10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Diskuze o všem, co nelze zařadit do jiné sekce.
Discussion about everything what has not own section.

10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod petjas » 15.09.2020 14:29

Ahoj,
měl bych pár otázek pro ty z vás co již vlastníte Kia Ceed SW, 1,4 GDI (103kw)
auto mám objednané (přivezou mi ho za měsíc), mám čas se těšit a rád bych se vás zeptal:

1) LED světla - jak svítí a má už někdo zkušenost se závadou? (moc se na ně těším, ale bojím se sumy za opravu)

2) čelní sklo se senzory - už jste někdo měnil, kolik stálo?

3) jak vnímáte prostory pod deklem zavazadlového prostoru? taky byste je tam raději neměli a o to více využili vyšší zavazadlový prostor? stačila by jen ta přední přihrádka, kam se umisťuje roletka, ne? Na starém ceedu jsou taky, ale podstatně nižší, třeba jen 7 cm, u třetí generace mi to přijde zbytečně přehnané, mohl být kufr ještě větší a natřít p***l octávce i v tomhle.

4) senzory světel - reagují dobře, tj. přibližně stejně jako vy?

5) někde jsem ve video recenzích viděl, že jízda na 16" kolech je znatelně lepší než na 17" kolech. a ty 17 moc nedoporučují... máte s tím zkušenost? Tak všeobecně platí tvrdší jízdní vlastnosti na nízkoprofilech, to je jasné, ale jestli je to třeba znát v zatáčkách apod. na sníh to bude také lepší na těch 16", že?

6) sledování jízdních pruhů. jak dlouho to auto drží směr v pruhu? Vypíná po nějaké době?

7) přední multimediální monitor - nevadí mu slunko?

8) na mém starém ceedu první generace (r. 2007) se rozšklebuje palubka vpředu u okna u větrání (známý ceeďácký fail) Nezdvihá se to rovněž u tohoto nového?

9) máte někdo zakoupenou dlouhou rakev na střechu? Nevadí otevírání zadních dveří? Případně dali byste vědět typ?

10) jak dlouho máte auto, kolik máte najeto a jaká je celková spokojenost? Co byste na autě upravili?

Díky všem kdo bude mít chuť reagovat a dočetl až sem. 8-) :drink: :drink: :thu:
ceedům zdar
Petjas
petjas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 4
Registrován: 11.08.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 15.09.2020 20:40

1) LED světla - jak svítí a má už někdo zkušenost se závadou? (moc se na ně těším, ale bojím se sumy za opravu)

PLÁNUJEŠ SI NECHAŤ AUTO DLHŠIE AKO 150000 KM? 696 €/kus
Svietia dobre (môj názor).

2) čelní sklo se senzory - už jste někdo měnil, kolik stálo?

Budeš snáď mať nejakú poistku. Aká cena ťa zaujíma? Originál alebo druhovýroba? Musíš sa pýtať vo svojom servise.

Origo normál okno cca 400 € , vyhrievané 750 €.

3) jak vnímáte prostory pod deklem zavazadlového prostoru? taky byste je tam raději neměli a o to více využili vyšší zavazadlový prostor? stačila by jen ta přední přihrádka, kam se umisťuje roletka, ne? Na starém ceedu jsou taky, ale podstatně nižší, třeba jen 7 cm, u třetí generace mi to přijde zbytečně přehnané, mohl být kufr ještě větší a natřít p***l octávce i v tomhle.

Nájdeš tu debatu na túto tému. Vymontuješ a dáš preglejku alebo koberec, keď sa ti to nebude páčiť, vrátiš späť. Čo Čech, to kutil. Stačí krížový skrutkovač.
Priznám sa. Už mi niekoľko krát pár cm na výšku chýbalo. Ale nebudem to vyberať.

4) senzory světel - reagují dobře, tj. přibližně stejně jako vy?

Myslíš diaľkové svetlá? Reaguje dobre, ale závisí od tolerancie vodičov. Vypína diaľkové svetlá cca na kilometer od vozidla oproti tebe. Niektorí vodiči na dlhej rovinke, vzdialený od teba dva kilometre ti budú blikať.

5) někde jsem ve video recenzích viděl, že jízda na 16" kolech je znatelně lepší než na 17" kolech. a ty 17 moc nedoporučují... máte s tím zkušenost? Tak všeobecně platí tvrdší jízdní vlastnosti na nízkoprofilech, to je jasné, ale jestli je to třeba znát v zatáčkách apod. na sníh to bude také lepší na těch 16", že?

Jazdil som rok na 16" (CEED 2018) a teraz rok na 17" (PROCEED).
No problém. Individuálna záležitosť. Aj na 16" sedí ako prilepené.

6) sledování jízdních pruhů. jak dlouho to auto drží směr v pruhu? Vypíná po nějaké době?

Prečítaš si návod. Je to individuálne, podľa okolností. Vypne ti ho napríklad aj silné slnko do kamery. Je to pomocník, nie autopilot. Ja to nevypínam. Za mňa plus.

7) přední multimediální monitor - nevadí mu slunko?

Nerozumiem. Ak myslíš monitor rádio/navi, za mňa ok.

8) na mém starém ceedu první generace (r. 2007) se rozšklebuje palubka vpředu u okna u větrání (známý ceeďácký fail) Nezdvihá se to rovněž u tohoto nového?

Nie.

9) máte někdo zakoupenou dlouhou rakev na střechu? Nevadí otevírání zadních dveří? Případně dali byste vědět typ?

Nemám skúsenosť.

10) jak dlouho máte auto, kolik máte najeto a jaká je celková spokojenost? Co byste na autě upravili?

CEED 2018 15000 km
PROCEED 2019 10000 km

Dal som plynové vzpery prednej kapoty. Mimochodom v CZ ich máte ako originál príslušenstvo pre Ceed a Sportage.

Chýba háčik na koberec spolujazdca. Manželka ho vždy posúva smerom dopredu.

Chýba mi elek. sedadlo vodiča s pamäťou.

Chýba mi vyhrievané predné sklo, dám ak by som menil pri škodovej udalosti. Parkujem doma v garáži, ale v práci vonku. Škoda, že nie je v ponuke.

Chýba otváranie okien cez DO. Zatváranie mám.

Inak OK.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod petjas » 15.09.2020 21:22

super díky za odpovědi.
Jdu hledat tu diskuzi ohledně zavazadlového prostoru.
petjas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 4
Registrován: 11.08.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod Mirse » 16.09.2020 06:26

MP1 ti dobře odpověděl a proto to tu nebudu znova kopírovat …
Co se rozdělení zavazadlového prostoru (otázka č.3 ) já si to nemůžu vynachválit - spoustu věcí co potřebuju mám uvnitř těch organizérů (včetně dvou deštníků na které je už taky přihrádka) a zůstává mi tedy při běžném ježdění krásně prázdná podlaha kufru :thu:
Mimochodem jestli se nepletu tak u nového Ceedu III je kufr ještě větší než u Ceedu II - vidím to podle orig. plastové vany kterou jsem si nechal z předchozího auta ...
Kia Ceed SW MY 2020 1.4 T-GDI GPF TOP
Silver Lunar
23500 km 6,4 / 100 km
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Exlusive, paket Color Grey+Navi
Silver Sirius
37900 km 6.8/100 km - prodáno
Uživatelský avatar
Mirse Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 3928  Témata: 1
Registrován: 16.05.2015
Bydliště: Chomutov  Czech Republic (cz)
18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1) 19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Sponzor (9) TOP sponzor (1) Nejvzdálenější účastník srazu (3) Organizátor srazu (1)

Kia Ceed SW III (2020)
23500 km @ 6.4 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 04.01.2022 18:58

MP1 píše:Chýba otváranie okien cez DO. Zatváranie mám.


Už mám aj otváranie okien s diaľkovým ovládaním.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod hoodoo » 04.01.2022 19:21

MP1 jak otevíráš ovladačem? návod prosím :D
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod petjas » 04.01.2022 19:46

Existuje i predehřátí přes DO? Pres kia to zajistit ale nejde ze?
petjas Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 13  Témata: 4
Registrován: 11.08.2020
Bydliště: Praha  Czech Republic (cz)

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 04.01.2022 21:49

MP1 jak otevíráš ovladačem?

Dlhým stlačením odomykacieho tlačidlá, tak ako na facelift modely MY2022.


návod prosím

Diagnostika - komfort jednotka - možnosti užívateľa - otváranie okien cez DO - Enable.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod hoodoo » 04.01.2022 22:04

ok, a je nějaká ověřená diagnostika za pár kaček aliexpres/ebay?
Uživatelský avatar
hoodoo Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 240  Témata: 2
Registrován: 19.09.2019
Bydliště: Jižní Čechy  Czech Republic (cz)

Kia ProCeed GT (2019)
70000 km @ 9.5 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 05.01.2022 13:44

Nie
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod Xeri » 18.02.2022 10:06

MP1 > zapnuti funkce otevirani oken pres DO umi pres diagnostiku zapnout KIA servis? Mam MY20.
9136 Proceed 1.4 T-GDi MT
Xeri Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 28.06.2016
Bydliště: OV  Czech Republic (cz)

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 18.02.2022 20:57

Asi nie.
Originál diagnostika takú funkciu nemá.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod Wanchez » 19.02.2022 13:18

už je to 1,5 roka od zadania témy a otázok od Petjas. Tak ako sa ti auto osvedčilo? keby si mal teraz odpovedať na svoje otázky, prípadne pridať svoje ďalšie postrehy, si spokojný?

Mám ceed teraz už tretí mesiac a teda moje postrehy sú zatiaľ:
-Automatické diaľkové/stretávacie svetlá = mohli by reagovať citlivejšie, niekedy je nutno vypnúť ich ručne aby som neoslepoval oproti idúcich :blink: . Prípadne ich ani nezapínam :-|

- Nakladacia hrana kufra :thu: , po sklopení zadných sedačiek získam v podstate rovinu, to je vynikajúce. Priehradky sú za mňa super, možno v extrémnom prípade by som uvítal možnosť ich rýchlo vyhodiť z auta, nahradiť druhým dnom a získať tak pár cm na výšku k dobru. Na to už postačí sebarealizácia v garáži :)

-V posledných dňoch začínam pozorovať zvuky z palubovky, hlavne v oblasti rádia, podobné vŕzgajúce plasty počuť aj od kufra.
-Som pripojený cez bluetooth k rádiu, niekto mi volá a ja vidím iba tel. číslo a nie názov kontaktu. Pri pripojení káblom cez AppleCarPlay funguje bez problémov.
-Zásterky kolies - Ranná cesta do práce, po čerstvo posypanej ceste ukázala, že na tom aute chýbajú. Všetok ten štrk so soľou trieskal o podbehy a dvere :-o obávam sa ako bude vyzerať hrana podbehov za predným kolesom po pár rokoch.
- Zvažujem akustickú izoláciu, pre začiatok do kufra, neskôr možno aj do dverí.

Dobrá otázka ohľadom 16'/17' diskov. Práve riešim kúpu ďaľšej sady pre letné gumy. Mňa zaujímalo či sa zvýši spotreba pri 225/45 R17 oproti 205/55 R16. Máte niekto postreh ?

tiež mi chýba otváranie/dovretie okien cez DO. Vidím, že niesom sám.
MP1 môžeš nám poradiť, ako sa k tomu dostať? Keď Kia servis mi to nespraví, e-bay/ALIexpres ''prípravok'' neexistuje, tak ako by sme to vedeli ''ENABLE-núť''?
Wanchez Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2  Témata: 1
Registrován: 25.11.2021
Bydliště: Nové Mesto  Slovakia (sk)

Kia Ceed SW III (2020)
25000 km @ 7 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod MP1 » 19.02.2022 13:51

-Mám ceed teraz už tretí mesiac a teda moje postrehy sú zatiaľ:

Model (Ceed SW?) , motor, modelový rok, výbava ?
Výplň si aspoň profil, alebo sa jednoznačne identifikuj.

-Automatické diaľkové/stretávacie svetlá = mohli by reagovať citlivejšie, niekedy je nutno vypnúť ich ručne aby som neoslepoval oproti idúcich :blink: . Prípadne ich ani nezapínam :-|

Vypínajú sa, keď je vozidlo od teba na cca 1 km. Ak je ďalej, mal by to strpieť.

-V posledných dňoch začínam pozorovať zvuky z palubovky, hlavne v oblasti rádia, podobné vŕzgajúce plasty počuť aj od kufra.

Mne sa trochu ozýva zvuk z prístrojový ak je mráz.

-Som pripojený cez bluetooth k rádiu, niekto mi volá a ja vidím iba tel. číslo a nie názov kontaktu. Pri pripojení káblom cez AppleCarPlay funguje bez problémov.

Asi chyba telefónu. Povolil si prístup ku kontaktom cez bluetooth?

-Zásterky kolies

Dokúpiť môžeš, je to originál príslušenstvo. Ale sú skôr na okrasu ako funkčnosť.

- Zvažujem akustickú izoláciu, pre začiatok do kufra, neskôr možno aj do dverí.

Aj ja.

-Dobrá otázka ohľadom 16'/17' diskov. Práve riešim kúpu ďaľšej sady pre letné gumy. Mňa zaujímalo či sa zvýši spotreba pri 225/45 R17 oproti 205/55 R16. Máte niekto postreh ?

Môže sa zvýšiť. Ja fúkam pneu na vyšší tak ako predpísaný. O 0,2 bar. Vyšší tlak, nižší valivý odpor, nižšia spotreba.
Z výroby sa momentálne dávajú na rodinu Ceed pneumatiky s nižším valivým odporom. Treba si vhodné vybrať.

-tiež mi chýba otváranie/dovretie okien cez DO. Vidím, že niesom sám.
MP1 môžeš nám poradiť, ako sa k tomu dostať? Keď Kia servis mi to nespraví, e-bay/ALIexpres ''prípravok'' neexistuje, tak ako by sme to vedeli ''ENABLE-núť''?

Ak máš MY2022, zapni si to v palubnom počítači a vybavené.
ED 1.6 CVVT automat / JD SW 1.6 GDI automat / JD FL 1.4 CVVT / CD 1.4 T-GDi/ Proceed 1.4 T-GDi / XCeed 1.5 T-GDi Gold / Xceed 1.5 T-GDi GT-Line
MP1 Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 2209  Témata: 18
Registrován: 04.10.2007
Bydliště: Michalovce  Slovakia (sk)

Kia XCeed (2022)
20 km @ 0 l/100km

Re: 10 otázek majitelům CEEDU SW III generace

Příspěvekod Xeri » 21.02.2022 16:01

MP1 > tady je spis zajem o informaci jak aktivovat tuto funkci na MY20 :)
9136 Proceed 1.4 T-GDi MT
Xeri Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 9  
Registrován: 28.06.2016
Bydliště: OV  Czech Republic (cz)

Další

Zpět na Všeobecný pokec / General Discussion

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé