Externa navigacia

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Re: Externa navigacia

Příspěvekod milan79 » 22.09.2010 19:03

No, tak mne by to tam teda riadne vadilo, ved si s tym zatarasil takmer cele to male okienko, ale podstatne je , ze tebe to nevadi, tak je to OK :D
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Nalim2 » 22.09.2010 19:10

No asi bych si také těžko zvykal na toto umístění podle fotek. Ale jestliže Ti to takhle vyhovuje, proč ne ;)
Kia Cee'd II (2015)
Uživatelský avatar
Nalim2 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1380  Témata: 41
Registrován: 09.09.2009
Bydliště: Vysočina  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1)
14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia cee'd II (2015)
32569 km @ 0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 22.09.2010 19:20

urcite viac ako na prednom skle kde by to viac zavadzalo vo vyhlade cez to male okienko aj tak nesledujem tolko premavku a ked sa cez neho pozriem vidim popri navigacii ze tam nieco je. ten tt one ma iba 3,5" displej takze je to v pohode

pomocou tych lepiek co som uvadzal vyssie som to hned zavrhol ked som si auto prebral z predajne, proste som nenasiel pre ne vhodne miesto
taktiez som premyslal dat tam drziak s husim krkom ale takto to nebude budit pozoronost na verejnych parkoviskach
a ani drziak co mam do mriezky vetraku mi vo venge dobre nesedi, tie vetraky su umiestnene sikmo
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod peter562/12 » 16.11.2010 14:56

po europe tak casto nechodim.mne navigacne ani podstate netreba,a ked aj neviem dajaku dedinku na slovensku alebo ked som v cechach tak sa pozriem do mapy uz viem kde som.ten kto chodi po europe tak som ticho ten ju potrebuje.no mozno raz si dajaku kupim asi aj ked ma to este nepresvedcilo niejak .MOJA SKUSENOST minuly rok sme boli v bulharsku vo svieti vlas 2 auta ja som sa riadil podla mapy a ten druhy mal navigacne a furt kdesi odbocoval naposledy v bulharsku za sofiou asi 1km mu ukazalo odbocit vlavo od tej strasnej vypadovky naviedol nas rovno za jednu dedinu na smetisko.nezabudnutelny zazitok .vtedy navigacne vypol a sme sa riadili podla stareho sposobu a to klasickou automapou.ked sa dobre pametam tak si spolucestujuci pozicial navigacne-mio nevie ci som ju dobre napisal.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod milan79 » 16.11.2010 15:26

Ono to to nie je ani tak o znacke navigacie , ale o pouzitych mapovych podkladoch a o vydavatelovi map. Inak co sa tyka vyuzitia navigacie, tak aj na Slovensku je to velmi dobra vec napr. ak hladas presne nejaku adresu v meste ktore nepoznas, natukas ulicu a cislo domu a nemas problem. Samozrejme chce to dobre mapove podklady. Na Slovensku odporucam od vydavatela Teleatlas.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 16.11.2010 15:45

Zalezi aku navigaciu mas a ake stare mapy v nej a ked si na nu zvyknes tak nedas na nu dopustit.

Pouzivam ju dost casto aj na Slovensku. Zadas adresu a uz si nemusis vsimat znacky okolo cesty a stresovat sa ci si dobre odbocil a ci si uz neminul dialnicny vyjazd. Napr u mna vyjazd z D1 na NR nikdy som ho neminul ale stale som sledovaval znacky ci uz nahodou nebol teraz uz nemusim a mozem sa viac sustredit na premavku okolo mna.

Taktiez mi pomaha v noci na neprehladnych usekoch vidim do predu nebezpecne ostre zakruty, taktiez aj pri predbiehani ked dopredu vidim ze na ceste bude rovny usek tak si nan pockam.

A ked nepoznam miestne cesty mozno ani neviem ze ma navigovalo dlhsou cestou ako by isiel domaci ale nakoniec sa dostanem do ciela. (samozrejme musia byt aktualne mapy)

Je to nieco take ako dialkovy ovladac k TV tiez ho nepotrebujes (pripadne sa vies zaobist bez neho) ale zabezpecuje ti urcity komfort, a dnes si TV bez neho uz nevies predstavit to iste bude aj s navigaciami o par rokov - budu vo vsetkych autach ako standart.

p.s. no vidis a bez tej navigacie by ste nemali ten nezabudnutelny zazitok ktory opisujes na konci ;-)
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod titanus » 17.11.2010 09:35

obehol som 3500km po europe vratane miest ako Berlin, Amsterdam, Brusel ... a bez navigacie...teda navigaciu som mal len za CR som mal len vystrafovane uzemie bez ciest :lol: tak sa islo po starom a bez najmensieho problemu - mam dobru navigatorku :) navigacii nikdy neverim natolko aby som nemal cestu do neznama prestudovanu manualne na mape...ale to najvacsie plus ktore pre mna navigacia ma je zobrazovanie toho co ma caka predomnou - zakruty, krizovatky...hlavne ked vidi ze ho caka 360stupnova zakruta ktora tak vobec nevyzera :D technika je fajn ale este potrva veeeeelmi dlho kym bude aspon 99%


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Tomi_san » 18.11.2010 00:05

Aj mám rád navigáciu hlavne kvôli zákrutám. Ale zatiaľ ma aj vždy dobre doviedla do cieľa. :twisted:
HYUNDAI ELANTRA XD 1.6i GLS
:twisted: ELA - RED DEVIL
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomi_san Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 539  Témata: 9
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Štúrovo / Biely Kostol (TT)  Slovakia (sk)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (1) Organizátor srazu (1)

Hyundai Elantra III (2002)
200000 km @ 6.5 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod Tomík » 13.01.2011 19:15

zdar,
já mám navigaci umístěnou jako "tomasisko", sice MIO, ale to je jedno. Nebrání ve výhledu, vidím na ni perfektně. No a když potřebuji něco vymáčknout např. zvuk kecala, že jsem překročil rychlost ;) ;) , tak levou rukou už to taky zmáknu.
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod MAKU19 » 14.01.2011 15:00

:) Používam TomTom GO730 a som s ním veľmi spokojný čo sa týka navigácie a ovládania (nie už s cenovou politikou, kde pri kúpe nových ma musíte zaplatiť aj za staré ktoré ste si doposiaľ nekúpili).
Mám ho umiestnený na prísavke v strede v dolnej časti čelného skla. Napájací káblik je veľmi mäkký a dá sa tvarovať tak aby nezavadzal.
Výhodu okrem iného vidím aj v upozornení na prekročení rýchlosti pri súčasnom novom tarife pokút na Slovensku.
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod peter562/12 » 28.04.2011 15:58

po dlhom,nenutenom odmietani sa mozem uz aj ja pochvalit ze ho mam.som zvedavy ci sa z nim skamaratim!skusenost nulova.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
peter562/12 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 268  Témata: 2
Registrován: 20.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
0 km @ 0 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod MAKU19 » 05.05.2011 17:26

;) Ja mám v tomto okienku držiak na mobil Samsung WAVE kde mi funguje aj navigácia. Je to núdzová navigácia, lebo mobil nosím stále so sebou a môžem ho nasadiť hocikedy. V tom bočnom okne mi mobil v dolnej časti vôbec nezavadzia, inak bočný široký stĺpik aj tak bráni v poriadnom výhľade. Na dovolenku si beriem TomTom GO730 ktorý umiesňujem do stredu čelného okna v dolnej polohe. ;)
ObrázekObrázek
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod srobik2000 » 22.05.2011 21:20

tomasisko píše:tu je fotka mojej navigacie v tom malom bocnom okienku, musim povedat ze pri jazde mi to vobec neprekaza, mozno aj preto ze TT one ma iba malicky drziak easyport
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


O.K. presne aj ja ked som mal v Septemri pozicanu navigaciu tak sa mi tam velmi osvedcila. Mal som ho na prisavke na malom okienku a bolo to super. Trochu mi vadil privodny kabel na napajanie ale inac ok. Nastavil som si ciel a mohol som vyrazit. Moj kolega tak ma navigaciu na OPLY ZAFIRA.
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW EX Steel Gray
srobik2000 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 7
Registrován: 18.01.2010
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
14000 km @ 6.8 l/100km

Re: Externa navigacia

Příspěvekod tomasisko » 23.05.2011 07:53

co sa tyka kabla prechadza popod cierny plast pri pravom kolene vychadza pri kormane. Dalej pokracuje ponad korman do lava kde tiez nie je vidiet, ponad tlacitka (ESP, nastavenie sklonu svetiel) a popri dverach (ked su zavrete tak to vyzera ze je zasunuty medzi dverami a palubnou doskou) ku okienku
  KIA Venga LX 1.4cvvt Caramel Gold
...jazdim ako hrusinsky, kocham sa zivotom...
Uživatelský avatar
tomasisko Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 332  Témata: 15
Registrován: 02.09.2010
Bydliště: BB  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
30000 km @ 7 l/100km

Předchozí

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé