Uvolněné čelo karoserie

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod Standahe » 08.09.2010 18:58

Při nasedání do auta jsem si najednou všiml větší mezery mezi blatníkem a čelem. Předpokládám, že to tam nebylo od začátku, to bych si toho snad již všiml. Začal jsem to prohlížet, žádné poškození karoserie není vidět, ale přitlačením se to dá srovnat. Zjistil jsem, že celé čelo je nějaké měkčí. Čelo je zvrchu připevněno 4 plastikovými šrouby, z toho 2 krajní byly nějaké volné. Chtěl jsem je dotáhnout, ale protáčely se - zespodu tam přístup není. Tak jsem je zkusil vyšroubovat, byly jen trošku volnější, vytáhl jsem je ven a oni to nejsou šrouby, ale takové hmoždinky a mají strhaný závit. Zřejmé jsem se velmi jemně opřel o stěnu garáže. Dají se tyto hmoždinky běžně koupit, nebo je to specialita Kia? A jak je spojen blatník s čelem? Asi se tam něco přestřihlo, ale přístup tam není - možná po demontáži světlometu - do toho se mi zatím nechce. Díky za rady.
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod Beda » 09.09.2010 07:35

Foto by nebylo :?:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod Standahe » 09.09.2010 21:42

Beda píše:Foto by nebylo :?:

Zkusím něco nafotit
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod BednarMar1 » 10.09.2010 14:41

Tohle máme na Vendovi hned od výroby. Všiml jsem si toho, ale zatím to neřeším. Ten šroub, je vlastně jenom taková hmoždinka (nebo jak se to píše). Princip má být v tom, že došroubováním se to roztáhne a drží to. Jenže došroubovat se to nedá - ten šroub se protáčí. Docela mě to překvapilo. Počítám ale, že ten nárazník tam jinak drží klasicky, pouze ze strany motoru to tam kosmeticky drží na těchto "zarážkách". Doufám teda, že takhle fórově není smontované celé auto.... :) Jinak taky nechápu, proč to tam není zašroubované "natvrdo".
Uživatelský avatar
BednarMar1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 3
Registrován: 10.06.2010
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod Standahe » 13.09.2010 21:24

Taky jsem dospěl k závěru, že problém musí být již z montáže. Strhnout závit se nedá tahem. Do otvoru se vloží hmoždinka s přírubou a do hmoždinky se zašroubuje šroub (viz nepovedené foto), čím dojde k roztažení pacek a zpevnění spoje. Pokud packy na něco narazí, je třeba použít větší moment na zašroubování a dojde ke stržení závitu - šroub je z plastu. Jsou tam čtyři šrouby, dva drží dobře a dva se protáčejí.

Druhý problém, lícování čela a blatníku (viz foto), tam si nejsem jist, ale je málo pravděpodobné, že bych si toho všiml až po půl roce. Tam bych potřeboval zjistit způsob spojení čela s blatníkem a jak se k němu dostat, protože přitlačením se to dá srovnat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Standahe Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 50  Témata: 10
Registrován: 08.01.2010
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)
Sponzor (5) TOP sponzor (1)

Kia Venga (2010)
40000 km @ 7.0 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod loty » 13.09.2010 22:46

Zial cely ten predok je aj u mna taky "plavajuci", sice nie je problem s tou hmozdinkou
ale licovanie jednotlivych dielcov nie je ako u "VW group kvalita"....

Taktiez v interiery su niektore dielce pospajane aby boli....nedosadaju,
hlavne take stvorcekove krytky v ruckach dveri mi vkuse vypadavaju....
loty Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 81  Témata: 5
Registrován: 16.12.2009
Bydliště: kosice  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
3880 km @ 8.1 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod ombreluk » 14.09.2010 04:23

zajedt do servisu v ramci zaruky to je otazka peti minut ani ne ;) :CZ:
Kia rio, orange , koupil 14.12.2008, teď najeto cca 17 000km =)
Uživatelský avatar
ombreluk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 55  Témata: 2
Registrován: 21.10.2009
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Rio II (2008)
30000 km @ 7 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod Tomík » 22.11.2010 08:10

zdar,
měl jsem celý předek rozebraný když jsem dával jiný klakson (je to pakárna). S tím lícováním mám to samé na levé straně-problém je u šroubku který drží tyto dvě části. Má něco jako hmoždinku do který je (spíš naklepnutý) vrut. Za chvilku je to vyžvejkaný. Chystám se tam dát něco pevnějšího-pokud mi to v servisu :kia: neopraví.
čus
Tomík
Venga 1,6 CRDi, 94kW, stav 67 000km, 5,8l/100
K čertu s tímhle středním věkem!Důchod mi nedají,protože jsem příliš mladý a ženy mi nedají,protože jsem příliš starý..
Uživatelský avatar
Tomík Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 243  Témata: 9
Registrován: 05.05.2010
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Venga (2010)
22400 km @ 5.8 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod NOD32CZE » 24.06.2011 13:54

V Pondělí jedu do nového servisu kde mě seříděj kapotu na levé straně u světla je fuga a na pravim světlu je kapota narvaná,,, prakticky bez mezery.U levého světla taktéž je větší mezera mezi maskou a kapotou...No v servisu kde jsem auto kupoval mě říkali že to je tak dělaný a že se stím nic nedá dělat v tomhle mají alespoň snahu prý smontujou celou kapotu a pak si stím trochu pohrajou zatím to vypadá že slovo nejde neznají :) no nebudu dělat ukvapené závěry jsem sám zvědav co vymyslí...Akorád se pořád divili že jsem přijel knim a proč to neudělali tam kde jsem auto koupil :no: zkrátka netvářili se příliš nadšeně...Tak doufám že bude všechno v pohodě...

Předběžná doba práce:prý na celý den si ho nechají,ještě budou koukat na vrzající brzdový pedál a když budou objednávat tak vše bude do druhého dne tak jsem zvědavej :)
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod NOD32CZE » 29.06.2011 16:33

Tak sice auto predano dnes ale vsechno je tak jak ma bejt na te leve strane dali 1vrut a s kapotou taky trochu hnuli...Takze zmena servisu se vyplatila...
Kia Venga 1.4CVVT 66kW Fresh,Tmavě Šedá Metalíza (Šedá Steel) - UKRADENO ach jo kdepak jsi moje krásná Vengushko ;(
Čičák=největší zrůda a podvodník
Uživatelský avatar
NOD32CZE Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 5
Registrován: 22.02.2011
Bydliště: Pardubice  Czech Republic (cz)

Kia Venga (2011)
5000 km @ 6-7 l/100km

Re: Uvolněné čelo karoserie

Příspěvekod palkiy » 23.06.2015 18:03

Vie niekto ci bude pasovat predny naraznik z modeloveho roku 2015 na starsiu veziu napr. 2011
palkiy Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 30  
Registrován: 15.02.2011
Bydliště: Trebišov  Slovakia (sk)


Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé