LED žárovky, blinkry

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod pavlikxss » 23.01.2018 18:36

rád bych ti poradil, ale už si nepamatuji kde jsem je kupoval, byly z číny (v historii už je nemám), vydržely cca 3 roky a 45.000km (3 páry) pak jsem koupil jine a ty staly zaprd, loupaly se hlavičky, tak jsem je asi po 1.000km vyhodil.
Kia ProCeed 2022
Hyundai Tucson 2020
Dacia Duster 2019 - 41000km
Kia Ceed 2014 - 75000km
Kia Sportage 2012 - 85000km
Uživatelský avatar
pavlikxss Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 97  Témata: 5
Registrován: 24.08.2014
Bydliště: ostrava  Czech Republic (cz)

Kia Ceed GT III (2022)
7500 km @ 9.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Cee'd 2017 - interierove osvetlenie v zadu

Příspěvekod Kepro » 28.01.2018 17:13

Ahojte,

stal som sa stastnym majtelom novej Kia Cee'd, v predu som si vymenil interierove ziarovecky za LED, a vsak neviem ako vybrat to zadne svetlo v mojej Cee'dke a nechcem to zlomit,

viete mi poradit? najlepsie s fotkou ako na to
Kepro Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 17.12.2015
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod mv12 » 23.02.2018 19:54

mv12 píše:Nakonec objednáno toto:

dopředu 2 ks (řidič a spolujezdec): http://www.ebay.com/itm/311217444781
svítit to bude určitě víc, jak ty původní 6 LEDkové, které tam mám (takovéhle: http://www.ebay.com/itm/31MM-5630-SMD-6 ... 2488597398) a které jako jediné nyní po dvou letech začaly odcházet (u obou svítí už jen 3). Šel jsem do COB, protože COB mám vzadu i v kufru a narozdíl od těchto zatím drží...


Přikládám zkušenost s výše uvedenými nově objednanými LED žárovkami.

1) Oproti mému předpokladu nesvítí zdaleka tolik, jako svítily ty, které jsem nahrazoval (5630 SMD). Tipnul bych to na poloviční intenzitu osvětlení, takže mě to zklamalo.

2) Po dvouměsíčním provozu začaly blikat a pak přestaly svítit úplně, takže hlásím nespokojenost a nedoporučuji tento typ. Problém není v tom COB LED modulu, ale někde ve spojích mezi destičkou s COB diodami a tělem té 31mm festoon žárovky. Když totiž na destičku zatlačím, vše začne svítit... Tj. probém není v samotných LEDkách, ale to mi nepomůže. (Možná bych to při troše snahy zvládl s pájkou nějak opravit, ale kdo by se s tím při té ceně babral...). Evidentně nějaká nekvalitní výroba. Nejdřív odešla jedna a do týdne druhá...

Napsal jsem proto prodejci (je to už 6 měsíců od objednávky, ale sliboval 1 rok záruku). Nabídl mi zaslání nových kusů, ale odpověděl jsem, že bych si rád vybral jiné LED žárovky a rozdíl v ceně, že doplatím. S tím neměl prodejce žádný problém, takže jsem vybral a požádal o zaslání tohoto: https://www.ebay.com/itm/2X-White-31MM- ... Swg3FUiSr3
Vzhledem k tomu, že původně jsem platil 1.98 dolaru a cena těchto je 2.75 dolaru, chtěl jsem doplatit rozdíl, ale prodejce jen odpověděl, že mi to posílá a peníze nechtěl...
Opět se mi potvrdil velice nadstandartní přístup čínských prodejců k řešení reklamací. :thu: :thu:

Až to dorazí a odzkouším je, opět poreferuji...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Berka » 23.02.2018 20:08

Jj, je to smutné, ale čínský obchod vzdálený půl zeměkoule je při řešení problému vstřícnější jak ten, který je místní.
Osobně mám v interiéru komplet diody už více jak 3 roky a zatím vše v pořádku. Jen bohužel nevím kde jsem je kupoval. V osvětlení SPZ jsem je už 1x musel vyměnit a myslím že to nebylo naposled.
Teď mám na zkoušku objednané LED do předních blikačů. Výrobce garantuje že nedojde ke zrychlenému blikání jako u prasklé žárovky (nízký odběr proudu) a podstatně vyšší svítivost oproti klasické žárovce. Navíc zmizí ten oranžový nádech světla od zbarveného skla žárovky. Cena už byla trochu vyšší- cca. 7.50 USD/ks.
Ve zpátečce mám také LED a tam je rozdíl oproti žárovce opravdu výrazný. Až uvidím jak fungují přední blikače objednám LED i do zadních blikačů.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Fofeňaníkovová » 23.02.2018 20:18

Tiež mám v aute pár LED, ale len tam kde ich použitím niečo získam. A smerovky alebo obrysovky to nie sú.

Obrázek
Uživatelský avatar
Fofeňaníkovová Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 464  
Registrován: 19.05.2017
Bydliště: sk  Slovakia (sk)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Kia Carens III (2007)
162500 km @ 11.0 l/100km

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod Pepa59 » 31.08.2019 23:18

Mě zajímají blinkry v zrcátkách - jaké mám auto, to vidíte. V Auto ESA se jim nějak podařilo při přepravě z Chomutova do Brna rozbít sklíčko pravého blinkru :thd: . Před koupí z ESA jsem zajel do PEMM Brno a tam mi řekli, že to stojí 2800 Kč :shock: . V ESAch mi milostivě dali slevu 2000Kč. Výměna v Kia Hodonín opravdu stála přes 2800 :cry: . Tak jsem se na to vadné podíval, a pochopil jsem, proč svítí tak mizerně - dobře svítí jen šikmo dozadu, ale zepředu a z boku za jasného dne skoro není vidět! Jsou tam jen dvě LEDky - jedna svítí (dobře) přímo šikmo vzad, druhá prosvětluje ten viditelný plexi pásek. Za tmy a šera dobrý, ale na světle na příslovečné "dvě věci -na h...o a na p.d" :x .
Neřešili jste někdo svítivost těchto blinkrů? Bohužel v současnosti význam blinkrů upadá :no: - řidiči je čím dál tím méně používají, a výrobci na to reagují tím, že je (ty přední) schovávají dovnitř (směrem ke středu auta) hlavních světel, kde nejsou skoro vidět :thd: . ( No nezabili byste blba zleva, co mu při vjíždění na hl. silnici nebo na kruháč dáváte přednost, a von vám bez blinkru odbočí tam, odkud vyjíždíte...A mezitím (na hlavní) vám přijíždí někdo zprava, a vy už jste tam dávno mohli bejt, kdyby ten zleva blikal..!) :evil:
KIA Ceed SW 1,6 CRDI 100kW GT-Line 2015, mám od 10.5. 2019 a 55450km
Hyundai i30 1,4 73 kW od 4/2014 do 5/2019
Hyundai ix20 1,4 66 kW od 3/2012
Felicia 1,3 50 kW
Uživatelský avatar
Pepa59 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  Témata: 11
Registrován: 07.06.2019
Bydliště: 697 01 Kyjov  Czech Republic (cz)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod mv12 » 01.09.2019 09:31

mv12 píše:
Až to dorazí a odzkouším je, opět poreferuji...


Koukám, že jsem nějak zapomněl poreferovat, tak napravuji. Naprostá spokojenost. Svítí dle mých představ (tj mnohem víc než ty zmetky) a dosud žádné potíže, takže s životností taky bezproblému. Můžu jen doporučit.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

LED osvětlení spz a kufru

Příspěvekod Zmoch » 13.11.2020 10:25

Zdravím všechny,
mám Kia Ceed combi r.v. 2015, benzín 99 kW. Chtěl bych si vyměnit osvětlení spz a kufru za ledkové. Na internetu (aliexpress i české eshopy) jich je sposta a nevím, které přesně by tam mohly pasovat. Většinou tam mají ilustrační foto a nerad bych koupil nějakou kravinu. Prosím vás mohli byste mi poradit nejlépe poslat odkaz, kde koupit správný typ ledkového osvětlení spz a kufru? Předem díky pomoc Zmoch
Zmoch Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 1
Registrován: 16.10.2019
Bydliště: Stupno 90  Czech Republic (cz)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod BigFoot007 » 19.02.2021 23:10

Ahojte,
Trosku to tu ozivim. Par dni dozadu mi dosli ledky z Ciny
https://a.aliexpress.com/_v3s5cJ

Objednaval som verziu Cold White.
Podla vsetkeho sa jedna o 3W ziarovky, originalne od Kie, co su klasicke edisonky, maju tusim 8W (tak dufam ze tieto ledky aj realne budu zrat menej stavy).
Co ma milo prekvapilo je, ze ziarovky realne svieta 2-3x silnejsie ako povodne. Jediny problem mam so zadnym stropnym osvetlenim, skusil som dve ziarovky a ani jedna mi tam nefungovala. Takze som sa vratil k povodne originalnej ziarovke...Este jedna rada, ak menite ziarovky, radsej si vytiahnite poistku svetiel, ja som to neurobil a odpalil som 7.5A poistku...
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod lopo1 » 20.02.2021 22:32

skusal si ich aj otocit vymenit poly? uprimne ja som vsadil radsej na overene znacky sice x rkat drahsie ale viem ze tie ledky vydrzia a halvne maju rovnaku teplotu farby ako vpredu tak aj vzadu nesiel som do cool white ale warm white ktora mi pride pre oci prijemnejsie co sa tyka intenzity je davno zname ze ledy davaju nasobne vacsi vykon pri rovnakych watoch ako ziarovky
lopo1 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 473  Témata: 3
Registrován: 04.09.2020
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod BigFoot007 » 21.02.2021 14:40

@lopo1 - tak beriem spat. V piatok som este pozeral nrjake videa a vcera som si nasiel cas vyskusat tu ledku vzadu - je mi zahada ze predne ledky som trfil hned na prvy pokus, to iste aj do kufra. Zial zadnu ledku som daval stale zle, a az na piaty pokus vcera poobede to islo (trosku si este stale trieskam hlavu, ze sa mi to podarilo stave davat zlou stranou...).
A hej, je to lacna cina (osram/philips by vysiel cca 3x drahsie), ale ja som to chcel vyskusat. Ak mi tieto ledky do roka odidu, tak ich nahradim kvalitnejsimi a drahsimi, ak vydrzia viac ako rok, tak to budem povazovat za dobry kauf.
:kia: Ceed 1.4MPi 73kW Kappa, Exclusive + paket Navi, Winter a Color Grey 2016
BigFoot007 Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 160  Témata: 6
Registrován: 17.03.2017
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: LED žárovky, blinkry

Příspěvekod HonzaŠ » 21.02.2021 17:41

Jestli si vybíral podle recenzí tak vydrží, mě v minulém autě svítili víc jak pět let a pokud vím tak svítí i novýmu majiteli. Jen do inteiéru se nehodí bílý a "silný" světlo. V noci to bije do očí, proto sem vybíral stejně jako do obýváku :D
Kia Cee'd Kombi JD 1.6 GDi TOP 10/2018
Uživatelský avatar
HonzaŠ Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 181  Témata: 1
Registrován: 05.10.2020
Bydliště: Jemnice  Czech Republic (cz)

Předchozí

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé