Riadiaca jednotka, zivotnost?

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod Dafter » 27.06.2017 20:55

Ahojte vospolok, takze mal som mensi problem s mojou kiou a to taky ze z nicoho nic nestartovala, auto som odstavil, po asi 20minutach som chcel ist dalej, tocim klucikom starter cvaka ale neroztoci sa, auto na druhy den putovalo do servisu kde mi oznamili ze riadiaca jednotka isla na dofcu a ze mam upchaty palivovy filter(pekne od nich ze ma informovali :D ) a hned na to mi mechanik zadeli ze nova jednotka stoji 1300€ bez DPH, mna islo je*nut na mieste, moja prva otazka bola, zaruka :?: , na coz som dostal odpoved ze na elektroniku je zaruka iba 2roky(auto je 5rocne) reku nebudem to teraz riesit nech to rychlo objedna kedze auto zajtra potrebujem, technik mi oznamil ze to objednal a ze by to zajtra malo byt tu, potesil som sa kedze som mal ist na druhy den na dovolenku, mno na druhy den to tu samozrejme nebolo, na novu jednotku som cakal 3 TYZDNE :!: :!: neviem ci to korejci alebo slovaci? v :kia: museli na novo vyrabat ci co ale sa mi to zdalo prehnane, v kazdom pripade som medzi tym riesil to ze preco to nemoze ist na zaruku ze co to je za nezmysel abi RJ bola tak isto kategorizovana ako radio z hladiska zaruky? asi 2 hodiny som telefonal s :kia: importerom pre rakusko, som im tam spravil trosku vietor cez telefon a teda nakoniec povedali ze to pojde na zaruku, takze po 3tyzdnoch si idem po auto, pri preberani mi ale predajca oznami ze treba zaplatit, to som uz uplne stratil nervy kedze kedze asi maju v tom ocividne CHAOS :thd: takze zevraj importer medzi tym zistil nejaku chybu ze neboli robene vsetky servisi ktore su potrebne pre platnost zaruky, takze nechavam v kia servise servisnu knizku a faktury od rocnych serrvisov robene extra u oficialnych :kia: servisov presne kvoli takemuto pripadu, predajca ma teda pustil s autom s tym ze sa mi ozvu ked to doriesia, 1cely MESIAC sa mi nikto neozval, tak volam do servisu ze ako to teda je, nastastie mi povedali ze to ide na zaruku, a na moju spätnu otazku ze ci mi poslu moju servisnu knizku a faktury postov alebo si mam po to prist osobne, mi pvoedali ze oni ziadnu knizku nemaju :huh: :huh: takze ty tajtrlici mi este stratili aj sevisnu knizku :help: :help: zevraj mi teraz poslu novu no som zvedavy ako to pojde dalej.
a vlastne cely ten chaos vznikol len kvoli tomu ze si sami nevedia vypocitat ze auto je vyrobene sice v roku 2010, ale prihlasene je az 2012 a teda ta :kia: 7rokov plynie az od 2012 a oni hladaju servisi za rok 2010 a 2011 :angry: :angry: keby trosku rozmyslaju mohol som mat knizku a aj usetrene nervy
I LOVE MY :kia: pro_Ceed
Uživatelský avatar
Dafter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 6
Registrován: 27.09.2015
Bydliště: Aschau im Zillertal  Austria (at)

Kia PRO_cee'd (2010)
120000 km @ 5.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod Fester » 28.06.2017 05:31

V záruce je kompletně vše co je součástí vozidla :huh:
A fingovaná ztráta servisní knížky ... to už hovoří za vše :thd:
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod spacirx » 28.06.2017 05:59

Navigace/radio má záruku opravdu 2 nebo 3 roky je to servisní knížce myslím. Někde jsem to prostě četl.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod Fester » 28.06.2017 07:13

Našel jsem tohle , tam je zmiňovaná pouze audio soustava + navigace , nikoliv řídící jednotka na kterou je prostě 7 let :huh:

http://www.kia.com/cz/cz/content/chci-vuz-kia/zaruka/
Uživatelský avatar
Fester Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 109  
Registrován: 25.04.2017

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod spacirx » 28.06.2017 11:31

Tak to hodíme rovnou sem, ne. :D



Existují komponenty, na které se záruční oprava nevztahuje?
Ano, některé části mají přirozeně omezenou životnost / odolnost, dochází k jejich přirozenému opotřebení (např. stěrače, brzdové destičky, kotouče apod.), A proto se na ně vztahuje kratší než 7letá záruka. Mezi ně patří i baterie (2 roky bez omezení kilometrů), audio systém a navigace (3 roky / max. 100 000 km) a lak vozidla (5 let / 150 000 km).
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod Dafter » 28.06.2017 20:29

a vie mi niekto povedat preco ju tak z nicho nic vyplo, tu RJ?
I LOVE MY :kia: pro_Ceed
Uživatelský avatar
Dafter Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 47  Témata: 6
Registrován: 27.09.2015
Bydliště: Aschau im Zillertal  Austria (at)

Kia PRO_cee'd (2010)
120000 km @ 5.2 l/100km

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod TatkaSmoula » 29.06.2017 07:19

Sanchez píše:Súhlas.

Pri normálnej, bežnej a rozumnej prevádzke vozidla s predvídaním a využívaním brzdného účinku motoru sa obávam o využitie záruky 2 roky na brzdový systém, hlavne kotúče :)
Počul som v servise o jedincoch, ktorí prišli s komplet zošrotovanými kotúčmi za pár mesiacov a na druhú stranu aj po troch rokoch môžu byť ako nové - brať s rezervou.
Osobne sa nebojím podradiť pri jazde z kopca aj do trojky na 4000-4500 otáčok a len jemne korigujem brnkaním na pedál podľa potreby :yes:


Naprosty souhlas s tebou ohledne brzd. Pokud se nenarazi na pitomce, tak pri ceste do prace brzdy nepotrebuju a na parkovisti to uz zastavim patou o silnici. Na Picantu mi vydrzely desky 100tisic, jsem zvedavy na Ceeda.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Riadiaca jednotka, zivotnost?

Příspěvekod TatkaSmoula » 29.06.2017 07:20

Dafter píše:a vie mi niekto povedat preco ju tak z nicho nic vyplo, tu RJ?


Je to jenom elektronika. Proste jsi mel smulu a odesla nejaka ta cinska rejze.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km


Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé