Viac závad

Trápí Vás něco na voze?

Viac závad

Příspěvekod zanika » 16.08.2015 12:46

Ahojte,
Moja Kia Venga 1.6 CVVT , rok výroby 2010, problémy začali okolo júna 2015.
Prvý sa dostavil vo forme poruchy zámku spolujazdca, ktorý mi nezamykal dvere. Centrálnym sa zavreli všetky až na ten štvrtý.Problém odstránený v servise na moje naliehanie na 2 krát vymenili za nový.
Ďalej pískanie bŕzd a prehrevanie kotúčových diskov, v servise 3 krát prezerané...namazané, nezistilo sa nič, ale robí to ďalej.. akoby z ničoho nič si auto povedalo a zaseknú sa brzdy??? Chcem povedať, že aj keď som žena, tak nejazdím so zatiahnutou ručnou brzdou ako si pán servisák myslí. Človek sa cíti ako hypochonder. Tento mesiac som navštívila servis 4 krát, aj som bola raz v inom meste a problémy pretrvávajú. Navyše sa k tomu pridružil aj cvrlikavý zvuk , ktorý prestane pri stlačení spojky.
Predvčerom sa mi do zadného kolesa zapichol šrób, ktorý mi v pneuservise vybrali, ale nanešťastie sa odtrhol ten skvelý alumíniový ventil, čo sa teraz dáva skoro všade, takže mi začala automaticky blikať kontrolka, tak sa musel celý snímač vymeniť aj s ventilom. Tentokrát za železný, ale s prázdnym snímačom,na ktorý sa cez PC zadal kód. Prestalo to blikať a nič nesvietilo. Na druhý deň som najazdila 30 km, ok, lenže na 3 deň od opravy kolesa sa mi na pulte znova objavila blikajúca kontrolka TPMS, tentokrát bez osvetleného autíčka s kolesami.... žeby sa cez PC zmazalo snímanie tlaku v pneumatikách? prečo potom svieti kontrolka TPMS s výkričníkom bez vedľajšieho ukazovateľa?
PS: skúsila som na pumpe odmerať tlaky v jednotlivých pneumatikách a tie boli OK. A ak by bol problém s podhustením...malo by to ukázať na vedľajšom indikátore a nie len na indikátore s TPMS. Prestalo sa mi to páčiť... akosi moc závad, som nešťastná už z toho auta a servisáci na mňa pozerajú ako na nenormálnu....už sa tam normálne bojím ísť... čo zas bude a čo sa poserie



20.08.2015 20:17
Neuveríte, ale pri dofukovaní kolesa mi odišiel druhý ventil...a veď to činí len 80 eur.... dobre to vymysleli. Aluminiové ventilky, čo zoxidujú za pár týždňov,takže to budem mať skoro za 200 eur...dve kolesá...lebo to prvé, do ktorého mi vošiel šrób sa len objednáva ventilček..... tak zajtra volám...že potrebujem ešte jeden.
Otázka na odborníkov: ak nahradím všetky štyri ventily za železné, dá sa počítačom naprogramovať, aby kontrolka hustenia nesvietila....dala by som vybrať snímače , veď takto to môžem meniť každú chvílu a nedoplatím sa. Bude sa potom vzťahovať záruka na auto, ak toto vykonám? v pneuservise?


Príspevky: 2 Témy: 1
Registrovaný: 16.08.2015
Bydlisko: Komarno Slovakia (sk)
Naposledy upravil zanika dne 25.08.2015 17:38, celkově upraveno 2
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Viac závad

Příspěvekod nexter » 17.08.2015 13:10

Rozumiem tvojim problemom a viem ze je to o nervy ked sa zakazdym nieco s autom deje. Nieco podobne zazivam s 1500€ notebookom. A tom som si mysel ze vsetko bude v pohode kedze je to najvyssia rada. Avsak nepomoze ti nic ine iba tam zakazdym ist a uplanovat si zarucne podmienky. Mozno im treba zopakovat ze sme zakaznici co ich v konecnom dosledku platia. Nema ti to byt preco neprijemne tam prist aj 100x, to skor naopak im by to malo byt neprijemne ze si nevedia svoju pracu spravit poriadne na 1x. A ak su tam neschopny ludia tak mozno stoji za uvazenie vymenit servis
Obrázek
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015 (priebezne 196 000km)
FORD FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008 (150 000km)
Uživatelský avatar
nexter Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 115  Témata: 9
Registrován: 30.01.2015
Bydliště: Ružomberok  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
181000 km @ 0 l/100km

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 20.08.2015 20:17

Neuveríte, ale pri dofukovaní kolesa mi odišiel druhý ventil...a veď to činí len 80 eur.... dobre to vymysleli. Aluminiové ventilky, čo zoxidujú za pár týždňov,takže to budem mať skoro za 200 eur...dve kolesá...lebo to prvé, do ktorého mi vošiel šrób sa len objednáva ventilček..... tak zajtra volám...že potrebujem ešte jeden.
Otázka na odborníkov: ak nahradím všetky štyri ventily za železné, dá sa počítačom naprogramovať, aby kontrolka hustenia nesvietila....dala by som vybrať snímače , veď takto to môžem meniť každú chvílu a nedoplatím sa. Bude sa potom vzťahovať záruka na auto, ak toto vykonám? v pneuservise?
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod MAKU19 » 25.08.2015 10:16

zanika píše:Ahojte,
Moja Kia Venga 1.6 CVVT , rok výroby 2011, problémy začali okolo júna 2015.
Prvý sa dostavil vo forme poruchy zámku spolujazdca, ktorý mi nezamykal dvere. Centrálnym sa zavreli všetky až na ten štvrtý.Problém odstránený v servise na moje naliehanie na 2 krát vymenili za nový. ..

:( Zaujímavé že aj mne odišiel ten istý zámok na dverách. Ja mám rok výroby 2010, že by sa už prejavovali chyby únavy materiálu ?
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 25.08.2015 13:36

Ahoj, no to neviem, ale predčasom sa začal problém aj na šoférovej strane, ale v servise to rozobrali a namazali...zatiaľ je to ok, ale čakám čo bude, pretože takto sa to začalo aj s tým prvým zámkom.
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 25.08.2015 17:40

Je to 2010, ja som sa pomýlila...takže by to bola sériová chyba???
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod marmi » 27.08.2015 16:52

Kolik máš najeto?Ten cvrlikavý zvuk , ktorý prestane pri stlačení spojky vypadá na spojkové ložisko.Onehda mne vezla známá a ta stála na spojce pořád,prý ji to tak učili v autoškole.V koloně,na semaforech pořád zařazenou jedničku a sešlápnutou spojku.Tak se dá ložisko "odrovnat" za pár desítek tis km
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 17.09.2015 20:03

Mám najazdených 50 tisíc, ale ja som druhý majiteľ, takže som najazdila takých 12 tisíc....ja tak nejazdím, ako si napísal, mimochodom zobrala som moje autíčko do servisu a napriek hlasitému cvrlikavému zvuku to páni nepočuli...dokonca som zvuk nahrala aj na mobil....na začiatku mi povedali, že niečo počujú...ale nevedia odkiaľ to ide.....a skončilo sa to tým, že nič nepočujú..a aj keby to rozobrali nie je isté že nájdu chybu, pprevodovku rozobrať to je práce na deň a treba to vraj zaplatiť.....keď som to zobrala ukázať kamošovi do bežného servisu, tak mi hneď povedal, že je to výtlačné ložisko, ale on nemôže spraviť zásah,kým je auto v záruke, no ale páni z kia servisu odborníci naschvál školení ( neviem na čo... asi na odbíjanie zákazníkov z toho musia mať akési benefity, lebo inak si to neviem vysvetliť) nepočuli nič a mňa s mužom označili za paranoidných, ešte aj kontrolu spôsobilosti vozidla urobili, len aby ukázali, že oni majú pravdu... a pritom to počuje každý laik!!!!
Pomoc...poradte mi ako s kia servisom...ako sa dovolám výmeny ložiska a ako nájsť ešte ľudí, ktorý žijú svojou prácou, ktorú chcú vykonať čo najlepšie?
Prosím oslobodte ma od tohto cvrlikavého zvuku, pri každom stiahnutí okna, dokonca už aj s vytiahnutím...starnem kozmickou rýchlosťou vinou ,,ochotných školených kiákov" pravdaže, nechcem ich hádzať všetkých do jedného vreca, iste sa nájdu aj seriózny...ale poradte, kde ich hladať? ja som už v 2 okresoch bola....škoda.
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod Beda » 17.09.2015 21:42

Zkusil bych jiny servis, viz. nejblizsi Nove Zamky nebo Dunajska Streda. Schvalne bych je naved na to lozisko o prevodovce bych nic nerikal.

http://www.kia.com/sk/popredajne-sluzby/vyhladavanie/
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Viac závad

Příspěvekod marmi » 17.09.2015 22:33

Každopádně bych to požadoval vyměnit.Divnými zvuky to začíná a když se ložisko zadře a rozletí,tak stojí oprava balík peněz.V lepším případě vysouvací vidlička a přítlačák na výměnu.
Když jsi druhý majitel,těžko zjistíš skutečně najeté km.Kolega dovezl z D Opla,firemního r.2012,opticky jako nový,na tachometru 62tis,skutečnost 230 :x
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 18.09.2015 20:02

Ďakujem, bola som už aj v inom servise a navádzala som ich na to ložisko, ale ako niekoho presvedčiť, ak naschvál nepočuje??? a povie že nevie opraviť to čo kvázi a ni neexistuje podľa neho? toto je začarovaný kruh je to riešenie chodiť z okresu do okresu? nemá byť servis pre ľudí? či my sme tu pre servis...

A aj ja sa toho bojím, že sa to rozletí...aj keď mi radili počkať, až to bude tak hlasné....veď už teraz sa každý obzerá a mne od nervov vystupuje pot na čele...
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod marmi » 20.09.2015 08:58

Nechej si napsat potvrzení od autorizovaného servisu,že je spojka v perfektním stavu,Jak se rozletí,tak můžeš soudně sjednat nápravu.Auto už není v dvouleté zákonné záruce,tak se servis vykrucuje jen aby nemusel opravovat.Pokračující "pozáruka" je jen na nich jestli vady uznají nebo ne.Ta sedmiletá jako záruka je jen finta jak z lidí vytáhnout prachy .Případné opravy si stejně předplatíš.Za 7 let povinného servisu v kia,kdy za jejich olej a díly ti naúčtují stovky % navíc :x
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 20.09.2015 14:32

Neviete niekto, či servis KIA platí aj napr. v Maďarsku? myslíš že mi servis napíše na moju žiadosť, že je spojka v 100 % stave? asi by boli padli na hlavu, sú to vychcanci
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod zanika » 15.12.2015 20:52

Ahojte...
Tak som tu zas.
Spojka vymenená, cvrlikanie ustalo na 2 mesiace a čo moje uši nepočujú.... ten známy cvrlikavý zvuk, ktorý je síce tichší, ale je tam a znova po zošľapnutí spojky ustane...je to normálne?... asi tam bude pes aj inde zakopaný.
Vie mi niekto poradiť? ďakuje sa
zanika Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 16.08.2015
Bydliště: Komarno  Slovakia (sk)

Re: Viac závad

Příspěvekod Nole » 16.12.2015 00:59

ahoj
nie, nie je to normálne :no:
ak je pravda, že po zošliapnutí spojky to prestane, tak ma napadá ložisko hlavného hriadeľa prevodovky
auto je hádam v záruke ?
tak ihneď bež do servisu
ale nie do toho krepého, čo píšeš vyššie
pozeral som do tvojho okruhu 100 km nejaký iný servis
Levice - 75km
Nové Zámky - 30 km
Topoľčany - 100 km (tu chodí kolega a je spokojný s prístupom, len je to 100 km)
Kia ceed II 1,4 Silver
Uživatelský avatar
Nole Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 336  Témata: 1
Registrován: 04.12.2015
Bydliště: Trstena  Slovakia (sk)

Další

Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé