Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

"Máte štěstí, že jdu zrovna kolem, říkají o mě, že jsem odborník".

Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod branor » 16.03.2014 20:21

Ahojte, zakladam tuto temu koli tomu ze by som si na svojej Venge rad vymenil predne aj zadne brzdove dosticky. Po predchadzajucej situacii s ktorou som sa vyrovnal usudzujem ze vymenu aj cistenie tychto sucasti automobilu zvladne kazdy trochu technicky nadany, prakticky a sikovny clovek. Samozrejme chcem usetrit aj cenu servisu, ale tak preco neusetrit, ak sa da...

Problematiku by som rozdelil na 2 casti:

Aky je postup?
1. - co uvolnime?
2. - co namazeme?
3. - co vycistime?
4. - na co si davat pozor?

Ake vybrat?
To co ma trapi je to ze na trhu je mnozstvo brzdovych dosticiek urcenych aj pre KIA VENGA, mna vsak zaujimaju Vase nazory - co si myslite ktore brzdove dosticky kupit svojmu autu, aby to nebola zbytocne predrazena investicia, ale zaroven aby v ziadnom pripade neboli kupene diely ktore by mohli ohrozit spravnu funkcnost a spolahlivost brzdoveho systemu.

Poradite? Aku znacku? Konkretny tip? Mate osobnu skusenost? Táto téma ma samozrejme sluzit vsetkym pouzivatelom tohto fora a dufam ze bude uzitocna.
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Pavka » 16.03.2014 23:46

Zdravím, chápu důvody proč si vyměnit destičky sám, ale pokud máš auto stále v záruce tak bych do toho nešel :( . Co jsem koukal tak by mělo být autíčko rv.: 2010. Může se stát že ti :kia: ukončí záruku. :?
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod branor » 17.03.2014 00:20

Aky by bol dovod ukoncenia zaruky? Na opotrebovane dosticky sa predsa zaruka nevztahuje. A predsa ak by sa stalo nieco motoru, asi by bolo divne nevyreklamovat zavadu koli tomu ze som pouzil ine brzdove dosticky... Pokial sa nepletiem zaruka by mala platit pokial je vylucene ze vada ktoru reklamujem mohla byt sposobena mojim zasahom - aspon tak mi to raz v servise povedali... A kedze aj tak si do servisu nosim na garancky vlastny olej uz od zaciatku myslim ze o vela nepridem - oni si dovod v takychto pripadoch mozu najst vzdy....

Myslim ze v tejto teme by sme nemali preberat temu ohladom zaruky, kazdy kto chce vykonat podobny zasah si musi byt vedomi rizika, to je vsak osobna vec kazdeho, kto sa ako rozhodne...
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod MAKU19 » 17.03.2014 13:27

Pavka píše:Zdravím, chápu důvody proč si vyměnit destičky sám, ale pokud máš auto stále v záruce tak bych do toho nešel :( . Co jsem koukal tak by mělo být autíčko rv.: 2010. Může se stát že ti :kia: ukončí záruku. :?

:x Ja som mal zodraté doštičky aj kotúče na zadných brzdách , ale podľa servisu to nepodlieha záruke tak mi to v záruke nevymenili, musel som si to dať vymeniť sám. :x
Obrázek
KIA Venga 1.4 CVVT 66kW
Radšej užívať život ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy
Uživatelský avatar
MAKU19 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 220  Témata: 14
Registrován: 25.03.2010
Bydliště: Piešťany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
75777 km @ 7.31 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Tony » 17.03.2014 15:20

Destičky i kotouče si může sehnat svoje. Tak jako olej. Ale v době garance bych to nechal vyměnit servisem. Dáš za to sice pár stovek :( ale kdyby se do budoucna něco posr... tak to není tvůj problém a všichni to známe, že když se něco poser. tak pak ale pane vy jste si tam dělal zásahy do vozidla... Tak je to se vším. Když rozebereš vysavač a pak se ti pokazí a servisní technik uvidí, že jsou blomby přerušené tak tě taky kopne do zádele ;)

Brembo dělá dobré a značkové kotouče i desky přímo na ceed. Jde je sehnat poměrně lacině, cca o polovinu levnější než origoš Kia, které po 50tisících odejdou (když máš štěstí) a ještě se přilepujou... :thd:
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod PeterZM » 17.03.2014 18:49

Ja mozem tiez z vlastnej skusenosti odporucit Brembo
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Pavka » 17.03.2014 19:53

Mě bylo řečeno že si mohu klidně přinést svůj olej na výměnu i ten stejný který používají oni, ale pokud se něco stane s motorem tak mám po záruce proto jsem to psal :? . Tudíž je jasné že cokoliv člověk udělá v záruce sám nebo přinese do :kia: servisu jaké koliv díly které nejsou přímo od nich s přirážkou tak padá záruka :shock: . Je to má zkušenost!
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Beda » 17.03.2014 20:47

Par videii, ktera budou napomocna :)

Cely postup do detailu, ale brat s rezervou, tak pekny brzdy mit nebudes, to co tam sudla hadrikem, tak na to budes muset vzit ocelovy kartac, pilnik a smirgl.



Priklad brzd na Kie, hadam budou stejne jak U Vengy (to posledni video je dost detailni).







Co delat, kdyz nejdou sroubky ven.

Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Tony » 20.03.2014 16:01

@Pavka

snaží se tě oje*bat! Nedej se! Pokud olej splňuje kategorizaci, tedy xW-xx a např. C2/C3 (nevím co teď má Magentis) a doneseš to v originální uzavřené doze tak ti můžou víš co? :-)

V každém případě bych šel jinam. Takoví lidi si moje prachy nezaslouží. Toť můj názor.

P.S: Napiš tady název servisu.
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod branor » 21.03.2014 00:03

Beda... ako vzdy ukazal sa znalec pomerov, odpoved vycerpavajuca - podla tychto videi to musim zvladnut :-) DAKUJEM

dosticky objednane podla odporucania tu na fore znacka Brambo...

predné: Brembo P 30 018
zadné: Brembo P 59 038

Tu je priamy odkaz na katalog Brambo ohladom Vengy.

, ked uspesne vymenim, urcite sa pochvalim :-) :drink:
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod branor » 11.05.2014 22:54

Ahojte, mal nasledovat prispevok s chvalenim ako som to skvele zvladol, ale zatial sa "happyend" nekonal :-(

Zacal som zadnymi brzdami. Zasekol som sa na jednej veci, ktora sa zda byt z videii velmi jednoducha, no bohuzial sa mi tak nepodarilo...
Jedna sa o bod, kedy uz mame vsetko vycistene, pripravene, dosticky osadene...
Treba uz len rozsirit sklucovadlo,alebo zverak, alebo neviem ako to inak pomenovat - ktory stlaca brzdove dosticky k sebe...
A tu som ostal visiet, nech som sa snazil akokolvek, nepodarilo sa mi ten vysunuty piest vobec zasunut, ani o milimeter...
Jedna sa o zadne brzdy na Kia Venga, nemoze tam byt nejaky iny mechanizmus na stlacenie toho piestu?
Rucnu brzdu som mal uvolnenu, nadrzku s brzdovou kvapalinou otvorenu...

Vie mi niekto prosim poradit, ako sa da pokracovat ked je takyto stav? Okrem toho ze ma poslete do servisu...

Dakujem
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod marmi » 12.05.2014 07:56

U předních brzd je to jednoduché,stlačí se pákou píst kotoučové brzdy aby se vlezly nové desky.U zadních ,kde je ještě zaintegrovaná ruční brzda se to obvykle šroubovalo.Nevím jestli i u Vengy,zatím jsem na to nekoukal,ani není důvod,mám najeto jen 8tis ;)
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod branor » 12.05.2014 09:12

No tiez ma to napadlo,ale experimentovat nebudem,ak neviem ze to tak naozaj je. Teda otazka, ak sa to srobuje, tak sa to len srobuje, alebo zaroven na to treba zaroven aj tlacit?
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod spd001 » 12.05.2014 18:21

nie netreba tlacit,pokial nemas zadrety valcek tak ti to pojde lahko zasrobovat aj s malymi blickami, sice je na to pripravok ale predpokladam ze ho nemas a ten tlaci a zaroven srobuje ale osobne som ho nikdy nepouzil kedze nezadrety valcek ide lahko a pri zadretom ti ani pripravok nepomoze jedine blicky Knipex Cobra 2" ako mne na OII.no ked budes srobovat valcek daj pozor aby si neposkodil prachovku valceka sa lubi zasekavat ked srobujes a bolo by dobre ju trochu namazat vazelinou urcenou na gumenne tesnenia a zaroven natriet na miesta kde sa dosticka dotyka so strmenom vazelinu s vysokym obsahom medi a vlastne na vsetky sticne plochy :thu:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Vymena brzdovych dostickiek - ako? ake?

Příspěvekod Beda » 12.05.2014 21:02

Hadam to nema system podobny tomuto, kdy se neda pist jen jednoduse zatlacit, ale musi se zasroubovat


Koukal jsem na schema Vengy
venga brzdy.jpg

a nezda se mi, ze by mela sroubovaci pist .. nevidim tam zadne drazky :? Nemas nahodou foto ?

Jeste mne napada, zkus povolit ten odvzdusnovaci sroub, co je na prasatku, at muze unikat brzdovka rovnou tamtudy, kdyz budes tlacit na pist :idea:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Další

Zpět na Technický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé