Ceed Spojka + výkon motoru

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Pandrhola » 03.11.2017 17:07

Zdravím, chystám se koupit Ceed r.v. 2012 1,6 CRDI 85 Kw. Mám pár dotazů a tady na diskuzi jsem nenašel co potřebuju vědět.
Auto má najeto 120 tisíc, spojka zabírá úplně dole. Neprokluzuje a řazení rychlostí je v pohodě. Pár set tisíc už mám najeto, ale prvních pár rozjezdů jsem byl jako při první jízdě v autoškole. To je normální, nebo už to má spojka ,,spočítané"? :shock:

Druhý dotaz je ohledně výkonu motoru. Na 85Kw mi přijde že má auto málo síly. Teď jsem jezdil s octavií 1,6 TDI 85Kw r.v. 2017 a ta mě tlačila do sedaček. Je to jen můj pocit, nebo je něco špatně? Na diagnostice žádné chyby nehlásí. :no:

Díky za rady.
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod buko1 » 03.11.2017 17:41

add tlačení do sedaček - nebude to dané konštrukčným rozdielom medzi motorom CRDI a TDI?
CRDi (Common Rail Direct Injection) - Motor s priamym vstrekovaním paliva
TDI (Turbocharged Direct Injection) - Naftový motor s priamym vstrekovaním paliva vybavený turbom.

Neviem prečo mám pocit, že ten motor s turbom sa pri akcelerácii bude správať inak ako atmosférický motor.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Pandrhola » 03.11.2017 18:12

Takže CRDi není turbodiesel? To snad ne.... :thu:
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod melonsvk » 03.11.2017 19:14

Samozrejme ze CRDi ma turbo. Rozdiel moze byt v naladeni, moje 1.6 CRDi 100kw ma linearny zatah, TDI su zname tym, ze pri 2000 otackach silno potlacia a po 2500 uz umru.
Kia Rio 1.4 CVVT (2013)
Kia Cee'd 1.6 CRDi DCT (2016)
Kia Optima 1.7 CRDi DCT (2016)
Obrázek
Uživatelský avatar
melonsvk Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1294  Témata: 15
Registrován: 31.01.2015

Kia Optima IV (2016)
80000 km @ 6 l/100km

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Pandrhola » 03.11.2017 19:21

Já vím že má turbo :D
Takže by to teoreticky mělo být v pořádku. A co ta spojka? Na YT kanále Autocentral se o tom taky zmiňují, ale už neřekli, jestli ta spojka odejde za chvíli, nebo vydrží ještě dlouho. Prý se tam vymačká nějaký váleček a zabírá úplně odspodu, tak co si mám z toho vzít?
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Berka » 03.11.2017 19:25

Spojka která má těsně před smrtí, většinou zabírá naopak až nahoře. Tím neříkám že je v pořádku. Chtělo by to vyzkoušet i jiné auto se stejným motorem a porovnat jak zátah motoru, tak průběh spojky.
@buko1
... CRDi, TDi, HDi, dCi a jiné jsou jen obchodní značky motorizace a nemusí vždy na 100% označovat princip funkce daného naftového motoru. I když zrovna to CRDi je zrovna celkem přesně označené, ale pod názvem TDi vzniklo mnoho konstrukčně odlišných motorů- nepřímý i přímý vstřik, a ten se pak dál ještě dělil podle způsobu jakým bylo dosaženo požadovaného tlaku až nakonec skončil u stejného principu jako má CRDi, aniž by nesl jeho označení
Naposledy upravil Berka dne 03.11.2017 19:35, celkově upraveno 1
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Pandrhola » 03.11.2017 19:26

https://www.youtube.com/watch?v=ARABIHely5o

Díl Autocentral 109 na konci se zmiňují o té spojce.
Pandrhola Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  Témata: 1
Registrován: 03.11.2017
Bydliště: Bohumín 4  Czech Republic (cz)

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod buko1 » 03.11.2017 19:32

Aha, tak sorry.
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod pacesol » 03.11.2017 23:17

Berka píše:Spojka která má těsně před smrtí, většinou zabírá naopak až nahoře. Tím neříkám že je v pořádku. Chtělo by to vyzkoušet i jiné auto se stejným motorem a porovnat jak zátah motoru, tak průběh spojky.
@buko1
... CRDi, TDi, HDi, dCi a jiné jsou jen obchodní značky motorizace a nemusí vždy na 100% označovat princip funkce daného naftového motoru. I když zrovna to CRDi je zrovna celkem přesně označené, ale pod názvem TDi vzniklo mnoho konstrukčně odlišných motorů- nepřímý i přímý vstřik, a ten se pak dál ještě dělil podle způsobu jakým bylo dosaženo požadovaného tlaku až nakonec skončil u stejného principu jako má CRDi, aniž by nesl jeho označení
No dovolim si souhlasit ale nesouhlasit. U lankem ovladanych spojek ala favorit, felda a ostatni shade, na kterych jsme se povetsine ucili jezdit, tato poucka plati. U hydraulicky ovladane spojky je to naopak. Pokud spojka zabira dole, tak to ma opravdu za par. Vim o cem mluvim. Uz loni mne na moji spojku tesne pred smrti upozornoval technik na garancce. Zabira mi uplne od spodu. Totalni konec se vyznacuje skrtnutim zubu pri razeni. Mam 89 tis. km ale u mne to je zpusobem jizdy a hlavne specialnim uzitim auta. Chovame se k ni velmi neuctive. Off topic. Spojka se dokonce na zabirani jen nahore stelovala umysle. Pri rally se tak stelovala aby se nemusel pedal vyslapovat az na podlahu a razeni bylo rychlejsi. Na S125 mi zabirala naplno asi 1,5 cm od horni polohy. Ja bych tvoji sppjku prohlasil za skoro ko.
Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš.
Uživatelský avatar
pacesol Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 771  Témata: 3
Registrován: 13.03.2013
Bydliště: Olomouc  Czech Republic (cz)
12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)
Sponzor (9) TOP sponzor (1) Organizátor srazu (1)

Kia Stonic (2021)
700 km @ 0 l/100km

Re: Ceed Spojka + výkon motoru

Příspěvekod Berka » 04.11.2017 06:45

Vycházím ze zkušenosti z minulého víkendu. Kia Carnival 2.9 CRDi, spojka během cesty začala zabírat až úplně v horní poloze, současně došlo během jízdy k prokluzu a objevil se zápach spáleného obložení. Po několika kilometrech už nebylo auto schopné jízdy. Při pokusu o rozjetí, měl pedál úplně normální krok, ale snaha o záběr spojky byla až úplně nahoře, těsně před koncem. I při uvolnění spojky a zařazené rychlosti zůstalo auto stát na místě a jen se objevil zápach od spojky.
Spojka ovládaná hydraulicky, za pár hodin už jelo auto na odtahovce.
Takže obě možnosti jsou asi reálné.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé