Garanční prohlídky

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod Roman-Zilina » 14.08.2017 14:57

chod sa pozriet do Toyoty, co je to drahy servis ;) je to jasne, cim drahsia znacka a auto, tym drahsi servis.
Sucasnost: :kia: Rio III 1.25 CVVT, 62,5 kW
Minulost: :kia: Sephia 1.5, 59 kW
Roman-Zilina Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 777  Témata: 9
Registrován: 05.07.2016
Bydliště: Žilina  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2012)
0 km @ 0 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod milan79 » 14.08.2017 21:23

melonsvk píše:Chodte pozriet na skodaforum co za zazrak im leju do TSIciek. 675kc za liter :lol: Kia ma drahy servis, ale zdaleka nie najdrahsi ;)


No tak ja to môžem porovnať. Mal som Vengu 4 roky a servis stál okolo 150 Eur každý rok. Teraz mám golfa TSI a na prvú servisnú prehliadku som bol po dvoch rokoch (má dvojročný servisný interval) a platil som 165 Eur. Samozrejme boli servisy kde chceli o 100 Eur viac, ale stačí si urobiť prieskum požiadať o kalkuláciu a potom vybrať ten správny.
Žiadny svoj olej ani filtre som do servisu nenosil. Takaže s vyjadreniami o TSI a cene servisu by som bol opatrný. V Kia ma stál servis za dva roky cca 300 Eur a vo VW 165 Eur.
Venga 1,6CRDi 85kW, výbava TX (exclusive) solid white predané prešiel som ku konkurencii VW
milan79 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 330  Témata: 6
Registrován: 02.03.2010
Bydliště: Zitavany  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
63000 km @ 6.0 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod melonsvk » 14.08.2017 21:42

Ja sa nehadam, len vravim, co som sa docital na Skoda fore. Ze liter LL oleja stoji 675kc. Ja mam tiez dvojrocny interval s CRDi, je akurat otazka, ci je to dobre alebo nie.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1293  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod t0x!n » 15.08.2017 10:12

Je to jednoduche, pokud auta tocis co par let tak interval nechat, tak jak je (zbytecna zatez pro tvoji penezenku v podobe castejsich vymen). Pokud si hodlas auto nechat do jeho "funkcni" zivotnosti, do doby nez se ti nevyplati nejaka oprava, tak urcite delat castejsi vymeny. LL interval je proste bohuzel dnes peklo, je krasne ze muzes na jednu napln ujet 30tkm, ale to mozna tak v idealnich podminkach pri konstantni jizde po dalnici, co jizda to 100km bez nejake vetsi zateze motoru. Jinak je dle meho nejaky interval 30tkm totalni blbost a jen casovana bomba v podobe drahe opravy na dilech motoru po zaruce. Za sebe ac mam benzin, ale jezdim 90% mesto a mam primovstrikovy motor, tak se drzim zasady: Jakmile vyjedu za mesto 2-3x do mesice na delsi trasu 50km+ tak proste par km po zahrati oleje (ne chladici kapaliny, ktera ma dle pp idealni teplotu po 5km :D, ale tak 30km jizdy) motor poradne treba 5km protahnu ve vysokych otackach, to je u benzinu prevence proti karbonu. S olejem to delam tak, ze menim diky mym kratkym jizdam ve meste presne po 6 mesicich olej, jednu vymenu necham rocne udelat servis a jednu vymenu si delam sam s tim, ze si kupuju pouze u servisu orig. olej. filtr. Takto me dodatecna vymena oleje vyjde na cca 650 Kc za olej a 300-400 Kc za filtr, takze sice rocne dam 1000 Kc na oleji vic ale mam klid, ze zavada na motoru v podobe oleje u me nehrozi, najezd mam tak 15-16tkm rocne, takze menin hezky v intervalu 8tkm = jedna nova olejova napln, coz je pro jizdy ve meste dle meho v ramci mazacich schopnosti oleje a jeho aditiv tak akorat.
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod vankrut » 16.08.2017 09:47

6ta garancka, zmena z Motorcar kosice na autovalas kosice. Ziaden vlastny material 200e. Menene 2 obrysove ziarovky, 1xh7, olej, brzdova, 3x filtre, diagnostika. Cca to iste co motorcar, cenovo. Motorcar aspon umyl auto zvonku, tu len predne koberce. Vyslovene som ich upozornil ze dnes idem na stk... na stk skoro neprejdene kedze som mal mastne-okvapkane rameno vpredu. Takze 10e do vrecka, kedze sa to povazuje za unik, znecistenie ZP atd... technik mi povedal nech dam feedback vcerajsej servisnej, co aj idem.
vankrut Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 10.09.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod eschaia » 17.08.2017 09:25

Servis oleje - 234,-
ekol. odpad - 60,-
Filtr - 270,-
Krouzek tesnici - 15,-
Helix U.Prof AF. 5W30 4x1l - 1320,-

Sleva na zakázku - 204,-
Uživatelský avatar
eschaia Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  
Registrován: 25.08.2016
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod t0x!n » 17.08.2017 21:27

Kde si byl? Hodis fakturu? Dik
Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
Obrázek
Uživatelský avatar
t0x!n Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 7
Registrován: 15.11.2015
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd II (2015)
42000 km @ 7.63 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod heart » 18.08.2017 13:02

vankrut píše:6ta garancka, zmena z Motorcar kosice na autovalas kosice. Ziaden vlastny material 200e. Menene 2 obrysove ziarovky, 1xh7, olej, brzdova, 3x filtre, diagnostika. Cca to iste co motorcar, cenovo. Motorcar aspon umyl auto zvonku, tu len predne koberce. Vyslovene som ich upozornil ze dnes idem na stk... na stk skoro neprejdene kedze som mal mastne-okvapkane rameno vpredu. Takze 10e do vrecka, kedze sa to povazuje za unik, znecistenie ZP atd... technik mi povedal nech dam feedback vcerajsej servisnej, co aj idem.


Ahoj, mna by zaujimal dvovod zmeny, tiez som menil motorcar za valas v kosiciach, ale asi budem menit naspat, uz neviem co bude mensie zlo...
Uživatelský avatar
heart Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 76  Témata: 3
Registrován: 13.07.2017
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2013)
61000 km @ 5.6 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod Rastiksvk » 19.08.2017 11:08

Ja som s Valasom spokojny nosim svoj olej a bez problemov a hlavne vidim na svoje auto co sa robi a nie ako v Motor Care kde vam povedia cas servisnej prehliadky do 2 hodin a je stoho nakoniec 4 :D a o arogantnosti niektorych zamestnancov radsej pomlcim ... knim patri stare zname porekadlo ked vtacka lapaju pekne mu spievaju :lol:
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod zulyk » 20.08.2017 11:37

heart píše:
vankrut píše:6ta garancka, zmena z Motorcar kosice na autovalas kosice. Ziaden vlastny material 200e. Menene 2 obrysove ziarovky, 1xh7, olej, brzdova, 3x filtre, diagnostika. Cca to iste co motorcar, cenovo. Motorcar aspon umyl auto zvonku, tu len predne koberce. Vyslovene som ich upozornil ze dnes idem na stk... na stk skoro neprejdene kedze som mal mastne-okvapkane rameno vpredu. Takze 10e do vrecka, kedze sa to povazuje za unik, znecistenie ZP atd... technik mi povedal nech dam feedback vcerajsej servisnej, co aj idem.


Ahoj, mna by zaujimal dvovod zmeny, tiez som menil motorcar za valas v kosiciach, ale asi budem menit naspat, uz neviem co bude mensie zlo...

kosicke servisy.... jeden horsi ako druhy, skoda reci ;)
Hyundai I30 Fastback
1,4 TGDI
zulyk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 949  
Registrován: 19.07.2010
Bydliště: VT  Slovakia (sk)
Sponzor (2)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod vankrut » 20.08.2017 12:55

Ahoj, mna by zaujimal dvovod zmeny, tiez som menil motorcar za valas v kosiciach, ale asi budem menit naspat, uz neviem co bude mensie zlo...

Hlavny dovod, neustale sa zvysujuca cena a neuznanie jednej reklamacie v ramci zaruky. Kedze ale autu plynie 7rok, tak to dam pomenit o rok uz len do neautorizovaneho servisu. Nad novym autom nepremyslam.
vankrut Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 57  Témata: 1
Registrován: 10.09.2011
Bydliště: Kosice  Slovakia (sk)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 02.10.2017 13:06

Zdravím kolegové, mám tady jeden zapeklitý problém se kterým bych si rád nechal poradit.

Koupil jsem před pár měsíci ojetou KIA Ceed SW, GDI, bílá barva, exclusive výbava. Je to již nová generace, výroba 10/2012 a najeto má teď 55k km. Před koupí jsem si ověřoval v KIA salonu kde bylo auto koupeno i servisováno (Auto Hybeš Chrudim), jestli má všechny úkony správně zapsány v servis. knize, technický stav atd... Technik mi potvrdil, že vše je v pořádku, vše bylo dodrženo atd...

Po pár týdnech jsem si všiml pár drobností, jako ošoupaný chrom mlhovek (což se tady již řešilo) a vrzající sedadlo (což se tu taky řešilo). Nelenil jsem a zajel jsem tedy do nejbližšího KIA servisu (KIA Kašpar Rapotín pro mě), že bych si rád nechal vyměnit ty mlhovky a nechal je vyřešit vrzání sedadla.
Ovšem k mému překvapení, mi nový servisní technik oznámil, že nemám provedenu jednu pravidelnou kontrolu prorezavění karoserie, tudíž již nemám platnou záruku na karoserii a tudíž na nějakou reklamaci mlhovek mohu zapomenout. Netřeba říkat že jsem byl lehce nasrán -_-
Podíval jsem se tedy do servisní knihy, a ano, mám tam již 4 garančky ale jen 3 kontroly karoserie, v roce 2014 byla garančka bez prohlídky karoserie. Na první straně servisky je pak vskutku napsáno že interval kontroly je 12 měsíců, z čehož vyplývá, že předchozí servis něco posral.

Hned jako další krok jsem tedy kontaktoval původní servis, aby mi vysvětlil jak je toto *** možný žejo... Načež mi však bylo oznámeno, že údaj 12 měsíců v knize je samozřejmě chyba, správně je u CEED JD 24 měsíců nebo 30 000km, takže nic zanedbáno nebylo a záruka by měla platit...

Což je sice super, jenže novej technik mi přesto říká, že to není jeho problém, že jsou pro něj směrodatné údaje v servisce a podle nich již záruku nemám... takže jsem *** absolutně v prdeli, protože oba si nad tím umyli ruce a nejsem si teď jistej:
1) kdo z nich je v právu?
2) jak mám dál postupovat?

Osobně mám pocit, že můj novej technik je docela mimo, už proto že mi na vrzání sedačky (stejný případ jak měl HarvyM) řekl že to je normální a nejde s tím nic dělat :roll:
Dnes mi jako bonus ještě začala blikat LEDka ve svítilně u řidiče, asi si umíte představit mé nadšení, když to mám řešit s takovým člověk že.. :D

Díky za každou radu...
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod buko1 » 02.10.2017 14:41

Zmeniť servis.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 02.10.2017 20:48

Hah, no dík teda kluci :D Jako taky mám pocit že jsou tam docela vylízaní...

Bonus story - nechal jsem si přetěsnit madlo dveří, protože hrozně vrzalo při dotyku nebo stisku... zkusili to, vrže to trošku míň... nicméně mi už nefunguje tlačítko dětské pojistky zadních dveří :D Nejde ani zmáčknout...
Plus mi teď blikají ty přední LED, a objednali mě na 20. října až... ne na výměnu, ale že tehdy se na to budou moct teprve podívat a poslat to do KIA, prý mají hodně nemocných lidí... A závadu prý musí natočit oni sami, dvě videa na kterých jsem závadu zachytil prý nestačí, ani když je tam vidět SPZ. Takže s troškou štěstí to bude vyřešený za 2 měsíce to tak vidím...
Říct, že jsem úrovní servisu rozčarován by bylo slabé slovo.

Jinak nevíte teda jestli je interval fakt 2 roky nebo jen 1 rok?
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod snike » 02.10.2017 23:02

... jestli ctu dobre, tak je tam psano: rocni prohlidka karoserie ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé