Garanční prohlídky

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 02.10.2017 23:10

To už se tu kdysi myslím řešilo... to že se jmenuje roční, ještě kupodivu neznamená že je každoroční, viz: 2roky/30000km ...'

No vidím to na velice vážný rozhovor s panem technikem, ach jo
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod HarvyM » 03.10.2017 06:46

Napiš přímo do KIA, že ti servis odmítá vyhovět v reklamaci. Tohle přeci není normální jednání?! Roční prohlídka karoserie je stejnak na prd. Mám za sebou 5 ročních prohlídek a v každém ze 3 servisů, kde jsem servisoval se vždy zeptají jestli je někde nějaký problém a to je vše, nic neprohlíží možná obejdnou auto. Jednání servisů KIA je u nás katastrofa. Jedinné kde jsou ochotní a v pohodě je Mukařov tam jsem neměl žádný problém, ale zbytek co mám zkušenosti jsou akorád vysavači penež a nic pro zákazníka nedělají (viz. mé příspěvky s reklamacema). Jo jen tak mimochodem k té sedačce, po 4 letech, více jak 10ti reklamacích jsem to vzdal. 2x za rok tam nastříkám suché mazivo a mám na chvilku klid.
Nová Kia Cee'd SW, 1.6 GDi, Exclusive (2012) Obrázek; Hyndai i30 kombi N Line, 1.5 TGDi Mild hybrid (2023) Obrázek
Uživatelský avatar
HarvyM Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 5
Registrován: 23.10.2012
Bydliště: Roudnice nad Labem  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd SW II (2013)
235000 km @ 6.1 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 03.10.2017 07:28

Mám úplně stejný problém se sedačkou jako ty, možná ještě horší, protože mi to vrže na levé i pravé straně - napravo u ruční brzdy něco lupe, a na levé straně sedadla tak se občas opře látka o plast ukotvení sedačky a strašně to zavrže... Prý je to NORMÁLNÍ a nejde s tím nic dělat :thd: Jsem řekl ať se s tím párkrát projede a bude se mu chtít vystoupit za jízdy :D Příjde mi, že tyhle auta ze začátku výroby mají zdaleka nejvíc problémů, ono je to asi logický... Než se výroba zaběhne a ustálí se postupy, tak nejspíš vzniká dost problémů. Bratr má Octavii 3 z prvního měsíce výroby a taky se mu pořád něco sere :D

Nakonec jsem si tu sedačku vyřešil sám, vzal jsem trošku molitanu a černé látky, obšil molitan tou látkou a vypodložil jsem tím sedadlo vpravo vzadu, mezi samotným sedadlem a ukotvením - vrzání zatím přestalo. Pak jsem vzal další pruh semišové černé látky a našil jsem ho na levou stranu sedáku, přesně na místo kde se dotýká toho plastu - a mám klid. Není to skoro ani poznat. Druhá možnost by byla nalepit tu látku na ten plast samotný, v retrospektivě by to asi byl lepší nápad ještě, možná to předělám.

Jinak jsem byl včera reklamovat ty blikající LED světlomety - prý ale mají zrovna hodně nemocných lidí, takže mě objednali na 20. 10.... ale ne na výměnu, tehdy se mi na to teprve podívají, pak prý musí závadu sami natočit (moje 2 videa na kterých je jasně vidět závada i SPZ prý nestačí) a poslat do KIA na schválení :no: S tímhle tempem čekám že světla budou opravený asi za měsíc a půl :D Ani bych se už nedivil kdyby pak vyměnili jen jedno místo obou...

Jinak jsem už do KIA teda psal, požádal jsem je o oficiální vyjádření k intervalu prohlídek a taky jestli reklamace dekoračního chromu vážně spadá pod záruku prorezavění karoserie a nebo pod záruku na celý vůz, tak jsem zvědavej
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod plasta » 03.10.2017 09:24

Podle rozpisu "Informace o doporučených nákladech na jednotlivé servisní prohlídky v rozsahu stanoveném výrobcem vozidla" je v tabulce sice napsáno Roční prohlídka karoserie, ale čas a cena za provedení je pouze jednou za dva roky.
Kia Ceed SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort, červená, 2013 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDI, 97 kW, Exclusive, červená m. - 2016 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1.6 GDi, 97 kW, Edice 75, modrá m. - 2020 - PRODÁNO
Kia Sportage, 1,6 TGDi, 110 kW, TOP, modrá m. - 2022
Uživatelský avatar
plasta Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 645  Témata: 13
Registrován: 10.02.2013
Bydliště: Středočeský kraj  Czech Republic (cz)
10. výročí Kia Clubu (1) Sponzor (7) TOP sponzor (1)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod snike » 03.10.2017 14:37

Tak jsem se informoval na KMC jak je to s těmi ročními prohlídkami karoserie.

@TsunAmi: ... u tvého auta je skutečně součástí základního servisu ... tedy 30.000 km nebo 24 měsíců ... olejový servis je 30.000 km nebo 1 rok. Výměna chromového rámečku by měla být řešena v rámci základní záruky a ne záruky na prorezavění karoserie, která řeší pouze případy vzniku otvoru zevnitř ven v dílu karosérie, který tvoří vnější vzhled.
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 03.10.2017 14:48

Taky jsem jim poslal mail abych to měl oficiálně trošku, kupodivu se zatím neozvali :)

Díky za info, to co píšeš zní i logicky... otázkou teda zůstavá... co to *** je za blbce v tom mým servise :D Jakože úroveň servisů je ještě něco na čem to chce zapracovat, aspoň že při kontrolním tel. hovoru od KIA jsem na nich nenechal nit suchou... A jdu pomalu přemýšlet kam budu jezdit jinam, což mě dost mrzí protože tenhle servis mám 5km od domu.
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod snike » 03.10.2017 19:04

Mne na Ceedovi oba ramecky mlhovek taky menili spolu s predni chromovou mrizkou ;)
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 04.10.2017 18:00

Já si teď dokonce všimnul že se mi oloupala ochranná vrstva plastu z loga KIA vepředu... :no: asi to zahrnu do požadavků :D
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 17.10.2017 09:47

TsunAmi píše:Zdravím kolegové, mám tady jeden zapeklitý problém se kterým bych si rád nechal poradit.

Koupil jsem před pár měsíci ojetou KIA Ceed SW, GDI, bílá barva, exclusive výbava. Je to již nová generace, výroba 10/2012 a najeto má teď 55k km. Před koupí jsem si ověřoval v KIA salonu kde bylo auto koupeno i servisováno (Auto Hybeš Chrudim), jestli má všechny úkony správně zapsány v servis. knize, technický stav atd... Technik mi potvrdil, že vše je v pořádku, vše bylo dodrženo atd...

Po pár týdnech jsem si všiml pár drobností, jako ošoupaný chrom mlhovek (což se tady již řešilo) a vrzající sedadlo (což se tu taky řešilo). Nelenil jsem a zajel jsem tedy do nejbližšího KIA servisu (KIA Kašpar Rapotín pro mě), že bych si rád nechal vyměnit ty mlhovky a nechal je vyřešit vrzání sedadla.
Ovšem k mému překvapení, mi nový servisní technik oznámil, že nemám provedenu jednu pravidelnou kontrolu prorezavění karoserie, tudíž již nemám platnou záruku na karoserii a tudíž na nějakou reklamaci mlhovek mohu zapomenout. Netřeba říkat že jsem byl lehce nasrán -_-
Podíval jsem se tedy do servisní knihy, a ano, mám tam již 4 garančky ale jen 3 kontroly karoserie, v roce 2014 byla garančka bez prohlídky karoserie. Na první straně servisky je pak vskutku napsáno že interval kontroly je 12 měsíců, z čehož vyplývá, že předchozí servis něco posral.

Hned jako další krok jsem tedy kontaktoval původní servis, aby mi vysvětlil jak je toto *** možný žejo... Načež mi však bylo oznámeno, že údaj 12 měsíců v knize je samozřejmě chyba, správně je u CEED JD 24 měsíců nebo 30 000km, takže nic zanedbáno nebylo a záruka by měla platit...

Což je sice super, jenže novej technik mi přesto říká, že to není jeho problém, že jsou pro něj směrodatné údaje v servisce a podle nich již záruku nemám... takže jsem *** absolutně v prdeli, protože oba si nad tím umyli ruce a nejsem si teď jistej:
1) kdo z nich je v právu?
2) jak mám dál postupovat?

Osobně mám pocit, že můj novej technik je docela mimo, už proto že mi na vrzání sedačky (stejný případ jak měl HarvyM) řekl že to je normální a nejde s tím nic dělat :roll:
Dnes mi jako bonus ještě začala blikat LEDka ve svítilně u řidiče, asi si umíte představit mé nadšení, když to mám řešit s takovým člověk že.. :D

Díky za každou radu...



PLOT TWIST!

Kód: Vybrat vše
Dobrý den,
 
děkujeme za zaslání VIN kódu k Vašemu vozu KIA.
 
Interval kontroly karoserie v rámci 12 leté záruky proti prorezavění karoserie je stejný jako základní servisní interval, to je 1 rok nebo 30 000km, dle toho co nastane dříve. Více informací naleznete v Záruční knížce Vašeho vozu KIA na straně 18.
 
V rámci 12 leté záruky proti prorezavění karoserie se kontrolují pouze plechové části karosorie, nikoliv dekorativní a ochranné prvky. Pokud nastane jakýkoli problém se zmíněnými prvky ( nesmí být mechanicky poškozené nebo opotřebené běžným uživáním ), tak je nutné navštívit autorizovaného dealera a prvek řádně reklamovat v rámci 7 leté záruky KIA.
 
Více informací o 12 leté záruce proti prorezavění karoserie naleznete v Záruční knížce Vašeho vozu od strany 8 a dále.


Po další komunikaci vyplynulo, že ceedy z počátku výroby měly interval 1 rok nebo 30000km, což se poměrně záhy změnilo na 2 roky. Ovšem tato změna údajně neplatí zpětně! tzn, již prodaná vozidla mají stejný interval jako v době kdy byla koupena, tzn. v mém případě 1 rok, přestože stejné auto jen o pár měsíců starší už může mít interval 2 roky :thd: A servisní technik z autorizáku, kde bylo auto koupeno i servisováno ho klidně servisoval podle nových směrnic, platných pro nová vozidla - a upřímně kdo by se mu divil, kdo se v tom má vyznat, že má tak 50 aut v ČR má jinej interval než všechny ostatní...
Takže začínám mít pocit že jsem v prdeli :D
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod buko1 » 17.10.2017 13:51

No prišiel si o 12-ročnú záruku na karosériu, ale tú hlmlovku máš podľa :kia: reklamovať v rámci štandartnej 7-ročnej záruky. Zostáva dúfať že to nezahrajú na bežné prevádzkové opotrebenie.

Tá karoséria by mala tých 12 rokov pri správnej starostlivosti vydržať v pohode. Naviac väčšinu prehrdzavení aj tak odpinkajú - poškodenie karoseŕie vplyvom posypu (kamienky), na ktoré sa záruka nevzťahuje.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod TsunAmi » 17.10.2017 14:41

Jojo, už jsem to vyřešil tak, že jsem napsal tomu původnímu technikovi, že bych to nechtěl rozmazávat a že se prostě domluvíme tak, že kdyby nááááhodou ta karoserie prorezla, tak bych auto vzal k němu... šance že se to stane je malá a nebude to něco co bych řešil každej rok nebo tak, tak myslím že se domluvíme.

Ten zničenej chrom a znak KIA ale fakt musím vyřešit s tím novým, protože minule mě fakt normálně sprostě pojebal :D
TsunAmi Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 36  Témata: 1
Registrován: 04.06.2017
Bydliště: Šumperk  Czech Republic (cz)

Prohlídka po 100 000km

Příspěvekod martins27 » 22.12.2017 09:06

Zdravím, jsem tu nový a zajímalo by mě co je součástí prohlídky po 100 000km. Mam ceed 1,6 89kW benzín 2007. Zatím se s autem seznamuji a zjišťuji co je třeba řešit. Díky za jakékoliv info
martins27 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 31.07.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
0 km @ 0 l/100km

Re: Prohlídka po 100 000km

Příspěvekod only_one » 22.12.2017 09:09

No vše podstatné bys měl mít napsané v servisním plánu, co je přílohou v manuálu. Kolem těhle killmetrů přijdou na řadu kotouče, někdo je sjede za 60-70tisíc, někdomu vydrží přes sto. Pokud je auto v pořádku, tak nic než běžný servis a sem tam čep na podvozku nebo kosti stabilizátoru řešit nebudeš.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod martins27 » 22.12.2017 09:33

Dík za info, mechanické části na podvozku jsem schopný si ohlídat sám. Šlo mě spíš zda je potřeba něco na motoru. Všude se píše o 1,4 a o 1,6 jsem toho moc nenašel.
martins27 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  Témata: 1
Registrován: 31.07.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2007)
0 km @ 0 l/100km

Re: Garanční prohlídky

Příspěvekod ladlen » 23.12.2017 08:46

Ak Ti môžem poradiť, tak okrem toho, čo máš napísané v manuáli na prehliadku po 100 tisíc km, daj pozrieť, ale naozaj poriadne, jednotlivé časti podvozku, ramená náprav atď, aby si nemal rovnaký problém, ako môj syn na ceede, tiež ročník výroby 2007, keď sa mu zlomilo rameno prednej nápravy, našťastie v malej rýchlosti pri výjazde z parkoviska. Tu máš k tomu info: viewtopic.php?f=18&t=6325
ladlen Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 469  Témata: 9
Registrován: 26.03.2008
Bydliště: Trstená  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2013)
92000 km @ 0 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé