Kuny a jíní škůdci...

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod casco » 17.03.2015 08:34

Velmi jednoducho. Najprv dame dole plastovy kryt motora a odstrihneme pletivo. Vyuzil som dva uz exsistujyce plastove uchyty toho tapaciru co je pod stieracmi...rukou nahmatas take dve velke srobovacie kolecka a odsrobujes, zalozis pletivo a zasrobujes(je tam aj tretie kolecko pri tlmici, ale to som nevedel vysrobovat). Druhu stranu som jednoducho nasunul na dva nasuvacie uchyty toho plastoveho motoroveho krytu a kryt zacvakol.
No a este na jednom mieste pri nadrzke das elektrikarsku stahovaciu pasku, nech sa tade nevie ta macka prepchat. Ono to pletivo pekne drzi tvar, takze sa nieje coho obavat. Robil som to tak , aby som to vedel dat v pohode dole a zase nahodit, ked idem papr. na garancku...asi by sa to mechanikom v KII moc nelubilo ;)
Sportage 3 , 1.7CRDi EX , dvojtónova truuuba, HID, americke zadne svetla, Androidove radio
Uživatelský avatar
casco Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 180  Témata: 5
Registrován: 16.02.2014
Bydliště: SC  Slovakia (sk)

Kia Sportage III (2014)
1100 km @ 5.9 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod zbynekse » 27.03.2015 19:09

Zdravím. Co si pamatuji já, tak jako ještě majitel hyundaie jsme tohle řešili na vedlejším fóru a tam někdo dokonce dal recept na nějaký domácí guláš, který obsahoval hodně octu chilli a všeho možného pálivého a hnusného až z toho měl pastu, kterou potřel všechny kabely v motorovém prostoru. A už mu tam nic nelezlo.
Tím nechci radit. Spíše dobrý "návod" pro domácí kutily :-D
KIA C'eed II SW 1,4 CVVT LPG TOP, bílý anděl
zbynekse Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Ostrava - Poruba  Czech Republic (cz)

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod spd001 » 27.03.2015 21:10

Len aby ten gulas tu izolaciu kablov nevyzral :D myslim ze je ovela jednoduchsie kupit krabicku za 20€ a za 10min ju namontovat.V robote to mame otestovane a zatial to funguje moja montaz vedla baterie a nalepil som aj plasic zveri ci funguje ukaze cas
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod zbynekse » 28.03.2015 13:30

Tak já za sebe můžu říct, že mě ještě peklo zvířat co by mi žraly kabely v autě nepotkalo. Snad jako budoucí vlastník vozu :kia: mě to nepotká. Každopádně kolega v práci s tím problém má, tak mu můžu doporučit ty odpuzovače.
KIA C'eed II SW 1,4 CVVT LPG TOP, bílý anděl
zbynekse Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 12  
Registrován: 18.03.2015
Bydliště: Ostrava - Poruba  Czech Republic (cz)

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Berka » 02.05.2015 21:51

Takže už i já vybírám nějaký odpuzovač kun. Nejprve jsem našel u manželky v autě na L uchycení tlumiče nějaký kus chleba a teď u mne zašpiněný kryt motoru od bláta a zachycené chlupy na izolaci kapoty.
Prohlédl jsem si video z noci a opravdu ta potvora přišla. Nejprve mi nějaká kočka očichávala přední nárazník a pak po pár minutách přiběhla kuna. Nejprve si kočky u nárazníku nevšimla, podběhla pod autem a pak se zastavila u předního kola. Když viděla kočku tak na ní normálně zaútočila. Kočka vzala roha a kuna letěla za ní.
Přemýšlím nad těmito přístroji: http://www.kemo-electronic.de/en/Car/Modules/M180-Anti-marten-device-splash-proof-IP-65.php
http://www.kemo-electronic.de/en/Car/Modules/M100N-Ultrasonic-Anti-marten-device-for-motor-vehicles.php
Jen nevím který vzít. Jeden je zcela vodotěsný a používá zřejmě jiný typ zvuku, druhý je zase levnější a má možná vyšší hladinu zvuku (o 5db)
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod spd001 » 03.05.2015 13:55

aj ten ne-vodotesny sa da namontovat na take miesto kde je minimum moznosti spliechajucej vodi napr od remenice.Ja ho mam a zatial ide teda blika a to uz mam za sebou x jazd v dazdi cez mlaky a pod.
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Žuky » 14.07.2015 13:25

Pravidelne cca. 2-3 tyzdne po sebe som si nasiel pod kapotou stopy po packach a chlpy od akejsi chlpatej navstevy. Zhruba pred dva a pol mesiacmi som si zakupil ultrazvukovy odpudzovac Deramax-auto, krory vysiela cca. 20 sec. intervaloch. Dnes zhruba po 2 tyzdnoch co som nalieval vodu do ostrekovaca som dolieval zvysok z bandasky a uz som zas nasiel zopar paciek a chlpkov po navsteve pod kapotou. Pravdepodobne medzi ultrazvukovymi intervalmi chlpac vysplhal na kryt motora a potom dostal pecku ultrazvukom, tak sa hned pakoval. Ked som nemal odpudzovac, tak aj kusky peciva som mal rozmetane pod kapotou... Tak nadalej si to tam budem sledovat, kedze parkujem na parkoviskach na sidlisku pri lukach a lesoch.
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Berka » 14.07.2015 18:48

Od té doby co jsem namontoval odpuzovač, mám klid. Ani jedna návštěva kuny :)
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Žuky » 14.07.2015 19:03

Berka píše:Od té doby co jsem namontoval odpuzovač, mám klid. Ani jedna návštěva kuny :)


U nas po sidlisku mame kopec maciek, ktore sa motaju aj okolo aut.
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod branor » 15.07.2015 16:27

Ja mam Keetec M180 a pravdepodobne hluchu kunu, lebo ucinky tohto pristroja som nepozoroval :-(
KIA Venga 1,4 CRDI 66kw + panoramatická strecha...
Uživatelský avatar
branor Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 396  Témata: 28
Registrován: 14.03.2010
Bydliště: Trenčín / Chorvátsky Grob  Slovakia (sk)

Kia Venga (2010)
199999 km @ 5.75 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Žuky » 23.07.2015 11:00

Vcera som bol na 1. garancnej prehliadke. Pod kapotou bolo vidno, ze mi tam lezu chlpace, tak mechanici to poutierali neakym pripravkom. Dnes ked som dorazil do prace a ked som zaparkoval, tak spod kapoty sa rozutekalo kopec ciernych mravcov. Aspon, ze pri mojej robete je sklad drogerie, tak som kupil Bros na mravce a cely motor vystriekal. Nikdy by ma nenapadlo, ze pri :kia: budem riesit pod kapotou kadejake zvery co mi tam lezu :( a to parkujem na asfalte na sidlisku.
Kia Cee´d SW II 1.4 CVVT Amber
Uživatelský avatar
Žuky Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 259  Témata: 5
Registrován: 01.08.2014
Bydliště: Humenné  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2014)
50000 km @ 7.5 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod lubos761 » 24.07.2015 14:07

Dlouhodobě účinný sprej proti kunám (Tschüss Marder), mnou propagovaný, kunám asi zachutnal. Ve výplni víka motoru se objevila další díra velikosti 20x20cm. Parkuji v zaměstnání na dost frekventovaném parkovišti Dopravního podniku, kde celou noc je pohyb vozidel zaměstnanců. A 2 metry od zaparkovaného vozidla se vracejí celou noc autobusy a přesto... :shock: Nová výplň stojí okolo 5 tis. a to fakt investovat nebudu. Jen by mě zajímalo, jestli nemáte někdo nějaký nápad, jak provizorně opravit tu vykousanou, roztřepenou díru. Předesílám, že ani kvalitní, stříbrná lepící páska, asi vlivem tepla, nedrží...
Pěkný den bez kun
lubos761
Kia Sportage 2.0 CVVT, Comfort +, r.v. 2011, orange techno, xenony, park.asistent, 17"kola,
Uživatelský avatar
lubos761 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 320  Témata: 9
Registrován: 12.04.2011
Bydliště: Brno venkov  Czech Republic (cz)
Sponzor (2)

Kia Sportage III (2011)
13500 km @ 9.0 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod brumty » 03.12.2015 11:45

No nejjednodušší řešení je asi ten elektronický odpuzovač na kuny a myši. Na začátku podzimu jsem instaloval do motoru Deramax-Auto a celá instalace spočívala v tom, že jsem odpuzovač stahovacími páskami s silnému svazku kabelů v motoru v místě, kde to nebude nijak "blemcat". Asi 3 minuty práce. Ale je to odpuzovač který se nemusí připojovat k akumulátoru, jinak by to bylo na dýl a z toho připojování bych měl asi lufty, když člověk neví co vlastně připojuje k akumulátoru ...
brumty Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 13.11.2015
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod Nemo55 » 08.01.2016 13:23

Dcerka v noci :scooter: potkala na silnici kance :blink: , naštěstí nic v protisměru :bored: , takže se mu stačila částečně vyhnout.
Jen lehce ho praskla :hammer: do zadku pravou stranou. Vyměnit celý nárazník je drahá záležitost :whistling: .
Nějaké rady co udělat s tou prasklinou v nárazníku? :-?
Předem za rady děkuji :drink:
Obrázek
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: Kuny a jíní škůdci...

Příspěvekod crui5er » 08.01.2016 15:44

Sundat nárazník, plasty nechat svařit, vykytovat a nakonec přestříkat. Kdepak se to stalo krajane, abych si dal případně taky bacha.
Uživatelský avatar
crui5er Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 581  Témata: 3
Registrován: 02.09.2013
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2012)
70000 km @ 6.7 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Otelo