problem s autoradiom kia ceed

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod iko69 » 02.06.2011 13:12

Prosim o radu, nestretol sa niekto s tymto?: autoradio prestalo reagovat na ovladanie z palub. dosky - hlasitost, ladenie, predvolby, prepinanie kanalov. Ovladanie na volante je bezproblemove. Radio sa da spustit klasicky zatlacenim, no uz hlasitost pridat ubrat nie...
KIA CEED, benzin, 1.4, rok výroby 2007
KIA RIO, benzin, 1.25, rok výroby 2012
Uživatelský avatar
iko69 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Stefi » 02.06.2011 14:28

Mám dojem, že u prvých modelov sa niečo zasekávalo, reklamovať... dotáž sa cez SZ trebárs moderátora Jakuba, ten niečo riešil s rádiom
Stefi Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3799  Témata: 43
Registrován: 01.04.2008
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 1. místo (1) 3. místo (1)
Sponzor (15) TOP sponzor (3)

Honda CR-V (2008)
157756 km @ 7.8 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Misssssko » 02.06.2011 16:02

zkusal si odpojit autobateriu, alebo pozriet poistku ?? dufaj ze to nebude daco vazne.... ak bude tak das nove radio s Navigaciov a na kukane filmov :D
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod -Petr- » 02.06.2011 16:21

Jak píše kolega. U starších modelů se to občas zaseklo a řešilo se to vyndáním a opětovným zandáním pojistky autorádia. Tzv trvdý reset.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod iko69 » 02.06.2011 17:04

:( skusal som vybrat poistku - AUDIO - hard reset, no nepomohlo to, telefonicky som sa dotazoval na KIA servise, vedeli o co sa jedna - vymena radia - nakolko na radio sa vztahuje 2 rocna zaruka, vymenu budem platit... nemate niekto skusenosti? asi skor sa oplati uz dat lepsie a kvalitnejsie radio..
KIA CEED, benzin, 1.4, rok výroby 2007
KIA RIO, benzin, 1.25, rok výroby 2012
Uživatelský avatar
iko69 Muž
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 19.04.2010
Bydliště: Trenčín  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Misssssko » 02.06.2011 17:22

iko69 píše:- nakolko na radio sa vztahuje 2 rocna zaruka, vymenu budem platit...


Na radio su 3 roky alebo 100 000km... ale aj tak to mas uz po zaruke ak mas 2007r.v.
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Beky » 02.06.2011 18:10

Ja mám zas iný problém niekedy mi nejde zapnúť rádio gombíkom, ale ešte som neprišiel na dôvod prečo tomu tak je. Jeden deň ide bez problémov druhý deň keď naštartujem tak nejde zapnúť a tak sa to strieda. Ja tomu hovorím že rádio hrá keď sa jemu chce a nie keď ho chcem počúvať ja :D . Bol som na druhej servisnej prehliadke a ako naschvál rádio fungovalo ako hodinky stačil slabý dotyk a hneď sa spustilo. Samozrejme na druhý deň zasa nešlo zapnúť. Problém je v tom že do servisu to je cca 48 km a ísť tam vtedy keď nefunguje to by som asi nič iného nerobil. Aj v deň servisnej prehliadky keď som odchádzal z domu nefungovalo počas cesty som ho skúšal zapínať a nič tak si hovorím konečne to uvidia aj v servise, ale rádio si povedalo že nie a asi 5km pred servisom zasa fungovalo a samozrejme aj cez celú kontrolu. Diagnostika nič nezistila tak servis zaslal otázku do centrály či sa s tým nestretli začalo to blbnúť asi pred rokom možno aj skôr ale som si to nevšimol lebo rádio som vypínal spolu s motorom.
Uživatelský avatar
Beky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  
Registrován: 20.05.2009
Bydliště: Sturovo  Slovakia (sk)
8. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
3200 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod -Petr- » 03.06.2011 11:10

To že rádio jednou jde a jednou nejde by mohlo vypovídat o vaklu (blbém kontaktu) na konektorech a nebo o studených spojích na tištěném spoji autorádia. Takže - pokud chceš ušetřit - doporučuju se na servis vykašlat, rádio si vyndej (nebo nech vyndat) autoelektrikářem a proletujte jeho tišťák. V kabeláži problém snad nebude. Ta "náladovost" odpovídá studeným spojům, je to asi stejně "brutální" kvalita jako lak, brzdy....
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Ondro » 06.06.2011 16:06

To iko69:
Veľmi podobný problém s rádiom som mal donedávna ja. Postupne prestalo reagovať ovládanie hlasitosti a ladenia priamo na rádiu (z volantu no problem...). Prejavovalo sa to hlavne v zime. V lete, ak na palubku pražilo slnko to zrazu na chvíľu šlo, kým som nevyvetral. Podľa mňa to súviselo s teplotou a teda sa kloním k tomu, že to je postupná devastácia nejakého kontaktu (či už na plošáku, alebo v pripájacích káblikoch, konektoroch.
Aké bolo moje prekvapenie, keď mi prijímací technik jednoznačne prehlásil: "To je jasné, je to SW...." (!?!?!). Stačilo sa objednať telefonicky a za 15 minút som mal nové rádio (s wechslerom oproti jednoduchému originálu!). To po 2 rokoch prevádzky a zadarmo na záruku!
Skús reklamovať, hádam Ti ho tiež bezplatne vymenia.
Ondro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 04.08.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (1)

Kia cee'd SW (2009)
291000 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Beky » 06.06.2011 18:39

Ďakujem za rady, skúsim to riešiť zo servisom ako reklamáciu tak uvidím čo nato povedia.
Uživatelský avatar
Beky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  
Registrován: 20.05.2009
Bydliště: Sturovo  Slovakia (sk)
8. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
3200 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod radek1910 » 06.06.2011 23:12

aj mne to robí , ale keď chcem pridať hlasitosť alebo ubrať tak na displeji mi skáče číslo 5-6 pridávam doprava a ide dole na 5-ku a opačne.... :x :x :x a inak nedávam reklamovať nakoľko sa bojím aby mi nepoškrabali okolie radia ... p.s. kamarátovi vyberali šroubovákom aj plechom a tak mu poškrabali že mu museli vymeniť aj celé okolie rádia....a do ďalšieho servisu cca 70 km sa mi isť nechce.... :no: :no: :no: :no: :no:
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Neumi » 07.06.2011 15:45

Mne robi to iste ale iba prave tlacitko (ladenie, nastavovanie basov...). Ale mam pocit ze mi to blbne iba ked je strasne teplo. Rano s tym nemam problem nikdy, iba obcas cez den.
Kia Pro_cee'd (2009)
20000 km @ 6.7 l/100km
Neumi Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 90  Témata: 3
Registrován: 27.03.2009
Bydliště: Poprad  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Misssssko » 07.06.2011 16:14

radio si treba dat vymenit este ked je v zaruke... nie potom si za vlastne cwakat nove...
Kia ceed SW 1.6 CRDI
Uživatelský avatar
Misssssko Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 120  Témata: 13
Registrován: 03.01.2011
Bydliště: Vranov nad Toplou  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2008)
86000 km @ 5.2 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod ghosttt » 04.07.2011 13:21

Mal som tiež problém s rádiom. Neprehrávalo mi mp3 nedala sa pridať ani ubrať hlasitosť, len na volante to fungovalo. Bol som s tým v servise a v rámci záruky mi ho vymenili. Teraz fičí :)
ghosttt Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 04.07.2011
Bydliště: Beluša  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod cerman » 05.07.2011 18:15

Také jsem měl stejnou závadu- reklamovat a žádat výměnu. Já dostal lepší typ, už to má měnič na 5 CD a zatím spokojenost.. :)
Uživatelský avatar
cerman Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 18.10.2008
Bydliště: Kotelsko  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé