Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 04.03.2015 23:07

Protože již několikrát jsem si pořídil nějaký autodoplněk či jinou věc pro můj vůz, která mne ve finále zklamala svým provedením :| či v horším případě jsem jí hned po několika dnech používání mohl vyhodit :x Rozhodl jsem se založit toto téma, kde se s váma chci podělit o které věci šlo a taktéž budu rád, když napíšete vy své zkušenosti s jinými produkty, které jsou jen "vyhozené peníze" :thd:

Edit: Koukám, že toto téma se moc nechytlo, a proto měním jeho smysl, nyní můžete psát i o věcech (autodoplňcích), které byste jste doporučili koupit. Zde můžete udělat reklamu produktu, s kterým jste spokojeni a nepsali jste o něm v již jiném "specifickém" tématu, viz. třeba speciální téma na žárovky Osram Night Breaker apod.

Protože jsme automobilové fórum, uvádějte zde jen věci, které jsou úzce spjaty s vozy :idea: Nepatří sem nefungující mobily, drnčící lednice apod. prostě jen věci z naší branže ;)

Dobré by bylo vždy uvést:
  • název produktu
  • účel produktu
  • výrobce produktu, případně kde jste ho koupili
  • PRO a PROTI produktu
  • přiložit případně fotodokumentaci


Prosím snažte se toto téma udržet co nejvíce smysluplné, a proto zde nepište zbytečné reakce typu, že to je šmejd už podle obrázku, když s tím nebudete mít vlastní zkušenost. Nevhodné či minimálně přínosné příspěvky budou mazány bez varování :!:




Začnu-li věcmi již ze cee'da tak první adeptem jsou ...

Pochromované plastové podložky pod SPZ
Přesně tuto jsem měl na cee'du
podlozka.jpg

- koupeno CZ E-shop
- cena ~120Kč / kus
- PRO -> pěkný vzhled
- PROTI -> kvalita pochromování, po první zimě jsem ji mohl vyhodit, protože se začal loupat chrom :thd:
Kdo chce chrom efekt můžu doporučit leda dražší "nerezové" podložky viz. co jsem nakonec koupil já garage_modification.php?mode=view_modification&VID=1&MID=330 plastové pochromované věci krom originální produkce automobilky mají většinou mizivou životnost :x




LED T10 žárovky do parkovaček
Tyto nehomologované ledky, jsem kdysi koupil (již ani nejsou na Ebay k dostání)
T10-WEDGE-W2.jpg

- koupeno Ebay
- cena ~12Kč / kus
- PRO - cena, bílé světlo
- PROTI -> životnost LEDky v rámci týdnů, nemají homologaci, svítí méně než SMD verze :thd:
Můžu doporučit leda LED renomovaných značek OSRAM, Philips apod., které bohužel nemají taktéž homologaci :no:




LED C5W žárovky do osvětlení SPZ
Dalším LED omylem byly žárovky do SPZ, které již taktéž byly nahrazeny SMD variantami
LED C5W.jpg

- koupeno Ebay
- cena ~40Kč / kus
- PRO - cena, bílé světlo
- PROTI -> životnost LEDky v rámci měsíců, nemají homologaci, svítí méně než SMD verze :thd:
Opět můžu doporučit leda LED renomovaných značek OSRAM, Philips apod., které bohužel nemají taktéž homologaci :no:




Žárovky Super White H.i.D. H7
Další omyl ve snaze získat požadované bílé světlo ze světlometů byly tyto žárovky
290
- koupeno CZ E-Shop
- cena ~100Kč / kus
- PRO - cena, skoro bílé světlo, dělají modrý podkres do paraboly, mají homologaci
- PROTI -> životnost žárovky necelé 4tis. km, vypálila se stylem, že prasklo až sklo => střepy ve světle :thd:
Chcete-li bílé světlo, tak si kupte vůz s homologovanými Xenony :tongue: Chcete-li modrý podkres parabol, kupte si "modrou" žárovku renomované značky.




HID sada H7R-4300K Xenon kit P+
Poslední omyl ve snaze získat požadované bílé světlo ze světlometů byla HID sada, kterou jsem použil jen několik týdnů, než jsem prodal cee'da
Xenony.jpg

- koupeno CZ E-Shop
- cena 2200Kč / sada
- PRO - bílé světlo
- PROTI -> nehomologované, za deště mi přišlo, že hůře vidím než s normálními žárovkami, díry do víček světel, kudy pak může vstupovat vlhkost do světel :thd:
Chcete-li bílé světlo, tak si kupte vůz s homologovanými Xenony :tongue:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vyhozené peníze ... aneb věc, kterou bych již znovu neko

Příspěvekod M@jkl » 06.03.2015 12:29

Díky.. nikdy jsem tohle nekupoval protože jsem si myslel, to co jsi právě napsal :D

M@jkl
Uživatelský avatar
M@jkl Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 250  
Registrován: 16.05.2011
Bydliště: Hradec Králové  Czech Republic (cz)
Sponzor (3)

Kia Sportage III (2014)
20800 km @ 5.8 l/100km

Re: Vyhozené peníze ... aneb věc, kterou bych již znovu neko

Příspěvekod spd001 » 06.03.2015 19:43

Obrázek
konkretne od tohto predajcu http://www.ebay.com/itm/2-1A-1A-Dual-2- ... 0241&rt=nc

jedna sa o autonabijacku micro USB ktora ma udajny vykon max 2,1A
kupene cez e-bay samozrejme Made in China
cena max 2€
ZA = vyborna cena az tak vyborna ze nefunkcnost nemrzi
PROTI = nestiha dobijat ani pri vypnutom mobile a nie to pri zapnutej navigacii :lol: :lol: :lol:
Obrázek cee´d_SW 1.6 GDI FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
spd001 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1326  Témata: 4
Registrován: 18.04.2014
Bydliště: Šaľa  Slovakia (sk)
Sponzor (1)

Kia cee'd SW II (2014)
120000 km @ 7 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 09.03.2015 21:33

Změnil jsem zaměření tématu viz. edit prvního příspěvku. Nyní se můžete pochlubit i povedenými autodoplňky. Akorát se vyvarujte dvojích příspěvků :!: ať o stejné věci nepíšete i v jiných tématech.

PS: spd001 dík za info, taky jsem koukal na čínské autonabíječky a alespoň teď vím, že musím koupit nějakou značkovou :)
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 15.04.2015 22:00

Klíč na olejový filtr řetězový
klic-na-olejovy-filtr-retezovy.jpg

- koupeno OBI
- cena ~100Kč
- PRO -> univerzální velikost
- PROTI -> po několika zabrání se utrhaly packy v rukojeti, které mají zaseknout řetěz a klíč byl tedy nepoužitelný :thd:
Místo toho doporučuji kleště viz. níže :yes:

Kleště na olejové filtry KENNEDY
kleste.jpg

- koupeno CZ E-shop
- cena ~450Kč
- PRO -> univerzální velikost, pevnost, použitelné i na palivové filtry
- PROTI -> horší přístup k uchycení filtru, když není kolem volný prostor
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod pida75 » 17.04.2015 20:29

Leštička karoserie - PARKSIDE
Koupeno u: LIDL v akci za 599,-
Tech.popis: napětí 230V, příkon 90W, otáčky 3500min, max.hladina hluku 76dB
Obsah výrobku: 2 leštící nástavce froté + 2 leštící nástavce ze syntetické kožešiny
Po prvním použití mohu jedině DOPORUČIT :thu:
To co jsem jindy dělal téměř půl dne, včetně bolavých rukou, jsem tentokrát zvládl za necelou hodinu s daleko lepším výsledkem a bez následků.
pida75 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 53  Témata: 4
Registrován: 07.12.2013
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Kia Carens IV (2014)
21000 km @ 7.1 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 11.05.2015 20:11

Cree led 5W T10
Obrázek
- koupeno AliExpress
- cena ~150Kč / 2 ks
- PRO -> Cree chip s vysokou svítivostí, bílé světlo, zvládá i vyšší napětí
- PROTI -> možná až moc velká svítivost při použití v parkovačkách, výdrž přibližně 6500km než jedna z nich začala blikat
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod MichalCZ40 » 13.10.2015 00:32

Doporučuji skvělý zadní emblém s LED osvícením v červeném provedení. Stačí provrtat dírku pro vodič, zasilikonovat proti korozi, vzít napájení z brzdového světla na zadním okně a efekt je skvělý. Navíc to jistě prospěje bezpečnosti silničního provozu - neoslňuje, ale hezky se červěně při dobržďování rozsvítí. V klidu je super černo-chrómový a k nerozeznání od origo. 3M lepí opravdu pevně. Foto nemusím ukazovat, stačí se podívat na jakýkoliv příspěvek od Bédy - má ho jako avatar. Zdroj zde: http://www.aliexpress.com/item/2014-lat ... 31540.html

Jinak ty LEDky, co Beda popisuje svítěj skutečně festově. Na AliExpress jsem koupil HID xenony 5000K (ujeto 15km a už jsou na cestě nové, prý zaručeně odzkoušené výbojky), doplnil na nárazníky zatím alespoň fake ostřikovače světel - sadu na univerzál funkční mám objednanou od českého distributora, tak pokud se mi podaří někam nacpat rezervoár na vodu, tak zde zhodnotím. Zpět k těm LED - svítí snad intenzivněji, než samotný xenony :)))
:kia: Carnival 2,9 CRDi 2005 183500km 7,8l/100km
Uživatelský avatar
MichalCZ40 Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 31  Témata: 4
Registrován: 12.09.2015
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Nemo55 » 13.10.2015 13:20

Doporučuji skvělý zadní emblém s LED osvícením v červeném provedení. Stačí provrtat dírku pro vodič, zasilikonovat proti korozi, vzít napájení z brzdového světla na zadním okně a efekt je skvělý. Navíc to jistě prospěje bezpečnosti silničního provozu - neoslňuje, ale hezky se červěně při dobržďování rozsvítí. V klidu je super černo-chrómový a k nerozeznání od origo. 3M lepí opravdu pevně. Foto nemusím ukazovat, stačí se podívat na jakýkoliv příspěvek od Bédy - má ho jako avatar. Zdroj zde: http://www.aliexpress.com/item/2014-lat ... 31540.html

Hm pěkné :thu: ale co na to STK :?
Škoda 1000MB, Škoda120L, Peugeot 605 2,0 TD, Hyundai Getz 1,1 3D, Kia cee'd SW 1.4 Comfort+(2010)
Každou jízdu si už 9 let užívám :-) je to bůh na tři písmena
Tohle nepotřebuje ani komentář http://www.youtube.com/watch?v=N8eCcSFcukA
Uživatelský avatar
Nemo55 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 273  Témata: 2
Registrován: 31.05.2010
Bydliště: Kadaň  Czech Republic (cz)

Kia cee'd SW (2010)
55000 km @ 6.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 29.10.2015 23:35

Svítící znak Kia
Obrázek
- koupeno AliExpress
- cena 13-18$
- PRO -> efektní vzhled na voze za tmy, za dne normální vzhled jak originál
- PROTI -> v originálním zpracování nelze použít v exteriéru :!: do roka se vám oloupe vrchní barva, na lehce nerovném podkladu se začne odchlipovat oboustranná páska, použitý kabel má moc slabé drátky, které se snadno ulomí a jsou vyvedeny u kraje znaku, není vodotěsné, bude do něj zatýkat, rozměrově je je trošku vyšší => víc vyčnívá

Postup jak znaku prodloužit životnost uvedu zde: viewtopic.php?f=168&t=5104
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Beda » 20.10.2016 22:39

Měřič tlaku pneu Filson
pneumeric.jpg

- koupeno OBI
- cena ~80Kč
- PRO -> snad jen jeho dostupnost skoro všude
- PROTI -> byl to můj druhý pneuměřič, protože předchozí přeměřoval docela dost a já jezdil na podhuštěných pneu :x , a protože jsem kupoval nový hever, tak jsem si všiml, že mají v nabídce celokovový měřič Bottari, který vyhrál i nějaký test, tak jsem ho objednal a porovnal náměry a opět jsem zjistil, že tento "plasťák" opět přeměřoval o 2 PSI, takže opět mám lehce podhuštěné pneu :thd:

Měřič tlaku pneu Saturn Bottari
saturn bottari.jpg

- koupeno auto-doplnky.com
- cena ~290Kč
- PRO -> celokovové provedení, při měření neuniká vzduch, vítěz dTestu
- PROTI -> je-li stred ventilku hodne utopeny, tak merak neni schopny stred zamacknout a uvolnit tlak z pneu pro mereni, je treba do ventilku vlozit treba kus stoceneho dratu, ktery zamackne stredovy ventil
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8249  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod Jakub » 21.10.2016 12:47

že tento "plasťák" opět přeměřoval o 2 PSI


Béďo, neříkej že používáš jako jednotky libry na čtvereční palec :D
Kia SPORTAGE IV 1.6T-GDI DCTexclusive + paket winter, bronzová metalíza MYB
Uživatelský avatar
Jakub Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1650  Témata: 37
Registrován: 13.11.2007
Bydliště: Českolipsko  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1)
24. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (5)

Kia Sportage IV (2017)
37604 km @ 7.1 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod mv12 » 21.10.2016 14:04

Proč ne, to je dobrá jednotka, jeden pes, dva psi... aspoň máš reálnou představu :lol: Ale teď určitě s novým měřákem přešel na bar, což je ještě lepší :D

Beda píše: celokovový měřič Bottari, který vyhrál i nějaký test


Vím o dvou testech: dTest z dubna 2007 a pak tenhle: http://www.itest.cz/old/automobily/manometry.htm, který už je taky letitý :lol: Ale vzhledem k neuvěřitelnému tempu vývoje nových modelů tlakoměrů (kam se hrabe zdejší mobilní koutek se smartphony :lol: :lol: :lol: ), oba testy stále platí...

V tom dTestu měl Bottari odchylku 0 a vyhrál. Ten filson byl vyhodnocen jako nedostatečný mj. největší odchylka měření v celém testu 18 kPa tj. cca 2,6 psů :D , takže ten tvůj měřil ještě dobře :lol: Mimochodem měli v testu taky plastový typ Bottari a ten propadl jako nedostatečný s odchylkou 10 kPa, takže kdyby to chtěl někdo kupovat, bacha na to...

Já mám asi dva roky na základě těch testů taky kovový Bottari a zatím vše OK. Brácha má ten P 300 H z Kovo Brno, který v dTestu sice vykazoval nějakou odchylku ale minimální (výrobce navíc deklaruje přesnost +-2,5%). Lišíme se asi tak o necelou půl desetinu (5 setin) baru, takže snad nám to měří dobře. Musím ale říct, že se mi líp pracuje s tím jeho. Já musím víc dbát, abych to nasadil rovně a nedošlo k ufouknutí vzduchu z kola, což se mi u některých ventilků ne vždy povede. Ten P 300 H s tím problém nemá a nestalo se mi, aby unikl nějaký vzduch z kola při nasazování.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod mv12 » 21.10.2016 14:27

Beda píše:Klíč na olejový filtr řetězový
klic-na-olejovy-filtr-retezovy.jpg

- koupeno OBI
- cena ~100Kč
- PRO -> univerzální velikost
- PROTI -> po několika zabrání se utrhaly packy v rukojeti, které mají zaseknout řetěz a klíč byl tedy nepoužitelný :thd:
Místo toho doporučuji kleště viz. níže :yes:

Kleště na olejové filtry KENNEDY
kleste.jpg

- koupeno CZ E-shop
- cena ~450Kč
- PRO -> univerzální velikost, pevnost, použitelné i na palivové filtry
- PROTI -> horší přístup k uchycení filtru, když není kolem volný prostor


Podle mě jsou tyhle věci většinou celkem zbytečné. Já jsem olejové filtry vždy povolovat velkými sikovkami. Nebo by to šlo v podstatě čímkoli. Může se pomačkat, probodnout, to je fuk, stejně se vyhodí. Nový utahuju zásadně jen rukou... (Teď to ale za mě zatím dělá :kia: :D )
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3112  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: Autodoplňky - které (ne)doporučuji koupit

Příspěvekod JoeJoe » 21.10.2016 15:06

Viete niekto, kde by som zohnal ten kovový Bottar manometer v Bratislave napríklad? Prípadne eshop slovenský... Skúšal som hľadať, ale zatiaľ márne...
Kia CARENS 1.7 CRDi (85kW)
Uživatelský avatar
JoeJoe Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 108  Témata: 10
Registrován: 31.05.2016
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia Carens III (2016)
80000 km @ 6.6 l/100km

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé