problem s autoradiom kia ceed

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Bindick » 24.04.2012 20:43

Jasně, Kia radio nevyrábí. Dělá ho Siemens. Čekal jsem měsíc, než ho soudruzi z Německa poslali k výměně. Výrobce rádia tě opravdu jako zákazníka nemusí zajímat. Když si koupíš housku, taky tě nezajímá dodavatel mouky, ale očekáváš, že houska jako celek bude dobrá. Tak je to podle mě i s autem, které je poskládané z jednotlivých dílů, které Kia kupuje a montuje v jeden dedělitelný celek- automobil KIA. Jsou to ode mě bezvýznamné tlachy, spíš bych si chtěl koupit jiné rádio, ale nepodařilo se mi nic nalézt. Tím že mám model před FL a nastupuje II. generace Ceeda, tak už zřejmě žádný výrobce nebude investovat pessos do rádia pro vyšlý model.. :(
Bindick Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 132  Témata: 16
Registrován: 28.10.2008
Bydliště: Litvínov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2008)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod maria40 » 24.04.2012 21:24

A pozeral si na túto stránku?:http://www.auknet.cz/c5001-2-din-dvd-autoradia.html . Na dotaz Ti povedia, ktoré rádio sa dá do auta namontovať. /Niektoré idú namontovať len s medzikusom.
KIA Ceéd 1,6 CVVT
Uživatelský avatar
maria40 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 140  Témata: 2
Registrován: 21.02.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)
6. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (8) TOP sponzor (1)

Kia cee'd (2007)
91000 km @ 7.1 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Globtrotero » 19.06.2012 07:10

Já teď v poslední době řeším problém s USB. Z flashky mi to tahá muziku a po nějakých těch minutách (alt. hodinách) to přestane hrát, ale na displeji čas skladby jede dál, včetně přeskoení na další písničku .... prostě všechno jde ovládet, jen to není slyšet. Jedinné co pomůže je zastavit, vypnout motor a znovu nastartovat :?
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod -Petr- » 19.06.2012 13:50

Tím že chcípneš motor a znovu nastartuješ provedeš odpojení stálého plus k rádiu spínací skřínkou a tím pádem "měkký" reset, rádio si to znovu načte a pak hraje. Jakou kapacitu fleshky používáš? Dělá to i jiná fleshka? Pokud to dělá i jiná, asi bych to šel vyreklamovat, oni ti dají rádio s jiným firmware (snad) a to by to mohlo vyřešit. Osobně používám fleshky 256 MB, 1GB a 2GB a nemám problém.
EDIT: Vlastně, vzpomínám si, že takto mi to taky kdysi jedna písnička dělala, stáhl jsem si MP3 udělanou jiným kompilátorem a s jinou velikostí a tuhle "vadnou" smazal a byl klid. Tak pokud to dělá jen jedna a ta samá MP3ka, zkus si ji stáhnout znovu nebo naripovat ji jiným programem případně v jiné bitrate.

Dále - pokud tuner začne hrát jako vykastrovaný, osobně jsem to vyřešil tvrdým resetem - prostě jsem na 10 sekund odpojil autobaterii, to smaže uložené stanice a nastavení equalizéru - ale pak už to hrálo dobře - jak rádio tak cd tak usb. Co jsem vypozoroval, to vykastrovaný přehrávání tuneru se samovolně takhle rozšteluje pokud pomalu přepínáš z volantu funkce USB - TUNER FM - AM - CD - USB, pokud by se stále poslouchal jen jeden zdroj, tak se to nerozštelovalo. Zase asi chyba firmwaru rádia.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Globtrotero » 19.06.2012 21:00

To Petr: dělaj to všechny karty od 512MB - 32GB :( Měl jsem napojený i externí 500GB HDD a všechno to bralo, každopádně jak už jsem psal, začalo to blbnout takřka těsně před 16tis. - ve čtvrtek jdu na garanční servis, tak jim to řeknu a uvidíme ...
Kia Cee´d SW 1.6 CVVT (Snowbitch) and Kia Picanto 1.0 CVVT (Froggie)

R.I.P.: Ford Fiesta 1,1 (88), Ford Mondeo combi 2.0 (98), Kia Sportage 2.0 (02)
Uživatelský avatar
Globtrotero Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 48  
Registrován: 11.12.2011
Bydliště: Trutnov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
22200 km @ 7.3 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod William » 21.07.2012 09:49

Zdravím,v poslední době mám problém se samovolným přepínáním stanice i když v menu rádia je to vypnuté.Mám naladěnu E2,sice má tady trošku slabší signál,ale mám to tak dva roky a problém až ted poslední 2 měsíce.Ujedu kousek a samovolně se to přeladí na ČR SEVER,které ani uložené nemám.Zobrazí se to s nápisem VARIED.Byl jsem v :kia: ale tam nevědí-dali někam požadavek na řešení-je to týden a nikdo se neozval,tak uvidím co tady.Díky za případné info ;)
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Paul Atreides » 21.07.2012 10:11

@William.
Svou anabázi s rádiem hned po koupi auta jsem tady už popisoval.
Abych vám ušetřil čas - CEED (stejně jako Venga) má mizerný tuner a ani výměna celého anténního setu + rádia moc nepomohla.
Stačí, aby se mírně změnila v daném místě síla signálu, a rádio začne samovolně přelazovat na jiné stanice.
Já jsme od rádia nechtěl nic jiného, než aby bylo schopno udržet signál ČRo 1, ČRo3 a BBC.

V místě, kde parkuju, mi v zimě vždy po zapnutí začne místo ČRo1 hledat jinou stanici, v létě to nedělá. Na D1 v některých místech CRO 1 silně šumí a na jednom místě se signál většinou zcela ztratí. V Praze, kde mi nějaké staré rádio od Škody chytne skoro všechny stanice, rádio v CEEDu i několikrát projede celé pásmo a některé stanice ani poté nenajde.
Jak píšu výše, stejné chování vykazovalo první rádio v mém CEEDu, rádio po výměně i rádio v KIA Venga, kterou jsem měl půjčenou v době, kdy mi v CEEDu měnili palubku.

Pohrát si můžete u rádia s nastavením AF, ale pochybuju, že to bude mít nějaký výsledek. Sledoval bych jen, jestli třeba u rádia není jiná závada (samovolné resety, náhodné přepínání uložených stanic atd.) - na rádio je myslím záruka jen dva (tři?) roky.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 21.07.2012 10:36, celkově upraveno 1
KIA ProCeed GT Line 1.5 T-GDI 7DCT r. v. 2022 červená Infra
KIA CEED SW 1.6 CVVT Comfort Plus r.v. 2010 Q8 beige (prodáno)
Uživatelský avatar
Paul Atreides Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 194  Témata: 6
Registrován: 22.06.2010

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod William » 21.07.2012 10:33

Díky za info :) ,mám všechny stanice a radio nastavené od koupě a celý 2 roky nic,vše bez problémů akorát se občas kousne fleška-musim ji povytáhnout a zase zapojit-poté OK,ale tohle je otravné a už mě to začíná štvát,koukal jsem na záruku a je to 3roky/100000km..... čekám co servis (jinak nová palubka má být za 3 týdny,tak jsem zvědav)
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod titanus » 22.07.2012 07:21

co tiez cakame od siemensu, ze :) mne zase niektore stanice po zapnuti hlada asi 30 sekund hoci ma frekvenciu ulozenu :?

p.s. skus si tu stanicu co ulozenu vobec nemas, ulozit...vies na akych frekvenciach obe radia vysielaju? ci nahodou nenastala u nejakeho radia zmena frekvencie a AF ich pri oslabeni signalu zacne miesat...


Winston Wolfe: Že tě někdo vychoval ještě neznamená, že jsi vychovaná.



Honey Bunny: Ale co dál? Chceš pracovat?
Pumpkin: Nikdy!
Uživatelský avatar
titanus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1690  Témata: 13
Registrován: 08.09.2008
Bydliště: Bratislava - Sliac  Slovakia (sk)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (2)

Kia cee'd SW (2008)
63636 km @ 7.5 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod William » 31.07.2012 13:58

Tak po týdením testování vyřešeno,nevím proč,ale zřejmě to dělá TA-nastavení,když je vypnuto,tak vše funguje jak má :drink:
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod dozir » 06.04.2013 11:40

Zdravim.Mám Ceed SW 2007 a radio tam mam origoš a je hodně mizerné.Přemýšlel jsem že bych tam dal toto-http://autoradia.heureka.cz/jvc-kw-r600bt/specifikace/#section.
Čistě teoreticky by tam mělo jít.Nemá někdo zkušenost?Nevíte jestli by šlo zapojit i ovládání na volantu?
dozir Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 01.02.2013
Bydliště: Kralupy  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod palo-1 » 06.04.2013 12:03

Zkušeností s instalací sice nemám, ale pokud ho tam budeš chtít dát, tak budeš muset dokoupit ještě redukční rámeček + adaptér, který ti umožní ovládání na volantu, a ten stojí cca kolem 1300 http://www.abcautohifi.cz/www-webareal- ... u-KIA-Ceed
palo-1 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 1
Registrován: 01.11.2009
Bydliště: Karvinsko  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod dozir » 06.04.2013 13:22

No koukám že se mi to prodraží...ale hlavní je že to je možný zapojit i stím ovládáním na volantu.
dozir Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 01.02.2013
Bydliště: Kralupy  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod ado75 » 27.04.2013 11:28

No, ani mne to nefunguje prečítanie správy k firmware a to som si všetko prečítal, tiež mám problém s autorádiom k autu KIA CEED, že mi nefungujem mi jeden zadný reproduktor a občas mi rádio zamrzne, nedá sa vypnúť ani zapnúť. Musím vypnúť motor a potom opäť naštartovať a rádio funguje korektne. :kia:
ado75 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 27.04.2013
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Beda » 27.04.2013 12:27

@ado75
Jaky rok vozu mas?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé