Kia Servis (záruka)

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

Kia Servis (záruka)

Příspěvekod Mr.X » 24.07.2020 14:47

Zdravím,
jsem majitel Kia Ceed kombi z roku 2009, 80 kw. Jsem druhý vlastník, auto jsem zakoupil v roce 2017 na "dojetí". Jedná se o mé druhé auto v životě. Jsem s Kia vozem moc spokojený a chtěl bych si koupit Kia CEED SW 2019, mám vyhlédlý předváděcí "lehce" zajetý vůz. Ročně najedu okolo 17 tis. km (hlavně za prací) + dovolené atd. Jsme 4 členná rodina s malýma dětma, čili takto velké auto snad bude výhodou.

Zajímalo by mě, jelikož KIA garantuje 7 letou záruku, jak moc poté "ždímou" na servisu, který je zpoplatněný? Jak často např. auto musí na garanční prohlídky a kolik to stojí? U takto "nového" vozu by snad opravy být neměly, jen výměny oleje po cca. 15 tis. km... nebo co vše si mohou naúčtovat? Rád bych si zkalkulovat, zdali se mi to vůbec vyplatí kupovat :-)

Ojetinu s vyšším nájezdem nechci, dle zkušeností z mým 1. autem do toho hned x desítek tisíc vrazím...

Díky moc za rady
Mr.X Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 6  Témata: 2
Registrován: 24.07.2020
Bydliště: Zlín  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Kia Servis (záruka)

Příspěvekod hoodoo » 24.07.2020 17:18

s reálnými poznatky doporučuju pročíst tohle vlákno http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f=31&t=830, garančky jsou daný podle motorizace (každých 15/30 tisíc, dle auta) a zpoplatněný jsou v každém servise malinko jinak, zase viz to vlákno.
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: Kia Servis (záruka)

Příspěvekod MP1 » 24.07.2020 21:28

Neviem ako v CZ, ale na SK, keď za mnou príde zákazník a pýta sa na servisné náklady, tak si u prijímacieho technika dám podľa vin vytlačiť servisný plán. Je tam cena každej prehliadky do 150 000 km.
Ceny určuje Kia, nie servis. Sú to maximálne ceny, ktoré môže autorizovaný servis účtovať.
Neverím, že v CZ to je inak. Servis si neťahá ceny z prsta.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2210  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km


Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé