Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Berka » 14.09.2014 13:42

Po několika prvních km se mi zatím nelíbí tyto věci:
Přihrádka pod loketní opěrkou byla lepší v 1. generaci. Tohle je nepřehledná velká díra, kde je tma jak v ... tunelu.
Pokud se skloníte a podíváte směrem pod přístrojovku u spolujezdce, tak vidíte že koberec podlahy mohl být klidně o 5cm delší a topení také mohlo být zakryté jako u 1. generace.
Chybějící kryt pod motorem.
Stále neumí zavřít okna delším podržením tlačítka na dálkovém ovladači.
Přijde mi méně prostoru na zadních sedadlech než u 1. generace
Při plném obsazení auta (bez naloženého kufru) dochází na nerovnostech k tvrdému propružení na doraz. Nevím zda předchozí generace měla delší zdvihy pérování, nebo tužší tlumiče, ale tam jsem to nikdy nepocítil. Tohle jsem několikrát vypozoroval na krátkém ceedu 2013, ale nepředpokládám že by rok 2014 přinesl nějakou změnu.
Chybějící přední a zadní zástěrky- nutnost dokoupení alespoň předních. Dříve to byl standard.
Na autě jsem našel několik míst na kterých je vidět, že se muselo šetřit a už nejsou udělány tak jako dřív. Většinou se jedná o věci které nejsou vidět na první pohled. Např. starý ceed měl plastové podběhy, zde bych řekl že jsou plastové jen malé části podběhu.
Chybějící zásuvka 12V v kufru. (nebo jsem ji jen nenašel)

Prostě krásný design, uvidíme jak dobrý motor, ale u některých méně důležitých věcí je bohužel krok zpět z důvodu úspory výrobních nákladů.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod mv12 » 19.09.2014 09:25

Zajímavé porovnání...
Hluboká přihrádka mi nijak nevadí, nevím, co bylo ve starém ceedu, ale pokud by to mělo být jen mělčí, tak preferuji hlubokou :-) Nejdřív mi to taky přišlo hluboký, ale na dno vidím a už jsem jí v celé své hloubce několikrát na dovolené využil k odkládání různých věcí, které jsem potřeboval mít po ruce, jako např foťáku.
Zástěrky jsem si na auto nechal dát už při koupi na základě informací z internetu (jak se auto špiní atd.) Teď jsem je stříkal do barvy auta, tak jsem nějakou dobu jezdil bez nich, ale nějaký zásadní rozdíl jsem nezpozoroval. I se zástěrkama se mi zdá, že se rychle špiní zadní část auta i zadní sklo (ale mám krátkýho ceeda).
K pérování bych jen poznamenal, že jsem se na doraz dostal zatím asi jen 2-3x při průjezdu nějakou větší dírou v plné rychlosti a obsazení 5 dospělými. Jestli je to špatně, nevím.
12V zásuvka v kufru byla ještě tuším ve vyšších výbavách první verze Ceeda 2012, nevím, jak 2013, ale letošní už to nenabízí. Zůstalo to snad jen u kombíku. Stejně tak, spolu s tím zrušili u krátkého Ceeda tu nepraktickou nízkou příhrádku pod dnem kufru, která jen snižovala jeho objem. Řekl bych, že se zásuvkou zbytečný krok zpět, s příhrádkou naopak k lepšímu... Já si zásuvku nechal domontovat u prodejce.
Co se týká spodního krytu motoru, byl by dobrej, nemají ho jen diesly?

Osobně mi na ceedu vadí:
- odtažité nezábavné řízení téměř bez zpětné vazby
- vyšší hluk od kol, který narušuje jinak výbornou nízkou hladinu aerodynamického hluku i motoru
- pískání pokud vypnu zapalování, otevřu dveře a nechám klíč v zapalování
- nutnost neustále dokola po každém startu potvrzovat bezpečnostní hlášení navigace

Co bych vylepšil:
- řízení
- odhlučnění podběhů
- zrušil bych nebo aspoň umožnil vypnutí uvedených druhých dvou věcí
- rovnou do výbavy nebo aspoň za rozumnou cenu možnost samostatně dokoupit posuvnou loketní opěrku (prostě bych jí uvítal mít v autě)
- automatické zavírání oken při zamknutí auta dálkovým ovladačem
- lepší grafika a funkce palubního počítače (beru ten základní, příplatkový sice vypadá pěkně, ale funkčnost prakticky stejná a jen kvůli tomu připlácet tolik peněz...)
- možnost vybrat si více jednotlivých položek do výbavy bez nutnosti brát to po velkých balíčcích...

A přidám pár věcí, co naopak oceňuji:
Design vně i uvnitř, přehledná přístrojová deska (zejména ukazatel rychlosti), displej s hodinami nad středovým panelem, ergonomické sedačky vpředu, intuitivnost a praktičnost ovládání - vše je tam, kde má být, podvozek - komfort i výborné jízdní vlastnosti a stabilita, praktičnost, relativně velká prostornost uvnitř v rámci dané třídy, prakticky žádný středový tunel u nohou vzadu, rozumný poměr výbava/cena
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod janokv » 21.09.2014 12:16

Chyba mi, ze sa automaticky nevykona (aspon) jeden kyv stieraca zadneho okna pri zaradeni spiatocky, ked su spustene predne stierace a je jedno, ci su spustene s trvalym chodom alebo s cyklovacom.
Kia cee'd (2017) 1.4 D-CVVT, Strieborná edícia
Kia cee'd SW (2013) 1.6 CRDi, EX (predané)
janokv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 1
Registrován: 06.01.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2017)
44000 km @ 6.98 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Žuky » 21.09.2014 16:55

janokv píše:Chyba mi, ze sa automaticky nevykona (aspon) jeden kyv stieraca zadneho okna pri zaradeni spiatocky, ked su spustene predne stierace a je jedno, ci su spustene s trvalym chodom alebo s cyklovacom.


Presne to, u Forda som to mal, dobra vychytavka.
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Berka » 21.09.2014 18:57

jj, souhlasím. Manželka to má na Fiestě a je to dost příjemná věc, ale zda to ceed neumí, jsem ještě neověřil, páč jsem zatím v dešti necouval :huh:
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod jksajdl » 22.09.2014 08:12

Mám sportage III před FL a vadí mi následující věci, a to je:
1) přisvěcování do zatáček nefunguje otočením volantu, ale zapnutím blinkru
2) drobnost, kterou dnes již jiné automobilky mají je, že pokud mám světla na AUTO a stejně tak i stěrače a začne pršet, tak se rozsvítí potkávací světla namísto denního svícení...
3) Možnost otevřít a zavřít okna přidržením odemykacího či zamykacího tlačítka na dálkovém ovládání, jak jsem měl na Octavii.
4) Ovládání palubního počítače na kapličce budíků.
5) Pomalá reakce automatického stmívání vnitřního zrcátka.
jksajdl Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 49  Témata: 1
Registrován: 30.12.2013
Bydliště: Česká republika  Czech Republic (cz)

Kia Sportage III (2013)
115000 km @ 7.53 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod spacirx » 22.09.2014 09:02

Berka píše: Při plném obsazení auta (bez naloženého kufru) dochází na nerovnostech k tvrdému propružení na doraz. Nevím zda předchozí generace měla delší zdvihy pérování, nebo tužší tlumiče, ale tam jsem to nikdy nepocítil. Tohle jsem několikrát vypozoroval na krátkém ceedu 2013, ale nepředpokládám že by rok 2014 přinesl nějakou změnu.


Tohle se mi zatím povedlo jen na krátkým ceedu r.v. 2007 jen párkrát a v pěti lidech z nákupu z tesca cca v 80km/h na jednom jediným výmolu co je po cestě a že to je pěknej hupák.

Na sw 2014 zatím dobrý, když byla ta 2007 nová, tak taky v poho.
CEE'D SW II 1.6 GDI Fifa World Cup Edition
Infra red
Uživatelský avatar
spacirx Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 447  Témata: 6
Registrován: 05.11.2012
Bydliště: Zbýšov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2014)
105000 km @ 6.5 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod PetraJan59 » 02.07.2020 15:26

S tím, že je možnost si auto odhlučnit zvlášt, nemá to žádné velké mínusy. Já jsem do odhlučnění investoval minulý rok a řešili mi to v https://www.2din.cz/odhlucneni-auta/ . Musím říct, že ta cena byla fakt super ale i ta kvalitka.
PetraJan59 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 18.06.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Crusy » 03.07.2020 08:48

Nebudu se zdevznovu rozepisovat..Zcela souhlasím s příspěvky výše..:

Dojezdy oken, zvlášť vyhřívaná zrcátka, zadní stěrač při zpátečce, zásuvka v kufru, vypnutí LED pří chodu motoru, delší loketní opěrka - mohla být posuvná, nastavitelné opěrky hlavy, alespoˇjedna zásuvka fungující bez nutnosti zapnutí klíčem, nízká záď, nedostatek úložného prostoru v kufru, odraz palubní desky - to je snad nejhorší co jsem poznal....
Kia Cee'd (JD) 2017 * 1.4 MPI, 74 kW/101hp, G4LC * Comfort Plus
Uživatelský avatar
Crusy Muž
Sponzor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 301  Témata: 2
Registrován: 16.05.2017
Bydliště: Ústí nad Labem  Czech Republic (cz)
Sponzor (6) TOP sponzor (1)

Kia cee'd II (2017)
87000 km @ 6.5 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Mirse » 03.07.2020 11:34

S trochou se přidám a použiju jako mustr příspěvek od Crusyho:
Dojezdy oken - to fakt chybí, zadní stěrač při zpátečce - ten už si můžu naprogramovat, zásuvka v kufru - kombi má, vypnutí LED při chodu motoru - u nového Ceedu můžu, delší loketní opěrka,mohla být posuvná - souhlas, nastavitelné opěrky hlavy - souhlas, alespoň jedna zásuvka fungující bez nutnosti zapnutí klíčem - nový Ceed už má, nízká záď- u mého si už nemyslím, nedostatek úložného prostoru v kufru - mám už i další přihrádku na 2deštníky, takže u nového kombi vyřešeno, odraz palubní desky - to Kia bohužel stále nevyřešila, koukal jsem na záznam z kamery a ta deska na okně tam stále je :x
Jinak přidám i ten avizovaný hluk z podběhů - je to škoda jelikož motor 1.4 T-GDI DPF je oproti mému předchozímu 1.6 GDI o parník tišší ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
22500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3918  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
22500 km @ 6.4 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod thornych » 03.07.2020 17:18

Nevím zda to už nezaznělo, ale za mě ještě výkon ostřikovačů (v porovnání s jinými auty)
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Škoda Octavia IV 2.0 TSi SCOUT
ex: Škoda Octavia III FL 1.5 TSi Elegance, Hyundai i30 II kombi 1.6 GDI, Ford Focus 1.8 TDCi, Opel Astra G 1.6 16V, Fiat Punto 1.2, Š. Octavia III 1.6 TDI 4x4, Š. Octavia II 1.9 TDi 4x4
thornych Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 85  
Registrován: 19.10.2019
Bydliště: Czech  Czech Republic (cz)

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Beda » 03.07.2020 19:24

Jestli to nekomu pomuze, tak odrazy v prednim skle resi docela dost polarizacni bryle, takze ja uz si bez nich nedokazu predstavit, ze bych nekam vubec jel :) No a co se tyce zasuvky s trvalym napetim, uz jsem tu daval par schemat, jak je to mozne u nekterych modelu nechat predratovat ;) Holt Kia je opatrna a mysli na zapominajici majitele a u novych modelu proste odpojuje vetsinu elektroniky po nejake dobe, aby nahodou nedoslo do rana k vybiti baterky. Coz u manzelky stareho Santa Fe neni a kolikrat jsem ji vecer upozornoval, ze sviti interiorovym svetlem, protoze decka ho zapnuli hlavou, jak vylezali ven :roll:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8277  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod kukom6 » 03.07.2020 20:57

Tiež si neviem predstaviť cestu v slnku (hl. ked svieti oproti a odráža sa palubovka) bez polarizačných okuliarov. Normalne som až neveril ako to dokážu odfiltrovať. Taktiež farby su vias sýte.
Uživatelský avatar
kukom6 Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 51  
Registrován: 23.04.2019
Bydliště: Žilina/Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2017)
21024 km @ 6.6 l/100km

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Osozu » 03.07.2020 20:57

Mne nechyba nic, akurat to odhlucnenie ale asi skocim do ahifi do Brna nech mi to spravia poriadne a bude klud

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Kia Ceed SW GTLine 2019
Uživatelský avatar
Osozu Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 424  Témata: 1
Registrován: 10.09.2018

Re: Co vám na vašem autě vadí a ..co by mohla KIA zlepšit...

Příspěvekod Sidub » 04.07.2020 13:26

Ostrekovače sú strašné vpredu 3 trysky a vzadu to len tak leje na okno. Na starej 10 ročnej Fabii to strieka do vejara že je to pekné na celom skle a všetko ide zotrieť. Tuná na diaľnici sa mi rozpleskne hmyz presne v mieste medzi tým kam striekaju tie trysky a stierače to nedokážu zotrieť aj keby na to celú nádržku ostrekovača použijem lebo to odteče skôr než tadiaľ ten stierač prejde.

Odoslané z Lenovo TAB 2 A10-70L pomocou Tapatalku
:kia: Ceed SW 1,4 T-GDi A7 DCT GT-Line 2019 Blue Flame :SK:
Uživatelský avatar
Sidub Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 34  Témata: 2
Registrován: 04.09.2019
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2019)
11600 km @ 6.6 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé