Autovosky

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Re: Autovosky

Příspěvekod MiroslavM » 13.12.2014 19:14

Ja pouzivam sampon Autoglym a potom dve vrstvy FK 1000P po 12 hodinach. Tento vosk je fakt super, pomerna lahka aplikacia, dobre sa bufuje a dlho vydrzi. Voskujem 2x do roka. Na jar a na jesen.
KIA CEED 1,6 GDI INFRA RED
MiroslavM Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 22  Témata: 3
Registrován: 18.10.2013
Bydliště: Nove Mesto  Slovakia (sk)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Autovosky

Příspěvekod Nemo55 » 26.04.2015 11:52

Po pěti letech mytí negarážovaného auta :yes: pouze WAPkou (tlakovou vodou), jsem poprvé ošetřil :drool: karoserii Platinem ultimate care.
Bez dřiny a za 20 minut bylo hotovo :thu: :photo:
gallery/album.php?album_id=865
Naposledy upravil Nemo55 dne 28.04.2015 13:08, celkově upraveno 2
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Pete62 » 26.04.2015 20:08

Pekne pocasie ma prehovorilo vyskusat autokozmetiku Autoglym. Na Vianoce som to kupil do rodiny (ako som uz vyssie pisal) a odmenil som aj seba :) . Najskor som umyl autosamponom s Conditionierom :D . Po vysuseni som zacal lestit problematicke miesta Polishom (drobne skrabance a oderky) ale zistil som, ze okrem drobnych skrabancov to celkom dobre lesti, tak som to nakoniec aplikoval plosne. Okrem strechy, kde sa mi to pre blby pristup cez liziny nechcelo. Uzasna vec na tejto kozmetike je, ze aj ked zaserkam plast, gumu ci sklo, vsetko ide laho bez nasledkov nejakych cmuch lahko dole. No a nakoniec som na to natrel Gloss Protection. Je to len akasi vodicka, takze aplikacia maximalne pohodlna. Natrel som vsetko, aj gumu, svetla, disky a nakonies pneumatiku. Vysledok? Unaveny jak kon, vsetko ma boli. Po zimnom spanku sa pustit takto do celeho auta, nebol dobry napad. Treba to rozdelit aspon na 2 -3 dni, ak chcete aj interier odhmyzit. Takto dokladne som sa v aute este nerypal, ale co uz, ked som to kupil. Aj ked to vyzera super, dalsi krat si to rozmyslim, ci sa do niecoho takeho pustim, a ked uz, tak fakt nie tak vela naraz. Este v zime som vyskusal Glass Polish lestenku na sklo (spravnejsie by bol asi cistic). Tiez uzasna vec. Neviem ako vy, ale ja mam vecne problem, ze ked pustim stierace, tak mam potom dost rozmazany obraz (ziaden HD, ale VHS), aspon nejaku tu 1-2 sekundy po prejdeni stieraca. Tak tato lestenka to odstranuje. Ale clovek sa pri tom namaka, lepsie pouzit nejaky lestiaci pristroj na elektriku. A ked som to aplikoval este z vnutra... Kaslem na to. Aj tak si vsetci budete mysliet, ze tu robim neplatenu reklamu. Ono to mohlo zrejme na mna tak kladne zaposobit, lebo ja som takmer nikdy nepouzil autokozmetiku. Vystacil som si s tekutym mydlom a aj s tym som setril, lebo vacsinou som umyval na dvore, na trave. O tom, ze mam aj "osviezovac" na plasty vam radsej ani nenapisem...
Urcite aj ine znacky su dobre, ale ja to nemam s cim inym porovnat, ak teda nechcem porovnavat s nejakou lestenkou z hypermarketu, a to nechcem, lebo to nie je nijak porovnatelne (aspon s tym, s cim som prisiel do styku ja). Som zvedavy, ako dlho to vydrzi (okno mam uz 5 mesiacov ciste :) ) snad to prvy dazd nezmyje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Pete62 dne 26.04.2015 21:07, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod rudolf.tomka » 26.04.2015 20:08

ani z výroby nebolo také :thu: :kia: :SK:
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
rudolf.tomka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1702  Témata: 19
Registrován: 25.11.2009
Bydliště: Zborov  Slovakia (sk)
Sponzor (12) TOP sponzor (2)

Kia Soul (2009)
171000 km @ 7.50 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Beda » 26.04.2015 20:14

Teda to je lesk :thu:
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Pete62 » 26.04.2015 20:27

Vdaka :drink: , apon takato naplast na ubolene telo :D . Zmenil som este rozlisenie fotiek, je vsak uz vidiet, ze ma auticko takmer 6 rokov.
Uživatelský avatar
Pete62 Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 137  Témata: 5
Registrován: 15.06.2009
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Soul (2009)
70000 km @ 5.1 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Mikalo » 29.04.2015 17:41

Nedávno zakoupen PIKATEC, tak jsem zvědav na ten výsledek. :roll:
Když už nevíš kudy kam, tak si zakřič: Nejsem sám!
Uživatelský avatar
Mikalo Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  
Registrován: 09.05.2010
Bydliště: Havířov  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2019)
33000 km @ 6.7 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod syberius » 29.04.2015 19:21

Tak to pak napiš, na to jsem taky zvědav. Taky zvažuji, že bych si ho nechal nadělil k narozkam. Máš tu sadu, nebo i s aplikací?
Kia cee'd II sw 1.6 GDI exclusive
Uživatelský avatar
syberius Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 293  Témata: 6
Registrován: 24.08.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
0 km @ 0 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Nemo55 » 30.04.2015 09:50

Mrknul jsem na https://www.youtube.com/watch?v=A8C04xG4aMQ :roll:
Nemam nic :no: proti PIKATEC vypadá super, 15 stovek není moc, ale kde seženu dva kámoše :? , kteří mi pomůžou auto dvakrát umýt :hammer: , pak nanést vosk a leštit a leštit a leštit? :cry:
Je také možno zakoupit Voucher - aplikace 2 vrstvy za tři litry :shock: nene to nedám :no: to je moc :thd:
Já potřebuji umýt auto na WAPpce za 10 minut, do 20 minut ;) naleštit auto bez dřiny :drink: a nemít pak bolavé tělo :eat:
Naposledy upravil Nemo55 dne 30.04.2015 12:02, celkově upraveno 1
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Štefan BY » 30.04.2015 11:56

Tiež sa chystám navoskovať auto, prvý krát. Idem kupovať Turtle Wax s teflónom, určite nebude až tak super ako vyššie spomínaný PIKATEC, ale určite lepšie ako nič... :oops:
Našiel som ho v cene 6,5Eura/500ml takže super :D
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Šmoulič » 30.04.2015 13:49

Já už Pikatec vyzkoušel... :) Taky jsem si ho nechal dát jako dárek... :yes:
A musím říct, že po víkendu, který jsem de facto celý s přítelkyní strávil několikanásobným mytím auta, nanášením nanovosku, rozleštěním, nanášením druhé vrstvy a dalším rozleštěním (+ samozřejmě mytí oken, nanášení nanotechnologie na okna a opět rozleštění), jsem si říkal, že teda už nikdy!!! :x Je to fakt totální dřina. Pak jsme byli oba tak unavení, že jsme ani nedocenili, jak skvěle to vypadá.
Nicméně téměř po půl roce (aplikováno v listopadu) ježdění v zimním období (po Praze a okolí), musím říct, že vosk pořád drží a plní svou funkci. Při následném mytí nanošamponem šla veškerá špína jedním tahem houbou dolů, nic tam nedrží, nezasychá, mouchy i ptačí trus sami po pár dnech odpadnou :P , je to rychlovka a po následném usušení se ceed krásně leskne jak nový a čerstvě navoskovaný. :thu: I na těch oknech to pořád drží. Takže s odstupem času to doceňuju, je to fakt super věc. Ale pořád váhám, jestli se do toho na podzim pouštět znova sám a nebo si to už radši nechat zaplatit, i když to je fakt pálka. Ale auto přece musí sloužit mně a ne já jemu. :-)
KIA Ceed SW II 2014, 1.6 GDI FIFA
Šmoulič Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 82  Témata: 5
Registrován: 08.10.2014
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2014)
24500 km @ 6.8 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod matocz » 30.04.2015 14:35

Štefan, Turtle Wax používám již cca. 4 roky, do teď jsem byl s ním celkem spokojený. Nicméně, po přečtení příspěvků někde jinde nad ním začínám pochybovat. Určitě je to lepší než nic, nicméně místo Turtle Wax tam doporučovali raději nějaký vosk od 3M, je sice o něco dražší, ale zato prý vydrží na autě déle. Mé zkušenosti s Turtle Wax jsou takové, že vydrží na autě tak cca. 2 - 3 měsíce, na střeše vždy pozoruji neúčinnost skoro po 1,5 měsíci. Takže pokud jsi ještě Turtle Wax nekoupil, zkus se poohlédnout raději po přípravku od 3M - viděl jsem ho v Auto Kelly za cca. za 400,- kč.
Uživatelský avatar
matocz Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 69  Témata: 1
Registrován: 27.10.2013
Bydliště: Karviná  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW II (2013)
50000 km @ 6.8 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Rastiksvk » 30.04.2015 17:37

Mne odporucali vosk od autoglymu vraj vyborna vec nk jedna flaska 16 eur + sampon 10 eur plus odstranovac asfaltu 10 eur :D vraj je to potrebne tak neviem ale radil mi majitek rucnej umyvarky
http://www.xclean.sk/super-resin-polish ... -id-2.html lestiaca pasta

http://www.xclean.sk/bodywork-shampoo-c ... -id-5.html sampon
KIA CEE'D 1,6 GDi SLOVAKIA X.EDITION -Dark gun metal
Uživatelský avatar
Rastiksvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 429  Témata: 20
Registrován: 27.01.2015
Bydliště: Košice  Slovakia (sk)

Kia cee'd II (2015)
78000 km @ 7.5 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Štefan BY » 30.04.2015 18:59

Ahoj Maťo, som si istý že turtle nebude top...
Ale v tomto som úplny amatér :/, prečítal som nejaké fóra (polovici som ani nerozumel) ale keby som čítal ďalej tak asi mi prepne z toho čo všetko treba používať a ako sa starať o auto aby vôbec bolo použiteľné... Asi som natrafil na fórum maniakov do čistenia karosérii :lol:
Ale k 3M, autokozmetiku od nich nepoznám, ale poznám od nich brúsne kotúče (Vinterthur - cubitron) skúšal som ich vo firme, neboli zlé, ale...
Ale k téme, na začiatok skúsim tu koritnačku, aspoň zistím ako sa s tým robí, ako to má byť a čo a ako... za 6,50 to snáď bude stáť :) a keď je tam teflón malo by to vydržať viac ako 2 mesiace (to som niekde čítal) :lol: ... a to 3M skúsim niekde v okolí omrknúť či nezoženiem ako "prezent" :roll:
hodím sem foto ale neviem kedy sa k tomu dostanem... :)
Kia Rio 2013
Obrázek
Uživatelský avatar
Štefan BY Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 172  Témata: 3
Registrován: 17.11.2013
Bydliště: Považská Bystrica  Slovakia (sk)

Kia Rio III (2013)
65000 km @ 5.5 l/100km

Re: Autovosky

Příspěvekod Nemo55 » 30.04.2015 21:31

Šmoulič píše:Já už Pikatec vyzkoušel... :) Taky jsem si ho nechal dát jako dárek... :yes:
A musím říct, že po víkendu, který jsem de facto celý s přítelkyní strávil několikanásobným mytím auta, nanášením nanovosku, rozleštěním, nanášením druhé vrstvy a dalším rozleštěním (+ samozřejmě mytí oken, nanášení nanotechnologie na okna a opět rozleštění), jsem si říkal, že teda už nikdy!!! :x Je to fakt totální dřina. Pak jsme byli oba tak unavení, že jsme ani nedocenili, jak skvěle to vypadá.
Nicméně téměř po půl roce (aplikováno v listopadu) ježdění v zimním období (po Praze a okolí), musím říct, že vosk pořád drží a plní svou funkci. Při následném mytí nanošamponem šla veškerá špína jedním tahem houbou dolů, nic tam nedrží, nezasychá, mouchy i ptačí trus sami po pár dnech odpadnou :P , je to rychlovka a po následném usušení se ceed krásně leskne jak nový a čerstvě navoskovaný. :thu: I na těch oknech to pořád drží. Takže s odstupem času to doceňuju, je to fakt super věc. Ale pořád váhám, jestli se do toho na podzim pouštět znova sám a nebo si to už radši nechat zaplatit, i když to je fakt pálka. Ale auto přece musí sloužit mně a ne já jemu. :-)


:lol: :lol: :lol: to znám z dřívějška :yes: to už nikdy :no:
Platinum ultimate care vydrží na autě cca 5 měsíců :thu:
a nenadřu se :drink:
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé