Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Kládík » 21.04.2019 15:54

Vážení přátelé, nedávno jsem se stal majitelem KIA RIO 1,2 IV r.v. 2017. Po přečtení Vašich zkušeností s autorizovanými servisy mne napadla taková myšlenka, že bych mohl dále jezdit do neautorizovaného servisu, který už mám vyzkoušený s mými předešlými vozy i s rizikem, že přijdu o celou tu slavnou záruku, ale za výrazněji příznivější ceny práce, náhradních dílů a náplní při srovnatelné kvalitě. Máte někdo zkušenost, že by se na Vašem autě značky KIA objevil takový průšvih, kde Vás tato záruka zachránila? Zatím jsem tu nezaregistroval výraznější závady a průšvihy ... ale budu rád, když se se mnou podělíte o Vaše názory :help:
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Quadrant » 21.04.2019 16:53

Taky jsem nad tím přemýšlel a dospěl k názoru, že mám před sebou ještě 5 let kdy se může posrat cokoliv.
No a vzhledem k tomu že to většinou nejsou levné položky je lepší zůstat a hrát jejich hru.
Nic ti totiž nebrání v tom si to po návštěvě servisu zkontrolovat ;)
Quadrant Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 398  Témata: 1
Registrován: 19.01.2018

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Berka » 21.04.2019 17:08

Myslím že se tím připravíš o celkem velký klid. Bohužel nikdy nevíš co se může za ty roky rozbít. Musíš si spočítat kolik činí ten rozdíl mezi cenou autorizovaného servisu a toho druhého. Kolik za těch 7 let celkem ušetříš a pak si položit otázku, zda to za ten rozdíl stojí. Může (ale nemusí) přijít závada převodovky, motoru, řízení a ceny u Kie nejsou ani trochu příjemný, takže se pak může stát, že jediná taková oprava vyjde mnohem dráž než kolik činila úspora za celých 7 let.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod luptakpavel » 21.04.2019 18:15

No ja neviem.Ja mam kia soul 2011 a doteraz som menil len jeden gulovy cap.Na zaruku som sa vykaslal uz po 7000 km a dal som namontovat lpg.Auto ma 130000 km a vsetko je v naj poriadku.Takze kazdy musi zvazit sam pre a proti.Za tu dobu mi auticko usetrilo nemale peniaze.No uvidime co ukaze nova kia proceed gt ktoru mam objednanu uz tri mesiace a uz sa neviem dockat.
Uživatelský avatar
luptakpavel Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 121  
Registrován: 25.12.2010
Bydliště: Piestany  Slovakia (sk)

Kia Soul (2011)
56000 km @ 8.3 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Kiakdejv » 21.04.2019 19:25

Za sebe můžu říct, že jsem za 7 letou záruku a již zmíněný klid rád. Cokoli se na autě náhodou objeví nepujde z mojí peněženky, ale bude opraveno na záruku. Nikdo nemá jistotu zdali bude vše fungovat bez problému.
Nepočítam spotřební věci jako brzdy, tlumiče apod. Záručních oprav už jsem absolvoval dost:
- nová spojka, nové oba světlomety, oprava chrastění převodovky, lakované dveře kufru, výměna vysokotlakého čerpadla.
Nechci někoho strašit, určitě se najde spousta majitelů, kteří za 7 let nemají žádnou záruční opravu. Můj případ to však není.
Naposledy upravil Kiakdejv dne 21.04.2019 21:50, celkově upraveno 2
:kia: Pro_Cee'd II (2013) 1.6 GDI 99kW Exclusive - prodáno
:kia: Proceed III (2022) 1.5 T-GDI 118kW GT-Line Plus 7DCT
Uživatelský avatar
Kiakdejv Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 110  
Registrován: 27.10.2017
Bydliště: Moravskoslezský kraj  Czech Republic (cz)
Sponzor (1)

Kia PRO_cee'd II (2013)
125000 km @ 0 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod buko1 » 21.04.2019 20:52

Závisí na konkrétnom aute. Nie na modeli, ani na ročníku, ale fakt na danom kuse. Mám KIA RIO už 11 rok a aj keď tam bola záručná doba iba 2 roky, na tom aute sa mi nič nepokazilo až do roku 2017 (keď už dávno padla aj tá teoretická 7 ročná záruka, ktorá v dobe keď som auto kupoval ešte nebola) - zhorel kompresor klimatizácie, keď som zapol klímu vo vysokých otáčkach na diaľnici. Otázka je či dôvod prečo sa nič nepokazilo bola kvalita výroby, alebo práca autorizovaných servisov, kde som poctivo chodil každých 15 000 km, alebo 12 mesiacov (pri mojom nájazde to niekedy bolo aj 2 x ročne). Je to na tebe - sú to tvoje peniaze a tvoj risk. Ja osobne pri cenách náhradných dielov na KIA vôbec nerozmýšľam nad neautorizovaným servisom, keďže jednou z podmienok záruky je to, že všetky práce musia byť vykonané podľa výrobcom stanovených technologických postupov - a som zvedavý ako v prípade nejakej závažnej poruchy, pri ktorej bude importér tvrdiť, že ju spôsobila nesprávna údržba (či ako to nazvať), dokáže neautorizovaný servis, že postupoval podľa postupov stanovených automobilkou (čo je jednou z podmienok blokovej výnimky).
Obrázek Rio Sporty 1,4 16V 71 kW (2008)
Obrázek
Obrázek Carens Platinum + Platinum Pack 1,6GDI 99KW (MY2018)
Obrázek
Uživatelský avatar
buko1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 713  Témata: 5
Registrován: 03.05.2008
Bydliště: Staškov  Slovakia (sk)
19. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Carens IV (2018)
65000 km @ 7.19 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod lubos550 » 21.04.2019 22:17

Pracoval som nejaku dobu v automobilovom priemysle a nedoverujem nicomu, co je skladane tu v Europe. Aj z toho dovodu som kupoval RIO, ktore sa montuje v Korei, aj ked dodavatelia niektorych dielov su urcite aj z EU. Pocas zaruky (do doterajsich 120000km) sa nevyskytol v podstate ziadny problem (original brzdove dosticky nie su velmi kvalitne (musel som menit po 40000 aj s kotucami, ale to je asi tazko dokazovat, lebo sa to da lahko zvalit na caste brzdenie). Jediny mensi problem bolo pocutelne chrastenie rozvodovej retaze, ale to po upozorneni pri zarucnej prehliadke v Kii odstranili.

Co sa tyka servisu, tak tie brzdy som daval menit v neautorizovanom servise, lebo v Kii za to pytali sumu ako od bankoveho lupica, alebo vlastnika hotelov, popripade filmovej celebrity. A vzhladom na to, ze tie original dosticky by aj tak dlho nevydrzali, tak som to dal urobit inde. A keby som to dal urobit este raz, tak stale nie som na tej sume, co si za to pytali v Kii. Inak vsetko ostatne robene v Kii. Maju tam na to navody , naradie, su na to skoleni, tak neviem, ci by bolo dobre davat to robit niekam inam.
Skoda Fabia Combi 1,0 TSI, 70kW - 5,0l/100km - 3000km
KIA Rio 1,25 CVVT, 62kW - 5,6l/100km - 160000km - predane
lubos550 Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 567  Témata: 2
Registrován: 22.12.2017
Bydliště: Nitra  Slovakia (sk)

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Stinger » 22.04.2019 09:23

Není důvod, abys v neautorizovaném servisu přišel o sedmiletou záruku Kia. Není (a nesmí být) vázaná na autorizovaný servis. Pouze na provedení předepsaných servisních úkonů.
V případě potřeby bude samozřejmě třeba prokázat provedení konkrétní předepsané práce protokolem, ale to by neměl být problém.
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Berka » 22.04.2019 10:55

Diskuze na toto téma se zde vedla již několikrát a byla vždy dlouhá. Zkrátím to. Pokud uhádáš třeba po 4 letech jakoukoliv reklamaci u Kie s tím že jsi využil blokové vyjímky a servisoval vozidlo jinde, budeš asi první na této planetě. Žádný servis totiž nedoloží, že všechny prohlídky a kontroly jsou přesně podle metodiky kterou Kia teoreticky nastavila, protože ji prostě nezná. Teoreticky si o ni může požádat, ale jen teoreticky. Tzn. dostat se ke všem servisním datům konkrétního vozidla a to je nemožné. Stačí aby Kia vydala nějaké opatření na kontrolu úplné maličkosti, servis to neprovedl - nevytvořil záznam o provedené kontrole v průběhu času a už nesplnil servisní podmínky. I kdyby to byla kontrola hodnoty čidla teploty. Úplný nesmysl, ale i to stačí. Prostě neuspěješ, nemáš šanci. Dále by servis musel doložit kvalifikaci (školení) mechaniků, postupy prací, atd. To že umí servisovat jiné značky neznamená, že má znalosti o technice Kia a dokáže ji řádně servisovat. Prostě s tebou Kia vytře jak s hadrem.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Kládík » 22.04.2019 11:35

Díky za Vaše reakce. Umím si představit, že téma záruky na 7 let KIA je velmi frekventované a i na tomto fóru propírané téma ... přiznám se, že jsem 2 roky starou KIu kupoval s tím bonusem, že bude ještě 5 let v záruce ... ale znáte to ... člověk vymýšlí různé varianty servisu :)

Ještě jednou díky :kia: :CZ:
KIA RIO 1,25 (2017)
Škoda RAPID 1,0 TSI (2019) - služební
VAZ 2103 (1978)
Kládík Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 65  Témata: 7
Registrován: 17.03.2019
Bydliště: Louny  Czech Republic (cz)

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Beda » 22.04.2019 12:01

Kupuji ojete Kii s tim, ze beru jako bonus, kdyz jeste auto bude v zaruce ... jenze uz 2x se mi stala, ze zarucni podminky dodrzene nebyly, takze to nakonec byly auta bez zaruky no a na obou me to stalo nejake penize. Na prvnim Sorentu to bylo, cca zbytecnych 9,2tis. za palivovy cerpadlo, kdyz auto nestartovalo a pak se ukazalo, ze cerpadlo se menilo zbytecne, ale byl to jen zkorodovany kontakt. Cela story zde viewtopic.php?f=167&t=5015 . No a na tom soucasnem jsem se dokonce tahal o zaruku pres COI s nemeckym bazarem (auto bylo prejete o par mesicu), sice mi ji nakonec kia za urcitych podminek mohla uznat, ale vzhledem k tomu, ze jsem resil na tom bazarovem autu nefunkcni 4WD pohon a dle mne bych musel mit hodne dobre zname v servise, aby importera presvedcili, ze nebyla 4WD spojka znicena nespravnym pouzivanim pohonu vsech kol. Tak jsem se na zaruku vykaslal, protoze jsem nemel jistotu, ze mi Kia zaruku uzna, kdyz budu chtit vymenit dil, jehoz vymena byla nacenena na 48tis., nakonec jsem to vymenil sam a stalo mne to kolem 22tis. (clovek musi vedet, kde se daji koupit originalni dily za rozumne ceny :) )
Uživatelský avatar
Beda Muž
Administrátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 8252  Témata: 327
Registrován: 04.09.2007
Bydliště: Dubí  Czech Republic (cz)
1. sraz Kia-Club.org (1) 2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1)
8. sraz Kia-Club.org (1) 9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1)
16. sraz Kia-Club.org (1) 17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1)

Kia Stinger (2017)
86000 km @ 10.2 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Stinger » 23.04.2019 21:06

Berka píše:Diskuze na toto téma se zde vedla již několikrát a byla vždy dlouhá. Zkrátím to. Pokud uhádáš třeba po 4 letech jakoukoliv reklamaci u Kie s tím že jsi využil blokové vyjímky a servisoval vozidlo jinde, budeš asi první na této planetě. Žádný servis totiž nedoloží, že všechny prohlídky a kontroly jsou přesně podle metodiky kterou Kia teoreticky nastavila, protože ji prostě nezná. Teoreticky si o ni může požádat, ale jen teoreticky. Tzn. dostat se ke všem servisním datům konkrétního vozidla a to je nemožné. Stačí aby Kia vydala nějaké opatření na kontrolu úplné maličkosti, servis to neprovedl - nevytvořil záznam o provedené kontrole v průběhu času a už nesplnil servisní podmínky. I kdyby to byla kontrola hodnoty čidla teploty. Úplný nesmysl, ale i to stačí. Prostě neuspěješ, nemáš šanci. Dále by servis musel doložit kvalifikaci (školení) mechaniků, postupy prací, atd. To že umí servisovat jiné značky neznamená, že má znalosti o technice Kia a dokáže ji řádně servisovat. Prostě s tebou Kia vytře jak s hadrem.

Není to pravda. Už to, jak píšeš o "blokové výjimce" svědčí, že vůbec nechápeš, co to je. Bloková výjimka není to, že něčeho využiješ, blokovou výjimku měl naopak automobilový průmysl, že po nějakou dobu mohl vázat záruku na autorizovaný servis. A ta už padla.
Pokud ty prokážeš, například servisním protokolem, že byla provedena předepsaná prohlídka, může se výrobce zbavit odpovědnosti pouze tak, že prokáže, že reklamovaná vada byla způsobena právě špatnou prohlídkou, nedodržením předpisu výrobce.
Rozhodně se nezbaví odpovědnosti poukazováním na nesouvisející skutečnost.
Další blbosti o dokazování kvalifikace ani nemá cenu komentovat.
Obecně se jedná jen o takový totalitní strach neudělat něco jinak, jakousi podřízenost, uměl bych najít i lepší slovo, ale to bys zas nepřekous...
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod snike » 23.04.2019 21:55

Opakovani je matka moudrosti ;) ... tady je oficialni vyjadreni zastupce KMC k danemu problemu :yes:

viewtopic.php?p=91900#p91900
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 95.444 km ... Kanec klubuObrázek
Uživatelský avatar
snike Muž
Moderátor
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6093  Témata: 86
Registrován: 02.10.2007
Bydliště: Praha - Horní Počernice  Czech Republic (cz)
2. sraz Kia-Club.org (1) 3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 7. sraz Kia-Club.org (1) 8. sraz Kia-Club.org (1)
9. sraz Kia-Club.org (1) 10. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 12. sraz Kia-Club.org (1) 13. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 16. sraz Kia-Club.org (1)
17. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1)

Kia XCeed (2021)
95444 km @ 8.00 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Berka » 24.04.2019 04:58

@ Stinger
... nějak nevidím rozpor v tom co píšeš a co jsem napsal já. Píšeš že pokud prokážeš provedení servisní prohlídky je vše v pořádku. Souhlasím, ale věř že když dojde na lámání chleba a následnou záruční opravu, tak to neprokážeš. Hlavní otázka Kie bude, podle jakých servisních postupů daný servis postupoval, kde je získal a vždy se najde nějaká maličkost která bude chybět.
Subaru Outback 2.5i Executive
Renault Megane Grandtour GT 1.6 TCE EDC 151kw - prodáno
ceed II 1.6 GDI FIFA 99kw - prodáno
ceed SW 1.6 CRDi 85kw - prodáno
Uživatelský avatar
Berka Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2029  Témata: 10
Registrován: 17.12.2007
Bydliště: Rakovník  Czech Republic (cz)
4. sraz Kia-Club.org (1) 6. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 14. sraz Kia-Club.org (1)

Subaru Outback V (2018)
0 km @ 0 l/100km

Re: Pustit k vodě 7 letou záruku KIA?

Příspěvekod Stinger » 24.04.2019 16:23

snike píše:Opakovani je matka moudrosti ;) ... tady je oficialni vyjadreni zastupce KMC k danemu problemu :yes:

viewtopic.php?p=91900#p91900

Děkuji, vyjádření zástupce výrobce potvrzuje, co jsem napsal.
Uživatelský avatar
Stinger Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 152  
Registrován: 19.03.2017
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé