rámci ceny mi dali predĺženú záruku.
Inak ja som so servisom KIA problém nemal. Veci sa snažili riešiť (tiež nie som typ čo tam behá s každou prkotinou), ale ak bolo niečo potrebné vymeniť, tak všetko museli najskôr konzultovať s importérom a až keď to on schválil potom vymenili. Mne skôr vadili tie veci čo som popísal vyššie. Podvozok Vengy je dobrý na nemecké cesty a nie na tie naše tankodromy a najviac mi vadila kvalita laku, tá je naozaj na nízkej úrovni. Ako náhradné auto som raz mal nový ceed a tam sa mi zdal podvozok oveľa lepší ako na Venge.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod runis » 05.04.2015 09:51

Hodně štěstí Milane s novým vozem! To co píšeš potvrzuje i mé dojmy z kvality 7, kterou se Kia ohání. Já bohužel na výměnu vozu nemám peníze. Kdybych měl, tak také měním. Ale už ne za Kiu ani za Huyndai. Svou kvalitou nepřesvědčili, i když auto jinak drží a je hezké. ale kvalita nic moc. Dokonce i tu spotřebu bych očekával tak o 0,5 l níže, což umí už spousta aut. A ten lak to je opravdu tragedie!!! Už bych i oželel, že musím měnit kotouče nebo něco jiného po pár km, ale lak?! Ten nejde tak lehce vyměnit. Zadní dveře lakované 3 x. Střecha jednou, boky u zadních okének se loupou, stejně tak přední nárazník. A o tom, že na třech místech byla rez z pod laku....radši ani nepsat. Kiu už ne! Ale Kia club to zase jo. Lidi jsou tu super! :-)
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: problem s 1,6 CRDI

Příspěvekod milan79 » 05.04.2015 12:04

Ďakujem Radku, dúfam, že bude slúžiť. Ešte dodám jednu skúsenosť k tomu servu od môjho kolegu.Ten má hyundai accent a mal ten istý problém ako ja. Hovorili mi , že našiel viac ľudí na hyundai fóre s týmto problémom. Najskôr sa mu kontrolka rozsvietila len raz za čas a po vypnutí motora a naštartovaní zhasla, potom mu dvakrát zostala svietiť trvalo. Presne to isté ako u mňa. Prvý krát oprava, ktorá vydržala dva dni a potom výmena riadiacej jednotky serva. Auto už mal po záruke a výmena riadiacej jednotky serva ho stála 1000€, takže ak máte niekto problémy s tým, že vám občas zasvieti kontrolka, tak to netreba podceňovať a riešiť hneď, aby to neodišlo po záruke.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Předchozí

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé