Podsvícení palubovky

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod Jenda » 04.06.2010 00:13

mbiron píše:No Honzo nedalo mi to a na Aukro jsem se podival jestli tam tento dil nenajdu, ze bych ho taky koupil. No mam smulu zatim tam neni ale uvazuji o tom vic a vic, v noci je to osvicene vic nez dost takze do toho taky pujdu.

Pepo, na Aukru vyloženě uveden nebyl, ale byla tam nabídka na prodej ND na :kia: ceed za 1,- Kč s tím, že má různé díly. Měl jsem zájem o panýlek reg. osvětlení a modul trojbliku. Na panýlku jsme se domluvili a zaslal mi jej. ;) Byl to tento inzerát, nyní již neaktivní :thd:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=991341361
Jinak zkus se kontaktovat na tento inzerát, zda panýkek nemá.
http://auto.bazos.cz/inzerat/5966541/Ki ... ere-ND.php
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod mbiron » 04.06.2010 07:09

Honzo diky za info, rozhodne mu napisu. :thu:
Uživatelský avatar
mbiron Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 4948  Témata: 42
Registrován: 01.03.2008
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
3. sraz Kia-Club.org (1) Mogul Safety Cup 2009 (1) 4. sraz Kia-Club.org (1) 5. sraz Kia-Club.org (1) 11. sraz Kia-Club.org (1) 15. sraz Kia-Club.org (1) 18. sraz Kia-Club.org (1) 10. výročí Kia Clubu (1)
19. sraz Kia-Club.org (1) 20. sraz Kia-Club.org (1) 21. sraz Kia-Club.org (1) 22. sraz Kia-Club.org (1) 23. sraz Kia-Club.org (1) 24. sraz Kia-Club.org (1) 25. sraz Kia-Club.org (1) 26. sraz Kia-Club.org (1)
27. sraz Kia-Club.org (1) Osobnost klubu (1) Organizátor srazu (19)

Kia cee'd II (2013)
110000 km @ 6.4 l/100km

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod karlko » 05.06.2010 09:39

Je mozne dodat regulaciu osvetlenia palubovky aj na Kia Rio Sporty ? Dik za info :drink:
Kia Rio 1,4 16V Sporty :)
karlko Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 74  Témata: 7
Registrován: 03.06.2010
Bydliště: Slovensko  Slovakia (sk)

Kia Rio II (2009)
48000 km @ 6.2 l/100km

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod Jenda » 05.06.2010 16:26

karlko píše:Je mozne dodat regulaciu osvetlenia palubovky aj na Kia Rio Sporty ? Dik za info :drink:

Nejlepší bude zeptat se přímo v servisu, zda dokáží regulaci osvětlení dodatečně namontovat. Možná někdo z majitelů :kia: Rio bude vědět více. ;)
Uživatelský avatar
Jenda Muž
KIA Family
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 345  Témata: 9
Registrován: 31.07.2009
Bydliště: Most  Czech Republic (cz)
5. sraz Kia-Club.org (1)

Kia cee'd (2009)
0 km @ 6.5 l/100km

Re: REGULACE INTENZITY OSVĚTLENÍ PŘÍSTROJŮ

Příspěvekod ulimrmil » 19.06.2010 23:44

Hm, určitě bych to řešil v rámci II.garančky. Je to neobvyklý problém, zvláště když druhému to funguje bez závad. Minimálně za zeptání v KMS nic nedáte. Přeji příjemné pořízení k Vaší spokojenosti. :|
ulimrmil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)

Re: REGULACE INTENZITY OSVĚTLENÍ PŘÍSTROJŮ

Příspěvekod ulimrmil » 19.06.2010 23:47

Plně souhlasím se "slava". Ovšem, aby to servisy nebraliy jako pomoc a pak by jim tam třeba nikdo nejezdil. Nebo by si pokazily statistiky dotazů na prodejně. :D Bylo by to ale fakt fajn. Co vy na to prodejci v KMS ????
ulimrmil Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 7  
Registrován: 10.05.2010
Bydliště: Děčín  Czech Republic (cz)

Re: REGULACE INTENZITY OSVĚTLENÍ PŘÍSTROJŮ

Příspěvekod rehmen » 30.06.2010 22:37

Tak po necelých 2 tisíci km musím říct, že jsem si na to podsvícení rychle zvykl. Zatím tedy jen jedna cesta cca 3 hod za šera až tmy, kdy jsem přepl z automaticky rozsvícených světel na pevně rozsvícená (přitom se výrazně sníží intenzita osvětlení) a celkem v pohodě. Akorát nechápu, proč je displej rádia tak hodně přesvícenej - pozadí, které by mělo být černé září docela silně oranžově...to mi přijde zcela zbytečné
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

osvětlení palubní desky

Příspěvekod pavelkyzlink » 18.08.2010 14:34

V rámci roční prohlídky jsem si nechal zabudovat reostat na stlumení podsvitu palubní desky a můžu říci, že je to paráda. Při plném svitu a delší jízdě za tmy mě toto původní osvětlení tahalo oči a přispívalo k mé únavě. Nyní mám reostat většinou stažený na minimum a úplně to za tmy postačuje. Stálo mě to asi 2000Kč materiál vč. práce, ale stálo to za to.
Naposledy upravil titanus dne 18.08.2010 14:34, celkově upraveno 1
Důvod: Zlucene s prislusnou temou
pavkyz
pavelkyzlink Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 26.12.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2009)
23000 km @ 7.1 l/100km

Re: osvětlení palubní desky

Příspěvekod rehmen » 18.08.2010 21:10

pavelkyzlink píše:V rámci roční prohlídky jsem si nechal zabudovat reostat na stlumení podsvitu palubní desky a můžu říci, že je to paráda. Při plném svitu a delší jízdě za tmy mě toto původní osvětlení tahalo oči a přispívalo k mé únavě. Nyní mám reostat většinou stažený na minimum a úplně to za tmy postačuje. Stálo mě to asi 2000Kč materiál vč. práce, ale stálo to za to.

A kde sis to nechal dělat?
Bílá po FL s ochranýma lištama vypadá fakt DOBŘE.
Uživatelský avatar
rehmen Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 188  Témata: 3
Registrován: 19.05.2010
Bydliště: praha  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2010)
84500 km @ 7.0 l/100km

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod pavelkyzlink » 19.08.2010 03:28

Dělali mi to v PEMM Brno.
pavkyz
pavelkyzlink Neuvedeno
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 16  Témata: 2
Registrován: 26.12.2009
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2009)
23000 km @ 7.1 l/100km

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod loskarlos » 31.03.2011 00:13

Zdravím, potřeboval bych taky utlumit to podsvícení, ale do regulátoru se mi nechce. Chtěl bych to vyřešit nějak jednodušeji. Dneska jsem rozdělal palubku a případná montáž reostatu by byla hračka. Stačí oddělat bočni kryt pojistek, povolit pár šroubů, lup, lup a je to. V Cool vybavě je vše připravené. Vedle ovládání světel je v panýlku konektor regulace osvětlení palubní desky zasunut do takoveho '' pseudo regulatoru" který se nahradí opravdickým regulátorem. V konektru vede zem, 12V a ovladací vodič, ten je tím puvodním "pseudo regulátorem" zkratován na zem. Bez tohoto zkratu je na ovládacím vodiči cca 10V panel rádia svítí méně. Chtěl bych požádat nějakého dobrovolníka s nainstalovaným ovladačem zda by ho nemohl proměřit. Co je uvnitř, jaké hodnoty odporu a v jakém rozsahu se mění, případně v jakém rozsahu se mění napětí na kontrolním vodiči. Myslím, že by to ocenili i ostatní. Dik moc. Přikládám foto rozdělané palubky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
loskarlos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 30.03.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod loskarlos » 03.04.2011 23:22

Vyřešeno! (Bohužel ještě nezrealizováno.) Neni to tak triviální jak jsem si myslel, ale nakonec se zadařilo. Nestačí připojit jen odpor. To se pak nestmívají budíky. Je třeba si trochu zabastlit, v podstatě zhotovit svuj reostat. Cenu součástek "samodomu reostatu" odhaduji tak na 50kč. Zatím to vypadá, že ani nebudu davat potenciometr na palubku. Prostě ho nechám nastavený na minimum pod palubkou. Bližší info na vyžádání :-)
Jestě je tu možnost celkem jednoduše realizovat automatické stmívání podle okolního osvětlení. Ale o tom až někdy příště.
loskarlos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 30.03.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod Skrew » 14.04.2011 14:33

No tak se pochlub jak jsi to vymyslel. Predpokladam ze to bude neco na zpusob odporoveho delice a misto jednoho odporu tam budou proste dva. Ale rad bych se nechal poucit, protoze o tehle uprave taky uvazuju, ale zatim jsem na to jeste ani nesahl.

Edit:
Tak to chtelo trochu googlovani a nasel jsem zapojeni toho regulatoru (ale nejsou tam uvedeny hodnoty nekterych soucastek).
http://mojaceed.pl/guide/_Pod%C5%9Bwietlanie_zegar%C3%B3w_i_wska%C5%BAnik%C3%B3w_-_modyfikacja_nat%C4%99%C5%BCenia/id=10
No, odporovy delic to rozhodne neni :)
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod loskarlos » 11.05.2011 23:52

Jo delic to neni. I kdyz se priznam, ze jsem ho zkousel jako prvni. Ten ale stmivqa jen tlacitka a radio a to jeste divne. Budiky se ani nehnou. Z nejakejch RU stranek jsem stahnu servisni manual kde byl prvni obrazek z tveho odkazu (sikovnej googler:-) Z toho je zrejme ze je treba regulaci delat pulzne. Pres bastldesku z mikroprocesorem jsem generoval PWM signal s ruznou frekvenci a kolem 200Hz (+-30Hz)se palubka chytla a sama si zacala podsvetleni regulavat podle nastavene stridy signalu. To same ostatni tlacitka i radio. Podsvetleni nelze uplne ztlumit. Pokud se nastavi mene jak cca 3% palubka pulsy ignoruje a rozsviti se na puvodni jas. Realizovat by se to dalo pomoci maleho mikroprocesoru nebo zname NE555, specielniho obvodu pro generovani PWM od Linear nebo tim co vyspekulovali ti polaci.
Jak to u vetsiny projektu byva ke konecne realizaci jsem se zatim nedostal. Znas to, clovek potrebuje trochu postouchnout.
loskarlos Neuvedeno
Nováček
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 5  
Registrován: 30.03.2011
Bydliště: Brno  Czech Republic (cz)

Re: Podsvícení palubovky

Příspěvekod Skrew » 12.05.2011 00:47

No ten polak to (pokud jsem to spravne pochopil) prekreslil z original regulatoru a nasledne pripajenim jednoho rezistoru navic posunul hranici nejnizsiho jasu jeste trochu dolu. Ale to schema by melo odpovidat originalu. Mam v planu to otestovat, ale zena, prace a skola sezerou veskery muj volny cas. Tak snad po zkouskach... 8-)
Riso Sportivo
Uživatelský avatar
Skrew Muž
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 182  Témata: 1
Registrován: 18.03.2011
Bydliště: Ostravsko  Czech Republic (cz)
1. místo (1)

Kia cee'd SW (2010)
111111 km @ 6.5 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé