Buchnutie pri brzdeni - Ceed SW POMOOOOC!!!

Trápí Vás něco na voze?

Buchnutie pri brzdeni - Ceed SW POMOOOOC!!!

Příspěvekod ceno » 17.12.2019 10:47

Ahojte,
mam problem, pri brzdeni mi buchne od prednej napravy, je to stranove, vacsinou zlava, potom zprava, niekedy aj zlava aj zprava, miekedy je to pri zaciatku brzdenia, niekedy to z vyssej rychlosti nespravi nic, a ked brzdenim dosiahnem nizsiu rychlost, potom to buchne, zlava silnejsie, zprava je buchnutie mensie. Vzdy je to jedno, max 2 buchnutia, a uz si neviem rady. Nove tlmice, ulozenie tlmicov, riadenie, tyce riadenia, stabilizator, tycky stabilizatora, vsetko skontrolovane, vsetko pevne a tesne. A brzdy, ked sa zohreju, tak to zacne nerovnomerne brzdit, ked su studene, ide to pekne hladko a rovnomerne. Inac brzdy maju cca 5 rokov, ale dosticky su cca 1/2 povodnej hrubky, kotuce niesu pohrdzavene, vsetko ciste, pravidelne servisovane. Uvazujem nad vymenou brzd, ale ci to skor nebude vodiacimi capmi strmenov, vraj tam je mala vola, vraj by to nemalo robit taky hluk, ze taka vola tam nieje, ale ze trochu tam vola je..... Kolesa su OK, robi to aj na zimnych, aj na letnych.... Nemate niekto podobnu skusenost, prip. napada niekoho co by to mohlo byt? Dokonca som dnes skusal ist na dvojke, a pri tahu motora brzdit, tzn. som chcel vyskusat, ked nebude napor na napravu pri brzdeni, ale brzdy budu v cinnost ci to buchne, tak buchlo to, sice nie tak vyrazne, ale pocul som to.... Je to skor take tupe buchnutie...
ceno Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 17.12.2019
Bydliště: Zilina  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Buchnutie pri brzdeni - Ceed SW POMOOOOC!!!

Příspěvekod Karens » 17.12.2019 17:52

Skontrolovať všetko okolo bŕzd - strmene, ich držiaky, platničky atď.
Karens Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 647  
Registrován: 05.10.2018
Bydliště: doma  Czech Republic (cz)
AKTUÁLNĚ MÁ BAN

Re: Buchnutie pri brzdeni - Ceed SW POMOOOOC!!!

Příspěvekod ceno » 18.12.2019 21:02

Zajtra mi idu menit disky, platnicky a vodiace capy brzdica, samozrejme aj tie pliesky na dostickach. Dam vediet, ci to pomohlo. Ked som bol pred casom pri cisteni brzd, tak to necistili kefou, ale lizli to na kotucovej bruske, ze mozno tam vyrobili velku volu, a mozno aj nerovnomerne alebo krivo to obrusili
ceno Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 17.12.2019
Bydliště: Zilina  Slovakia (sk)

Re: Buchnutie pri brzdeni - Ceed SW POMOOOOC!!!

Příspěvekod Stinger » 20.12.2019 21:10

Silentbloky ramen.
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)


Zpět na Závady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé