problem s autoradiom kia ceed

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod petrklic » 02.05.2013 20:55

Ja mám tento problém až teraz po šiestich rokoch bezproblémovej prevádzky rádia. Ale mám podozrenie, že tam deti pri umývaní nastriekali prípravok na leštenie paluboviek a teraz to rádio blbne. Klasika ako keď sa na plošák dostane nejaká vlhkosť. Potrebujem to vyčistiť, nemáte prosím skúsenosti, ako to origo rádio zo Ceedu vytiahnuť ( a nepoškodiť okolie rádia ) ? Ďakujem za každú dobrú radu vopred.
P.
petrklic Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 02.05.2013
Bydliště: Senica  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod dukát » 24.08.2013 02:59

Ja mám ten istý problém s radiom len ma hnevá keď to servis vedel prečo pri garančnej kotrole na to neupozornovali zákazníkov.Počas záruky sa mi to pár krát viskitlo a myslel som že je to teplom po chvíly to už ale fungovalo teraz nejde vôbec iba cez volant.Dorazil ma úsmev pracovníka v servise keď mi povedal že oni o tom vedeli len je už neskoro keď má auto 4 roky vraj si mám kupiť od ních nové za1200€.Super.Ja by som ho chcel najradšej dal opraviť keby sa to dalo je to možné?
dukát Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 15.06.2010
Bydliště: Sered  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod radek1910 » 24.08.2013 10:31

uz sa to tu riesilo ze je na plosaku odlepeny spoj a je tam aj zly kontakt na nejaku suciastku ze sa to da opravit aj doma po vybrati radia z auta,ja som mal ten isty problem ja som tiez radio ovladal z volantu a nakoniec som isiel do kii ze nech mi ho opravia alebo vymenia kus za kus... nakoniec si to pozreli a objednali novy a po dvoch dnoch som prisiel do servisu a mi ho vymenili strare radio za nove radio... :) zatial mi ide a je to uz skoro rok... stareradio posielali do ziliny na opravu ze tam maju servis na opravu elektrickych zariadeni z aut ako RJ alebo radia atd...no a potom to moje stare radio skonci u niekoho ineho uz ako opravene....radio mi menili tesne ked mi skoncila zaruka nanho 3 roky.... :D len mi zle odlepili ochrannu foliu z predu ako su tlacitka trochu mi tam vycnieva....po hrane radia...
radek1910 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 228  Témata: 7
Registrován: 03.02.2010
Bydliště: michalovce  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
150000 km @ 6.5 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod marmi » 13.10.2013 10:42

Dovolím si přispět na téma rádio Kia ceed, montované taky do Vengy ,součást základní výbavy.Připadá mi,že se hodně šetřilo,rádio i použité repro je tak mizerné,že ho citlivostí příjmu trumfne mp trojka za 300kč.V místě,kde na levný příjímač chytnu 8 stanic,rádio kia s bídou jednu (rádio Kiss) bez většího šumu a to jen na manuální ladění.Na scan přeletí celé pásmo bez zaregistrování signálu.Jako by byla odpojena anténa.Zlaté časy ,kdy se prodávaly auta jen s plastovou záslepkou a klient si dokoupil ozvučení podle svých představ.Za origo rádio Venga byla určitě naúčtována pořádná pálka.Raději ani nezjišťiji kolik,ať se mi nezvedne tlak :shock: :x
marmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 10.10.2013

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod ado75 » 24.12.2013 13:07

Mám Ceed rok výroby 12/2006. To rádio stále funguje tak, že niekedy nevie nájsť konkrétnu stanicu a píše SEARCH ( pričom stanica je uložná v pamäti a robí to na akejkoľvek stanici, keď sa vypne rádio, takže v signále to určite nebude ). Musím prepnúť na inú stanicu, aby začalo rádio hrať. Inokedy to funguje bez problémov. Už mám bohužiaľ po záruke, takže neviem, čo s tým. Nejde to upraviť softwarovým upgradom. Prosím poradiť, ďakujem za odpovede.
ado75 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 27.04.2013
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Beda » 25.12.2013 09:52

Stejny problem jsem mel i ja, kdyz jsem vlastnil cee'da. Tam kde jsem parkoval, tak autoradio zrovna preladovalo z jedne frekvence na druhou pro moji oblibenou stanici, a protoze jsem vetsinou auto opustil s naladenou slabsi frekvenci, tak po opetovnem navratu my tam vyskocilo vzdy search, dokavad jsem neprepl na jinou stanici a zpet :roll: Servis mi tenkrat nedokazal pomoct :no: Mozna bych nejdriv zkusil vymenit antenu se zesilovacem za lepsi :idea:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8284  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod snike » 25.12.2013 11:04

Jestli se ti sama preladuje stanice, pak si vypni funkci AF - alternativni frekvence.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6103  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Running Man » 18.02.2014 09:49

Ahoj. Môžete mi niekto poardiť ako si mám nastaviť rádio v Ceed LX 2013, aby sa mi zobrazilo info o interpretovi a názve aktuálnej skladby? Teda ak túto funkciu rádio vôbec má. Stále mi ukazuje iba FM stanicu. V menu som našiel nastavenie voľby medzi názvom zložky a info o interpretovi ale to neurobilo nič, predpokladám že to zrejme platí iba pre USB a súbory mp3.
Running Man Žena
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 13.02.2014

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod dong » 18.02.2014 13:16

Pokud chces v radiu info o interpretovi, tak ho primarne musi vybrana stanice vysilat (rika se tomu RDS a spada tam uz i ten nazev naladene stanice).
Ale je fakt, ze se mi tyto informace taky prestaly s vymenou auta (a tim i radia) na jedne stanici zobrazovat a na jine zase zacly, zrejme nejka nekompatibilita existuje.
dong Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 260  
Registrován: 16.10.2012
Bydliště: Kladensko  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
83415 km @ 6.09 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Hanes38 » 25.02.2014 22:54

Chtěl bych někoho poprosit o radu, jestli nebudete někdo vědět, jak odstranit následující potíž s autorádiem. Někdy častěji někdy méně často mi přeskakuje předvolba rozhlasové stanice mezi předvolbou 1 a 5 a ozve se pípnutí, jako když se ukládá stanice do předvolby, vůbec jsem nepřišel na to, jak tuto závadu, která mě dost štve a v autě ruší, odstranit, jestli je to chyba někde v nastavení autorádia nebo v něčem jiném, díky za Vaše rady, auto už mám 5 let, takže se záruka na toto vztahovat nebude,Honza. :help:
Hanes38 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 5
Registrován: 02.02.2010
Bydliště: Východní Čechy  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod struky » 30.03.2014 21:13

Ahoj. Presne to isté sa deje aj mne. Tiež mám 5ročný Ceed. To pípnutie je fakt na nervy. Inak niekedy mi nejde ovládanie na volante, inokedy zase na autorádiu ... no strašné. Inak rádio som menil ešte v záruke, išlo v pohode asi 2 roky a potom toto ... najradšej by som ho vymenil ....
Kia Cee´d 1,4 CVVT LX 4/2009
Najazdené: 111.111 km
Uživatelský avatar
struky Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  
Registrován: 29.03.2009
Bydliště: Banskobystrický - Hnúšťa  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2009)
80000 km @ 6.2 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Jakub » 31.03.2014 07:58

To není závada, jen máte zapnutou funkci dopravního hlášení (TA).
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod konas » 10.06.2014 09:48

-Petr- píše:Luboss: Zkus odpojit mínus baterie na půl minuty a pak připojit zpět. Tím se restartuje i paměť rádia s nastavením datumu, času a equalizéru (to samé sem udělal, když mi rádio na USB hrálo perfektně ale na rádiu jak vykastrovaný - basy měly dovolenou, výšky nebyly doma a středy přesluhovaly) - možná ti to pomůže, rozhodně to máš vyzkoušený za půl minutky ;) mně to tehdy pomohlo a teď to hraje perfektně. Zřejmě se někde něco blbě zapsalo v paměti rádia.

Jinak - o pojistkách se píše tady download/file.php?id=5621&mode=view


Tak mohu potvrdit, že tenhle fígl na ten příšerný nenastavitelný zvuk z rádia funguje. Když jsem přesedlal do KII, nevěřil jsem vlastním uším. Zvuk, hlavně na rádiu příšerný, nenastavitelný, nevýrazný. V servise řekli, že je zvuk normální. Už jsem se chystal tam zkusit jiné rádio, z původního auta. Origo rádio jsem měl tedy vyndaný, abych se podíval, jaký je tam anténní konektor (kvůli redukci) a po znovu připojení zvuk jak vyměněný. Vůbec jsem tomu nevěřil. Asi se to nějak vynuluje. Je zajímavý, že stanice tam ale uložený zůstaly. Taky začala fungovat automatická regulace hlasitosti dle rychlosti, jak tu někdo řešil. Tak snad to nějakou dobu zase vydrží. Kdyžtak zase pojistka ven. Není na to taky nějaký SW update?
Škoda Felicia 1.9D -> Fiat Brava 1.9TD 75 -> Kia Cee'd SW 1.6 CVVT Sport 2011
konas Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 26  Témata: 4
Registrován: 26.03.2014
Bydliště: Tuklaty  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
41285 km @ 7 l/100km

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod von_Raven » 16.07.2014 07:49

rádio má dvě pojistky v pojistkovce jedna je AUDIO 15A a druhá CLOCK 10A, ale baterka je jistota, když ne baterka tak pak to bude něco z výše popsaného
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: problem s autoradiom kia ceed

Příspěvekod Bubo13 » 17.02.2015 17:54

struky píše:Ahoj. Presne to isté sa deje aj mne. Tiež mám 5ročný Ceed. To pípnutie je fakt na nervy. Inak niekedy mi nejde ovládanie na volante, inokedy zase na autorádiu ... no strašné. Inak rádio som menil ešte v záruke, išlo v pohode asi 2 roky a potom toto ... najradšej by som ho vymenil ....


Zdravím...mám presne ten istý problém. Chalani ako ste to riešili?? Dá sa to vôbec dáko vyriešiť alebo jedine výmena rádia. :no:
Uživatelský avatar
Bubo13 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.07.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé