Výměna žárovek

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Haso » 13.01.2015 21:48

Myslim ze to kupis v kazdej predajni autodielou, za par korun
6,2l diesel 1.6 CRDi Chip tuning 105 kw /140ps
Uživatelský avatar
Haso Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 79  Témata: 9
Registrován: 20.04.2014
Bydliště: Banská Bystrica  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod efostevo » 19.09.2016 15:12

Ceed_BB píše:no je tam strašne blbý prístup...keď som tam chcel dať led diódy tak mi padla parkovačka do svetla vtedy začala sranda ako ju s tade vytiahnuť šiel som za kamarátom a on s magnetom to vytiahol a zaroveň to vymenil ale s tym ze aj jemu to tam padlo je to na chuja pristup.Poznam jedneho cloveaka co to vie vymenit a ma zlaté ruky tak tomu to vždy dám :)



AHooj, ako ste vytiahli tu ledku, mne sa stal tiez. neviem si ale predstavit ze by to islo cez tu malu dierku naspet.
vedel by si poradit. dik
efostevo Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3  
Registrován: 17.08.2012
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Mirek28 » 21.10.2016 11:10

Tak došlo i na mě a po sedmi a půl letech mi přestalo svítit pravé potkávací světlo. Díky informacím tady na fóru jsem povolil dva šrouby na expanzce a výměna žárovky trvala méně než 10 minut. Nejdéle mi trvalo stáhnout objímku ze žárovky, ta dolů opravdu nechtěla. Vyndání celého světla jsem se opravdu bál a jde to fakt bez něj.
Mám ale dotaz, můžete mi někdo napsat, jak se mění žárovka přední směrovky? Koukal jsem tam a ani jsem nenašel kde je, natož jak se vymění. Ta asi bez vyndání světla nepůjde co? Nebo to jde nějak jednodušeji? Díky za typ. CEED SW před FL (2009).
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod 4sAd » 21.10.2016 11:55

To už ti nezbyde nic jiného, než to světlo povysunout. Není to zase tak složité, jak se může zdát.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Typ žiaroviek Cee'd New 2016

Příspěvekod Multiplex3 » 21.10.2016 17:52

Ahojte, som tu nový. Skúšal som hľadať, ale nakoniec sa radšej rovno opýtam.

Pred pár dňami som si kúpil krátky Cee'd 1.6 GDI.

V aute nebola ako príslušenstvo žiadna sada žiaroviek.

Moja hlúpa otázka je, aké typy žiaroviek sú použité v predných svetlometoch? Stretávacie sú H7? A čo diaľkové? H1?

V manuáli som to nenašiel.

Pýtam sa preto, lebo z predošlého auta mi zostala nepoužitá sada H7 s 30% vyššou svietivosťou. Môžem ju použiť v novom Cee'de? V predošlom aute som mal diaľkové svetlá s 100% vyššou svietivosťou H1 Night Breaker a boli super. Má niekto skúsenosti s nimi na Cee'de?

A ešte praktická otázka. Videl som v motorovom priestore, že je zo zadu prístup k žiarovkám. Ale dajú sa aj v praxi vymeniť ručne bez odobratia telesa svetlometu?

Určite ste už tieto veci preberali veľa krát, majte prosím so mnou trpezlivosť. ;)

Inak auto nemá ešte ani 100 km najazdené. Dnes cca. 30 km trasa po okresných cestách 80-100 km neďaleko Bratislavy s priemernou spotrebou 5,6 l/100 km. To je super na nové auto na zimných pneu.
Multiplex3 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4  
Registrován: 21.10.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod mv12 » 21.10.2016 18:23

Je divné, že ti nedali náhradní sadu žárovek, čekal bych, že je to celkem automatická pozornost od každého dealera, pokud to není v dodávce z výroby... Já jí měl v té :kia: tašce, co je v kufru a je v ní lékarnička a další povinná výbava...

Mám sice r.v. 2014, ale nemyslím, že by se to změnilo. Obě žárovky jsou H7. Můžeš se sám snadno přesvědčit a podívat se na žárovku do auta. Tím rovnou odpovím na dotaz ohledně výměny. Dá se celkem jednoduše a bez demontáže čehokoli. Pootočíš a vyndáš ten kulatý kryt na zadní straně světlometů (pod kapotou u motoru), pak vyhákneš tu drátěnou pružinku, co drží příslušnou žárovku (to už malinko cviku chce) a vytáhneš žárovku i s objímkou ven. Při montáži zpět už jen pohlídat, aby správně zapadl "zobáček" na patici žárovky (žárovka byla zprávně otočená). Toť vše.

V českém manuálu 2014 přehled žárovek je:
2016-10-21 (1).png

Zkus se podívat do kapitoly 8 Specifikace & Informace pro zákazníka.

P.S. Vítej v "clubu" a ať auto slouží ;)

Edit: Ještě dodatek k těm Night Breaker, někde se tu už zkušenosti zmiňovaly. Dej si Night Breaker nebo Osram do vyhledávání a vyjede ti plno výsledků, které můžeš směle pročíst :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil mv12 dne 21.10.2016 18:44, celkově upraveno 3
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod zbojnik » 21.10.2016 18:26

Ahoj
Všade sú H7 aj prisvecivacích svetlách.
Kone moje hijé,a diaľnice sú krvavé
Kia cee'd 1.4 D-CVVT SILVER LIMITED 100 (2016)
zbojnik Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 18  
Registrován: 20.03.2016
Bydliště: Púchov  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
10000 km @ 6.5 l/100km

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Most » 13.02.2017 22:10

Ahoj,
prosim o radu jak vymenit obrysovou zarovku.
Vcera vecer jsem si vsiml ze mi nesviti prave obrysove (parkovaci) svetlo. Jelikoz uz jsem nekolikrat vymenoval potkavaci (dalkove 1x) bez demontaze celeho svetlometu (i diky zdejsimu navodu), vzal jsem z prihradky sadu, ze tu jednu W5W rychle vymenim.
Nevim proc, ale v ty tme (svitil jsem si diodou na mobilu) jsem patici nenasel :? Myslel jsem,ze bude pod vickem s spolecne s dalkovyma ale nikoliv. Nez jsem vcera otevrel kapotu, mel jsem za to, ze jsem i kdysi jiz menil obrysovku :shock:
Svetla jsou original (sport paket, tj. ty cerne proceedovske).

EDIT: tak parkovacka je tam spolecne s dalkovyma ...holt denni svetlo dela divy :)
Uživatelský avatar
Most Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 89  Témata: 1
Registrován: 13.06.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2008)
97000 km @ 7.4 l/100km

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Rexrothak » 26.03.2018 09:36

Měnil jsem si obrysovku u řidiče,mám ceed sw 2009.Vyndal jsem si prvně baterku,protože na tu štěrbinu nemám prsty a celkem na to jde blbě vidět.Oddělal jsem si to plastové víčko a tahal jsem za ty drátky od žárovky až jsem ji dostal ven.Nešlo mi to napoprvé a musel jsem přidat na síle.Měl jsem obavu,aby mi ta žárovička nevpadla do světla,tak jsem s ní moc nekvedlal.
Rexrothak Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 24  Témata: 1
Registrován: 27.04.2009
Bydliště: Jihomoravský kraj  Czech Republic (cz)

Re: Výměna žárovek

Příspěvekod Biro » 26.06.2018 22:16

Keď už sme pri tých žiarovkach, z akej stránky objednávate autodoplnky ? Trebárs aj žiarovky..
Kia Cee´d GDI Gold edicion
Uživatelský avatar
Biro Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  Témata: 2
Registrován: 08.02.2017
Bydliště: Linz  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2017)
120000 km @ 7.1 l/100km

Nejlepší žárovky vpředu na Ceed

Příspěvekod miki777 » 03.02.2020 11:59

Ahoj, nedávno jsem přesedl v noci z Kia ceed JD SW do starší octavie a překvapil mě rozdíl ve viditelnosti v noci při použití potkávacích světel. Na dálnici ve tmě svítila octavia o dost líp (obyč. žárovky).
Máte nějakou zkušenost s výkonějšími žárovkami H7 (Osram, Philips)? Má to smysl nebo škoda peněz kvůli zanedbatelnému rozdílu?
U většiny žárovek platí, že větší výkon rovná se kratší životnost.
Díky.
miki777 Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  
Registrován: 28.10.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Nejlepší žárovky vpředu na Ceed

Příspěvekod Katikakus » 03.02.2020 12:20

U prvniho Ceeda jsem mel velmi dobrou zkusenost s temito zarovkami z Lidlu (model +100%):
https://www.lidl-shop.cz/ULTIMATESPEED- ... p100273674

Nepamatuji si uz, kdo to pro ne vyrabi, ale je to nemecky vyrobek. Svitivost super, vydrz v poho a cena prijemna.

Příští týden je budou mít na prodejnách.
Naposledy upravil Katikakus dne 03.02.2020 14:40, celkově upraveno 1
Proceed GT 1.6 T-GDI Penta Metal
Sportage III 1.6 GDI Comfort Plus Orange Techno
Cee'd 1.4 Comfort Plus So Red
Uživatelský avatar
Katikakus Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 952  Témata: 2
Registrován: 13.09.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia ProCeed GT (2020)
65000 km @ 7.94 l/100km

Re: Nejlepší žárovky vpředu na Ceed

Příspěvekod kaduz » 03.02.2020 12:50

standartně jsou v Ceed žárovky s dlouhou životostí, ale ty mají malou svítivost. Já jsem tam dal tyhle: https://www.nejlepsiautozarovky.cz/visi ... 972vps2-ph, dražší značkové budou ještě lepší, ale tyhle za přijatelné peníze poskytnou hodně světla :)
Kia Ceed SW 1.6 GDI TOP
Uživatelský avatar
kaduz Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 211  Témata: 6
Registrován: 13.01.2010
Bydliště: Klatovy  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2015)
68000 km @ 7 l/100km

Re: Nejlepší žárovky vpředu na Ceed

Příspěvekod Milan_SK » 03.02.2020 18:59

Katikakus píše:U prvniho Ceeda jsem mel velmi dobrou zkusenost s temito zarovkami z Lidlu (model +100%):
https://www.lidl-shop.cz/ULTIMATESPEED- ... p100273674

Nepamatuji si uz, kdo to pro ne vyrabi, ale je to nemecky vyrobek. Svitivost super, vydrz v poho a cena prijemna.

Příští týden je budou mít na prodejnách.

U nás ich mali pred pár týždňami. Robil som si tiež na ne zálusk, ale na krabičke už bola krajina pôvodu Čína.
Tak som ich nechal v regáli a kúpil si Osram NightBreaker Silver +100% (bez zafarbenej banky) do stretávačiek aj do diaľkových.
V stretávačkách svietia o niečo lepšie ako pôvodné H7, v diaľkových je rozdiel viditeľnejší. Kupoval som ich hlavne kvôli udávanej životnosti 450 h (štandard má okolo 550 h mám taký pocit).
Kia cee´d 1.6 GDI Gold, Dark Gun Metal, MY 2016
Honda Civic 1.8 VTi - predané
Uživatelský avatar
Milan_SK Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 372  Témata: 4
Registrován: 05.02.2017
Bydliště: Sereď  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2016)
52000 km @ 6.8 l/100km

Předchozí

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé