Android Auto UVO

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Android Auto UVO

Příspěvekod Jan Perník » 03.10.2016 14:19

Zdravím,

tuší někdo jak je to s Android Auto a Apple CarPlay pro Ceed?
Na Android Auto seznamu je docela obsáhlý seznam modelů už od MY2015, která podporu mají, nebo spíš většina z nich bude mít v nějakém upgradu v dohledné době.
Problém je v tom, že přestože jsou tam i nižší modely, Ceed tam prostě není. Ani starý, ani nový, přestože jsou tam i některé modely MY2018, Ceed nikde.
https://www.android.com/auto/kia/
A teď nastává problém, třeba nová i30 už tohle všechno má mít v základu až se dostane do prodeje, ale nový model Ceedu podle všeho nelze očekávat dříve než v roce 2018, nebo se pletu?
Upgrade by tedy byl logickou cestou, problém je ale v tom, že mi to připadá, že ten systém v aktuálním Ceedu to prostě asi nezvládne, nebo to nikdo neřeší, je to snad proto že Ceed je evropský model?
Trochu jsme hledal a měly by to dostat auta se systémem "UVO"
http://www.kia.com/us/en/content/techno ... ducing-uvo
Má s tím někdo zkušenosti, je to i v evropských modelech Sportage a podobně? A je to tím pádem jen problém Ceedu, nebo všech evropských modelů?
Věříte že to bude řešeno formou aktualizace? - bylo by to v případě faceliftu později než 2017 asi logické
Bude lepší cestou vybrat model bez navigace a nechat domontovat aftermarket rádio s Androidem a kameru? Příjde mi to jako dost komplikované, hlavně kvuli té kameře.

Dodal bych že model který zvažuju je Ceed SW v GT Line, k tomu mám taky pár dotazů, více v jiném tématu ve správné sekci.

Předem moc díky!
PS: link na řešení samotné koupě Ceedu viewtopic.php?f=19&t=6420
Jan Perník Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 20  Témata: 2
Registrován: 03.10.2016
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod cPute » 30.08.2017 13:34

Teď jsem koukal na https://www.android.com/auto/ že Android Auto má podporovat KIA cee'd 2017. Vzhledem k tomu, že navigace pro modely 2016 a 2017 vypadá stejně, napadlo mě, zda je možný že přijde nějakej upgrade na podporu Android Auto ... Ale nikde o tom nemůžu nic najít.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod mv12 » 30.08.2017 19:38

:kia: na svém webu http://www.kia.com/cz/kampane/bluetooth-kompatibilita/ rozlišuje u Ceeda navigaci dle modelových roků: 2013-2015, 2016, 2017+
Android auto je tam uvedeno jen u verze 2017+
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod cPute » 30.08.2017 20:22

Díval jsem se na UK KIA fórum a tam někdo psal, že to řešil přímo se zastoupením KIA a bylo mu řečeno, že KIA na tom pracuje. Údajně do konce roku by měl bejt nějakej SW upgrade.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod MP1 » 31.08.2017 22:24

Písal som o tom v sekcii Sportage. Android auto formou update podľa mňa určite nebude. AA je v novom hardware - na SD karte je iAVN.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2170  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod cPute » 11.09.2017 16:36

Je to tak. Dneska mi odepsali z infolinky KIA, že kvůli jinému HW Android Auto v žádném updatu nebude. :cry:
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod colonel » 18.09.2017 20:00

V kie ceed 2017 s navigací vyzkoušeno a android auto funguje.
colonel Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 18.09.2017
Bydliště: Jičín  Czech Republic (cz)

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod only_one » 19.09.2017 05:52

takže otázka je, co by stála celá jednotka a vyměnit kus za kus :D
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod snike » 19.09.2017 07:13

Dle mne by to byla naprosto zbytecna investice ;) AA jsem vyzkousel a zadnou vyhodu abych to vyuzival jsem nenasel ... naopak :(
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod only_one » 19.09.2017 09:07

AA podporuje spotify a WAZE, takže by to za to právě stálo, kdyby cena byla normální
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod cPute » 19.09.2017 09:53

Ještě tu je možnost koupit rádio z navigací z číny. Bojim se ale, že to nebude moc fungovat ... hodiny jsou propojený s navigací, BT handsfree taky, ovládání na volantu atd.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod buko1 » 19.09.2017 10:36

only_one píše:takže otázka je, co by stála celá jednotka a vyměnit kus za kus :D


Originálne multimedálne rádia od KIA stoja okolo 500€ - závisí na konkrétnom modeli a ročníku vozidla. Pozeral som do ponuky jednoho z predajcov v SR a modely sa líšia podľa typu vozilda a roku výroby - napr. modely do Sportage 2016-2018 je na Android 5, pre staršie vozidlá na Android 4. U Ceed som našiel v ponuke model pre roky 2013-2015 s Android 4.4.2, pre modely 2016 a novšie som ale nič nenašiel.

Teoreticky by ale malo byť možné použiť kompatibilný model od iného výrobcu.



only_one píše:AA podporuje spotify a WAZE, takže by to za to právě stálo, kdyby cena byla normální

Nie každý je ochotný platiť za služby typu Spotifi, keďže vlastný plailist sa dá urobiť aj inak a offline bez spotreby mobilných dát. To isté platí pre navigáciu.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod only_one » 19.09.2017 11:39

navigace Kia je tupá, v dnešní online době velmi omezená, nenaviguje správně,¨silnice vybírá někdy dost mizerně, není přívětivá na plánování dlouhých cest a když už nejdej bože tam tu cestu vymyslím a uložím s průljezdnými body a uložím, neprosto nepružně dělat změny- fakt napikaču. Aktualizace velmi omezené a i po aktualizaci chybí jíž dva roky staré spojky silnic co jsem tak zaznamenal po svých cestách, nemá aktuálně změnu jednosměrek což je někdy docela naprd. Rychlá reakce na dopravní situace zcela nepoužitelná TMC, nepomůže ani spojení s daty, nefunkční hlasové ovládání... Jako naviguje, ale se známkou tak 3- ... Plus je její stabilita a celkem dobře se zadá cíl... jenže to se v AA právě udělá taky a to se mi líbí. Mě waze šetří X hodin měsíčně na silnici a díky bohu za něj i mapy googlu jsou daleko vhodnější nástroj. V konektivitě je prostě neuvěřitelná přidaná hodnota smartfounů, vyhledávání, ovládání přes velký display auta, vyzkoušel sem a je to velmi příjemné. Ještě zajímavější je mirror link, ale to má omezeně telefonů.

Nikomu to netlačím, ale i když jsem se choval podobně konzervativně, spotify, google music a pod jsou na poslech hudby prostě the best. Poslouchám na co mám chuť kdykoliv a nemusím vůbec řešit nějaké stahování a ještě k tomu nelegální ;-) a pak poslouchat dokola to samé, protože není čas na změnu souborů na uložišti.

Za mě je konektivita moc příjemná, rozhodně další auto bude vybaveno a vybíráno i s ohledem na tohle, aby to cestování bylo ještě lepší.

Ad android rádia - jsou fajn, ale jen pro ty, kdo nemají seriovou navigaci od KII a supervision display. Ani jedno není kompatibilní. Neumí to používat integorvanou anténu GPS, zadní kameru a neumí to být spojené se Sup.Vis a display pak hlásí divné chyby a jednou se i zasekl a nešel přepínat.

Ale kdo má nižší výbavy, pak bych neváhal, je to příjemné rozšíření vlastností a možností auta. Jen bych se vyhnul WindowsM.. to je mrtvá platforma, v tomhle je android lepší
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod cPute » 19.09.2017 15:24

Psal jsem na support KIA, odpověď viz příloha. :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:CZ: :kia: Ceed SW II 2016, Top, Bronze Metal, 1,6 CRDi 100 kW
:sleep:
Uživatelský avatar
cPute Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 72  Témata: 2
Registrován: 25.07.2017
Bydliště: Prágl  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2016)
59000 km @ 6.1 l/100km

Re: Android Auto & UVO

Příspěvekod only_one » 19.09.2017 16:40

někdy nevím jestli se smát nebo brečet. Nicméně drzost za tento kus náhradního dílu chtít tuhle cenu, když naprosto všichni ví, že 120 tisíc bude v podstatě výrobní cena celého auta... je neuvěřitelně opovážlivá.. Takže když nabourám auto třeba tak blbě že mě praskně display na navigaci, tak to je v podstatě okamžitě totálka...
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé