Vypnutí LED pro denní svícení

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod navigator » 10.11.2016 17:48

Zdravím klub,

Jsem na část roku v Irsku i s autem a ukázalo se že mám povinnost vyměnit přední světla kvůli tvaru kuželů (na levé straně by ta vyrobenou pro pravou stranu osvětlovala řidiče). Jedno nové stojí kolem 26.000 CZK, využil jsem internet, hlavně ať je mám levně! Světla fungují OK a mají správný tvar kuželu ale také se ukázalo proč je majitel prodal: po delší době rozsvícení LED pro denní svícení začnou blikat. Za chvíli to zase zkončí ale samozřejmě že bych nerad zbytečně provokoval místní dopravní příslušníky.

Takže přemýšlím co s tím. Ideálně bych si tam ta světla nechal, LEDky deaktivoval a svítil přes den potkávacíma světlama. Možnost je střihnout drát ale servis mě varoval že bude přístrojovka řvát. Nikde se nemůžu dočíst jak jinak LED vypnout, přitom jsem měl pocit že existují i Ceedy bez LED svícení takže elektronika to určitě umí.

Budu vděčný za tipy.
navigator Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 10.11.2016
Bydliště: Irsko  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod Beda » 10.11.2016 21:34

Jestli mas auto v zaruce, tak bych se zkusil dohodnout v :kia: servisu, zda by to neslo na zaruku, protoze kazova LED svetla na cee'dech neni pro ne zadna ojedinela vec, je tu o tom cele tema.

viewtopic.php?f=31&t=4863
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod mv12 » 10.11.2016 22:46

Jenže mám obavu, že může tak max. reklamovat původní světla, co měl na autě, a ne ty pro levostranný provoz, co koupil z druhé ruky :( I když by neřekl, že to koupil dodatečně, tak by to měli poznat, že jde o jiný typ, než mají uloženo ve specifikaci pro jeho konkrétní auto. Ale zkusit lze asi vše, jen aby mu pak nedodali zase ty původní :lol: Nebo se ještě zkusit domluvit s prodejcem?

Spíš mě zaráží, kde se ty světla v těch inzerátech berou. I u nás je jich nabízeno všude plno za docela dobré peníze. Už jsem si říkal, jestli to nejsou ty vadný, ale když to někomu bliká, mění to asi na záruku a to si KIA stahuje zpět, tak to moc nechápu. Jiných ND z bouraných vraků zase tolik vidět není, jako těch světel...

S tou povinností výměny, ty jsi to auto přihlašoval v Irsku, nebo proč musíš měnit světla? Pokud máš auto hlášeno v :CZ: a v Irsku jsi jen nějakou dobu, proč je musíš měnit? Tohle je třeba uvedeno v návodu k mému Ceedu:

Rozptýlení světla u potkávacích světel je
asymetrické. Jedete-li do zahraničí, kde
se jezdí vlevo, bude tento asymetrický
proud světla oslňovat protijedoucí řidiče.
Abyste předešli oslnění, předpis ECE
předepisuje několik technických řešení
(např. systém automatické změny, lepicí
pásku, směrování paprsků světel dolů).
Tyto světlomety jsou navrženy, aby
neoslňovali protijedoucí řidiče. Takže v
zemi, kde se jezdí vlevo, nebudete muset
vyměňovat světlomety.

A obráceně v anglickém návodu je toto:
❈ Traffic Change (For Europe)
The low beam light distribution is asymmetric.
If you go abroad to a country with
opposite traffic direction, this asymmetric
part will dazzle oncoming car driver. To
prevent dazzle, ECE regulation demand
several technical solutions (ex. automatic
change system, adhesive sheet, down
aiming). This headlamps are designed
not to dazzle opposite drivers. So, you
need not change your headlamps in a
country with opposite traffic direction.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod forrester » 11.11.2016 01:50

Mv12 čo myslíš že kde sa berú tie náhradné diely na inzerátoch? ;-) ja som tak kúpil z okolia ZA na ceeda 2014 to dotykové rádio aj stým plastovým kusom do palubky úplne nové za 120 €, :-D

Odoslané z D6503 pomocou Tapatalku
Ceed EX CRDi predane
CEED crdi 2014
Uživatelský avatar
forrester Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 397  Témata: 5
Registrován: 05.11.2007
Bydliště: HC  Slovakia (sk)

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod navigator » 04.12.2016 13:26

Zdravim a omlouvam se za zpozdenou odpoved.

'Dealer' svetel z druhe ruky slibil ze vadny kus vymeni---stale cekam jak toto dopadne.

mv12: V navodu ctu neco podobneho a dokonce mi i garaznici doporucili si ty samolepky opatrit. Kdyz jsem s nimi dorazil na odbornou upravu ke stejnym garaznikum tak mi po pul hodine zkouseni rekli ze to nebude fungovat ze na tyto zaoblene svetlomety to nelze nelepit. A pak mi ukazal jak hezky to funguje na ceckove mercedesu r.v. cca 2002.

Abych dodal vice informaci: auto v zaruce je ale nerad bych menil dil ktery jsem koupil ze druhe ruky. Ackoliv takove zachazeni by si mistni sit Kia zaslouzila, garaznici v CR jsou vice profesionalni nez ti autorizovani v Irsku. Napriklad: pri rutinni vymene mechanismu uzavirani palivove nadrze (bylo to rozjebane snad co bylo auto nove) mechanik poskrabal prilehly plechovy dil. Hadka na hodinu "to jsme nebyli mi".

Jinak obecne bych na foru Kia nerad Kiu kritizoval, mam to auto docela rad, ale cena kolem 900 eur za jeden svetlomet je u teto tridy a velikosti vozu premrstena. Asi je nejak potreba nahnat marzi na jinak dobrem pomeru cena/vykon.
navigator Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 10.11.2016
Bydliště: Irsko  Czech Republic (cz)

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod mv12 » 04.12.2016 14:03

Jsi v Irsku, v ČR je cena u :kia: dealera cca 15 tisíc vč. 21% DPH za kus. Tedy taky je to šílenost, ale menší než 900 EUR :lol:
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod Crusy » 03.12.2018 12:48

Nechci zakládat nové téma..
A jde to nějak "softvérově" vypnou, aby nesvítili při spuštěném motoru??
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod štefko » 03.12.2018 22:37

určite sa to da lebo na :SK: to policajtom odpajaju na niektorých autach
štefko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 25  
Registrován: 16.01.2018
Bydliště: zvolenska slatina  Slovakia (sk)

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod melonsvk » 04.12.2018 08:51

To bude asi tym, ze policajne Ceedy maju svetlomety bez LED pasov. ;)

Obrázek
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod buko1 » 04.12.2018 20:32

Crusy píše:Nechci zakládat nové téma..
A jde to nějak "softvérově" vypnou, aby nesvítili při spuštěném motoru??


Legislatíva prikazuje (bežným ľuďom), aby sa tie svetlá ZAPÍNALi spolu so spustením motora. Takže vypnúť ich asi také jednoduché nebude - resp. považuje sa to za nedovolený zásah do konštrukcie vozidla. V bežných užívateľských nastaveniach auta to určite dostupné nebude.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod MP1 » 04.12.2018 21:58

Policajtom sa strihal jeden vodič. Softwarovo sa nedá.
Alebo stačí zatiahnuť ručnú brzdu - platí pre nové Picanto, Rio YB, Ceed CD, Niro a denné svetlá zhasnú.
Stačí, že len jednému zákazníkovi pri odovzdávaní nového vozidla to nepoviem a do 14 dní sa vráti, že mu nefungujú denné svetlá.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2194  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: Vypnutí LED pro denní svícení

Příspěvekod Crusy » 05.12.2018 19:56

OK..Na Yettim to jde kombinací páčky blinkrů...
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé