Odhlučnění Ceedu

Výbava, autopotahy, koberečky atd.

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod KocuR » 23.10.2016 11:50

Ten plast z madiel isiel dole jednoducho s pomocou plastoveho naradia (oni tam su na to dokonca aj vyrezy), najvacsi problem som mal s krytkou pod kluckou, na tu som si musel z hrubeho drotu spravit hak (ale niektore demontazne sady maju naradie aj na toto).
Ten plastovy panel by som vytlmil tiez, ale chcel som to mat zatial nenapadne, toto budem robit az spolocne s vymenou reproduktorov. Opat nejde o odhlucnenie, ale o to aby mal reproduktor co najpevnejsiu ozvucnicu a aby tam nic nerezonovalo, aj ked s tym v sitku velmi problem nie je.
Uživatelský avatar
KocuR Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 15  
Registrován: 23.10.2016
Bydliště: KE  Slovakia (sk)

Kia cee'd (2015)
68000 km @ 7.2 l/100km

  • Finanční podpora Kia-Club.org
    CZ: Číslo účtu / kód banky: 2600362987/2010
    SK: Příkaz zadejte jako SEPA platbu (nikoliv jako platbu do zahraničí). Pro SEPA platbu je potřeba zadat číslo účtu ve formátu IBAN. IBAN: CZ9220100000002600362987 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 26.03.2017 23:20

já si odhlučnil sám všechny dveře mimo patých a vřele mohu doporučit. Dveře se krásně zavírají a hudba mnohem lépe hraje a celkově to je znát i při jízdě. Takové celkově utlumenější.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod John Doe » 27.03.2017 18:31

Aký materiál si použil,koľko ti ho bolo treba a koľko ťa to približne vyšlo?
Kia Ceed SW MY 2016 1.6 GDI Gold, Planet Blue
Uživatelský avatar
John Doe Muž
Uživatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 41  Témata: 2
Registrován: 22.03.2016
Bydliště: Brezno  Slovakia (sk)

Kia cee'd SW II (2016)
0 km @ 0 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 27.03.2017 23:12

šel jsem ekonomickou cestou. Na čtvery dveře 16 platů
https://www.ahifi.cz/tlumici-material-s ... at-m2.html
tenhle materiál daš na oba plechy a co nejvíce.
dále 2 pláty
https://www.ahifi.cz/tlumici-material-g ... -wave.html
ty vložíš za repro pro vytvoření uzavřené ozvučnice.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 07.05.2017 12:58

tak jsem pokročil v tlumení. Vytlumil jsem haupnu motoru a zakryl původní dekou, dále podběhy (doporučuji vytlumit i podběhy zadní, které jsou také plastové a lze jej demontovat jako přední) a v neposlední řadě kufru včetně vnitřních podběhů.
Na hodnocení je zatím brzo, ale jednoznačně pozoruji významný posun dopředu v odhlučnění od kol :thu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod 4sAd » 08.05.2017 23:01

Kolik váhy už sis tím odhlučněním přidal navíc? Docela mě to zajímá, protože co jsem se setkal s profi odhlučňováním, tak se to pohybovalo v rozmezí 20-40 kg dle typu. To je půlka člověka v autě navíc a podle mě se to musí projevit na celkovém chování auta.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod only_one » 09.05.2017 07:02

váha je jak říkáš, obvykle pokud to někdo udělá včetně střechy a opravdu pečlivě bude to do 50kg, určití hifipacienti jsou i na dvojnásobku :-D . Jen pozor na některé detaily, kde zimní provoz nasyslí sůl, která pak nejde vymejt, nebo někdo v šílenosti tlumení zacpe odtokové dirky dveří a prahů. To pak nedělá dobrotu. Stejně tak je nutné použít nenasákavej materiál v kufru, kde se může dno rosit a pak to hnít a držet vlhkost v tlumení.
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod TatkaSmoula » 09.05.2017 07:36

Tak nevim, ale proboha kolik casu denne stravis na cestach? Vzdyt Ceed zase neni az takova plechovka aby se musely podnikat tyto kroky v takovemhle rozsahu. Jen financni naklady musi uz byt v radu tisicu (mozna to ted uz bude i vic).
Moje zkusenost je, ze Ceed s dobrymi gumami a na kvalitni ceste je opravdu tiche auto kde se da normalne vevnitr mluvit a ne na sebe rvat, na nekvalitni ceste to stejne nepomuze. I kdyz ani na nasich okresnich tankodromech to neni zase az tak mizerne.

Ale proti gustu ...... , kazdy mame nejakou uchylku. Meli byste slyset Schade Fobia zebrak edition ..... to je randalek jak ve vejtrasce. A taky to jede a obcas i dojede.
TatkaSmoula Neuvedeno
Přispěvatel fóra
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 197  Témata: 9
Registrován: 09.01.2016
Bydliště: Cesky Krumlov  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2016)
16000 km @ 5.57 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 09.05.2017 07:40

no já šel cestou úspory a také nemám celé auto, takže jsem to spočítal na cca 20 Kg a dále pokračovat nebudu. On ten výsledek není zase nějak markantní, jelikož Ceed je už v základu tiché auto.
Střechu ani podlahu tlumit nehodlám. Další kila navíc už také nechci a těch 20Kg neovlivní ani chování vozu ani spotřebu.
Každopádně je to poznat na přejetí nerovností kdy je auto celé takové tužší_tlumenější, ale pokud bych měřil úroveň hluku, ta klesla jen nepatrně.
Nicméně celé je to relativní,,,..to bych musel mít možnost sednout do stejného Ceeda bez žádných úprav a porovnat.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod 4sAd » 10.05.2017 09:35

Já právě zvažuji odhlučnění podběhů a dveří. Kolega to tak udělal a nějaký rozdíl tam je.
4sAd Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 257  Témata: 6
Registrován: 14.09.2015
Bydliště: Frýdštejn  Czech Republic (cz)

Kia cee'd (2011)
170000 km @ 6.1 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 11.05.2017 09:49

hele, nějaký rozdíl tam určitě je, ale nečekej nějaký propastný. Každopádně Ceed má velkou výhodu, že má plastové podběhy i v zadu, které taktéž můžeš polepit.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod only_one » 11.05.2017 10:05

Rozdíl to je naprosto brutální. Pořádně udělaná izolace omezí neuvěřitelné spektrum zvuků, ať jsou to vibrační zvuky plechů, omezí podstatně vnikání zvuku do interiéru a celkově je odhlučnění o několik jednote dB a je to sakra znát a komfort auta je o level výše. Ale největší plus je neuvěřitelné zlepšení hudebního systému. Dveře vytlumené hrajou o třídu lépe se seriovými komponentami, při použití lepších dílů je tlumení a případně vytvoření nových ozvučnic vysleveně povinnost :)

Jee kde jsou ty časy, když jsem sbíral poháry za hifi :D .... já někde mám na tlumení i celou sadu různých válečků, špachtliček, řezacích aparátů :-D formovátek ..
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod Polsondeside » 11.05.2017 16:05

Mě mrzí že jsem si nezmeril hlučnost před a po. Můžeš třeba ty pomerit na stejném úseku při 50km a 90 km? Stačí aplikaci v telefonu.
Sportage 2016 IV 1.6 T-GDI GT-Line + packet TECH; 16 000Km
Nejezdím, nejezdím, taky to nehuntuju
Polsondeside Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 793  Témata: 29
Registrován: 19.03.2016
Bydliště: Bydžovského  Czech Republic (cz)

Kia Sportage IV (2016)
16000 km @ 8 l/100km

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod only_one » 13.05.2017 20:45

Meřit hluk mobilem je jako jít na strojařský výrobek s trojuhelníkem ze střední.
Hlavně jde o to, že každí auto bude mít jinej setup, jiné gumy, a měření extrémně může zkreslit povrch.
Obecně abych udělal radost jsem naisntaloval nějako narychlo apku a nechal bežet log. Hlučnost na seriových gumách byla 50 . cca 66-70dB, 90 kmh kolem 80dB. Ale to jsou hodnoty co jsou uplně k ničemu :-D jen je prokázáno, že pomalejší jízda je fakt tišší
only_one Neuvedeno
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 1103  Témata: 12
Registrován: 02.08.2011
Bydliště: Plzeň  Czech Republic (cz)

Re: Odhlučnění Ceedu

Příspěvekod zaplosak » 14.05.2017 09:49

Mě to taky připadá zbytečné - tišší auto než ceed jsem ještě neměl, a že jich už pár bylo... :-)
Uživatelský avatar
zaplosak Muž
Fanda vozů Kia
Léta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členstvíLéta členství
 
Příspěvky: 487  Témata: 1
Registrován: 30.06.2013
Bydliště: olomouc  Czech Republic (cz)

Kia Ceed III (2018)
3000 km @ 6.8 l/100km

PředchozíDalší

Zpět na Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé