Ošetření dutin a spodku auta

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Příspěvekod Axel » 25.02.2009 22:44

greenca píše:
CEED je na tom ještě dobře oproti SOULu,tam to soudruzi v Koreji odflákli ůplně.


Potěšující zpráva pro budoucí majitele...
Fandím:
Moto GP
Tým: Ducati Marlboro Team; Jezdec: Casey Stoner (samo na prvním místě jsou naši jezdci :) )

Formule F1
Tým: Scuderia Ferrari Marlboro; Jezdec: Felipe Massa
Uživatelský avatar
Axel Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 544  Témata: 1
Registrován: 04.02.2009
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia cee'd SW (2008)
34000 km @ 7.6 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Příspěvekod Jirka N. » 25.04.2009 22:04

Na Sorento jsem spotřeboval 15 kg Tectylu Bodysafe a na dutiny asi 4 kg Tectylu ML. Všechny dutiny a to i na rámu byly suché bez stopy vosku. Pokud jsem viděl Sorenta tak tři roky staré tak spodek byl docela rezatý a tak moje Sorento snad takový osud nečeká. Na protokorozní úpravě v Korei pěkně šetří, asi tam tolik nesolí jako u nás, kdy auta jsou bílá od soli.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Příspěvekod gazpetr » 26.04.2009 17:49

To jsi dělal svépomocí, nebo někde v servisu? Existuje nějaký plán pro stříkání dutin jako tomu bylo např. u Š - Favorit. To jsem si tenkrát dělal sám, teď bych měl obavy abych něco "nezalepil" a nebylo to horší jako před ošetřením. Jinak ten spodek po 2 letech provozu nic moc, je to trochu olezlé, tak bych s tím chtěl něco udělat. :kia:
gazpetr Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 73  Témata: 7
Registrován: 11.05.2008
Bydliště: TACHOV  Czech Republic (cz)

Příspěvekod koko » 07.05.2009 20:06

mbiron píše:
Auťas píše:Jasně, čím dřív, tím líp. Věřím, že Ti vyjdou vstříc jako mně. :wink: Teď se na něj půjdu na chvíli podívat - co by se dalo vylepšit :no:
Uvidime,necham se prekvapit pristupem servisu v Moste.


Jsem krátce uživatelem auta, též zakoupeného v Mostě a docela by mě zajímalo jak jsi dopadl ohledně reklamačky v servisu. Díkas
koko Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 05.05.2009
Bydliště: MOst  Czech Republic (cz)

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod iruseberuse » 27.10.2011 11:26

 ! "Jakub" píše:
Příspěvek smazán - nepovolená reklama
iruseberuse Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1  
Registrován: 27.10.2011
Bydliště: Tisnov  Czech Republic (cz)

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod runis » 27.10.2011 11:52

Ja se ztraty záruky nebojim. A ochrana Vengy se mi zdála nedostačující proto jsem si spodek nastříkal hned po koupi. Příští rok ji budu mit dva roky a striknu si dutiny. První rok by ten vosk stekl z původního ošetření fabrikou. Ted uz je popraskaný, tak to znova osetrim. V testech co byl Ceed a Soul byly obe auta po dvou letech na hranach plechů v dutinách rezavé. Takze doporučuji. Psal jsem o tom v sekci Venga i cim jsem to dělal. A někde jsem tady dával i prostředky, kterými to Kia dela. Poslali mi to ze zastoupení Kia Czech. Nejprve se mi někteří smáli, ale po roce tam psali, jaktoze to uz mají rezavé? :-) Nic tim nezkazíte. Jen mozna rada, do dutiny nedávat Body. Prodává se nějaké moc husté a ani naredeni to nezlepší.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod Jirka N. » 28.10.2011 20:34

To to letí na této straně je můj příspěvek o tom kolik jsem toho spotřeboval na Sorento. Takže pomalu mi končí záruka a nikdy nebyl problém s tím že jsem to převelice důkladně nastříkal zespodu. Vše je jako nové po dvou zimách a tím pádem se práce vyplatila. Na pozinkovaný plech bych nespoléhal, je to pouze mikrovrstva a v místech bodových svárů je pozink narušen. Nedá se to srovnávat s klasickým klempířským plechem, tam je vrstva Zn větší, ale bohužel ne tolik jako v minulosti. Takže ten kdo chce si nechat auto delší dobu tak by měl udělat důkladné ošetření podvozku a dutin.
Jirka N. Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 245  Témata: 1
Registrován: 26.12.2008
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod Prokeš » 29.10.2011 07:21

Tak čau, ohledně záruky jsem se ptal a nemají nic proti dělal jsem to hned nové jak spodek ( body )a aj dutiny , je to měsíc co jsem dutiny udělal podruhé a po 2 letech to stačí si myslím ,jinak poprvé když jsem dělal dutiny tak jsem sahal prstem dovnitř na omak to bylo jako když tam ani nic s tím nedělali ,a jak tu píšou kdo chce auto mít déle tak to udělejte..... :thu:dělám si to sám , co si uděláte sami tak to uděláte poctivě a vyjde vás to na pár korun, tet pojedu 3 zimu a spodek je netknutý... :drink:a jak píše Runis na spodek auta Body a do dutin dejte vosk smíchaný s přípravkem na od rezivění kdyby to někde bylo rezavé, jenom se to smíchá 1 ku 1 a pak to tam nastříkáte a aj to docela pěkně voní (tet nevím z hlavy jak se to jmenuje ale je to žlutá plechovka hranatá 5 litrů až pudu do garáže tak se podívám a dopíšu to sem ...
Uživatelský avatar
Prokeš Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 596  Témata: 41
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: J.Hradec  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Soul (2009)
80000 km @ 5.5l l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod Mirek28 » 01.11.2011 15:23

Mě kdysi na jasný dotaz, z KMCZ někdo odpověděl, že nastíkání spodku a dutin nemá na záruku vozu vliv, ale že je to u CEEDa zbytečné a že mám raději investovat do venkovního ošetření karoserie nějakým kvalitním voskem.
KIA CEED SW 1.4 CVVT (8Q)
Hlavně mít kola dole, anténu nahoře a gumové patníky !
Uživatelský avatar
Mirek28 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 9
Registrován: 08.02.2009
Bydliště: Praha - Jižní Město  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2009)
46000 km @ 7.3 l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod djtomy1 » 08.12.2011 05:41

runis píše:Ja se ztraty záruky nebojim. A ochrana Vengy se mi zdála nedostačující proto jsem si spodek nastříkal hned po koupi. Příští rok ji budu mit dva roky a striknu si dutiny. První rok by ten vosk stekl z původního ošetření fabrikou. Ted uz je popraskaný, tak to znova osetrim. V testech co byl Ceed a Soul byly obe auta po dvou letech na hranach plechů v dutinách rezavé. Takze doporučuji. Psal jsem o tom v sekci Venga i cim jsem to dělal. A někde jsem tady dával i prostředky, kterými to Kia dela. Poslali mi to ze zastoupení Kia Czech. Nejprve se mi někteří smáli, ale po roce tam psali, jaktoze to uz mají rezavé? :-) Nic tim nezkazíte. Jen mozna rada, do dutiny nedávat Body. Prodává se nějaké moc husté a ani naredeni to nezlepší.

Ahoj,hledal jsem to,ale asi spatne .Muzes tu dat ten link kde jsi otom psal? Dik.
Škoda 110,Škoda 105L,Oldcit club1.1,Vectra A 2.0i 85KW,Vectra B 2.0i 100KW

KIA CEED SW 1.6 CRDI 85KW SPORT

Obrázek
Uživatelský avatar
djtomy1 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 804  Témata: 7
Registrován: 23.09.2011
Bydliště: Ostrava-Vitkovice  Czech Republic (cz)
10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (2)

Kia cee'd SW (2011)
2300 km @ 5.9 l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod runis » 08.12.2011 09:10

Snad to jeste najdu. Uz je to dlouho. Ja spodek strikl Bodyckem. Dutiny budu delat pristi rok.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod -Petr- » 08.12.2011 14:01

Chlapi, poraďte mi nějakou dobrou stříkací pistoli pro nastříkávání podvozku. Ještě jsem se žádnou nedělal a matlat to štětkou nechci. Díky.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod Beda » 08.12.2011 16:31

Nedavno jsem si osetroval spodek Santy a muzu doporucit toto Google hledej… : BODY 950 Sprej černý neni treba zadna strikaci pistole je to sprej. S provedenim jsem spokojen, akorat si rikam, ze dutiny uz asi nema cenu resit, protoze auto uz je dost stare na to, abych osetroval dutiny, ktere uz muzou byt nacate a tak tomu asi nepomuzu. Jinak pri kontrole nastriku spodku musim potvrdit, ze "gumoasflat" byl skoro vsude krom prednich ramen naprav a to jsem napravil ja :) Vim, ze tu nekdo resil spatny nastrik na cee'du, ale u toho jsem se nestihl podivat, abych mohl porovnavat.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8272  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod -Petr- » 08.12.2011 21:24

Bedo díky za odpověď. Zkusím ho.
Kia Ceed 1.4 SW, 66Kw. Béžový ďábel (LPG/benzín)
Uživatelský avatar
-Petr- Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 231  Témata: 6
Registrován: 13.01.2011
Bydliště: Karlovarsko  Czech Republic (cz)

Re: Ošetření dutin a spodku auta

Příspěvekod runis » 09.12.2011 00:06

Taky se dá, ale požití spreje leze do peněz. Pistole stojí kole 500,-Kč, ale musíš mít kompresor a kde to dělat. A ta pistole jde většinou použít na spodek i dutiny. Jen našroubuješ hadičku. Body na spodek s klidem doporučím, ale na dutiny ne. Zkazil se. Většinou to musíš ředit, prostě ee, raději něci jiného.
Kia Venga 1,6 CRDi 94kW, Comfort plus, Obrázek
Uživatelský avatar
runis Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 900  Témata: 16
Registrován: 20.02.2010
Bydliště: Ostrava  Czech Republic (cz)
8. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) Organizátor srazu (1)

Kia Venga (2010)
85000 km @ 5.9 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé