Palubní počítač FL

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Palubní počítač FL

Příspěvekod formis » 03.03.2010 18:08

Chci se zeptat, jestli je nějaká možnost donutit palubní počítač u verze FL aby ukazoval dlouhodobou spotřebu. Po natankování se vždy automaticky vynuluje a počítá pouze od jednoho natankování k druhému.
Kia Ceed SW 1,6 benzin * barva 8Q * model 2010
Uživatelský avatar
formis Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 39  Témata: 2
Registrován: 25.09.2009
Bydliště: Bruntál  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
16000 km @ 7.3 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod centralnifido » 03.03.2010 21:56

Měl sis koupit starší verzi hihihi tam není problém , neee sorry , porad se v servisu ale myslím že to nějak pujde .
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod Ice_B » 03.03.2010 22:33

Tak toto som ešte som nepočul, ak je tak, tak je to poriadna haluz. Tak to by som teda nechcel, aby sa mi PP vynuloval po natankovaní. Ja mám prvú verziu Cee´da, tam je to v pohode a toto mi je novinka. Akurát je mi záhadou, akým systémom funguje denné počítadlo kilometrov - totiž A-údaj nulujem po každej dlhšej jazde, ale B-údaj nenulujem vôbec a pri preklikávaní som si všimol, že sú na ňom nejaké malé čísla, aj bez nulovania, takže netuším kedy sa B-čko nuluje samé.
Uživatelský avatar
Ice_B Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  
Registrován: 09.02.2008
Bydliště: Veľký Krtíš, Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
182000 km @ 5.0 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod centralnifido » 03.03.2010 22:43

Já mám taky tu verzi před FL a vše je v pohodě ???
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod marhalu » 03.03.2010 23:47

Myslím že je o týhle bonusový věci je i zmínka v návodu. Když se natankuje víc jak 10litrů tak se vynuluje. V našem FL to tak je. Já k němu ještě nuluju A trasu a tak vím kolik jsem najel na jedno tankování. Už jsem si na to zvykl. Celkovou spotřebu si počítám doma pak z tankovaní - je to přesnější.
Škoda že nemá dvě paměti alá škoda. Jedna na takování - tankování a druhá jen jízda. Ale nevadí t,o aspoň se víc dívám před sebe než něco lovit v PP. :D
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod centralnifido » 03.03.2010 23:51

proč řešit stále spotřebu ??? Prostě natankuji a jedu nee ??? A až to začne svítit tak to opakuji . Je jasné že pokud pospíchám tak to žere vice a pokud ne tak je to pohoda klídek ale to učí už na základce nebo ne .
Uživatelský avatar
centralnifido Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 292  
Registrován: 06.07.2009
Bydliště: Česká Lípa  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
17600 km @ 5.5 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod 3CP0 » 06.03.2010 15:00

centralnifido: A prečo spotrebu neriešiť??? Ceeda si asi nekupuje niekto, komu nezáleží na spotrebe, nemyslíš? Pochopím, že spotrebu nebude riešiť majiteľ Ferrari, ktorý keď má na tak drahé auto, má aj na jeho prevádzku. Ale že by zrovna Ceed patril do tejto kategórie, to asi nie :lol:
Keď je tebe jedno, akú máš spotrebu - tak buď nevieš, čo s peniazmi; alebo ti tú naftu niekto prepláca. Mám pravdu?
Uživatelský avatar
3CP0 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 32  Témata: 1
Registrován: 28.08.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod dedojozef » 06.03.2010 20:11

Sledovať spotrebu alebo nie? Samozrejme že sledovať, veď ak mám rok dva ustálenú spotrebu +/- 0,5 l/100 km alebo aj väčšiu odchylku je všetko v poriadku, no ak mám zrazu o 3 l/100 km naviac, predsa to niečo signalizuje, alebo nemám pravdu?
dedo Jozef
dedo jozef SPORTAGE FL FREEDOM 2.0 CRDI/4WD 105 555 km
Uživatelský avatar
dedojozef Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 159  Témata: 2
Registrován: 01.01.2010
Bydliště: Likavka  Slovakia (sk)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1) 3. místo (2) Sponzor (6)
TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3)

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod marhalu » 06.03.2010 20:18

Přesně hlavně z tohoto důvodu to sleduju. Už se mi to jednou vyplatilo... oprava nebyla tak drahá :) pro mě jednoznačně sledovat
prepared to sucCEED ;)
KIA Cee'd SW FL 1.6 CRDi Comfort Plus + něco navíc
Uživatelský avatar
marhalu Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 252  Témata: 4
Registrován: 13.10.2009
Bydliště: Praha - Prosek  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
150000 km @ 5.65 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod Blackhawk » 26.05.2010 16:36

Síce nemám FL, ale dám to sem.
Dnes som si všimol, ked som prichádzal pri auto, že svieti na palubnom počítači symbol auta a teplota.
Nikdy pred tym som si toho nevsimol. Mate to tiez tak?

P.S. zamknute auto
Pro_ceed black pearl
Uživatelský avatar
Blackhawk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 3
Registrován: 09.06.2009
Bydliště: Praha  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2009)
23000 km @ 0 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod snike » 26.05.2010 18:02

Blackhawk píše:Síce nemám FL, ale dám to sem.
Dnes som si všimol, ked som prichádzal pri auto, že svieti na palubnom počítači symbol auta a teplota.
Nikdy pred tym som si toho nevsimol. Mate to tiez tak?

P.S. zamknute auto


... je to normální :yes:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod Katikakus » 26.05.2010 18:44

Ice_B píše:Tak toto som ešte som nepočul, ak je tak, tak je to poriadna haluz. Tak to by som teda nechcel, aby sa mi PP vynuloval po natankovaní. Ja mám prvú verziu Cee´da, tam je to v pohode a toto mi je novinka. Akurát je mi záhadou, akým systémom funguje denné počítadlo kilometrov - totiž A-údaj nulujem po každej dlhšej jazde, ale B-údaj nenulujem vôbec a pri preklikávaní som si všimol, že sú na ňom nejaké malé čísla, aj bez nulovania, takže netuším kedy sa B-čko nuluje samé.



A a B najezdy maji pocitadlo do 999 km, takze po ujeti teto vzdalenosti se vynuluji ;-)
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod Blackhawk » 27.05.2010 08:47

snike píše:
Blackhawk píše:Síce nemám FL, ale dám to sem.
Dnes som si všimol, ked som prichádzal pri auto, že svieti na palubnom počítači symbol auta a teplota.
Nikdy pred tym som si toho nevsimol. Mate to tiez tak?

P.S. zamknute auto


... je to normální :yes:



Dík ;)
Pro_ceed black pearl
Uživatelský avatar
Blackhawk Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 3
Registrován: 09.06.2009
Bydliště: Praha  Slovakia (sk)

Kia PRO_cee'd (2009)
23000 km @ 0 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod u2964 » 02.06.2010 19:57

marhalu píše:Myslím že je o týhle bonusový věci je i zmínka v návodu. Když se natankuje víc jak 10litrů tak se vynuluje. V našem FL to tak je. Já k němu ještě nuluju A trasu a tak vím kolik jsem najel na jedno tankování. Už jsem si na to zvykl. Celkovou spotřebu si počítám doma pak z tankovaní - je to přesnější.


Souhlasím, potvrzuji a praktikuji stejně. Rozdíl reálné spotřeby z tankování vůči PP mám z dnešního tankování 6,3 PP vs. 6,37 propočteno. :thu:
Uživatelský avatar
u2964 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 23.05.2010
Bydliště: Ústecký kraj  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
800 km @ 6.3 l/100km

Re: Palubní počítač FL

Příspěvekod rehmen » 09.06.2010 15:54

Dnes první tankování 48,3 l a trasa A i B se nevynulovaly...
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé