Výměna originálních reproduktorů

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Příspěvekod Axel » 19.05.2009 21:32

Ja su s reprákama spokojený, stejně radio mám jen jako rušivý element (poslouchám jen když dávaj kulturního magora Slepičku :D :D :D ), sice občas nějáký ten hit vytočím volume doprava, ale radši poslouchám motor jak pěkně :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: na dálnici a pak jak strašně :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: ve městě :)
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 16:19

to mike72: už jsem se jal objednat repro, instalační kroužky a tlumící materiál dle návodu - akorát repro jsem dal Pioneer ...
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 22.05.2009 21:06

Radoo píše:to mike72: už jsem se jal objednat repro, instalační kroužky a tlumící materiál dle návodu - akorát repro jsem dal Pioneer ...


ja musim jeste prisporit na nove radio, original hraje MP3 slusne, ale prijem radia je bida, jak citlivost tuneru tak vernost zvuku.
Ve starem aute jsem mel Panasonic a hral podstatne lepe.
Rad jsem pomohl.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.05.2009 07:54

mike72 píše:
Radoo píše:to mike72: už jsem se jal objednat repro, instalační kroužky a tlumící materiál dle návodu - akorát repro jsem dal Pioneer ...


ja musim jeste prisporit na nove radio, original hraje MP3 slusne, ale prijem radia je bida, jak citlivost tuneru tak vernost zvuku.
Ve starem aute jsem mel Panasonic a hral podstatne lepe.
Rad jsem pomohl.

pochopil jsem to správně, že už jsi repro vyměnil a stále nejsi úplně spokojen a proto chceš měnit i radio ?
Jaké jsi dal přesně repro ?
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.05.2009 09:16

Radoo píše:
mike72 píše:
Radoo píše:to mike72: už jsem se jal objednat repro, instalační kroužky a tlumící materiál dle návodu - akorát repro jsem dal Pioneer ...


ja musim jeste prisporit na nove radio, original hraje MP3 slusne, ale prijem radia je bida, jak citlivost tuneru tak vernost zvuku.
Ve starem aute jsem mel Panasonic a hral podstatne lepe.
Rad jsem pomohl.

pochopil jsem to správně, že už jsi repro vyměnil a stále nejsi úplně spokojen a proto chceš měnit i radio ?
Jaké jsi dal přesně repro ?


Ne, zatim vse original, zacnu radiem
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 23.05.2009 14:31

mike72 píše:
Radoo píše:
mike72 píše:
Radoo píše:to mike72: už jsem se jal objednat repro, instalační kroužky a tlumící materiál dle návodu - akorát repro jsem dal Pioneer ...


ja musim jeste prisporit na nove radio, original hraje MP3 slusne, ale prijem radia je bida, jak citlivost tuneru tak vernost zvuku.
Ve starem aute jsem mel Panasonic a hral podstatne lepe.
Rad jsem pomohl.

pochopil jsem to správně, že už jsi repro vyměnil a stále nejsi úplně spokojen a proto chceš měnit i radio ?
Jaké jsi dal přesně repro ?


Ne, zatim vse original, zacnu radiem

já to typuju tak, že CD hraje +- podobně v těhle cenách ze všeho stejně, ale ten reprák co tam je je slabota.
Citlivost rádia taky můžeš řešit anténou a nějakým předsesilovačem ne ?
Popravdě s kvalitou zvuku radia nic, kromě nastavení EQ, neuděláš ...
Komponentní Pionýr co tam půjde, je s citlivostí 92db, 35-31000 hz, 50W RMS, pasivní výhybka.
Zkusím pak porovnat přez balanci namontovaný repro s originálem a dám vědět, jak hodně dobrý originály jsou !
Vypadá to tak, že si to udělám asi sám, nemám peněz nazbyt a baví hlavně mě bastlit.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Mirek28 » 23.05.2009 20:45

Vůbec tomu nerozumím,ale vím že si jeden můj kolega velice chválil tento zesilovač do auta,když anténa měla prd příjem. Třeba vám to pomůže :wink:
http://www.autofashion.cz/zbozi/produkt-4846/nizkosumovy-antenni-zesilovac-pro-jednu-autoantenu-na-radio.html
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Příspěvekod Návštěvník » 24.05.2009 15:32

Teď budu vypadat jako vůl, ale zvuk z orig 6 repro CEE´d mi plně stačí !
Jde o to, že jsem hrál starší nahrávky z 80 let a to byl ten kámen úrazu !
Repro tedy měnit nehodlám. Výměnou repro a vytlumením by zvuk byl určitě ještě mnohem lepší, nic méně u mě to byl hlavně problém v nekvalitě nahrávky z 80´let.
Např nový Depeche jsou OK :)
(jinak pro info jsem dveře rozebral, je tam papírák s pěnovou gumou závěs, výškáč přez pouhý bp kondík)
Návštěvník
 


km @ l/100km

Re: Subwoofre na original radio

Příspěvekod Odplata » 22.07.2010 16:37

Tu je obrázok konektorov na zadku radia:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Majetok je príliš drahocenný na to, aby bol zverený do rúk boháčom.

Moje autíčko: KIA CEED 1.6CVVT (2007) farba béžová Q8
Uživatelský avatar
Odplata Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 27  Témata: 4
Registrován: 09.09.2009
Bydliště: Martin  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
155000 km @ 6.5 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod stago » 17.07.2012 14:14

Zdravím uživatele :kia: autíček,
Zkoušel někdo použít ty plastové redukce z originálních repro na nové repro? Jde to vůbec oddělit? A jak je to s kabeláží? Dá se použít původní?
Dal jsem do auta nové rádio Blaupunkt NY 800 a ty původní repro totálně nestíhají. Repráčky můžu mít k dispozici hned, jen se mi nechce shánět ty nesmysly kolem toho.
Mimochodem, pokud by někdo potřeboval 2DIN rámeček na rádio do CEEDa, tak mám doma jeden rámeček navíc a za rozumnou cenu případnému zájemci prodám.
KIA Ceed SW 1,6 CVVT, Top Spin, Blue Byte + ESC - uz ma noveho majitele, i kdyz zustala v rodine
Uživatelský avatar
stago Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 30.10.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
10700 km @ 7.2 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod S.M-A-RT » 17.07.2012 14:18

Origo kabeláž určitě použít jde, jak je to s redukcí těžko říct, ale je blbost dávat plastové pokud dáváte lepší repro, chce to z MDF nebo podobného materiálu. Plast zbytečně vibruje.
Uživatelský avatar
S.M-A-RT Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 6
Registrován: 20.05.2012
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2012)
0 km @ 0 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod stago » 18.07.2012 09:41

Určitě je ideální si s tím pohrát a vše si vyrobit na míru, vše utěsnit a zpevnit nějakým tlumícím materiálem, nicméně shánět všechen ten materiál a mít zase doma kůlničku (garáž nemám a do bytu v paneláku se auto těžko dostane abych měl aspoň přívod elektřiny třeba pro pilku, pájku, vrtačku...) takže se radši ptám těch, co to už zkoušeli, jestli to vůbec má smysl použít původní box i kabeláž a jen vyměnit repro. Neposlouchám hudbu nijak moc nahlas, ale zato bych chtěl aby to hrálo srozumitelně a nehuhňalo to jako teď.
Nevím jak je ten plastový box s origo repro spojen (přilepené?), jestli se vůbec dá oddělit a použít znovu. Toť asi základní otázka.
Ale děkuji za každý názor.
KIA Ceed SW 1,6 CVVT, Top Spin, Blue Byte + ESC - uz ma noveho majitele, i kdyz zustala v rodine
Uživatelský avatar
stago Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 30.10.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
10700 km @ 7.2 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod stago » 24.07.2012 09:25

Tak odpovím si sám. Původní repráčky jsou součástí toho plastového koše. Jsou v něm vlepené (membrána je nalepená přímo na ten plastový koš). Takže jsem ty staré repro vyhodil a použil BLAUPUNKT CX170 Blue Magic + nové držáky repro z MDF. hraje to o poznání líp, hlavně při vyšší hlasitosti. Bohužel se při tom třese vnitřní zpětné zrcátko.
Výškáče jsem neměnil, nepřijde mi že hrají špatně. Nechal jsem původní.
KIA Ceed SW 1,6 CVVT, Top Spin, Blue Byte + ESC - uz ma noveho majitele, i kdyz zustala v rodine
Uživatelský avatar
stago Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 30.10.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
10700 km @ 7.2 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod Beda » 24.07.2012 19:30

No a jeste by to chtelo par obrazku, at zlakas ostatni na vymenu :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8280  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod stago » 14.12.2013 14:55

Nějak jsem neměl pomyšlení zdržovat se focením toho co dělám. Potil jsem se jak pr*se.
Nové rádio vypadá takto [album]4735[/album] a nové repro pod mřížkou asi takto [album]4736[/album].
Vím že je tam prd vidět, ale nechce se mi to zas rozdělávat.
KIA Ceed SW 1,6 CVVT, Top Spin, Blue Byte + ESC - uz ma noveho majitele, i kdyz zustala v rodine
Uživatelský avatar
stago Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 30.10.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2011)
10700 km @ 7.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé