Externa navigacia

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Externa navigacia

Příspěvekod branor » 07.06.2010 09:23

Ahojte, mam externu navigaciu GARMIN a uvazujem nad jej pouzivanim v mojej Venge, pasujem sa vsak s problemom kam ju umiestnit, kedze na celnom skle vraj byt nemoze a za druhe aby umiestnenie bolo dobre viditelne a aby privodny kabel nezavadzal a zaroven sa dala lahko demontovat...
Neriesil uz niekto tento problem?

Uvazujem o namontovani drziaku na lavy stlpik uplne dole pred vodica do priestoru toho maleho okienka - tam to podla mna najmenej zavadzia, problem je vsak s tym ze kabel tam efektivne nedostanem...

Teda otazka - ak nechcem prist o nejaku zaruku a chcem kabel schovat pod pristrojovou doskou, musim ist do original servisu aby mi to tam natiahli za taske prachy alebo mozem aj vlastnou sikovnostou ak nemam v plane zasahovat do elektroniky?

DIKY
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Externa navigacia

Příspěvekod p1lakr » 07.06.2010 10:15

navigacia je z toho naseho "super zakona" vynata, co znamena ze ju mozes mat na celnom skle vycapenu hocikde :thu:
Kia Cee'd 2010, 1.4 CVVT, Cassa White
Suzuki GSF 600N Bandit 2002 red
Uživatelský avatar
p1lakr Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 30.03.2010
Bydliště: Trencin  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
9000 km @ 6.8 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Tomi_san » 07.06.2010 10:47

No hoci kde to zas neni, ale idealne cca stred palubovky. Tam nezavadzia vo vyhlade.
HYUNDAI ELANTRA XD 1.6i GLS
:twisted: ELA - RED DEVIL
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomi_san Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 539  Témata: 9
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Štúrovo / Biely Kostol (TT)  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Hyundai Elantra III (2002)
200000 km @ 6.5 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod MAKU19 » 07.06.2010 10:50

:D Ja som si svojho TomTom umiestnil na čelné sklo (je to trocha ďalej než na predošlom aute) aby som ju mal v zornom poli. Tým pádom nemám problém s prívodným káblom od napájania, iba to nevyzerá moc esteticky :(
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Patrik » 07.06.2010 11:41

ja ju vzdy davam zhruba na stred celneho skla a co najblizsie k palubnej doske, aby mi nezavadzala vo vyhlade a aby nahodou niekto v uniforme nepindal ze tvori prekazku v zornom poli vodica. Furt lepsie ju mat tam, ako pozerat niekam nizsie na stredovy panel (vacsina zabudovanych navigacii) , to urcite viac odputava pozornost vodica. Nechapem preco zakon riesi taketo veci , asi sa tam na ministerstvach nudia.
Uživatelský avatar
Patrik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  Témata: 1
Registrován: 03.01.2010
Bydliště: okres Trnava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia cee'd SW (2009)
21800 km @ 6.9 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Jenda » 07.06.2010 12:54

Možná pomůže tento obrázek k umístšní navigace. :thd:

Umístění navigace.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod pawlow » 07.06.2010 13:39

Vy okolo toho umite nadelat vedu-) Ja osobne ji mam v prostredku dole, kabel od ni mi planda dolu. Zkousel jsem ji i vlevo dole, ale blbe se mi ovladala, ale kdo je s tim spokojenej, at si ji da treba na radici paku, vyzkouset se daji mraky moznosti a dat ji dolu trva dve sekundy-)

Ale nikdy by me nenapadlo nekde pod pristrojovkou delat vedeni kabelu, zas tak neesteticke to neni a takovy upravy se delali v Schade 120 a favoritech. :lol:

Jinak bacha, v Cesku zacinaji zlocincove otevirat auta, ktera maji drzak na navigaci na skle, protoze nejspis doufaji, ze bude nekde schovana v kasliku. Mamince rozbili okno, navigaci nenasli, tak alespon sebrali ten drzak a marne ho ted nekde za rozumne penize shani. :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
pawlow Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 9
Registrován: 11.01.2010
Bydliště: Budyšín - Bautzen  Germany (de)

Kia cee'd SW (2010)
72800 km @ 5.7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 04.09.2010 21:43

pouzivam toto:

Obrázek
V kombinaci s upevněním na čelní sklo představují přilnavé disky TomTom ideální řešení pro uchycení vašeho zařízení na palubní desku automobilu. Poskytnou vám maximální možnou flexibilitu. Disky se snadno snímají a nezanechávají žádné stopy na povrchu.
http://www.tomtom.com/cs_cz/products/accessories/mounts-holders-docks/dashboard-mount-disks/
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod souk69 » 05.09.2010 14:15

;) No nevím, já jsem tyto disky měl, ale v létě, asi vlivem horka, mě to spadlo i s navigací. Prostě to nijak zvlášt nedrželo. Koupil jsem držák Brodit a naprostá spokojenost. :thu:
červená Kia Ceed sw 1,6 CRDI
Uživatelský avatar
souk69 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 518  Témata: 2
Registrován: 01.05.2009
Bydliště: Plzen  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
0 km @ 0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 14.09.2010 23:58

takze moj TT s drziakom easyport som umiestnil na male okienko vlavo, dobre tam sedi, aj hlavne kvoli malemu drziaku, kabel mam vedeny popd budiky tachometra a ponad korman takze ho vobec nevidiet iba tochu pri zapalovani a ten kusok co vedie od kormanu k navigacii.
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Stefi » 15.09.2010 09:21

:? a ako sleduješ prevádzku, veď to je mimo hlavný pozorovací sektor, alebo ideš iba podla hlasu, :?: :?: a eště aj ovládanie robiť lavou rukou, no asi si ľavák, ja si ju tam neviem ani predstaviť a to som si Vengu tiež opáčil :shock: :shock:
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3798  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 15.09.2010 17:15

lavak nie som, na navigacii som nastavil ovladanie lavou rukou, zo zorneho uhla to az tak mimo nie je, chce to trochu cviku a mozno si casom zvyknem

inak aj brodit ponuka drziak na vengu ktory sa upina na jeden stlpik toho okienka
http://www.brodit.com/montering.jsp?anr=804449
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod milan79 » 15.09.2010 20:59

Vyhlad z toho okienka aj bez navigacie je dost diskutabilny a mat tam este takyto drziak a navigaciu, tak to by som chcel vidiet ten vyhlad cez to okno. Bude to asi nieco podobne ako periskop na tanku. :D
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod loty » 15.09.2010 21:03

Chcelo by to nieco take od BRODITu ako je pre CEED..... nieco podobne som mal na Octavii....
teraz som si dal nieco nalepovacie.... pod tlacitko vystrazneho znamenia.... a v pohode viem telefonovat
cez hlasity odposluch aj navigovat.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 22.09.2010 18:59

tu je fotka mojej navigacie v tom malom bocnom okienku, musim povedat ze pri jazde mi to vobec neprekaza, mozno aj preto ze TT one ma iba malicky drziak easyport
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé