C'eed II problém s bluetooth

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod pradnik » 05.02.2014 20:13

Mám nového Ceeda s originál autorádiem s bluetooth. Bohužel občas se mi nespojí s telefonem. Telefon byl původně Galaxy S2 Android ofiko 4.1.2 a teď upgradovaný na neofiko 4.4.2. Chování je ale stejné.

Telefon se tváří, že je připojený, ale na rádiu kontrolka modrozubu nesvítí. Při pokusu o operace s telefonem z auta to začne hlásit "Bluetooth not ready, please wait". To tam vydrží celou dobu.

Pokud uskutečním hovor, tak se telefon tváří, že to posílá do handsfree, ale to nic nepustí.

Nepřišel jsem ani na to jak to radio z restartovat. Pokud vytáhnu klíček ze zapalování a dám ho zpět, tak je to stále ve stejném stavu. Asi je potřeba delší dobu počkat.

Nesetkal jste se s tím někdo? Kiu jsem ještě nezkoušel.

M.
pradnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.11.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod Pavka » 05.02.2014 23:59

Problém bude s bluetooth v telefonu. Mě to někdy dělalo taky. Vypadalo to jako když je to spojené, ale hovor nešel přez bluetooth. Musel jsem třeba na tvrdo vyndat baterii z telefonu a pak se to opět spojilo tak jak má.
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod pradnik » 06.02.2014 09:14

Telefon mi v přechodím autě fungoval OK a i teď pokud dělám pár jízd za sebou, tak to začne samo fungovat. Tak nevím. Ještě asi zkusím vypnout synchronizaci kontaktů, to jsem taky někde zahlédl, že může dělat problémy.
pradnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.11.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod Pavka » 06.02.2014 12:24

Bohužel je to o hledání konkrétního problému. Taky jsem vyzkoušel různé věci jako restart, synchronizace atd. Mě nakonec pomohlo jak za starých časů když něco nechtělo fungovat tak to natvrdo vytáhnout ze zásuvky (baterku) :D .
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod pradnik » 06.02.2014 12:30

Chápu, snad nebudu muset vyndávat baterku z auta :)
pradnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.11.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod Pavka » 06.02.2014 22:49

Třeba by to pomohlo :lol:
Kia Magentis II 2.0 CRDi (2010)
Uživatelský avatar
Pavka Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 255  Témata: 1
Registrován: 28.12.2010
Bydliště: České Budějovice  Czech Republic (cz)
14. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (2)

Kia Magentis/Optima II (2010)
115000 km @ 5.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod virgill » 11.02.2014 10:53

Skus povodne sparovanie vymazat a nanovo sa sparovat. Mal som podobne problemy, mne to pomohlo. iPhone 5s.
Uživatelský avatar
virgill Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 4
Registrován: 02.08.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW (2010)
74000 km @ 5.8 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod pradnik » 19.05.2014 08:33

Problém byl asi dán flaskou. Když jsem tam měl 16GB skoro plnou MP3, tak to blbo jako jsem popisoval výše. Zkusil jsem tam pak hodit 4GB a ještě se mi nestalo, že by se to nespojilo. Nevím zda to bylo velikostí, konkrétní flasknou, nebo nějakým obsahem, ale s telefonem a bluetooth to nemělo asi vůbec nic společného, kromě nefunkčnosti :)

Třeba to někomu někdy pomůže :)
pradnik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 05.11.2013
Bydliště: Liberec  Czech Republic (cz)

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod spacirx » 05.09.2014 11:57

A umí vám to natáhnout telefonní seznam a výpis hovorů?
Mě to zatím nejde! Stáhl jsem si teď na to nějakou aplikaci bluetooth phonebook, tak to jdu vyzkoušet cestou z práce.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod jjb » 05.09.2014 12:53

pradnik píše:Problém byl asi dán flaskou. Když jsem tam měl 16GB skoro plnou MP3, tak to blbo jako jsem popisoval výše. Zkusil jsem tam pak hodit 4GB a ještě se mi nestalo, že by se to nespojilo. Nevím zda to bylo velikostí, konkrétní flasknou, nebo nějakým obsahem, ale s telefonem a bluetooth to nemělo asi vůbec nic společného, kromě nefunkčnosti :)

Třeba to někomu někdy pomůže :)



Suhlasim s prispevkom od pradnik-a. Sam riesim tuto istu situaciu, mam takisto 16GB USB kluc. Pozorovanim som zistil ze ked mam zapnuty bluetooth na telefone (S5) pred nastartovanim a auto som vypinal predtym s prehravanim z USB (mod MEDIA) tak sa mi to pri nastartovani nie vzdy sparuje. Teda telefon signalizuje bluetooth pripojeny ale na displeji autoradia symbol bluetooth nevidim. Vtedy mi nepomoze ani vypnutie bluetooth na telefone a opatovne zapnutie, telefon sa skratka s radiom nesparuje az do vypnutia motora.

Dalej som zistil, ze ked je/bolo pred vypnutim motora autoradio v mode RADIO, telefon sa mi sparuje VZDY !

Cize problemom je zrejme akysi "multitasking" autoradia, kedze zrejme pri zapnuti kluca v spinacej skrinke radio naraz hlada a pripaja dostupne bluetooth zariadenie a zaroven pripaja/prehladava USB kluc (a jeho filesystem a strukturu).

Riesenie (workaround) je v mojom pripade taketo:

1. mat autoradio pre vypnutim a pri zapnuti v mode RADIO

2. zapinat bluetooth na telefone az po nastartovani, bez odhladu na mod prehravania autoradia pri vypnuti/zapnuti

3. pouzit iny USB kluc (rychlejsi?, mensia kapacita?) - toto zatial neviem potvrdit.
KIA c'eed II SW 1.6 GDI (predané)
2013 JD
Obrázek
Uživatelský avatar
jjb Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  
Registrován: 22.10.2013
Bydliště: Banska Bystrica  Slovakia (sk)

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod spacirx » 05.09.2014 17:55

spacirx píše:A umí vám to natáhnout telefonní seznam a výpis hovorů?
Mě to zatím nejde! Stáhl jsem si teď na to nějakou aplikaci bluetooth phonebook, tak to jdu vyzkoušet cestou z práce.


Tak už mi to funguje aplikace bluetooth phonebook nepomohla, ale stáhl jsem rSAP installation app 2.4 a hned po sednutí do auta mi to nabídlo odsouhlasit sdílení kontaktů a už funguje seznam i výpis hovorů!
Tedy aspoň s mým Lenovo A800 to funguje až teď, někomu to funguje hned, bez potřeby cokoliv instalovat.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod spacirx » 11.09.2014 07:37

Nevíte jak mám mít v telefonu uložená telefonní čísla, aby mi v navigaci šlo na ně telefonovat? Čísla v telefonu +420 608....... se mi v navigaci zobrazuji jako 420 608........ a nedá se na ně dovolat (volané číslo neexistuje). Musím to v telefonu zapsat např. jako 00420 608.... ? Navíc má navigace ten seznam už asi někde uložený, protože i když číslo změním v telefonu, tak se v navigaci nezmění. Asi budu muset telefon v navi vymazat a znovu spárovat, že?

Budu to zkoušet, ale nějak na to není furt čas a za jízdy to moc nejde :-)
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod snike » 11.09.2014 09:00

V mobilu ukládám čísla stejně jak ty +420... a nemám problém s jejich vytáčením v navigaci :no:
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 97.999 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6098  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
97999 km @ 8.00 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod spacirx » 11.09.2014 10:16

Máš tam češtinu? Teď me napadlo ještě to zkusit v angličtině, jestli nebude problém se znakovou sadou. A zobrazuje ti to číslo v navigaci taky bez "+"?

Už to vídím na fotkách... Máš tam češtinu!
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: C'eed II problém s bluetooth

Příspěvekod spd001 » 11.09.2014 10:35

cau ja mam nadstavenu slovencinu aj v navigacii aj v mobile a vsetky cisla mam vo formate +421 a neni problem.problem som mal iba ked som nemal +421 vtedy mi neukazovalo mena
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé