Tempomat

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Tempomat

Příspěvekod PeterZM » 30.06.2012 07:51

Porovnaj si čislo novej kabelaze s tou na ktorej si mal odstrihnuty konektor.
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Tempomat

Příspěvekod robo_horvath » 01.07.2012 16:35

staru kabelaz nemam, s nou skusali robit zazraky az nakoniec skoncila v odpadkoch.
Uživatelský avatar
robo_horvath Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 44  
Registrován: 09.03.2012
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod tarcelly » 04.09.2012 10:05

Ahoj Peto. Uz mam ten tempomat AP900c. Ale k diagnostickemu kablu mi predajca nevie zohnat ten SVT subor.Som este myslel , ze pri instalacii service tool sa vytvori databaza tych konfiguracnych suborov, ale bohuzial nie.Ty si daval odkaz na predajcu ttsgroup. Ja so tam volal na technicku podporu a povedali mi, ze ho nemaju, ze uz pisali vyrobcovi, ale este nemaju odpoved. Dal by si mi prosim ta info kde sa da zohnat ?
Dakujem a prajem pekny den
Ondrej
tarcelly Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 20.04.2012
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod PeterZM » 04.09.2012 19:28

Konfiguracny subor z mojho auta som ti poslal cez SS
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Tempomat

Příspěvekod tarcelly » 10.10.2012 11:12

Cau.Tak tempomat namontovany, pripojeny na can bus , konektor som nedaval, ale som ho pripajkoval dozadu na povodny konektor. Odskusany, funguje perfektne az na jednu neprijemnu vec, ze pri tiahlom dlhsom stupani pri zapnutom tempomate v urcitom momente auto padne na volnobezne otacky a nereaguje na plyn a zacne svietit kontrolka poruchy motora. Mal by sa pri poklese 75 percent nastavenej rychlosti vypnut. Niekedy skusim odskusat vplyv nastavenia gain a ninit parametrov . Ja mam teraz nastavene obe hodnoty na 7 z maximalnej hodnoty 14.
tarcelly Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 20.04.2012
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod PeterZM » 11.10.2012 20:24

Mne toto este nikdy nespravilo ale ani sa mi nikdy nestalo ze by mi nevladalo ist do kopca a spomalovalo...s tymy paramerami init a gain opatrne lebo si to cele rozladis. Kalibroval si aj plynovy pedal?
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG Bluemotion
Kia Ceed SW 1,6 CVVT Lpg Phoenix silver r.v.09 Predané
Uživatelský avatar
PeterZM Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 157  Témata: 2
Registrován: 27.11.2010

Re: Tempomat

Příspěvekod tarcelly » 13.10.2012 21:25

Cau. Kalibraciu plynu mam urobenu. Zmenil som gain na 9. V tom subore co si mi poslal si aj ty mal nastaveny na 9.Je to urcite lepsie. Ja mam slabsi 1,4 motor a ten vyzaduje skor preradit ako 1,6. Dovozca tempomatov tss group uz dostal od vyrobcu konfiguracne subory svt. V tom tvojom som si musel vypnut oem modul, lebo ja mam packu :) . S tempomatom som maximalne spokojny, ovladanie packou je super a pamat na dve prednastavene rychlosti je tiez perfekna vec. Dakujem.
tarcelly Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8  
Registrován: 20.04.2012
Bydliště: Zvolen  Slovakia (sk)

Re: Tempomat

Příspěvekod bungee3 » 07.08.2015 19:05

rIKI píše:
rIKI píše:Tempomat suprová věc, ale poslední dobou začíná trošku zlobit (tovární výrobek).

1. Typická situace: před obcí podřadím na 4 (vypne se udržování rychlosti - např.90), auto zpomalí na 50, zmáčknu nastavení nové rychlosti (tlačítko SET -), ale udržování rychlosti se neaktivuje - nerozsvítí se kontrolka SET v budíkách. Tlačítko SET - zmáčknu ještě tak 2 až 3 krát, pak se SET rozsvítí a auto začne udržovat rychlost, jenže v tu dobu už tak o 5 km/h míň, než jsem původně chtěl nastavit. Pokud mám ustálenou rychlost (zmáčknutý plynový pedál), nastavení ryhlosti funguje bleskově.

2. Další anomálie - někdy - tak dvakrát do měsíce - se mi stane, že při zvyšování nebo snižování rychlosti pomocí tlačítek tempomatu se vypne udržování rychlosti, dalším stiskem se opět zapne, ale mezitím přestane řídící jednotka dodávat naftu a auto cukne.



Tak oba problémy vyřešeny !!!

Byl jsem s tímto problémem v servisu v rámci garanční prohlídky. Na diagnostice nenašel servisní technik žádnou závadu. Kvůli podezření na studený spoj na desce modulu ovládání tempomatu (umístěn na volantu) provedl propájení podezřelých spojů. Odjel jsem ze servisu, avšak závada se opakovala dál.

Objednali mi nový modul ovládání tempomatu, po výměně tempomat funguje na jedničku. :idea: :thu:

Problémy byly způsobeny pravděpodobně studeným spojem na tlačítkách nebo dalších obvodech na modulu ovládání tempomatu, který technik neodhalil, protože tato závada se projevovala sporadicky, takže se vše zdálo být v pořádku.



Zdravím, stejné chování (cukání při změně rychlosti) jsem míval i já. Snažil jsem se to jednou řešit v rámci garanční prohlídky, ale tehdy mi řekli, že to je normální chování tempomatu. Že mu nějakou chvíli trvá, než se nastaví. No moc jsem nesouhlasil, ale zvykl jsem si používat tempomat tak, že jsem přidával rychlost pomocí plynu a pak SET a ubíral tak, že jsem stisknul CANCEL a po zpomalení SET. Dospělo to do takového stádia, že mi předevčírem tlačítko SET odešlo úplně. Volal jsem do servisu, že teda tempomat odešel úplně a že bych si ty tlačítka spravil sám, protože jedu na dovolenou (termín mají až v době, kdy jsem mimo ČR). Tak mi pánové řekli, že jsem toto měl řešit dřív, než 2 dny před odjezdem na dovolenou!!! :x Tak jsem se jich zeptal, jak si mám ty tlačítka vymontovat, že si to opravím sám a na to mi řekli, že je to nebezpečné, že mi bouchne airbag a že musím rozebrat celý volant a tak. Nyní je to v takovém stadiu, že tlačítko SET je jakoby zapadlé. Opravil bych si to, ale nevím, jak mám ty tlačítka vydolovat. Airbag jsem měl odšroubovaný (ale nikoliv odpojený) a ten šroubek, co drží tlačítka zezadu jsem měl taky odšroubovaný. Tlačítka jsem ovšem ven nedostal. Nešlo to. Něco to tam ještě drží a bojím se více zabrat. Jsem sice objednaný do servisu, ale v době po dovolené. A pokud je to pouze ve studených spojích, tak mikropájku mám a pájet umím. Může mi někdo poradit, jak tedy odmontovat tlačítka ovládání tempomatu? Jedná se o Ceed 2011. Díky.
bungee3 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 2
Registrován: 27.08.2011
Bydliště: Ostrava a okolí  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
98000 km @ 5.2 l/100km

Předchozí

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé