Výměna originálních reproduktorů

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Subwoofre na original radio

Příspěvekod Návštěvník » 18.10.2008 14:02

:kia: Ma niekto napojeny subik na originalne radio?? prosim o detail zapojenia..ak :kia: sa to da..dakujem
Návštěvník
 


km @ l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Návštěvník » 18.10.2008 17:05

To by mě taky zajímalo, páč jestli pánbůh dá, tak jednou Ceeda koupím a subáč tam chci.
Mám teď aktivní subwoofer ve Feldě a bez něj si to už tak nějak nedokážu představit...
Navíc tam to má tu výhodu, že průběžně oklepává rez. :lol:
Rozhodně bych ho v Ceedu zapojil místo zadních repráků, když rádio na něj nemá výstup.
Doufám, že k zadním repro vede kabel o dostatečném průřezu. U mýho subáče ještě
zapojuji slabý kabel, který se dává u rádia na výstup na elektrickou anténu, což bude
u Ceeda asi problém. Musím nastudovat, jestli to jde zapojit na jiný + kabel na rádiu.
Jestli nemáš aktivní subwoofer, tak to chce ještě zesilovač. Jo a taky výhybku, páč
to zapoješ místo repro, tak abys ten woofer hned neodpálil.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod Jakub » 18.10.2008 18:45

cee'd výstup na subwoofer nemá, ani line-out. Jen výstup na repráky. Greenca dával subwoofer do SW:

http://old.kia-club.org/viewtopic.php?t=1299
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Příspěvekod Motorsport » 19.10.2008 12:01

Připravujeme novinku - Premium sound system pro vozy Cee'd.

Od 1.10.2008 máme výhradní zastoupení společnosti i-sotec pro ČR. Tato společnost se zabývá vývovojem a výrobou přestavbových sad pro lepší ozvučení vozů. Principem je, že se využívá originální rádio i kabeláže a pokud to jde tak i repro.

V Německu nabízí KIA pro vozy Cee'd jako originální doplněk Premium sound system, který je složen ze zesilovače, nových repro a kabeláže. Cena je 700,- €. Tuto sadu připravujeme, ale pro klub za úplně jiné peníze. Tato sada neobsahuje Subwoofer, protože pokud člověk nevyžaduje opravdu dunivé dusání, tak postačují jiné repro a externí zesilovač, který je schopen díky speciálním spínaným zdrojům pokrýt potřebné energetické nároky pro přenos nízkých kmitočtů.
Pokud by však člověk požadoval subwoofer, je možno tuto sadu rozšířit i o subwooferový box, který se umístí do středu rezervy. Vše se připojuje systémem konektor - konektor a přestavba trvá max 2 hod.

Více zatím na www.i-sotec.cz
Motorsport Neuvedeno
Prodejce příslušenství
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 1
Registrován: 01.12.2007
Bydliště: Stč. kraj  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Tony » 19.10.2008 14:44

motorsport teda každý den mě mile překvapujete! jen tak dál! a za kolik by taková prácička byla? s subwoferem i bez něj? vím že pevnou cenu asi ještě nemáte ale obecnou snad jo.

EDIT: na strankach i-sotec.cz sem viděl že do francouzských aut jde zamontovat subwofer dokonce pod sedadla! to by u nás zřejmě nešlo co? ušetřil by se prostor v kufru. dobré je dát ho i místo rezervy ale i když si dokoupím kompresorek ala audi tak bych s tím mohl mít problémy protože tuším na to musí být "papír" přímo z továrny. nebo ne?
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod Motorsport » 19.10.2008 17:28

V sekci Prodej - Elektronické doplňky jsem vložil popis Premium Sound System, včetně řešení se subwooferem.

Z cen uvedených v popisu (akční zaváděcí ceny) nabízíme pro členy klubu slevu 10%.

Subwoofer je možno instalovat do středu rezervy, tzn. rezerva je zachována.

Subwooferové boxy pod sedačku jsou určeny především pro malé vozy z Kolína, pro které byly konstruovány. Pokud se vejde pod sedačku v Cee'du, není problém ho použít. Rozměry boxu jsou 454x260x190 mm.
Motorsport Neuvedeno
Prodejce příslušenství
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 1
Registrován: 01.12.2007
Bydliště: Stč. kraj  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Návštěvník » 08.11.2008 18:31

Je to trocha inak. Originalne radio v Kia Ceed ma vystup tzv line-out a este okrem toho aj vystup na aktivovanie zosiku alebo sub. je len nutne zakupit konektor ktory za zasunie do radia a na konci trcia cinchi. Je nutne hladat prislusenstvo ku zn. blaupunkt. Mal som to rozobrate takze je to overene. Neviem povedat ci je v kazdej ceedke rovnake radio ale v mojej to tak je.
Návštěvník
 


km @ l/100km

Příspěvekod mbiron » 08.11.2008 18:44

Pokud to nekdo nahodou rozeberete hodte sem fotku pro predstavu jak to vlastne vypada jestli to ma nebo nema nejaky vystup.
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4953  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Příspěvekod Tony » 08.11.2008 19:00

tak chci si do ceeda pořídit ještě dvě věci: spojler 5tých dveří a subwoofer. takže mě to moc zajímá. co se týče ostatních repráků (mám jich tam 6) tak to ujde a pitvat to na 90% nebudu ale ten subwoofer a zřejmě do rezervy bych sakra i bral, jen ta cena se mi zdá trošičku vysoká...
Tony aka FUCKER LUCKER in CoD World and LUCKER1984 in WoT
Kia cee´d 1,6 CRDi EX+
najeto 118 000 km

Uživatelský avatar
Tony Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1637  Témata: 13
Registrován: 16.11.2007
Bydliště: Nošovice  Czech Republic (cz)
6. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2007)
118000 km @ 6 l/100km

Příspěvekod greenca » 08.11.2008 19:53

marco píše:Je to trocha inak. Originalne radio v Kia Ceed ma vystup tzv line-out a este okrem toho aj vystup na aktivovanie zosiku alebo sub. je len nutne zakupit konektor ktory za zasunie do radia a na konci trcia cinchi. Je nutne hladat prislusenstvo ku zn. blaupunkt. Mal som to rozobrate takze je to overene. Neviem povedat ci je v kazdej ceedke rovnake radio ale v mojej to tak je.


není to pravda,origální radio v ceedu má sice mini iso konektor kde by měli být signálové výstupy pro zesilovač (žlutý díl),ale zapojený je pouze pin pro spínaní +12V.Mám to odzkoušený.Sám jsem subwoofer zapojoval na zadní repro,ale je potřeba zesilovač,který nemá pouze signálové vstupy (cinche).
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod greenca » 27.03.2009 23:29

jakub píše:cee'd výstup na subwoofer nemá, ani line-out. Jen výstup na repráky. Greenca dával subwoofer do SW:


nakonec jsem zapojení signálu na subwoofer vyřešil tímto
http://www.ahifi.cz/ostatni/sinus-live-hl-406.html
sice to sníží kvalitu signálu,ale u subwooferu to sluchově nepoznáte


na rca
Autor: romi (Strikemaster@azet.sk)
Vloženo: 01.06.2007, 17:51
zdravim... poul som ze pri zoslabovani signalu dochadza k tomu ze vystupny signal ne velmi nekvalitny je to pravda? skratka dochadza k znizeniu kvality zvuku ! dik
Odpovědět
RE: na rca
Autor: admin
Vloženo: 01.06.2007, 22:08
ano, pokud předěláte hign input na low tak se kvalita zhorší vždy a celkem znatelně, je to jen dočasné řešení.
Odpovědět
rca
Autor: Hans (kubik.jenda@seznam.cz)
Vloženo: 29.04.2008, 09:35
dobry den. pred casem jsem si u vas koupil subwoofer ale mam problem s radiem... mam original radio skoda na cd 4x20W ktere nema pochopitelne rca vystupy. je mi jasne ze toto zar.zhorsuje kvalitu zvuku, je to hodne znatelne i na basech? jde mi jen o basy, vysky a stredy mam na original repro ve dverich. Dekuji za odpoved
Odpovědět

RE: rca
Autor: Ing. Karel Šudák (info@ahifi.cz)
Vloženo: 29.04.2008, 09:44
Dobrý den, na basech sníženou kvalitu zvuku poznáte nejméně, čili pokud není jiná možnost tak bych se toho zase tak nebál, není to zase až tak kritické ...
Odpovědět
RE: RE: rca
Autor: hans (kubik.jenda@seznam.cz)
Vloženo: 29.04.2008, 19:45
Dekuji mnohokrat... toto jsem chtel slyset :)
Odpovědět
Menic
Autor: Hans
Vloženo: 24.05.2008, 22:22
Zakoupil jsem ho, zabudoval a jsem plne spokojeny... jediny co by se k tomu mohlo prodavat jako soucast baleni jsou piny do iso konektoru ale jinak pecka... signal to mozna zhorsuje, ale uchem to 100% nepoznate!
Odpovědět
jak zapojit?
Autor:
Vloženo: 21.01.2009, 13:56
Dobry den...chtel sem se zeptat jak zapojit tenhle adapter do mazdy 3..ptam se proto ze kdyz to origo radio vytahnu tak ten ISO konektor ma tolik dratu ze nevim co k cemu pripojit...budu rad za kazdou radu..diky
Odpovědět

RE: jak zapojit?
Autor: Ing. Karel Šudák
Vloženo: 21.01.2009, 17:17
Dobrý den, zapojíte do reproduktorových pinů v ISO konektoru kabely, které vedou z HL 406 kde je +- a +- jakoby dva reproduktory. Snad mě pochopíte. :shifty:)
Odpovědět
RE: RE: jak zapojit?
Autor:
Vloženo: 21.01.2009, 22:02
a musime je zamotat k sobe?..musim teda ten iso konektor odpojit a vytahnou kabely k zadním reprákum a smotat je spolu s high/low adapterem? dekuju
Odpovědět

RE: RE: RE: jak zapojit?
Autor: Ing. Karel Šudák
Vloženo: 22.01.2009, 09:56
HL 406 se ale dává přímo za autorádio, proč by jste tahal tento adaptér někam jinam? Dle informací dovozce lze signál vytáhnout i ze zadních reprobeden pokud je tam máte.
Odpovědět
SINUS LIVE HL 406
Autor: Karel (bobo.9@email.cz)
Vloženo: 11.02.2009, 22:51
Zdravim mam mazdu 6 a uvažu že zesilovač pro sobwofer přes tenhle SINUS LIVE HL 406 propojim v kufru mam konektor na zesilovač od bose ktery se do některýh šestek davá pujde to do toho zapojit? diky za odpoved
Odpovědět

RE: SINUS LIVE HL 406
Autor: Ing. Karel Šudák
Vloženo: 11.02.2009, 23:06
Dobrý den, tento konektor se zapojuje na reproduktorové výstupy a čistě teoreticky by to mělo jít i na org. zesilovač, ale vyzkoušené to bohužel nemáme ...
Odpovědět
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Raven » 28.03.2009 12:33

Odporovej delic ve skatulce za tristapade, hm.
Nicmene, jak takovy delic mrsi signal, tedy krome zmenseni vyst. napeti??


greenca píše:
jakub píše:cee'd výstup na subwoofer nemá, ani line-out. Jen výstup na repráky. Greenca dával subwoofer do SW:


nakonec jsem zapojení signálu na subwoofer vyřešil tímto
http://www.ahifi.cz/ostatni/sinus-live-hl-406.html
sice to sníží kvalitu signálu,ale u subwooferu to sluchově nepoznáte
Raven Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 11.10.2007
Bydliště: Třebíč  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Motorsport » 28.03.2009 21:07

Jen se :lol: ..... Líbí se mi jak se zde řeší připojení SW, jak každý hledá co nejlevnější a přitom nefunkční řešení..... Neustále se přesvědčuji, že naše nabídky zde na fóru jsou zcela bezpředmětné......

Uváděný modul přizpůsobení úrovně je skutečně výborný - mrší frekvenční průběh signálu a navíc po čase odchází. Soudruzi z Číny špatně spočítali odporový dělič......
Motorsport Neuvedeno
Prodejce příslušenství
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 1
Registrován: 01.12.2007
Bydliště: Stč. kraj  Czech Republic (cz)

Příspěvekod greenca » 29.03.2009 14:27

Motorsport píše:Jen se :lol: ..... Líbí se mi jak se zde řeší připojení SW, jak každý hledá co nejlevnější a přitom nefunkční řešení..... Neustále se přesvědčuji, že naše nabídky zde na fóru jsou zcela bezpředmětné......

Uváděný modul přizpůsobení úrovně je skutečně výborný - mrší frekvenční průběh signálu a navíc po čase odchází. Soudruzi z Číny špatně spočítali odporový dělič......


Jak dlouho vydrží opravdu nevím,ale zatím mi na to jede subwoofer bez problému.


a co se týká vaších nábídek zde na foru je asi opravdu bezpředmětné,dokud nebudou trochu přehlednější.To samé i k vašim internetovým stránkám,kdykoliv se podívám na vaše produkty,tak se tam omlouváte,že je momentálně připravujete,tak se nedivte,že se zákaznící ohlíží po jiných PŘEHLEDNĚJŠÍCH nákupech.
greenca Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 144  Témata: 3
Registrován: 27.02.2008
Bydliště: Nové Město na Moravě  Czech Republic (cz)

Příspěvekod Motorsport » 29.03.2009 17:52

Stránky se předělávají a postupně plní dle určitých priorit. Sorry, ale po zkušenostech, je KIA v přípravě a asi ještě chvíli bude...... Bohudík jsou i jiné značky, kde zákazníci netráví čas tím, aby hledali na netu co kde koupit nejlevněji, a následně řeší jak to připojit a co k tomu vlastně potřebují. Jsou i lidé, kteří si dokáží spočítat jak drahý je jejich čas a upřednostňují komplexní řešení se vším všudy. Bohužel v současné době se zaměřujeme hlavně na jinou cílovou skupinu zákazníků, resp. jiné značky. Získali jsme statut oficiálního dodavatele pro další dvě značky, díky vstřícnějšímu přístupu než u importéra KIA se právě věnujeme těmto značkám a mohu říci, že za 14 dní spolupráce jsme na těchto značkách udělali několikanásobně vyšší obrat než u KIA, za celou dobu spolupráce......
Motorsport Neuvedeno
Prodejce příslušenství
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 148  Témata: 1
Registrován: 01.12.2007
Bydliště: Stč. kraj  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé