Kontrolka imobizéru, auto točí, ale nenaskočí

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Kontrolka imobizéru, auto točí, ale nenaskočí

Příspěvekod pawlow » 29.08.2018 23:48

Tak trochu pro vaše pobavení a hlavně poučení z mé hlouposti. :x

Jednou takhle v Německu sednu do auta, vrazím klíček a divím se, že auto nechce naskočit. Startér protáčí motor, ale ten nevydá ani "škyt". Po důkladném prohledání všech kabelů, zda snad zase nebyla na návštěvě kuna, zjišťuju, že svítí i kontrolka imobilizéru a veškerou snahu po samoopravě vzdávám a nechávám se Českou pojišťovnou odtáhnout do nejbližšího značkového servisu v Budyšíně, protože jsem předpokládal, že si budu muset nově nechat nakódovat klíče. (Kupodivu nefungoval ani jeden).

Tam auto převzali a já čekal, a čekal..Po hodině už mi to nedalo a přes dvůr jsem se šel podívat, co kdo na mém autě tak dlouho dělá. U auta nebyl nikdo a po chvilce vykouknul mechanik, který k autu přišel odněkud zevnitř, že už je auto hotové a pojízdné.

Procházím k přijímacímu technikovi a ptám se ho na důvod poruchy - ten byla vyhořelá pojistka k řídící jednotce. No, na to jsem mohl taky přijít sám.
O to víc jsem se pak podivil při faktuře - náklady na materiál - 1,50€. Náklady na práci- 110€ - prý to museli napichovat na dvě diagnostiky. No, jak říkám, poučte se z mojí chyby...třeba budete příště platit taky jenom za jednu blbou pojistku :D :D :D
Uživatelský avatar
pawlow Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 143  Témata: 9
Registrován: 11.01.2010
Bydliště: Budyšín - Bautzen  Germany (de)

Kia cee'd SW (2010)
72800 km @ 5.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé