Vrzání interiéru

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod William » 09.07.2016 08:45

co jsem měl starého ceeda tak při otevření kasliku jsou vidět takové malinké gumové dorazy,mě tam jeden chyběl,byla tam jen malá dírka,ten doraz může být už vytlačeny a může bouchat...
KIA cee´d SW II JD 1,4 CVVT Exclusive+zatmavení zadních oken+kožené potahy
Uživatelský avatar
William Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 199  Témata: 7
Registrován: 18.06.2010
Bydliště: Severní čechy-okres Litoměřice  Czech Republic (cz)
2. místo (1)

Kia cee'd SW II (2012)
120000 km @ 6.7 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod 4sAd » 10.07.2016 23:52

Polsondeside: Teď bohužel nemám čas to nafotit, ale v průběhu týdne se k tomu snad dostanu.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 12.07.2016 07:45

No vypozoroval jsem, že při vyšší rychlosti přes nerovnost většího rozsahu nebo kostky se projeví lehké drnčení z útrob palubky u spolujezdce. Tipoval bych nějaký plechový vodič kabeláže, které se mírně rozkmitá nebo není zcela dotáhnut, ale rozebírat kvůli tomu novou palubku se mi opravdu nechce. :(
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 22.07.2016 06:52

Tak na to kašlu pač bych z toho zešedivěl. V Kia mi sundali schránku a kus plastu abych měl přístup do palubky zespoda. Palubka je ale naprosto nacpaná a každý šroubek kam dohlednu je nějak omotán nebo izolován. Bohužel k místu čelího skla se nedostanu. Nikde se nic nehýbe, nevyklá, nešoupe, celkem precizně poskládané. Prostě více vymyslet nejde,

EDIT: a ohledně kaslíku, tam je to záhada, vyndal jsem ho včetně části palubky jenž ho přidržuje a důkladně se zaměřil na každou část. Nikde nic o sebe netře ani nešoupe, při zaklepání naprosté ticho. Snad jedině oblepím ty kovové kolíčky. Nicméně auto mi připadá velice pečlivě slícováno. No,....máme to těžký život, my perfektcionisti :lol:
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod TatkaSmoula » 22.07.2016 07:40

No, jeste by se dalo neco udelat.
Kdysi davno (v ere kone) jsem mel u Opela problem s drncenim v levem prahu. A bylo to k zesileni, randal jak od splasene vrtule. Tak jsem tam v poslednim zachvatu zoufalstvi fouknul montazni penu. Razem byl klid, pohoda, to nemohlo drncet ani kdyby to chtelo. A bylo to i viceucelove, pravy prah shnil na padrt a levy krasne drzel (pravda, casem na Opelu uz moc plechu nebylo, spis laminovaci pryskyrice a pena) :lol: . Ta pena by zalezla uplne vsude a prilepila uplne vsechno a navzdycky.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 28.07.2016 07:08

no je to neřešitelné, občas si trochu zapraská, ale po jízdě v několika jiných vozech jsem nadmíru spokojen, tam byla situace mnohem horší.
Co mě ale vadí, že poslední model palubky, jenž má jiný materiál, je sice tužší, nicméně airbag stejně vylezl a navíc v určitých světlech za dne je palubka nesnesitelně flekatá a ničím to nejde ovlivnit. :( Tohle se prostě nepovedlo.
Je zvláštní, že na straně řidiče to nevydá ani hlásku, všechny pazvuky se linou od spolujezdce ale velkou část jsem již eliminoval, některé stále přetrvávají ale ozvou se pouze na větší nerovnosti nebo na kostkách,.
V palubce mám novou ofukovou lištu, jenž jednomu z mála perfektně drží a ani nepípne, nebudu tedy do palubky zasahovat již více.

EDIT: s palubky se ozývá už jediný pazvuk od kaslíku a to pouze v zavřené poloze. Zní to, jakoby ty zobáčky měli vůli po zacvaknutí do té vymezené zdířky, zkusím je oblepit. Celé jsem to měl venku a žádné pazvuky z toho nešli. Mám dokonce obavy, že pokud kaslík zavřu, svojí vahou přitlačí blíže k sobě nějaké plasty nad sebou, jenž se pak začnou ozývat...
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 05.08.2016 07:06

Tak pokud uslyšíte zvuky z kaslíku spolujezdce. Jedna z příčin je: vůle v úchytech zamykání. Stačí vložit do otvoru tužku a zahýbat do stran. Nicméně teď přemýšlím, jak nejlépe to utěsnit z druhé strany. Napadá mě jedině obtéct to vteřinovým lepidlem, nemá někdo lepší nápad?

Obrázek

EDIT: tak na dílně KIA zatmeleno z vnitřní strany, drží to jako beton a pazvuky šuplíku jsou pryč :thu:

Ostatní občasné prasknutí přisuzuji věku a nájezdu auta (práce rozdílu teplot) a nehodlám řešit pač to není vůbec slyšet a jedná se o vlastnost každého plastu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod 4sAd » 05.08.2016 08:09

Čím jsi to tmelil?
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 05.08.2016 11:33

prosím tě, nějaký jemný tmel do motoru. Mohu kdyžtak zjistit konkrétně, ale osobně mi nedoporučoval vteřinové lepidlo a pásky a podobné kraviny.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod 4sAd » 05.08.2016 22:29

Já jsem si právě říkal, že bych ty spáry vyplnil silikonem.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 06.08.2016 07:13

no ještě doporučuji pro úplné odhlučenění kaslíku:
1, oblebit nějakou lehkou, tenkou filcí ten píst (údajně na kostkách má tendenci klepat o blízký plast)
2, ty zobačky, jenž jsou pohyblivé taktéž oblebit, aby se vymezila vůle při uzavření kaslíku

No nicméně to nemění nic na tom, že když vjedu na brutální kostky a dost rychle tak mi něco drnčí pod palubkou spolujezdce. Obávám se, že to je třeba jen horní část airbagu o palubku a stačilo to při montáži vymezit molitanem ale na to sere bílý tesák pač se tak děje skutečně jen ojediněle a opravdu na brutál kostkách.

Jiníáč Ceed je auto, které doslová nesnáší příčné nerovnosti, stačí takové ty průchodky u mostů, jenž jsou zapůštěné v silnici a někdy mírně vyčnívají.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 09.08.2016 08:16

přecijenom se zeptám, pač je to úplně poslední zvukový nešvar, který se Vám projeví pouze na hodně hrubé kočičí dlažbě při vyšší rychlosti. Dochází k takové rezonanci od spolujezdce z oblasti airbagu. Děje se tak pokud se auto skutečně dost rozvibruje vlivem vyšší rychlosti na kostkách a předpokládám, že to dělá každému a třeba jste to někdo řešil nebo nějak odstranil. Musí se jednat o dva blízké plasty, které při výrazných vibracích lehce drnčí, stačilo by je izolovat kusem molitanu. Jenže rozebírat palubku se mi fakt nechce.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Ceeďem po kostkách...

Příspěvekod Polsondeside » 09.08.2016 15:12

Ahoj, mám Ceeda po FL a jízda po kostkách je celkem neuvážlivě tvrdá a vyvolává drnčení něčeho u airbagu spolujezdce. Vyšší rychlost vyvolává intenzivnější drnčení a pomalá jízda klid ale netrpělivost těch za mnou.
Jaké máte zkušenosti s jakýmkoli Ceedem vy? Jsou měkčí po výměně tlumičů, novějšího modelů, drnčí Vám něco, zbavily jste se toho? Kostek obecně naštěstí ubývá, ale stále velká část historických měst má kolem náměstí tuto dlažbu a je opravdu utrpení s novějším autem jet tudy. Ve 120 ani o kostkách nevíte, houpe se jak starý divan :D
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod janokv » 09.08.2016 20:49

Namiesto oblepenia zobáčikov, som ich vôľu odstránil tým, že som nalepil cca 5 a 8 cm kúsky gumového profilu ako vidno z priložených obrázkov (pravý a ľavý roh schránky). Ten profil spôsobuje, že po zatvorení priehradky stále vymedzuje vôľu medzi ňou a palubkou, takže oba zobáčky sú stále v zábere a nič nedrnčí. Ani na mačacích hlavách. (kostkách)
7225
7224
Kia cee'd (2017) 1.4 D-CVVT, Strieborná edícia
Kia cee'd SW (2013) 1.6 CRDi, EX (predané)
janokv Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 54  Témata: 1
Registrován: 06.01.2013
Bydliště: Bratislava  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2017)
44000 km @ 6.98 l/100km

Re: Vrzání interiéru

Příspěvekod Polsondeside » 10.08.2016 07:43

tak s touhle částí kaslíku na staré verzi nemám. Nicméně děkuji, ono se to může hodit :D
Naše silnice dávají zabrat. V praze to zase korunovali, provadí se oprava přivaděče na D1 na spořilově ve směru centrum a teď když to mají hotové a vy se napojíte na jižní spojku, tak tam prostě nechali snad 5cm rozdíl v úrovni nové/původní komunikace. Jako když s tím nepočítáte a vlítnete tam v 50ce...fakt super, asi o tom někde informuji.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé