Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Vše kolem elektroinstalace a elektronických prvků.

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod idarkco » 30.10.2014 21:01

Viem ze to tu nepatri, ale nechcem zakladat novu temu pre jednu otazku. Led osvetlenie v spatnom zrkadle sa rozsvieti pri odomknuti (svieti aj cez den, myslel som ze je spojeny so senzorom a leaving home, ale nie svieti vkuse pri odomknuti), ale ide mi o to, ze preco sa nerozsvieti ked odchadzam z auta, ako to ma napr vw group, samozrejme staci mi to v tme, ale tak pomohlo by to nie? (Mimochodom v reklamnej brozure sa pise o bezpecnom nastupovani a vystupovani, no asi to nedomysleli)
Kia Pro_Ceed II. 1.6 GDI
Kia Sportage III. 1.7 CRDi
idarkco Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 80  Témata: 2
Registrován: 27.02.2013

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod spd001 » 30.10.2014 21:46

veru nedomysleli a asi by bolo rozumnejsie ich napojit k osvetleniu interieru kedze ten sa tiez rozsvieti pri otvoreni cez DO ci pri otvoreni ktorychkolvek dveri no bohuzial aj vtedy ked je den.VW group ma osvetlenie vyriesene precizne a bohuzial :kia: tu silno zaostava
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod DominiKK » 14.12.2014 12:45

S tým osvetlením v spätných zrkadlách súhlasím, je to trocha nedoriešené... (trocha viac). no mňa by zaujímalo, či tu niekto nedorábal CAT vision alebo tak nejak sa to volá vo VW group. Myslím to červené osvetlenie interiéru tými LEDkami. Nemá s tým niekto skúsenosti ? Mám Ceed 2014 a pravdupovediac, zišlo by sa mi niečo, čo by osvetľovalo stredový tunel. To že je osvetlená tá priehradka je dobré, ale zišlo by sa mi osvetliť aj stredový tunel. Ak to niekto dorábal alebo vie ako na to, hoďte foto, rady... Vďaka. ;)
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Ice_B » 21.12.2014 01:04

Ahoj.
Ja som si v mojom aute ešte v roku 2010 spravil osvetlenie prístrojovky a stredového tunela ledkami podobne ako to majú vo VW. Mám však elektrochromatické spätné zrkadlo a tak to bolo o to ľahšie. Použil som napájanie zo zrkadla, takže osvetlenie funguje vždy, keď sú zapnuté kľúče. Musel som teda kvoli tomu rozobrať zrkadlo, čo nebolo jednoduché, keďže som nevedel, kde všade sa nachádzajú kolíky, ktoré držia obe polovice zrkadla spolu, a ešte som sa obával poškodenia samotného skla, potom by mi stmievanie nemuselo fungovať. Našťastie sa všetko podarilo, výsledok je na fotkách. Do zrkadla som dal 2 ledky, ktoré však nie sú v rovine, pretože zrkadlo je natočené na vodiča a potom by diódy nesvietili na požadované miesto (vo Volkswagenoch sú diódy v stropnej konzole). Keďže osvetlenie kokpitu je oranžové, aj ledky sú oranžovej farby, aby to spolu ladilo. Pred časom som rozmýšľal o kúpe späťáku so zabudovaným displejom na cúvaciu kameru, ale cena ma odradila a tiež to, že by som tam musel znovu montovať toto osvetlenie, ktoré by som tam chcel mať.

zrkadlo.jpg


ECM-lightning.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Ice_B Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  
Registrován: 09.02.2008
Bydliště: Veľký Krtíš, Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2007)
182000 km @ 5.0 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod DominiKK » 01.01.2015 14:09

Presne takéto niečo som rozmýšľal. Dobré to máš ! Len ja mám tú nevýhodu, že nemám samostmievacie zrkadlo... Takže musel by som to napájať asi zo stropnej lampičky...
Kia Cee'd SW 1.6 GDi Ex 2014
Kia Sorento 2.5 CRDi Ex 2006 automat
DominiKK Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 60  Témata: 7
Registrován: 06.07.2014
Bydliště: Kežmarok  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Harley1 » 09.01.2016 21:24

Aj ja som sa pustil do osvetlenia batožinového priestoru. Síce nemám auto dlho, ale tiež mi to svetielko v kufri nejako málo svietilo.



Použil som hliníkové lišty, ktoré som vytvaroval, podla tvaru plastového lemu v kufri. Lišty som navŕtal a prišróboval na plastový lem. Led pásik nejako slabo lepil, tak som mu pomohol chemoprénom. Napätie som napojil od svetielka v kufri.

1obr. prává strana 2 obr. ľavá strana 3 obr. ľavá strana svieti 4 obr. Osvetlenie komplet
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kia Ceed sporty wagon CRDi 1.6 85 KW r.v. 2007
Harley1 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 42  Témata: 6
Registrován: 27.12.2015
Bydliště: Sekule  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Beda » 10.01.2016 11:16

@Harley1

pekne :thu:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod carboy » 15.05.2016 10:46

Postupne vymieňam žiarovky za LED naposledy som nahodil sulfidky na špz http://profiledziarovky.sk/led-ziarovky ... a/c5w-c10w
a teraz by som chcel osvetliť interiér, nech je pekne svetlo, nie som si istý, ale mali by tam ísť tiež sulfidky však? Máte niekto skúsenosť?
carboy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 21.04.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod zbojnik » 15.05.2016 12:46

Ahoj.Precitaj si toto vlakno tam je to pekne rozpisane.viewtopic.php?f=19&t=3752&hilit=led+svietenie&start=210
Kone moje hijé,a diaľnice sú krvavé
Kia cee'd 1.4 D-CVVT SILVER LIMITED 100 (2016)
zbojnik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 20.03.2016
Bydliště: Púchov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
10000 km @ 6.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod carboy » 15.05.2016 18:27

Super, ďakujem pozriem na to.
carboy Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 21.04.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod Žuky » 18.07.2016 14:52

Zdravim. Mne sa stava, ze ked otvorim kufor a nakladam alebo vykladam viacej kusov batoziny tak z casu na cas kufrove svetlo samo zhasne a aj sa po chvili samo rozsvieti. Dnes som bol na druhej garancnej prehliadke a nahlasil som im zmienovany problem. Po prevzati vozidla mi bolo oznamene, ze boli precistene kontakty, ze by to malo pomoct. Ale len co som dorazil zo servisu domov cca. 25km a z kufra vyberal batozinu, tak opat sa opakovala ta ista zavada. Tak teraz netusim, kde je skutocna pricina problemu. Zeby nejaka blba poistka alebo nieco s kabelazou? :?
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Osvetlenie interiéru a batožinového priestoru.

Příspěvekod patoh » 07.09.2018 17:08

zdravim, stretol sa niekto s neustalym vypalovanim poistky? Konkretne 7.5A na osvetlenie kufru a intereriu. Kufor zatvoreny, stropne osvetlenie vo vypnutej polohe a len pri prilozeni novej poistky k poistkovej skrine iskry o okamzite vypalenie poistky.
Kia Ceed II 1,6 CRDi 2012 5,5 L/100 KM
patoh Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 37  Témata: 1
Registrován: 01.04.2014
Bydliště: Bojničky  Slovakia (sk)

Předchozí

Zpět na Elektronika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé