Venga a prevazeni jizdniho kola

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod sosak » 24.01.2010 21:07

zdravim,

zvazujeme Vengu jako nahradu naseho starickeho Focusu kombi, ale mam zasadni problem, jak v tom prevazet MTB.

Nevidel jsem nikde zadny hagusy, stresni nosice ani tazny zarizeni, na ktery by to slo povesit a dovnitr se urcite nevejde.

Mate s tim nekdo nejaky zkusenosti?
sosak Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  Témata: 1
Registrován: 24.01.2010
Bydliště: Náchod  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod MP1 » 24.01.2010 23:09

Rozumne Ti asi neporadím, ale čo už.
Aj ja som zvažoval aké auto, aby som mohol nosiť MTB. Môj, manželkim, synov 24", malá ešte nemá.
Ja som zvažoval Roomster. Manželka ma vyhodila zo salónu. Takže bicykle šli bokom a kvôli a A/T prevodovke mám Ceed.
Cez leto som vozil bicykle k svokrovcom na Jumpery. A takto to asi ostane, lebo čakám že ma čoskoro vyhodia z práce,
a potom budem nejaký čas v rodinnej firme, kým nedoštudujem a budem asi používať 15 kubíkový Jumper ako druhé auto v rodine
a manželka Ceed.
Inak máme aj pickup Nissan Navara a aj na ňom som už vozil bicykle. Auto na prevoz čohokoľvek ako stvorené. Ale má príšený reid, otočiť sa na ceste
o 180° je poprava.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 25.01.2010 18:24

Presne tento problem riesim aj ja... :-)
Na Slovensku este tazne ku Venge nemaju /zatial len v Holadnsku, aj to od inej znacky/, vraj az na jar.... teraz sa da domontovat tazne za 1000-1500€, na jar vraj budu v cene 550-700€...
a k tomu som uvazoval nosic Westfalia/portilo... je sice jeden z najdrahsich ale aj najskladnejsich... az ked ho clovek uvidi, tak ho presvedci aj cena....

Loty
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 25.01.2010 18:28

loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod milan79 » 02.03.2010 19:26

Dnes som bol v predajni v Leviciach a tam mi povedali, ze doplnky by sa coskoro mali objavit aj u nas
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod olin » 03.03.2010 13:11

sosak píše:zdravim,

zvazujeme Vengu jako nahradu naseho starickeho Focusu kombi, ale mam zasadni problem, jak v tom prevazet MTB.

Nevidel jsem nikde zadny hagusy, stresni nosice ani tazny zarizeni, na ktery by to slo povesit a dovnitr se urcite nevejde.

Mate s tim nekdo nejaky zkusenosti?


Opravdu si myslíš, že se do Vengy MTB s demontovaným předním kolem nevejde :?: :!: Vozil jsem 2 kola ve Fiatu Brava
(i bez demontáže př. kola) a teď je pohodlně vozím v Ceedu SW (což by mohla být alternativa při koupi nového vozu).
Vnitřek Vengy je velmi prostorný, doporučuji stavit se u prodejce a změřit si prostor po sklopení zadních sedadel. Jinak
úpravu mého auta pro převoz kol uvnitř najdeš v mém albu. :)
Obrázek Ceed SW III MY2020, 1.4 T-GDi, 103 kW, TOP Obrázeknajeto >15000 km a něco i nacouváno
Ceed SW II 1.6 GDi, 99 kW Comfort+
Ceed SW 1.4 CVVT, 80 kW Comfort+
Uživatelský avatar
olin Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 817  Témata: 2
Registrován: 13.02.2009
Bydliště: Přeloučsko  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
26. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (15) TOP sponzor (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
15000 km @ 5.8 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 28.03.2011 07:26

Ahojte, pouziva tu niekto nosic na 2-3 biky na tazne napr. Thule EUROWAY G2...? Stoji takmer 500 EUR co nie je malo. Nasiel som aj podobny nosic od talianskeho vyrbocu Peruzzo Siena Alu-3 za 240 EUR. Recenzie vsak na Peruzzo takmer ziadne, naopak na Thule max pozitivne ohlasy. Thule si pojdem dnes vyskusat do predajne, ale to Peruzzo som v BA zatial nenasiel. Nepozna to niekto?
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 29.03.2011 17:55

Ja som si pri kupe dal namontovat tazne vylucne kvoli nosicu na tazne ....
Podla mna toto je asi najlepsie co momentalne je na trhu....

http://www.uebler.com/fahrrad/kt-x-15650.htm
Uebler X31 nano alebo X21 pre dva bicykle...
...sice velmi drahe... skoro v cene dvoch beznych bicyklov.... ale podla testov adacu? je to odporucany nosic...
a hlavne da sa zlozit do kufra aj ket x31 je uz velky balik....

Inac este som mal zalusk aj na westfalia portilo... niekde vpredu je link....

Kedze byvas v Blave a casto chodis do hor... aj do Rakuska ako sim cital, co tak to ist vyskusat niekde v Rakusku....
u nas nic nemaju maximalne to Thule ale to je velky monster nosic.... lepsi by bol skladaci....

Ak by si ho vyskusal, daj mi vediet... prave kvoli tomu som uvazoval aj o Merive.... tam je ten Holandsky sposob uchytenia o pedale.... dost labilne...


Jaaaaj este som zabudol na SPZ-ku aby sa nemusela stale prekladat:
http://specialneecv.sk/shop/kategoria/2
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod loty » 31.03.2011 01:21

loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod tomasisko » 01.04.2011 18:03

dnes dom videl nosic v baumaxe za 90 eur, ktory sa upevni k piatym dveram, nie na gulu, bol tam aj zoznam aut sice venga tam nebola ale mozno by nebol problem ho tam upevnit
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 12.04.2011 08:16

Ahojte,

dal som si v autorizovanom servise KIA namontovat odnimatelne tazne zariadenie. Uz som aj chcel ohlasit zmenu na dopravnom inspektoriate, ale vsimol som si, ze v technickom preukaze uz mam nejaku zmienku o "spajacom zariadeni" triedy A 50 - X. V zazname o montazi mam uvedene cislo tazneho zariadenia A-50 X /vyraba to AUTO-HAK/. je to teda tak, ze v tomto pripade uz nemusim prihlasit tazne? Ma s tymto niekto skusenosti? /prikladam kopiu z technickeho preukazu/

dakujem pekne
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod tomasisko » 12.04.2011 08:49

musis ist na policiu kde ti doplnia
Znacka - AUTO HAK
Typ - Kia Venga
Scvalovacia znacka - v.c. XXXX
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 12.04.2011 10:09

Asi to tak napokon urobim, aj ked v servise na Panonskej v BA mi tvrdili, ze to uz nikam nemusim prihlasit, ze to mam zapisane v TP. Kolega co ma tazne tiez, ma zapisane v TP len ze GULA ISO/cislo/ a nic viac. Iny ma aj znacku a typ... Na dopravnom inspektoriate mi telefonicky povedali, ze mam ist na obvodny urad dopravy, kde mi povedia, ci je zapis nutny, alebo nie.

tomasisko píše:musis ist na policiu kde ti doplnia
Znacka - AUTO HAK
Typ - Kia Venga
Scvalovacia znacka - v.c. XXXX
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod snowko » 13.04.2011 12:18

ZAPIS SPAJACIEHO ZARIADENIA /tazne zariadenie/ - Metodicky pokyn MDPT SR č. 69/2010

NA miestsky obecny urad, Odbor dopravy a pozemnej komunikacie je potrebne priniest:
1. potvrdenie o montazi tazneho zariadenia
2. doklad o schvaleni spajacieho zariadenia
3. fotokopiu zarucneho listu
4. fotokopiu osvedcenia o evidencii vozidla
5. fotografiu stitku spajacieho zariadenia
6. fotografiu zadnej casti vozidla tak, aby bolo viditelne evidencne cislo vozidla
7. kolky v hodnote 6 EUR

Po vyplneni ziadosti, vam uradnik oznami, ze mate prist o dva dni pre novy technicky preukaz. Pri preberani noveho technickeho preukazu (TP) je potrebne mat pri sebe aj stary TP, ktory musite odovzdat. S novym TP pojdete na dopravny inspektorat. Tam najdete dalsie tlacivo, kde vyplnite pozadovane udaje, prilozite 6 EUR kolok a doklad o povinnom zakonnom poisteni - staci karticka alebo doklad o zaplateni. Nie je uz nutna obhliadka auta. Nasledne vam este o par dni pride domov aj maly technicky preukaz kurierom - dopredu vam poslu sms. No a po troch dnoch mozete jazdit s privesom, alebo nosicom na biky!

Nechapem inak preco sa robili male technicaky, tie karticky s čipom. Myslel som, ze sa tym prave odstrani papierovanie. Mam nejaku zmenu na aute, dohraju to cez nejaku citacku..a hotovo. Ale nie. Mam nove tazne zariadenie a oba technicaky mi vymenili. Samozrejme oba urady su na opacnom konci mesta a tak pokial nemate pruzny pracovny cas, mozete sa tesit na dva dni dovolenky...:-)

Prikladam este tlacivo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil snowko dne 21.04.2011 13:23, celkově upraveno 1
Obrázek
KIA Venga 1,6 CVVT TX
Uživatelský avatar
snowko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 238  Témata: 13
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
3. místo (2)

Kia Venga (2010)
209000 km @ 7.30 l/100km

Re: Venga a prevazeni jizdniho kola

Příspěvekod peter562/12 » 13.04.2011 13:04

na starom aute som uz mal namontovane tazne.planujem si tazne dat aj na vengu. a ako to tu citam co to treba vsetko,,,,tak je to poriadna buze..... statu na obycajnych ludi.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé