Výměna originálních reproduktorů

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod von_Raven » 08.06.2014 09:28

zdarec lidi, taky bych potřeboval úpravu... origo repro není špatné, ale místo cinkání slyším spíš šustění a basy tam nejsou vůbec, ostatní frekvence jsou slušné. Výšky hodlám přidat piezzo nejlíp k výškám u předního okna, ale nepodařilo se mi vyloupnout ty plasty tam a zjevně jsou jiné než zbytek palubky, tak asi zacvaknuté budou. Basy to chce subáč do kufru nejlíp band-pass se zesákem.
Co mě zajímá? Určitě ne, že to někomu stačí, mi prostě ne, a taky mě nezajímají řeči o servisu, prosím ušetřete svůj i můj čas. Vím jak co chci, jen nevím jak se dostat k předním repro u předního skla a k zadním repro pod plast. Kia Pro_ceed 2014.
Díky za návod jak pod plast v této verzi auta.
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod von_Raven » 14.06.2014 17:32

zeptej se a poraď si sám ;) doufám, že tohle fórum není plné rad typu "zajeď do servisu" jinak by bylo k h***u :evil:
-------
takže pro ty co mají nového pro_ceeda a chtějí si vylepšit zvuk zadní části, montáž je docela jednoduchá záležitost cca hodinky, když už se ví kam šáhnout, takže:
1. musí ven spodní část zadních sedaček - cca 20cm zleva a zprava u zapínání pásu jsou dva šouby 13 co drží spodní sedačky vzadu - odšroubovat, vyzvednout a je spodek venku
2. sklopit opěrky a vyloupnout plast mezi nimi
3. vyšroubovat šroub pod plastem a zvednout záklopku
4. zvednout opěrky a vyhodit ven :)
5. do kufru a vyloupnout záslepky bočních zadních plastů, jsou tam dva šrouby 10 v každé, pak lehce vypadnou
6. vyšroubovat šrouby 13 drřící pásy dole
7. plast pod zadními bočními pásy má jeden křížový šroubek dole, nahoře plastový, když se zarve, odskočí od tapecu a na horním se dá vytočit ať nepřekáží
8. vedle řidičova a spolujezdcova sedadla dole povyloupnout plast u gumy dveří o jeden zácvak
9. povolit gumu těsnění dveří podél celého tmavého plastu
10. zarvat za boční tapec a je to hotovo
11. repro má dost prostoru dozadu, takže se dá dát výkonější, ale to co je docela stačí, není na konektorech je pájeno, stačí hodit 1,5 káblíku k tomu a koupit dva piezo výškáče, které se pak našroubujou do plastu bod 5.
zvuk se zatraceně vyčistí a kdo potřebuje woofer se zesákem, má zároveň i high input do něj, z kterého si band pass sub pěkně napojí, jen teda potřebuje zesák, který má i hi-input vstup. 12V snad někde vzadu dycky bude

Takže doufám, že jsem někomu pomohl a taky doufám, že to tu trochu žije ;) Zpětná montáž je naprosto stejná, jen se jedou body odzadu... obyčejná plastová skládačka, nic složitého.
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod Beda » 15.06.2014 21:18

Offtopic :
Ironie: "Todle forum vubec nezije :lol: a jsou toho dukazem srazy, ktere se nekonaji viz. meeting.php?mode=manage&sort_field=meeting_time&sort_order=ASC&filter_by=none&filter=&closed=1&start=0 a statistiky navstevnosti a prispevku na ostatnich Kia forech :tongue: "


Dekujeme za zverejneni postupu ;) Budou i fota?
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod von_Raven » 16.07.2014 07:29

nnzč :) ono to jde i podle toho popisu lehce rozdělat, teď bych šel postupně body 2,3,4,1,5.... aktuálně jsem se dokopal k subwooferu, takže zrovna řeším, jak natáhnout trvalé plusko od baterky, protože to tam je docela všude těsné a pod krytku z motoru do pojiskovky nestrčím asi ani párátko, takže další vstup je lehce nalevo od střední části zadní stěny motorového prostoru a tam je místa dost a taky guma tak nejspíš tamtudy, ale jestli to vyleze u středového panelu zatím nevím, ale počítám že jo.
Ještě mrknu na pojistkovku, tam by taky měl vést tlustý červený kabel a připojit se na něj a nemusím řešit motorový prostor by mohlo být nejlepší řešení, počítám, že průřez bude mít slušný tak nějaký ampér navíc snese.
Další dobrá zpráva je, že až do kufru je nataženo + a - na zadní zásuvku u pravého zadního světla pod plastem na 20 cm kabelu, odtamtud půjde vzít plusko, které startne zesák při otočeném klíčku, není třeba teda vyndávat rádio
Tentokrát budu fotit, ještě čekám až mi dorazí zesák a sada kabelů.
Našel jsem i komplet zapojení elektriky na benzín pro Ceed a Pro_Ceed stažení zde http://www.zeptejtese.info/kia/KIA_CEED.pdf (21MB) z ruského fóra http://ceedonline.info/Default.aspx, kde se dá najít plno dalších návodů
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod von_Raven » 19.07.2014 08:08

woofer je tam a masakr, myslím že do měsíce ohluchnu... přitom woofer je od Dexonu SCS 2203 pasivní, zesák z aukra za 299,- http://aukro.cz/extra-zesilovac-do-subw ... 35810.html a kabely za 300,- od stejného prodejce. Sice psal 6mm průřez drátů, ale 6 to mělo možná s 2mm bužírkou po obou stranách, nicméně na těch 6A co zesík bere to stačí. Power dioda na zesáku shořela během pár vteřin provozu, ale kdo by čučel v kufru jestli svítí, když tam neudrží hlavu? :)
Takže chtěl jsem fotit a popisovat, ale v podstatě nebylo co. Stažené dráty ze zadních repro jsem už měl (popis o 3 výš) a rozdělávat to už nebylo potřeba. Jediné co byl problém bylo dostat plusový kabel od baterky až do kufru. Chtěl jsem přes hlavní svazek, ale jak jsem viděl 2x pravoúhlý zlom drátů pod plastovou krytkou, která má jeden šroub pod posilovačem brzd a navíc dráty přes to vedoucí nejsou stažené dokupy, ale volně tak mě to hned přešlo. Druhá možnost byla tel druhý svazek nalevo od prvního (všechno v motorovém prostoru), ale ten se prostě ztrácí v nevím kde. Třetí možnost sundat řidičovo kolo a podběh a tam jsou záslepky, ale chtělo se mi? Ne. Takže finální varianta - lanko otvírání kapoty.
Lanko je v jednostěnném plechu, takže hned tam, hned ven. Guma v kterém vede je dost prostorná na prostrčení toho 6mm kabelu a to je všechno. Jeden konec kabelu spodem k baterce a pojistka co nejblíž kontaktu (v sadě kabelů - dal jsem místo 30A jenom 10A a stačí) druhý konec bez sundávání plastů šel podstrčit pod všechny na řidičově straně od předu až do kufru, plusko hotové. Mínus z podlahy v kufru - mínus hotové. Rem z plusu, který aktivuje kliček. Nejbližší je v kufru pod záslepkou na zásuvku +12V, zásuvka tam není, ale kabely natažené jo :) Rem -hotovo... no já si ještě protáhl od něl dvojlinku do boku sedadla a tam dal vypínač ať to můžu vypnout nejen klíčkem - cesta stejná pod plastama jako u pluska. Stažené dráty od repro jsem měl z minula, zesák má high input, takže žádné další serepetičky. Všechno přeizolovat páskou, do husích krků, znova přeizolovat a hotovo, lepší jak třeba po kufru tažené kabely na bezpečnostní pásy přímo z výroby ;) Popruhy na uchycení bedny se dají uchytit za iso držáky dětské sedačky co tam jsou od výroby. Jediné co se muselo udělat, bylo povoli 2 x 13 šroub co drží spodní část sedačky a tu vyndat a pak zas nahodit zpátky.
Kia Pro_cee'd 1.4 CVVT 100Hp - zrzka :)
Uživatelský avatar
von_Raven Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 01.06.2014
Bydliště: Novojičínsko  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod solimx » 23.07.2014 11:20

Ahoj Hosi,

som novy majitel ceeda 2010 FL. Mam 6 repro, nehraju mi lave predne a lave zadne, hraje iba lavy vyskac, prava strana OK. V servise zistili ze radio je ok, chyba je v kabelazi. Na nete som nasiel fotku rozobrateho interieru. Su tie konektory audio co je na foto? Poradite mi prosim kde hladat chybu?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
solimx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 5
Registrován: 16.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod profano » 23.07.2014 13:10

Není to asi FL
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
profano Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 13
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)
Sponzor (4)

Kia XCeed (2021)
34000 km @ 6 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod solimx » 23.07.2014 13:33

profano: ospravedlnujem sa, ale i tak nie som schopny zistit ktory konektor je audio.
solimx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 5
Registrován: 16.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod solimx » 23.07.2014 15:46

aha uz som mozno na to prisiel MF12 39 pinovy konektor tvori spoj s celym podlahovym zvezkom pre lavu stranu, vsetky signaly vratane audia idu cez MF12, ale este neviem jak ma ocislovane piny ten konektor,

podla schemy to vyzera ze vyskac + dverny repro su spojene fyzicky bez vyhybky tak nechapem, preco lavy vyskac ide, ale lave predny a zadny nejdu
solimx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 5
Registrován: 16.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod solimx » 31.08.2014 17:18

Ahoj hosi,

nasiel som problem s repro, nejdu samotne repro. Nechcem to nejak extre vylepsit, stacila by mi adekvatna nahrada. Mate nejake typy cim ich nahradit?

Nema niekto zaroven povodne repro ako vyzera privod medzi konektorom repra a cievkou repra?
solimx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 5
Registrován: 16.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod solimx » 03.09.2014 19:51

Ahoj hosi,

nakoniec som mal vypadane magnety z repra. Tie mrnave magnety su len zatlacene do prstenca a samotny prstenec bol slusne popraskany. Zlepene a repro bavi dalej.
solimx Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 5
Registrován: 16.06.2014
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod Indy Jones » 23.11.2014 19:01

Zdravim vsechny a mam dotaz jakym zpusobem je v ceedu 1.gen, zvuk do zadnich repro na polovicni vykon nez jde do prednich repro.Vi nekdo?Dik za odpovedi. :drink:
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod profano » 24.11.2014 08:30

Možná ti to pomůže
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
profano Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 13
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)
Sponzor (4)

Kia XCeed (2021)
34000 km @ 6 l/100km

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod Indy Jones » 29.11.2014 14:33

Dik,ale ne musim to projit a mrknout kde je zakopany pes.
Kia ceed sw Jd 1,6 crdi 94kw r.v 2013 :kia: :CZ: :thu: :thu:
Indy Jones Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  
Registrován: 29.10.2014
Bydliště: trebic  Czech Republic (cz)

Re: Výměna originálních reproduktorů

Příspěvekod ajvn » 20.12.2014 12:49

Zdar chlapi, potřebuju radu. Mám klasický problém, co je zde popisovaný - rádio hraje dobře z USB, ale zvuk z Fm je zcela plochý. Zkoušel jsem ho resetnout odpojením baterky i vytažením pojistky a nic! Potvora si pořád pamatuje jak naladěné stanice, tak veškerá nastavení výšek a basů.Není na to ještě nějaký fígla nebo to rádio po FL je nějaké jiné? Díky
Kia Cee´d 1,6 CVVT (2010)
ajvn Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 43  Témata: 3
Registrován: 20.03.2014
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé