pojistovna a vypocet bonusu/malusu

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

pojistovna a vypocet bonusu/malusu

Příspěvekod Katriella » 18.06.2018 20:38

Ahoj Všichni:)

potrebuji radu od zkušenějších:)nemuzu tu najit nic podobneho razu tak zakladam nove tema.... od 13.6.2018 mi zacalo nove pojistne obdobi, 30/4 jsem zavinila nehodu ktera byla koncem kvetna vyporadana, protoze mam malo mesicu na bonus, dostala jsem se do minusu a pojistovna si logicky rekla o vic penez(14900). muze toto ovsem vypocitat az v prvni den nasledujiciho obdobi na ktere uz mam zaplaceno puvodni nizsi castku(6600)??zjistila jsem to nahodou pres internet v klientske zone, kdy mi vyskocil nedoplatek(8300!!!), dopis ktery mi meli poslat do dneska nedorazil. mam pravo zadat puvodni cenu ? v obchodnich podminkach je psano ze mohou zadat doplatek tehdy, kdyz tu skodu oznamim pozde, tady ovsem pojistovna vcas nezareagovala,a zmeny maji oznamovat dva mesice predem. ma nekdo podobnou zkusenost? diky za jakekoli info,radu nebo napady co s tim :)
K.
Katriella Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  Témata: 2
Registrován: 29.10.2017
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia Rio IV (2017)
9901 km @ 6.1 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: pojistovna a vypocet bonusu/malusu

Příspěvekod mv12 » 18.06.2018 21:00

Podle mě je tohle zcela věc smlouvy s pojišťovnou, tj. zpravidla je to stanoveno v pojistných podmínkách. Obecně to proto nikdo nemůže zodpovědět... A i u jedné pojišťovny bývá více podmínek, jak se vyvíjejí časem, takže třeba vzít přesně ty, které platí pro tvou smlouvu. Pokud to nemůžeš najít, zeptej se přímo pojišťovny, ať ti přímo v podmínkách ukáží, na základě čeho tak postupují... Osobně bych kontaktoval toho, kdo mi pojistku zřídil, pokud to byl přímo poradce pojišťovny a ne nějaký zprostředkovatel. Měl by být schopen říci nebo zjistit...

Co se týká změny ceny a lhůty na oznámení 2 měsíce předem, obávám se že to se týká situace, kdy pojišťovna sama o sobě zdraží a musí to proto předem avizovat, že k tomu dojde. Tohle je ale jiná situace. Tady jde předpokládám o uplatnění malusu či snížení získaného bonus za bezeškodní průběh tj. zvýší se pojistné kvůli škodě o určité předem v pojistných podmínkách dané a tedy tobě známé %...
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km

Re: pojistovna a vypocet bonusu/malusu

Příspěvekod Brix » 26.06.2018 12:00

Nedávno mě zasáhlo krupobití a jelikož mám i havarijní pojistku od Uniqy (Kasko), která se na krupobití vztahuje, tak jsem si myslel, že vše bude řešeno pojistkou, tak můžu být v klidu . Ale můj prodejce pojistky mě upozornil na spoluúčast ve výši 5.tis. to beru, ale zároveň mám počítat s navýšením pojistky cca 10%, protože jsem měl škodní událost. Nechápu jak mohu ovlivnit krupobití, beru nehodu, kterou zaviním, ale krupobití??? :shock:
Uživatelský avatar
Brix Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 142  Témata: 5
Registrován: 30.11.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
Mogul Safety Cup 2009 (1) 5. sraz Kia-Club.org (1)

Volvo S60 (2012)
235700 km @ 6.7 l/100km

Re: pojistovna a vypocet bonusu/malusu

Příspěvekod mv12 » 26.06.2018 13:28

Předčti si podmínky. Pravděpodobně tam odlišovat zaviněnou a nezaviněnou událost nebudou. :no: Co víc k tomu říct... Snad jen, že událost nemusí rovnou znamenat navýšení pojistky. Nevím, jak Uniqua, ale většinou to bývá stanoveno tak, že za událost odečtou nějaký daný počet měsíců bezeškodného průběhu - často 36. Pak závisí na tom, kolik jich aktuálně máš a kolik jich zbyde po odečtení. U tebe to asi povede k 10% navýšení (pokud má pojišťovák pravdu), ale např. já mám tolik měsíců, že i po dvou událostech bych byl ještě na stejné ceně. Pak teprve by mi to ubralo z bonusů. Další věc je, že pojišťovna si většinou jen dává právo to odečtení aplikovat, ale to samozřejmě neznamená, že musí. Tj. když to bude chtít aplikovat, tak s tím nic nezmůžeš, ale nějaký pokus o domluvu je možný vždy. Jde jen o to, jak moc tě chtějí jako klienta (který může jít jinam). Asi jinak se budou chovat k někomu, kdo tam má jen auto a bourá rok co rok a k někomu, kdo tam 20 let má 10 různých pojistek a dosud neměl škodu a hrozilo by, že se vším uteče jinam :lol:

Druhá věc je, že dřív to dost lidí řešilo přechodem k jiné pojišťovně. U povinného ručení už to asi moc nejde. Na havarijní pojistku jde ale často získat bonus tak, že pojišťovna uzná bezeškodní průběh z povinného ručení. Ale jestli už si to pojišťovny ošéfovaly a hlídají si, zda jsi měl havarijní jinde a jaký byl průběh, to nevím.
Obrázek
KIA Cee'd 1.6 GDI
FIFA World Cup Edition
Uživatelský avatar
mv12 Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3113  Témata: 21
Registrován: 02.06.2014
Bydliště: EU  Czech Republic (cz)
15. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 27. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd II (2014)
104000 km @ 6.73 l/100km


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé