Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod tadik » 03.11.2011 21:19

Zdravím všechny příznivce KIA ! Nedávno jsem koupil KIA Cee'd SW z druhé ruky a postupně se s autíčkem zžívám (pravda jde to velice rychle :) ). Začínají mi ale pomalu vadit některé věci a jedna z nich je absence osvětlení iteriéru mezi řidičem a spolujezdcem. Tento panel nemám v autě vůbec nainstalován. Chtěl bych se zdejších zkušených borců zeptat, jestli někdo náhodou neřešil jeho dodatečnou instalaci a pokud ano, tak jestli je spojená s nějakými problémy, jestli je tam někde připravená kabeláž, nebo jestli je nutné vše tahat nově atd.
tadik Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 14.10.2011
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod vasatkoj » 03.11.2011 21:25

V rámci výbavy Comfort plus to mám standardně spolu se schránkou na brýle. Takže by to asi mělo jít dodatečně domontovat, otázka za jakou cenu.
Johny

Kia Sportage 1.6 MHEV DCT Exclusive 4x2
Kia Ceed SW 1.6 CVVT Comfort Plus MY 2010, 12/2010
Uživatelský avatar
vasatkoj Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 162  Témata: 6
Registrován: 16.03.2010
Bydliště: Praha-východ  Czech Republic (cz)

Kia Sportage V (2023)
0 km @ 0 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Jauda » 26.01.2012 20:28

Nevíte náhodou označení žárovek v interiéru a tu jednu v kufru?
Chtěl bych zkusit LED alternativu z Číny :D
E-bay LED
Jauda Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 18.10.2008
Bydliště: Háj ve Slezsku  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
26000 km @ 6 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Beda » 27.01.2012 08:06

Tady by jsi to mel najit viewtopic.php?f=179&t=241 a tady mas jedno podobne reseni viewtopic.php?f=56&t=1478&p=37824#p37778
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod luboss » 30.01.2012 20:54

ahoj, chcel som si vymeniť žiarovku v priehradke u spolujazdca za LED a pri vkladaní novej ledky mi zrejme vybilo poistku, kedže svetlo v priehradke nesvieti (ani s klasickou žiarovkou) a po vytiahnutí kluča zo zapalovania sa nevypne ani autorádio .. može to byť poistkou? ak ano ktorá to je? zatial som na to neprišiel a poskušal som ich už dosť. Dakujem
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Jenda » 30.01.2012 22:39

@luboss
Mohla by to býti pojistka v kabině, ve střední řadě, 6.zeshota (osvětlení interieru 15A), snad ti ta tabulka pomůže. ;) Viz:

KIA-pojistky kabina.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod luboss » 31.01.2012 00:03

dakujem za tabulku .. tuto poistku som už tiež skušal ale nepomohlo (osvetlenie interieru funguje všade ako ma, až na tu skrinku .. a to vypinanie radia)
Uživatelský avatar
luboss Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 477  Témata: 2
Registrován: 10.08.2008
Bydliště: Kalinkovo  Slovakia (sk)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2013)
121000 km @ 5.9 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Ceed_BB » 31.01.2012 01:32

Moje podsvietenie KIA CEED 2010 :-) ešte mám plánované pod auto a nejake stropo:)nech to aj bliká moja kiara :-) :kia: :evil:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kia Cee'd r.v.2010 FL 1.4 benzín RED | 2DIN LG GPS NAVI | Tomason TN1 , 8,5J , 225-40-R18 | Matador MP 47 Hectorra 3 225/40 R18 92Y | Kia Sorento r.v. 2005 2.5 diesel BLACK EX
Uživatelský avatar
Ceed_BB Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 195  Témata: 24
Registrován: 27.10.2010
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)
2. místo (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd (2010)
100000 km @ 7.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Jauda » 11.03.2012 17:43

Tak už jsem to taky nevydržel tápat po "slepu" v kufru.
Kvůli záruky jsem dal napájení do zásuvky v kufru. V budoucnu to určitě předělám na žárovku co už tam je (tu jsem vyměnil taky za LEDkovou)
Kdyby měl někdo zájem, tak LED pásek ještě mám. Řekněme 2x 30cm za 200,-. Samolepící, voděodolný, černý pdklad, diody 5050, teplota 6000k. Koupil jsem si 5metrů :D
před.jpg

po.jpg

napájení.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jauda Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  
Registrován: 18.10.2008
Bydliště: Háj ve Slezsku  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
26000 km @ 6 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod PatressPO » 08.06.2012 09:15

marhalu píše:
nadko píše:Ahoj, idem si ich kúpiť, myslím že bude stačiť 25 cm na každú stranu.
Len sa chcem spýtať, kadiaľ si viedol káble k tej protilahlej strane, cez strechu, alebo spodkom?
Pôvodné svetlo si neodpájal?


25 cm bude bohate stacit. Ja tam mam 30 cm a svetla je tam rekl bych az prilis :) Kablik je vedeny za tapecem dolu pod prihradky v kufru. Sly nejlip odelat tak jsem to natahnul tudy. Svetlo jsem zatim nechal ale premyslim o tom ze vyhodim zarovku. Kabliky jsem napajel na kontakty ve svetylku.

tady je to vsecko pekne videt ...
IMG_7404_resize.JPG

IMG_7403_resize.JPG





Zdravim Chlapci....Prave pozeram vase diela a moc ma to dostalo..... pretoze aj ja sa na nieco taketo pripravujem.... Avsak mam niekolko prosieb...
Prvoplanovo som to presne chcel urobit len pod pristrojovku - palubovku na osvetlenie noh vodica a spolujazdca.. Ale po zhliadnuti tejto sekcie to urcite dam aj do kufra... VSetko uz mam na ceste uz len to bude treba napojit...

A tu vznika zadrhel... prilepit nebude urc problem ale napojit... Nakolko nie som elektrikar ani nic podob.. potrebujem pomoc s napajanim... v kufri ani hadam nebude zlozite ale jedna sa mi o tie pod palubovkou...vpredu... ako to treba ponapajat? Vie mi niekto dat detialnejsie foto?? Ktorý kabel kam?? Treba to dalej pajkovat alebo staci nejak pripevnit??? Ake kable na to treba?? Stacia tie co idu normalne od led pasov?? Dalej v kufri sa ku ziarovke da dostat okamzite...Ale ako to mam urobit vpredu?? Chcem totiz aby pasy svietili len pri otvorenych dverach...Niekto mi uz radil ze sa to da napojit na poistky v aute... Ale ja som planoval tahat kable az hore na strechu a napojit to priamo na osvetlenie stropu ako ste to robili aj v kufri vy... Kedze sa v poistkach nevyznam ani v elektronike auta a nerad by som nieco pobabral.. Co bude lepsie a vyhodnejsie?? Nema niekto este nejake detailnejsie foto hlavne toho pripojenia kablov..? Ten druhy obr je dost osvetleny a preto nie je ho dobre vidiet ..
Vdaka za rady a nazory...
:kia: C’eed Facelift 2010, EX, Black Pearl, Full výbava + koža, 1.6 CRDi 123tis. km, 17" Alu Dezent RI Dark + 225/45 Pirelli P7 Cinturato
5.5 - 6l / 100km
Uživatelský avatar
PatressPO Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 6
Registrován: 08.06.2012
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
130000 km @ 5.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod djtomy1 » 08.06.2012 11:06

Jauda* Uz si je asi prodal podle predchziho prispevku ze?
Prosim te kde jsi to kupoval mize sem dat odkaz?Dik
Taky mam zajem to dat do kufru.

edit:Jo a ty odkazy na ty dve fotky nejdou otevrit
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod lebka75 » 08.06.2012 11:39

já použil tyto ( foto na předchozí stránce ) a dal jsem je i do dalšího auta a naprostá spokojenost http://aukro.cz/lista-24-led-pasek-diod ... 12539.html
:kia: XCeed 1.5 T-GDi Exclusive Obrázek
Uživatelský avatar
lebka75 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 769  Témata: 18
Registrován: 27.08.2009
Bydliště: Střední Čechy  Czech Republic (cz)
3. místo (1) Sponzor (2)

Kia XCeed (2021)
36500 km @ 7.2 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod PatressPO » 06.08.2012 21:49

Cafte chalani...


Prave dnes som sa pustil do osvetlenia kufra diod pasmi a mam jednu otazku...
Zatial sa mi podarilo natiahnut len jednu stranu lebo nemal som na to moc casu + babracka s tahanim kablov, pajkovanim a pod...
Ale urcite to cim skor dokoncim...

Avsak chcem sa opytat tych co to uz robili najme Uzivatela "Marhalu" ako ste tie kable ukoncili na svetielku..?? Prip nejake foto ak sa da..
Totiz chcel som na svetielko tie kable pripajkovat lebo su tam 2 pliesky, jeden strieborny jeden medenej farby kt zaroven drzia tu ziarovku avsak problem je ten ze na nich tie kable s cinom vobec nechcu drzat... Tak som len tie vodice okolo tych plieskov okrutil dookola a nechal tak....
Avsak tento sposob zakoncenia sa mi nepaci a mam obavy aby sa nieco nestalo.... skrat a pod...

A prave na 2 obr uzivatela Marhalu to nevidim ako to ukoncil on... nakolko je tam silny odraz svetla...

Vie mi niekto poradit ako to tam poriadne na pevno prichytit....?? Uvazoval som ci nevybrat priamo tie kabliky original z tej umelej prichytky do kt sa zasuva to cele umele sklo so ziarovkou ale nakoniec som sa do toho nepustil koli obavam.. lebo prave v tej umelej somarinke su vlozene kabliky s takymi svorkovnicami... Ale jednak som uvazoval ze ci mi to tam aj vojde a dalej kable maju staly prud tak som sa obal aby som nepobabral elektorniku...

Takze vie dat niekto nejake dobre rady??? Budem vdacnyza vsetko....
Dikes vopred...
:kia: C’eed Facelift 2010, EX, Black Pearl, Full výbava + koža, 1.6 CRDi 123tis. km, 17" Alu Dezent RI Dark + 225/45 Pirelli P7 Cinturato
5.5 - 6l / 100km
Uživatelský avatar
PatressPO Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 6
Registrován: 08.06.2012
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
130000 km @ 5.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod PatressPO » 11.09.2012 12:07

Takze problem vyrieseny!!..
Podarilo sa vsetko napajkovat.... Nedrzalo to ale prisiel som na to ze pliesky trebalo trosku poskrabat resp oskrabat povrchovu upravu na urc mieste a potom to uz drzi...

Vsetko svieti ako ma a dokonca sa mi podarilo natahat aj osvetlenie pod kolena vodica a spolujazdca a urobit to na osvetlenie stropu bez demontaze tapacirov a kadejakych veci no napriek tomu ani jeden kabel nevidiet a niet po nom stopy.. Trvalo mi to sice hodne, pri tom padlo neurekom nadavok a preklinani pri prestrciavani kablov no vsetko sa podarilo ako ma...

Vsetko funguje na baze svieti - zhasne - otvorene a zatvorene dvere resp kufor....cize na stropne svetlo... alebo svetlo kufra

Obrázek
:kia: C’eed Facelift 2010, EX, Black Pearl, Full výbava + koža, 1.6 CRDi 123tis. km, 17" Alu Dezent RI Dark + 225/45 Pirelli P7 Cinturato
5.5 - 6l / 100km
Uživatelský avatar
PatressPO Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 134  Témata: 6
Registrován: 08.06.2012
Bydliště: Prešov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2010)
130000 km @ 5.5 l/100km

Osvetlenie batožinového priestoru CEED SW

Příspěvekod janokv » 18.04.2014 19:44

Napriek tomu, že som si v kufri vymenil štandardnú sufitku za LED SMD 5050 s vysokým jasom, stále som nebol spokojný s osvetlením tohto priestoru. Mojím cieľom bolo použiť LED pásik s viacerými LED čipmi. Na tomto fóre, aj na zahraničných, som získal inšpiráciu, no nepáčilo sa mi, že LED pásiky boli upevnené na bokoch kufra. Svietili síce dobre - podľa očakávania do priestoru kufra - ale súčasne aj do očí. Rozhodol som sa pripevniť LED pásik zospodu na kovové teleso, do ktorého sa navíja roletka, ktorá zakrýva batožinový priestor. Použil som 1m LED pásik pôvodne s 30 kusmi SMD 5050, ktorý som skrátil o jednu sekciu (o 10cm = 3 LED čipy). Pásik bol na jednej strane ukončený miniatúrnym konektorom. Toto riešenie je nutné, nakoľko roletka je v prípade potreby vynímateľná a preto iný spôsob pripojenia neprrichádzal do úvahy. Káblik, ukončený zodpovedajúcou vidličkou, bolo treba ukončiť v existujúcom svietidle na ľavej strane a tam ho prispájkovať na jeho vnútorné kontakty. Do plastového podokenného madla som v blízkosti vybrania, do ktorého zapadá teleso roletky, smerom bližšie k operadlu zadného sedadla vyvŕtal cca 5mm otvor cez ktorý som prevliekol voľný koniec napájacieho káblika. Káblik som potom celkom skryl za toto madlo, takže ho zvonka absolútne nevidno. Je dobré opatrne úzkym skrutkovačom odstrániť dve záslepky na madle, pod ktorými sú skrutky, ktoré sa dajú celkom uvoľniť, čím sa celé madlo dá mierne poodchýliť, aby sa káblik podeň lepšie dostal. Koniec káblika som prispájkoval do vnútrajška telesa pôvodného svietidla, ktoré aj naďalej bude využívané. Je treba dodržať polaritu, zelený káblik k pôvodnému svietidlu je mínus, žltý plus v fabrickom konektore. Potom ostáva znova zaskrutkovať dve uvoľnené upevňovacie skrutky madla, záslepky zatlačiť na miesto, rovnako ako aj pôvodné svietidlo, založiť roletku, pripojiť mini konektor na LED pásik a v kufri sa zrazu rozsvieti. Pred montážou ani nie je treba vybrať príslušnú poistku, lebo stačí od pôvodného svietidla odpojiť konektor s napájaním - teda celá monáž je bez napätia. Opäť za zapojí pripojením pôvodného konektora do svietidla až ku koncu celej "operácie".
Prikladám zopár fotiek pre lepšiu predstavu:
http://imgupload.sk/viewer.php?file=2is ... htoa00.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=716 ... 1hvnjv.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=q9p ... 8bndly.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=s04 ... 64abyr.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=2bt ... srm6dr.jpg
Kia cee'd (2017) 1.4 D-CVVT, Strieborná edícia
Kia cee'd SW (2013) 1.6 CRDi, EX (predané)
janokv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 1
Registrován: 06.01.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2017)
44000 km @ 6.98 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé